Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2008., 09:53   #61
Mozete koristiti i vraga i boga no necete se rijesiti kapilara jer su oni medicinski problem ,a ne estetski. Prema tome potreban je medicinski pristup. Kapilari na nogama su rezultat venske insuficijencije dok su oni na licu visefaktorni. Kapilare je potrebno sklerozirati i ukoliko su na nogam onda je jasno da je potrebna prevencija i pregled kolor doplerom da se vidi stanje vena. Onaj tko ne zeli na laser neka samo razmisli koliko ces para baciti na kreme i ostale gluspoti koje se prodaju za tu problematiku. IPL preporucujem samo za kuperozu, rozaceu i uglavnom kada su kapilari max 0.1mm debljine. Za ostalo je laser ili kemisjka sklerozacija. I kao kod svih med. problema, ukoliko se ne rijesi baza , problem ce se ponovo ponavljati.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:16   #62
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Mozete koristiti i vraga i boga no necete se rijesiti kapilara jer su oni medicinski problem ,a ne estetski. Prema tome potreban je medicinski pristup. Kapilari na nogama su rezultat venske insuficijencije dok su oni na licu visefaktorni. Kapilare je potrebno sklerozirati i ukoliko su na nogam onda je jasno da je potrebna prevencija i pregled kolor doplerom da se vidi stanje vena. Onaj tko ne zeli na laser neka samo razmisli koliko ces para baciti na kreme i ostale gluspoti koje se prodaju za tu problematiku. IPL preporucujem samo za kuperozu, rozaceu i uglavnom kada su kapilari max 0.1mm debljine. Za ostalo je laser ili kemisjka sklerozacija. I kao kod svih med. problema, ukoliko se ne rijesi baza , problem ce se ponovo ponavljati.
pa kamo bi onda mene uputila? Imam tih nekoliko na dijelu između vrata i dekoltea. Jako sitne sitne, kad bolje pogledam, izgledaju kao sićušne grančice, imam dvije, tri takve. To mjesto bude dosta crveno čim se promijeni temperatura
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:22   #63
Da i mene zanima, gdje je to najbolje za obaviti - privatne klinike, saloni, itd.?
Ja imam nekoliko skroz sitnih po nosu, da li je IPL metoda preporučljiva u tom slučaju?
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:27   #64
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Mozete koristiti i vraga i boga no necete se rijesiti kapilara jer su oni medicinski problem ,a ne estetski. Prema tome potreban je medicinski pristup. Kapilari na nogama su rezultat venske insuficijencije dok su oni na licu visefaktorni. Kapilare je potrebno sklerozirati i ukoliko su na nogam onda je jasno da je potrebna prevencija i pregled kolor doplerom da se vidi stanje vena. Onaj tko ne zeli na laser neka samo razmisli koliko ces para baciti na kreme i ostale gluspoti koje se prodaju za tu problematiku. IPL preporucujem samo za kuperozu, rozaceu i uglavnom kada su kapilari max 0.1mm debljine. Za ostalo je laser ili kemisjka sklerozacija. I kao kod svih med. problema, ukoliko se ne rijesi baza , problem ce se ponovo ponavljati.
ono sto su meni rekli je to da neki imaju sklonost pucanju kapilara...
po nogama ih nemam, ali sad sam nasla jos jednu na celu , imam ih po sakama i prstima, par uokolo po tijelu
vrlo su sitne i jedva vidljive, ali su tu

isto tako navodno njihovo pucanje pospjesuju ceste promjene temperature, sunce, solariji i sl

sto preporucujes za ove na licu?
tu sam imala svije sasvim razlicite.. jedna je bila vrlo koncentrirana na izuzetno malom prostoru ali intenzivno crvena, a druga je vise slicila na fleku (rasprsena sa puno manjih kapilara oko sredisnje, ali svjetlija)
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 11:42   #65
al smo spopale jadnog čovjeka
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 12:44   #66
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
al smo spopale jadnog čovjeka
jedini koji nesto konkretno zna, treba ga iskoristiti dok je jos tu
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 13:35   #67
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
jedini koji nesto konkretno zna, treba ga iskoristiti dok je jos tu
da. treba. samo mi se čini da je predosjetio navalu, pa zbrisao.


Quote:
(rasprsena sa puno manjih kapilara oko sredisnje
je'l da to izgleda kao neka mala grančica? ne želim uzgajat grančice po sebi.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 13:50   #68
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
je'l da to izgleda kao neka mala grančica? ne želim uzgajat grančice po sebi.
meni vise izgleda kao krug, jedna kapilara u sredistu i grancice uokolo... i sve to na vrhu nosa

mogla bi se u neki cirkus prijaviti
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 14:14   #69
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
meni vise izgleda kao krug, jedna kapilara u sredistu i grancice uokolo... i sve to na vrhu nosa

mogla bi se u neki cirkus prijaviti
Moja je isto tako izgledala. Napisali su da se to zove "spider".

Doktorica mi je isto rekla da ima sklonost tim proširenim kapilarama s obzirom da imam svijetlu put i svijetle oči.

P.S. @ joujou: Crvena fleka će ti proći, samo pazi da si stavljaš visok zaštitni faktor prilikom svakog izlaska iz kuće.
mademoiselle_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 14:21   #70
Quote:
mademoiselle_x kaže: Pogledaj post

P.S. @ joujou: Crvena fleka će ti proći, samo pazi da si stavljaš visok zaštitni faktor prilikom svakog izlaska iz kuće.
to mi nitko nije rekao
jos ja pitam doktoricu jel mogu u solarij i ona meni veli da mogu

srecom pa sam tu fleku toliko zazbukala puderom i korektorom da sunce nije moglo niti u ludilu doprjeti do nje
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 16:10   #71
Kapilari vrlo rijetko pucaju , oni se puno cesce prosire i to je ono sto se vidi. Kad kapilar pukne ,krv koja se iz njega razlije stvara hematom=fleka=sljiva. Za povrsinske kapilare na licu najbolje rez daje KTP ili Dye laser dok se oni na nogama tretiraju kem. sklerozacijom ,diodnim ili Nd:YAG laserima. No kao sto sam rekao treba vidjeti gdje j eproblem. Sto se tice kapilara na licu faktori nastajanja mogu biti razliciti, genetski, hormonalni, prehrambeni, debljina, prekomjereno izlaganje suncu, alkohol, pusenje itd. Vaskularne malformacije mogu biti svakakve, od angioma,kuperoze, rozace, prosirenih retikkularnih vena itd. Uglavnom sve se svodi na sklerozaciju stijenke krvne zile. Najbolje je to ciniti laserom ili kem. sklerozacijom dok el. struju ili radiofrekvenciju ne preporucujem (oziljci , veca neugodnost itd). Prevencija za noge jesu elasticne carape dok za lice sto manje sunca. Usput spider je angiom ,tj. skupina kapilara koja se udruzila u nekakvu strukturu. Jedana laserska iradijacija u sredinu ga rijesava.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 08:21   #72
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Usput spider je angiom ,tj. skupina kapilara koja se udruzila u nekakvu strukturu. Jedana laserska iradijacija u sredinu ga rijesava.
aarrghh! Kapilare mi se udružuju,komunjare.
Dobro, a imaš neku preporuku, gdje bi bilo najpametnije to ići obaviti?
Hvala na odgovorima, usput.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 09:53   #73
Dermangio, Salata, Dr. Matesa, Dr. Kolombo, Dr. Kuster, Dr. Nola,...ne pitaj koji je moj favorit. Ne preporucujem nikad nikoga iz vise razloga.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 09:59   #74
Quote:
--Phoenix-- kaže: Pogledaj post
Za povrsinske kapilare na licu najbolje rez daje KTP ili Dye laser
da li je nešto od toga taj IPL? sorry na gnjavaži
Hvala na odgovorima
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 11:33   #75
ja sam bila kod Nole
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 21:14   #76
Evo, da se pridužim na temu.
Frendica mi je u Sloveniji otklanjala kapilare na licu diodnim laserom ( mislim da je tako rekla da se zove ) i super joj je otklonilo kapilarice.
Bude išla na još jedan tretman ( inače,od 2-3 tretmana su dovoljna ) da još otkloni ono malo što se još vidi.
Dermatolog joj je i preporučio da se maže Rozamet kremom protiv crvenila.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 00:00   #77
O diodnim laserima je bilo vec rijeci u temi epilacije. Najvjerojatnije se koristi 810nm diodni laser koji je pogodan za sklerozaciju dubljih kapilara. Za lice je najbolji Dye laser i KTP,a od ta dva meni osobno KTP. Laserska zraka je zelene boje koja se perfektno apsorbira u crvenilu hemoglobina. Radi se vrlo niskim snagama pa uje potrebno samo malo hladjenja prije. Za razliku od 810 nm diodnog lasera ovdje prakticki nema edema i eritema i zato je gold standard za lice. I dobrim IPL-om se mogu tretirati kapilari ,ali onaj koji radi mora biti izrazito strucan jerr je IPL je polikromatski svjetlosni izvor (vise boja) te nije selektivan kao laser. U svakom slucaju takav uredja mora biti kontaktni sa vodenim hladjenjem. Ostale varijante ce samo ispeci kozu. Nakon tretmana moze se stavljati sve sto hidratira kozu, od aloe vera gela do aktivne gline.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 19:52   #78
imam update.... krastice koje su mi se stvorile su otpale i fleka je puno manja
izgleda da ce sve uskoro proci

nadam se samo da se nece ponovo pojaviti
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 12:42   #79
Sve vaskularne i pigmentarne malformacije se moraju sagledati na distanci od barem 4 tjedna da bi se vidio finalni rez.
__________________
Obavjestavam sve da vise ne koristim forum i ne odgovaram na pitanja. Posjetite facebook grupu Tehnologija u estetici i kozmetologiji
--Phoenix-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 19:00   #80
ne znam da li je tko cuo za veinwave?!? ja se isto oduvijek mucim s tim kapilaricama na licu, no ili nemam para ili tako nesto pa odgađam taj laser... ali bas si to zelim. ako je neko probao nek se javi. proguglajte malo... zvuci dobro! pozdrav
sadie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.