Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2012., 20:47   #1
A3 printer

Pozdrav
Kupujem A3 inkjet printer u boji i trebam pomoć. Studiram arhitekturu i printer će mi trebati za printanje nacrta i slika na hamer. Htio bi printer u koji može ići zamjenska tinta. Gledao sam one multifunkcionalne printere koji mogu skenirati i "kopirati", al sken je svuda veličine A4 i onda kad se skenira u 2 dijela on to kao spoji. Jel netko možda ima iskustva s tim spajanjem skeniranih dijelova slike? Još sam uspoređivao, printeri all-in-one podržavaju papir do 220g, a uređaji sa samim printom znaju podržavati i teži papir (ima neki neki hp, vuče do 286g)
Jel bolje onda uzet običan printer ili all-in-one?
Svaka preporuka dobro došla
mirrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 22:28   #2
Ako ti skener nije jako bitan preporučam što se tiče HP-a samo stara škola peri-deri pisača:

CP1700
Bussines inkjet 2800
Officejet K850

Deskjet 1280
Deskjet 9300

Jedini "problem" što se ti pisači više ne proizvode ( šteta op.a ) tako da su rabljeni jedini izbor.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 00:59   #3
hvala na prijedlogu, ali ipak bi rađe kupio novog, garancija i to
mirrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 09:50   #4
Quote:
mirrez kaže: Pogledaj post
hvala na prijedlogu, ali ipak bi rađe kupio novog, garancija i to
Pazi granciju guniš ćim počneš koristi zamenske kazete. Tako da ukoliko želiš imati garanciju moraš koristiti originale. A u slučaju da se ozbiljno baviš nekim poslom i za to ti treba A3 printer u garntnom roku kroz OEM tinte proizvođaču ostaviš love za još 2 takva printera. To će ti biti jasno tek kad ti istekne grancija.

Naravno to ti sigurno neće reći u nekom Shoping Centru.
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 19:18   #5
Quote:
Adriatix kaže: Pogledaj post
Pazi granciju guniš ćim počneš koristi zamenske kazete. Tako da ukoliko želiš imati garanciju moraš koristiti originale. A u slučaju da se ozbiljno baviš nekim poslom i za to ti treba A3 printer u garntnom roku kroz OEM tinte proizvođaču ostaviš love za još 2 takva printera. To će ti biti jasno tek kad ti istekne grancija.

Naravno to ti sigurno neće reći u nekom Shoping Centru.
a kako oni mogu znati kakvu boju ja koristim?
mirrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 21:10   #6
Proizvođači printera ne zarađuju na tebi jer si kupio printer za xy kuna, već na tintama. Zbog toga u većini slučajeva set tinti košta više nego printer i to je njima zarada, a uz novi kupljeni pisač dobiješ polupune ili poluprazne ( ovisi da li si optimist ili pesimist ) spremnike s tintom koji su ubrzo prazni.

Sve informacije o spremniku su zapisane u malom elektroničkom krugu (čipu) koje pisač čita i zapisuje sebi u svoje postavke koje poslije se mogu očitati tj. ispisati na pisaču. Običnim ljudima će se to činiti kao hrpa brojki i znakova dok onome koji se razumije će lako očitati korištenje zamjenskih tinti.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 22:05   #7
jel ima neki način da to izbjegnem?
mirrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 22:59   #8
Quote:
mirrez kaže: Pogledaj post
jel ima neki način da to izbjegnem?
Pa ne možeš imati i ovce i novce.

Moraš se odlučiti što ti je bitnije.
Odnosno moraš se prestati ponašati licemjerno. Da ti neko da jeftino printer da ti još tome besplatno daje garanciju. A ti češ koristiti zamjenske tinte. E to ne hoda.

Znači ukoliko misliš u startu koristiti zamjenske tinte onda moraš postaviti pitanje Koji A3 pisač radi pouzdano sa zamjenskim tintama.

Odgovor na to pitanje si dobio na drugom postu. As sve te printere možeš pronači na Hot Spotu

Samo ima jedna kvaka : Ono pozdano ne vrijedi za sve zamjenske tinte. I sad se oprez vračamo se opet na onu tezu >>Licemjerno. Naime da bi znali koja zamjenska tinta radi pouzdano baš na tom A3 printeru, netko je to morao testirati i veruficirati. Pazi : za takav test nije dovoljno uzeti jednu zamjenku kazetu i konsrarati >>da radi.

E ako si to shvatio onda možeš shvatiti da te ušteda ne čeka na obližnjem kiosku ili Shoping centru.

Ili da skratimo priču. Najefinie češ proči ukoliko uzmeš neki Canon BJC 4550 ili ili HP Deskjet 1220. Ccca 1000 kn. Ali boju u tom slučaju zaboravi. Za te novce dobiješ poudan i provjeren A3 printer kapaciteta kazeta od 40 ml.

Pazi imaš i nove Canon HP i Epson A3 printere. Ali ti printeri korise tinte od 5 - 15 ml. Koštaju ti cca 1700 kn a OEM kazete cca 100 kn. Glava je fiksna znači kad središglavu bacio si tih 1600 kn . Dok obe kazete od 40 ml mijenjaš zajedno sa glavom.

A ukoliko tražš kolor + A3 onsa te neki od onih gore HP a sa CISS om i verificiranom tintom dođe cca 3000 kn. U tom slučaju si dobio 400 ml tinte što bi te kroz OEM kazete došlo cca 12 * 250 kn + 4500 kn koliko košta novi takav recimo HP OfficeJet 2800

Znači moraš se prvenstveno odlučiti koliko češ love ulupati u tu stvar.

1000 ili 1700 ili 3000 ili 4500 kn

Naravno imaš k tome i jednoga MF Brothera. Ali upravo prije par tjedana se je pokazalo da je njegov životni vijek taman toliki koliko traje garancija.

Ok?
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 13:35   #9
Pozdrav,
da ne otvaram novu temu pošto vidim da je spomenut Hp cp1700, dobio sam takav i sad me zanimaju neke stvari. Naručio sam preko neta prozirne kazete sa ARC(tako bar piše)-koliki im je vijek trajanja? Drugo: uočio sam da ima odvojeno ove male glave-dali i njih triba mjenjati pošto vidim da i one imaju chip? Koju tintu u njega staviti posto neprintam baš često.Treće: ima li još stvari na koje treba obratit pažnju? Četvrto: isplati li sve to ili mi je bolje uzet novi stroj?

Hvala ako dobijem ikakav odgovor
organx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 14:34   #10
Quote:
organx kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
da ne otvaram novu temu pošto vidim da je spomenut Hp cp1700, dobio sam takav i sad me zanimaju neke stvari. Naručio sam preko neta prozirne kazete sa ARC(tako bar piše)-koliki im je vijek trajanja? Drugo: uočio sam da ima odvojeno ove male glave-dali i njih triba mjenjati pošto vidim da i one imaju chip? Koju tintu u njega staviti posto neprintam baš često.Treće: ima li još stvari na koje treba obratit pažnju? Četvrto: isplati li sve to ili mi je bolje uzet novi stroj?

Hvala ako dobijem ikakav odgovor
Koliko ja čitam ovdje između redova na ova pitanja najpametnije ti je da potražiš odgovor jedino kod onoga kod koga misli ostaviti novce za zamjensku tintu.

Što misliš jeli bi tako bilo najpoštenije?

Da onaj što ti uzme novce da ti bude na usluzi i po ovim pitanjima. Obart ovog teorema ulazi u sferu licemjerja.

A za nagradu na kraju kad budeš potrošio novce na ARC kazete pa još na neku neprovjernu tintu. I kad sve skupa to ne bude radilo jer ti se prijašnja tinta zasušila u glavi. A 4 glave koštaju 1000 kn. Dobit ćeš ono sto zaslužuje takav što piše ovakve upite između redova.

Nije ga netko bez razloga nogirao. A CP 1700 je šteta baciti u kantu za smeće jer se danas više ne proizvodr tako robusni printeri.

Pozdrav Adriatix
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 15:23   #11
Slažem se s tobom. Problem je što nisam uspio naći zamjenske kazete. Tek sad vidim da neki imaju nešto kod nas. Printer je ko nov, 3 puta mjenjane orginalne tinte i to zato što im je istekao rok na čipu, zbog toga sam ga i dobio. Dosta je vremena prošlo od zadnjeg printanja, (+- 3 godine,ako ne i više) zato i pitam ako je netko koristio ovaj stroj dali mi se isplati pokušavat osposobiti ga. Boje svakako kvalitetnije pošto ne printam često. Nema ništa između redaka,samo želim saznati šta mogu očekivati. Hvala na odgovoru
organx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 17:36   #12
Quote:
organx kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom. Problem je što nisam uspio naći zamjenske kazete. Tek sad vidim da neki imaju nešto kod nas. Printer je ko nov, 3 puta mjenjane orginalne tinte i to zato što im je istekao rok na čipu, zbog toga sam ga i dobio. Dosta je vremena prošlo od zadnjeg printanja, (+- 3 godine,ako ne i više) zato i pitam ako je netko koristio ovaj stroj dali mi se isplati pokušavat osposobiti ga. Boje svakako kvalitetnije pošto ne printam često. Nema ništa između redaka,samo želim saznati šta mogu očekivati. Hvala na odgovoru
Čitaj sve ti tu piše

http://adriatix.hr/A_Isk/A_Isk_INK/HP/Isk_HP%20A3.htm

Znači investivija koja ima smisla je sljedeča

Nove glave == 4 * 250 kn ili Servis glava == 4* 150 kn + PDV

Ciss sa Premium tintom 4 * 100 ml == 1000 kn + PDV

Ukoliko misliš u CISS staviti nešto drugo doli više godišnje verificiranu tintu za taj HP CISS vrlo brzo će ti se to obiti o glavu sa ponovnom troškom pod stavkom 1.

Znači netko mora to provjeriti pa da to sa sigurnošću sve skupa radilo. U suprotnom će te školovanje preko E baja jako skupo doći.

Ili u prijevodu jeftino ćeš nabaviti neku tintu na litre da bi ti kasnije bilo teško tu tintu likvidirati. Već ćeš svu uštedu potrošiti na mijenjanje glava. A jednom kad se kontaminira integralni CISS sistem može se slikati.

A sad je još pitanje nije li se tinta u integralnom CISS u nakon 3+ godina kristalizirala. Nemoj misliti da nismo imali takvih pacijenata u našem servisu. I naravno pitaj onoga sa E baya kao se rješava taj problem kristala u CISS sistemu

Zadnje uređivanje Adriatix : 11.01.2012. at 17:53.
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 20:06   #13
Quote:
organx kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
da ne otvaram novu temu pošto vidim da je spomenut Hp cp1700, dobio sam takav i sad me zanimaju neke stvari. Naručio sam preko neta prozirne kazete sa ARC(tako bar piše)-koliki im je vijek trajanja? Drugo: uočio sam da ima odvojeno ove male glave-dali i njih triba mjenjati pošto vidim da i one imaju chip? Koju tintu u njega staviti posto neprintam baš često.Treće: ima li još stvari na koje treba obratit pažnju? Četvrto: isplati li sve to ili mi je bolje uzet novi stroj?

Hvala ako dobijem ikakav odgovor
Sami ste naveli da ne printate baš često, investicija u zamjenske tinte i CISS nije isplativa jer su nove originlne tinte 70-100 kuna po našim oglasnicima.

A pošto su prozirne kazete sa ARC-om na putu onda pravac engleski ebay i kupovina novih originalnih tinti kojima je po čipu istekao rok trajanja, cijene se kreću 1-2 max 3 funte za komad i kad stignu samo sa iglom izvučete tekućinu iz originalnog spremnika i ulijete u prozirni. Tako će te koristiti originalnu HP-ovu tintu i zamjenske spremnike Ta je tinta kvalitetna, lako dostupna i provjereno radi bez problema.

Sa glavama je druga priča, set novih glava je 1000 kn + PDV, sa lošom neprovjerenom zamjenskom tintom možeš zeznuti glavu i napraviti si trošak. Glave se mijenjaju ako im istekne rok trajanja i mislim da taj model pisača javlja da je glavu potrebno mijenjati ( neće printati ) ili kada čišćenje glava ne pomaže a ispis je nekvalitetan.

Ukoliko otvarate štampariju ili printate svakodnevno onda je ugradnja CISS-a isplativa.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.