Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2017., 23:57   #361
voli on bržu vožnju samo s ovim se kazne lako skupe po gradu sa malo jačeg gasa u bilo kojoj brzini
Old 07.06.2017., 02:11   #362
Ja sam jedan od rijetkih koji bi radije provjereni 1.8. Fino ga razvuces, uzitak. I nema torque steera niti laga.
Old 07.06.2017., 02:54   #363
Ti mali turbo motori nemaju laga niti torque steer-a, bar oni koja sam ja vozio.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 09:00   #364
Pogledaj testove za ovaj 1.5. I lag i torque steer. Ali nema to veze samo sa Hondom, kod svih je tako. Ok, gume na testovima koje sam gledao jesu all season ali opet....

Mozda te probleme nemaju manji motori i sa manjim momentom i turbom. Sto vise ks iz male zapremine, to turbo i lag. A volan ode udesno.
Old 07.06.2017., 09:02   #365
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Da li znaš kako funkcionira motor sa direktnim ubrizgavanjem, ili općenito svrhu PCV i EGR ventila i njihov utjecaj na motor sa DI? Da li znaš što je LSPI ili "nekontrolirana detonacija na niskim okretajima" na naški? Što gore navedena detonacija radi klipovima i drugim blisko povezanima dijelovima? Zašto ne valja nabijati gas na niskim okretajima dok je motor pod velikim opterećenjem kao što je vožnja u visokom stupnju prijenosa ili penjanje na brdo?

Jedino dugoročno riješenje za garež je koristiti MPI pod niskim pritiskom u kombinaciji sa DI. Posuda za uljne pare napravi samo veće sranje jer odgodi nakupljanje gareži taman do isteka garancije pa te lijepo dočeka račun za novu glavu motora kao što je bio slučaj kod nekih TSI motora.
Samo mi molim te ne spominji nikakve turbo dizele.
Daqj ne palamudi. Kao prvo, motor koji ima obilje momenta ispod 2000 okretaja, i motor koji ga nema se ne mogu voziti, i ne voze se isto. Ako si zabrijao da si na trkama, onda da, razvaci svaku brzinu do 6000 okretaja, voze se isto. U suprotnom, a tu pricam o normalnoj voznji se NE VOZE ISTO. Barem ih ja neću voziti isto, ti ih vozi kako god da te vesele.

Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Super, sad mi reci koji motor nakon dvije godine izgleda poput ovoga na slici.
Old 07.06.2017., 09:08   #366
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Mozda novinar, kao i forum, vjeruje kak je Octavia klasa vise. Zato Civic ima najveci gepek u klasi
Pa ne pricam cak ni o Octaviji, Peugeot 308 ima bunker od 470 litara.

Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
CVT imitira 7 brzina, ali razumijem sta zelis da kazes. Novinar vjerovatno ne zna da CVT nema prave brzine.
Jos da je obican novinar u pitanbju, pa hajde. ALi ovo je bio Juraj Sebalj, desetorostruki prvak hrvatske u rallyu. Daj se malo potrudi. Reci kako se ponasa u normalnoj voznji, da li i tamo imitira brzine ili je klasicni CVT. Kako ''salta'', koliko je udoban, kako se ponasa gad ga gazis, barem nesto. Objasni ljudima koji su tehnicki nepismeno koje su prednosti a koji nedostaci. Ovako se u dvije minuter izasrao s tri potpuno pogresne informacije i izgubio svaki kredibilitet.
Old 07.06.2017., 10:18   #367
Otkad je Šebalj novinar?

Ja sam taj video shvatio kao videa u kojima Prost testira neki renault, tipa ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=21P0ssy6GkQ

Pa to su plaćene reklame a ne "objektivne" recenzije automagazina/autonovinara. Kakav božji kredibilitet?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 04:02   #368
http://www.index.hr/auto/clanak/foto....aspx#lightbox[galerija]/6/

tri ispušne cijevi,ona srednja je za montirat euro kuku da se može provozat s prikolicom po pisti
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 06:31   #369
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Daqj ne palamudi. Kao prvo, motor koji ima obilje momenta ispod 2000 okretaja, i motor koji ga nema se ne mogu voziti, i ne voze se isto. Ako si zabrijao da si na trkama, onda da, razvaci svaku brzinu do 6000 okretaja, voze se isto. U suprotnom, a tu pricam o normalnoj voznji se NE VOZE ISTO. Barem ih ja neću voziti isto, ti ih vozi kako god da te vesele.

Super, sad mi reci koji motor nakon dvije godine izgleda poput ovoga na slici.
Sjedi, jedan.
Tako ti izgleda jako puno GDI motora koje su tetkice vozile saltajuci na 1800okr. 99% radnog vremena motora, nakon 80k km velika većina GDI motora tako ce izgledati.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 08:05   #370
Ako je to stvarno tako onda je cijeli GDI koncept čisti promašaj...
Old 10.06.2017., 08:16   #371
Sve to ovisi o kvaliteti ulja, goriva i stilu vožnje. Mislim da su trebali dodati MPI na usis zraka kao što to toyota radi da očisti ventile.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 08:26   #372
Ne znam za Toyotu. O čemu se radi?
Audi je na 1.8 TFSI 170 HP imao 8 dizni, po jednu garnituru za svaki režim vožnje. Ne znam kakvi su sadašnji 1.8/180 HP osim što imaju 16V glave a ne 20V, niti su mi to znali reći u servisu.
Mislim da je eventualni problem sa DPFom peace of cake za uačađene ventile,istegnute lance i umetanje podloški na turbo na TFSI motorima.
Old 10.06.2017., 08:58   #373
Prljavi ventili nisu ogroman problem jer se mogu očistiti, problem je što ovlašteni to ne žele raditi(jer se to kao ne radi) nego ti hoće uvaliti novu glavu motora. EA888 gen3 ima GDI/MPI koji bih trebao čistiti ventile, isto to radi Toyota. Ne znam točno na kojem principu rade ali vjerovatno povremeno pale MPI sustav da očisti ventile sumnjam da rade cijelo vrijeme. Za sranje sa prljavim ventilima su zaslužni PCV i preklapanje ventila jer vraćaju smeće na izgaranje iz početka zbog ekologije. Kemikalije kao seafoam jako malo pomažu jer nista ne šprica po ventilima, najbolje je koristiti kvalitetno sintetičko ulje sa jako malo kalcija , dobro gorivo i potjerati motor ponekada da se očisti od gareži bar malo.

Zadnje uređivanje ISB123 : 10.06.2017. at 09:25.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.