Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2017., 01:37   #81
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Ne znam baš koliko je to ispravno s tvoje strane jer većina islamskog svijeta će reći da bošnjaci nisu pravi muslimani. Ti to govoriš za Ahmady, na Bliskom istoku Sunni to govore za Šijte, Vehabije za sve ostale itd. Tko je onda u pravu, tko je pravi musliman? Ja mislim da to ne može nitko tvrditi za nikoga prvenstveno jer muslimani nemaju svog vođu koji bi ih sve ujedinio pod isti krov nego svaka zemlja, regija ima svoje grand muftije pa se stoga i interpretacije Islama dosta razlikuje. Ti prvi kao sekualrist, umjerenjak (koliko sam te shvatio kroz postove) bi trebao priznati različite struje Islama jer ovakvi benigni stavovi "oni su fini, umjereni, ali nisu pravi muslimani" najčešće dovode do sukoba.
Da, ali niko neće reći da nismo muslimani.
Za Ahmedije niko neće reći da su ikako muslimani.

To je kao da tražiš od Pape da prizna ravnopravnost Sajentološkoj crkvi.

Nema te formule koja bi Ahmedije uvele u tzv. ummet, pa ni one najliberalnije...

Priznanje različitih struja, dijalog, sve je lijepo, ali sve to EU ima već odavno.

EU treba nešto sasvim drugo, a šta - objasnio sam već.

Šta će oni na istoku na to reći to je sasvim sporedno pitanje...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 11:50   #82
Thillo Sarrazin, ideolog novonjemačke politike naspram imigracije bio je idejni začetnik ukidanja multikulturalizma..
Gospođa Merkel od njega je prvog čula da je ta stvar svršena..

A, komentirala se i ova rečenica g.Sarrazina iz njegove knjige Samosahranjivanje Njemačke u kojoj kaže;

Emigranti iz Turske, Afrike i Bliskog Istoka u prosjeku su gluplji od Nijemaca i brže se razmnožavaju.

Optužen za rasizam g.Sarrazin nije mislio vrijeđati. Htio je samo utvrditi činjenice.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 06:20   #83
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Thillo Sarrazin, ideolog novonjemačke politike naspram imigracije bio je idejni začetnik ukidanja multikulturalizma..
Gospođa Merkel od njega je prvog čula da je ta stvar svršena..

A, komentirala se i ova rečenica g.Sarrazina iz njegove knjige Samosahranjivanje Njemačke u kojoj kaže;

Emigranti iz Turske, Afrike i Bliskog Istoka u prosjeku su gluplji od Nijemaca i brže se razmnožavaju.

Optužen za rasizam g.Sarrazin nije mislio vrijeđati. Htio je samo utvrditi činjenice.
Nije punoo pogrešio taj Sarrazin za kojeg prvi put čujem , samo se nadam da nije mislio kako su neki narodi genetski glupi već da aludira na zaostalost i zatucanost na osnovu društvenih normi koje su doneli iz zemlji porekla.

U svakoj zemlji postoje predrasude o ljudima koji dolaze iz zemalja koje su nerazvijene i zaostale , ali ako postoji volja za asimiliacijom onda tu predrasude prestaju jer ljudi se mogu obrazovati i mogu menjati navike , a još više demantju predrasude nove generacije koje su se u potpunosti prilagodile.

Međutim dogodilo se nešto što ranije nije bio slučaj sa dođošima iz istočnoevropskih zemalja , a to je da ti Arapi,Afrikanci,...naročito muslimanskog porekla ljubomorno čuvaju svoju zatucanost i zaostalost kao osećaj tradicije i duhovnog identiteta , a da bude sve gore to im je ptpuno dozvolila liberalna struje početkom 90' godina koja im je doslovno ugradila osećaj večne ogroženosti i mučeništva od tzv.evroskog fašizma i rasizma.

I kad takvi dođu i baštine svoje zatucane običaje kao osnovu svoga identieta pogurano od liberala koji su im dali oreol mučenika i žrtvi , sasvim je logično da od integracije neće biti ništa.

Zadnjih godina kao što svi vidimo raste bošnjačko-islamski fašizam , pa tako možemo čuti priče da je njima dosta da ih Srbi i Hrvati doživljavaju kao iz viceva jer to je dokaz ako da su Srbi i Hrvati večiti islamofobi koji prosto vole da mrze islam.

Međutim kao i svi fašisti i religijaši vole da lažu u vezi svoje "mučeništva" , pa sam u prepisci na nekom forumu rekao da vicevi o Muji i Hasi nisu nastali zato što je neko mislio da su bosanski muslimani prirodno glupi i zato što neko u to vreme je mrzeo islam , već je to zato što su bosanski muslimani masovno odbijali slati svoju decu u škole tokom vladavime AU i Kraljevine Jugoslavije samo zato što su mislili da je to sve kjafirsko i da će im decu odvest iz islama.

Ako država i celo društvo se ne angažuje da raskrinka religijski zatucanu porodicu već pusti da uživaju "svoja prava" , sasvim je logično da će se imati paralena društva koja žive u svome svetu i kojima se identiteta upravo zasniva na preziru onih drugih jer eto oni su večne žrtve i mučenici.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:51   #84
Preporučujem svima da jednom krenu preko Mostara do Bugojna preko Jablanice, Kaknja, Bugojna i svih onih sela i da vide broj selefija, ja sam prije neki dan išao i vidio sam ih na desetine tj skoro pola ljudi su selefije sa bradama.
Sarajevo je danas arapski svijet i tamo je zabranjen alkohol za Novu Godinu i Bošnjaci uglavnom to opravdavaju kao i većina muslimana.

Ne postoji nijedan musliman koji će ustati protiv toga,pa taj problem je postojao i nakon rata sa ubijanjem povratnika itd zbog kojih su Hrvati iseljavali i to je Sarajevo podržavalo jedno vrijeme.
Koja je budućnost Hrvatske sa takvim zaleđem? Jeste li vi svjesni da ovdje kod nas može buknuti gori požar nego u Francuskoj ili VB? Tko može zaustaviti selefiju iz BiH da ubija Hrvate po srednjoj Bosni ili da se raznese na Jadranu i uništi nam sezonu? (neki su Bošnjaci poput ovog Ria gore prijetili sa tim i prolijevanjem krvi hrvatske ako Hrvatska nastavi podržavati Hrvate u BiH).

Mi smo slijepi a buđenje će biti bolno
MikeJarm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 21:56   #85
Teška tema.
Ja svakako podupirem pomaganje izbjeglicama, pogotovo zato što Europa ima debelo umočene prste u razaranje njihovih zemalja, ali te proklete marame....Ne znam, ne sviđaju mi se, ali kako ih zabraniti? Znam za slučaj jedne žene od 50 godina (udovica) koju je netko verbalno napao u tramvaju jer nosi maramu. Nje mi je stvarno bilo žao.Ne bih joj nikada riječ rekla za maramu. Nek je nosi.
Također me živcira kad vidim mlade žene zamotane, a njihovi muževi u zapadnjačkoj odjeći tj. kratke hlače i majice. Zašto? Zašto oni ne nose neku tradicionalnu muslimansku odjeću? Kaj je najgore, te žene misle da time pokazuju čednost, a nama bacaju na nindže. U Minchenu sam vidjela jednu crnkinju skroz zamotanu, samo su se oči vidjele-bolesno.

A što se tiče sekularizma arapskog svijeta, bojim se da je najbliže tome bio Sadam Hussein. Zatim u Tunisu Ben Ali, Libiji Gadafi...A ono što je došlo poslije njih je zlo. ISIL s jedne strane, Šijitske milicije s druge- sektaška stoka. Nije demokracija za svakoga.

Još uvijek ne znam.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:42   #86
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Također me živcira kad vidim mlade žene zamotane, a njihovi muževi u zapadnjačkoj odjeći tj. kratke hlače i majice. Zašto? Zašto oni ne nose neku tradicionalnu muslimansku odjeću? Kaj je najgore, te žene misle da time pokazuju čednost, a nama bacaju na nindže. U Minchenu sam vidjela jednu crnkinju skroz zamotanu, samo su se oči vidjele-bolesno.
Ljeti mozes vidjeti i u BL.
Za vrijeme godisnjih odmora dodju iz Svedske i drugih zemalja, pokupe kiriju i produze na more (za razliku od hrvata nisu mijenjali stanove, vec ih iznajmlju i pokupe kiriju 1-2 puta godisnje).

Te zamotane olajavaju nezamotane i tako vrse pritisak na njih. Svako ko kaze da muskarci tjeraju zene da se zamotavaju laze ko pas. Zene su te koje vrse pritisak.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:58   #87
Ovisi gdje. U arapskom svijetu su sigurno muškarci ti koji određuju pravila igre, žene se ništa ne pita.
A u BiH ne znam kako je, moguće da to muškarce ne zanima previše-ipak su to bosanci.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 23:11   #88
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Ovisi gdje. U arapskom svijetu su sigurno muškarci ti koji određuju pravila igre, žene se ništa ne pita.
A u BiH ne znam kako je, moguće da to muškarce ne zanima previše-ipak su to bosanci.
Nije ti to sve arapski svijet. Imaš onaj srednjeistočni gdje je još gore - u tamošnjim zabitima je bolje biti mrtva nego rastavljena.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 02:04   #89
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Ovisi gdje. U arapskom svijetu su sigurno muškarci ti koji određuju pravila igre, žene se ništa ne pita.
A u BiH ne znam kako je, moguće da to muškarce ne zanima previše-ipak su to bosanci.
Muskarci nigdje ne odredjuju zenama sta ce obuci. To je mit.

Jos od praistorije zene su te koje komanduju. Pocelo od toga "zasto nasa pecina nema tekucu vodu" pa do masine za pranje vesa, sudja i bidea. Zene su nosioci progresa. Muskarci su obicni izvrsioci. Da nije zena muskarci bi i dalje spavali ispod drveca i cekali da im padne vocka u krilo.

U manjim mjestima BiH primjetices jednu stvar: sve cure imaju istu frizuru i istu odjecu. Nakon nekoliko mjeseci neka jedna promjeni frizuru, za 10-15 dana sve ce promjeniti. Malo sam se zainteresovao za taj fenomen: niko ne zna zasto sve izgledaju isto, niko ne zna ko odredjuje sta je moderno, a kad sam pitao poznanice pa zasto si i ti promijenila frizuru cuo sam: pa necu jedina ja nositi zatarjelu frizuru.

Ma zene su cudo jedno.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 14:14   #90
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Teška tema.
Ja svakako podupirem pomaganje izbjeglicama, pogotovo zato što Europa ima debelo umočene prste u razaranje njihovih zemalja, ali te proklete marame....Ne znam, ne sviđaju mi se, ali kako ih zabraniti? Znam za slučaj jedne žene od 50 godina (udovica) koju je netko verbalno napao u tramvaju jer nosi maramu. Nje mi je stvarno bilo žao.Ne bih joj nikada riječ rekla za maramu. Nek je nosi.
Ne znam koliko bi podupirala pomaganje izbjeglicama kada bi se u tvojoj državi pojavljivali česti napadi na žene u smislu dobacivanja, vrijeđanja, fizičkih nasrtaja pa čak i silovanja.
Kada bi se skupine likova kretale u tvom mjestu stanovanja i da te postane strah kretati se po mjestima gdje si se prije toga kretala bez razmišljanja.
Sve se to dešava po europskim gradovima.
To je razlog zašto nevini muslimani doživljavaju napade zbog gluposti.

Pomoć ne mora nužno značiti i rješavanje problema. Dapače, može biti uzrok problema.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 13:09   #91
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko bi podupirala pomaganje izbjeglicama kada bi se u tvojoj državi pojavljivali česti napadi na žene u smislu dobacivanja, vrijeđanja, fizičkih nasrtaja pa čak i silovanja.
Kada bi se skupine likova kretale u tvom mjestu stanovanja i da te postane strah kretati se po mjestima gdje si se prije toga kretala bez razmišljanja.
Sve se to dešava po europskim gradovima.
To je razlog zašto nevini muslimani doživljavaju napade zbog gluposti.

Pomoć ne mora nužno značiti i rješavanje problema. Dapače, može biti uzrok problema.
Potpisujem!
BlaireWhiteFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:21   #92
Quote:
BlaireWhiteFan kaže: Pogledaj post
Potpisujem!
I ja isto! ovo uzelo maha,i ne sluti na dobro na kraju će svatko individualno u svom okruženju morati reagirat ako se nedaj bože nešto desi,jer vladajuća elita nema neka konkretna rješenja
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:30   #93
Talking

Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Teška tema.
Ja svakako podupirem pomaganje izbjeglicama, pogotovo zato što Europa ima debelo umočene prste u razaranje njihovih zemalja, ali te proklete marame....Ne znam, ne sviđaju mi se, ali kako ih zabraniti? Znam za slučaj jedne žene od 50 godina (udovica) koju je netko verbalno napao u tramvaju jer nosi maramu. Nje mi je stvarno bilo žao.Ne bih joj nikada riječ rekla za maramu. Nek je nosi.
Također me živcira kad vidim mlade žene zamotane, a njihovi muževi u zapadnjačkoj odjeći tj. kratke hlače i majice. Zašto? Zašto oni ne nose neku tradicionalnu muslimansku odjeću? Kaj je najgore, te žene misle da time pokazuju čednost, a nama bacaju na nindže. U Minchenu sam vidjela jednu crnkinju skroz zamotanu, samo su se oči vidjele-bolesno.
Ti ljudi se naravno ne svojom voljom,nađu u situaciji da moraju otići u neki novi svijet potpuno drugačiji od njihovog i meni ih je žao..osudila bih svaki napad verbalni i fizički na ljude koji nisu nikog ugrozoli osim što se samo drugačije oblače. Problem je što se u onoj masi svega provuku i ekstremi kojima je cilj nešto potpuno drugo. I zato ljudi opravdano imaju strah ..ne znam ni ja šta nas čeka samo ne sviđa mi se sve to.
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:50   #94
Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
ne razumijes. i zasto ne bi plakali, naravno da cemo plakati, jer to je upravo identitet Istocnog Londona - cockney kultura i tradicija.

osoba, grad, drzava, mislim kada izgubi identitet i niti ne zna vise tko je, sto je ili sto zastupa ja slab i de facto izgubljen slucaj... plodno tlo za 'scenario' - SVE prolazi i nista nema vrijednosti.

razvodniti identitet Europe nece uspjeti, naravno da nece, nisu uspjeli ni prije, pa nece ni sada, ali naravno da ce pokusavati - oni kojim je upravo to politika ili politicki cilj.

i sve pod vodstvom koga- Svaba.

puno dobra su oni Europi dali kroz povijest, ne> u usko politickom smislu barem, ne bi se reklo.


ma kakvi Englezi, Rio kada?

jer ako tko pliva kontra struje, to su Englezi.


opcenito govoreci.

plus, za razliku od Europe, tu je ljevica slaba, a kormilo drzi desnica, vise mane uvijek i oduvijek (Torijevci, Conservative) pa zato je tako kako je...inace bi bili ko Skandinavija valjda i bez kraljice davnih dana hahah

.
A zašto i bi plakali? Imala je i Kenija vlastitu kulturu prije nego su Englezi tamo došli pa ju nepovratno promijenili. Nitko ne plače za tim. Vremena se mijenjaju. Staro izumire, novo dolazi, novo postaje staro, umre i naslijedi ga opet nešto novo. Ciklus života.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:16   #95
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Teška tema.
Ja svakako podupirem pomaganje izbjeglicama, pogotovo zato što Europa ima debelo umočene prste u razaranje njihovih zemalja
I ja podupirem, iz istog razloga pa i bez obzira na njega, ali prije svega na način da niti ne postanu izbjeglice i prognanici... Zapad, uz sporazum i sa Rusijom, Kinom... ima sredstava i organizacijskih znanja za rješavanje problema.
Globalne (postepene i kontrolirane) migracije su danas neizbježne uz procese globalizacije, ali masovne migracije mogu poslužiti i kao sredstvo pritiska i rata bez upotrebe oružja.

Vanjska politika sve više postaje dijelom unutarnje... to saznanje prodire sporo u svijest Europljana, ali ipak...


Quote:
, ali te proklete marame....Ne znam, ne sviđaju mi se, ali kako ih zabraniti? Znam za slučaj jedne žene od 50 godina (udovica) koju je netko verbalno napao u tramvaju jer nosi maramu. Nje mi je stvarno bilo žao.Ne bih joj nikada riječ rekla za maramu. Nek je nosi.
Također me živcira kad vidim mlade žene zamotane, a njihovi muževi u zapadnjačkoj odjeći tj. kratke hlače i majice. Zašto? Zašto oni ne nose neku tradicionalnu muslimansku odjeću? Kaj je najgore, te žene misle da time pokazuju čednost, a nama bacaju na nindže. U Minchenu sam vidjela jednu crnkinju skroz zamotanu, samo su se oči vidjele-bolesno.
Ono što me osobno najviše odbija jest a priori negiranje javnog prostora i komunikacije na taj način... to su vrlo fluidne i naoko neopipljive stvari, ali bitne su.
Marama niti meni ne spada u kategoriju nikaba i burke, sigurno.

Quote:
A što se tiče sekularizma arapskog svijeta, bojim se da je najbliže tome bio Sadam Hussein. Zatim u Tunisu Ben Ali, Libiji Gadafi...A ono što je došlo poslije njih je zlo. ISIL s jedne strane, Šijitske milicije s druge- sektaška stoka. Nije demokracija za svakoga.

Još uvijek ne znam.
Za ovo boldano... smatram da ipak jest. Ali, na Arapima je da unutar vlastitih zemalja postepeno razviju društvene institucije koje podupiru demokraciju.
Ono što je dosada prevladavalo su autoritarne vladavine, "sekularne" i "islamističke". Također, geopolitičke igre i intervencije stranih igrača su ih podupirale, te doslovno razarale društvena tkiva tih zemalja.

Globalnim elitama je cijeli svijet igraonica za njihove interese, a običan puk još uvijek vidi granice i ima kudikamo slabiju mogućnost transnacionalnog povezivanja.

Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko bi podupirala pomaganje izbjeglicama kada bi se u tvojoj državi pojavljivali česti napadi na žene u smislu dobacivanja, vrijeđanja, fizičkih nasrtaja pa čak i silovanja.
Kada bi se skupine likova kretale u tvom mjestu stanovanja i da te postane strah kretati se po mjestima gdje si se prije toga kretala bez razmišljanja.
Sve se to dešava po europskim gradovima.
To je razlog zašto nevini muslimani doživljavaju napade zbog gluposti.
Da... zbog toga ne vidim kako bi se moglo osuđivati onih nekoliko europskih zemalja čiji upravljači vide navedeno kao problem.

Quote:
Pomoć ne mora nužno značiti i rješavanje problema. Dapače, može biti uzrok problema.
Za ovo boldano...

Ali, ja bih govorio o "pomoći"...

Quote:
automation kaže: Pogledaj post
A zašto i bi plakali? Imala je i Kenija vlastitu kulturu prije nego su Englezi tamo došli pa ju nepovratno promijenili. Nitko ne plače za tim. Vremena se mijenjaju. Staro izumire, novo dolazi, novo postaje staro, umre i naslijedi ga opet nešto novo. Ciklus života.
Ne treba plakati već reagirati... kako i na koji način se "vremena mijenjaju" mogu i trebaju određivati i oni kojih se te promjene najviše tiču.

Inače riskiramo ne samo "cockney London" već i karakter političkog sustava Zapada, s tim da ga neće zamijeniti nešto bolje, nego već viđeni oligarhijski, staleški sustav iz prošlosti.

Žicom ograđeni bogataški kvartovi sa "multikulturalnim" okruženjem ostataka starosjedioca i imigranata...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:50   #96
Quote:
marrai kaže: Pogledaj post
Problem je što se u onoj masi svega provuku i ekstremi kojima je cilj nešto potpuno drugo. I zato ljudi opravdano imaju strah ..ne znam ni ja šta nas čeka samo ne sviđa mi se sve to.
Ali taj problem bi se mogao lako riješiti da nije daleko složeniji nego što izgleda.
Nije problem locirati divljačke bande i strpat ih u zatvor. Problem je tinjajući problem europske multikulturalnosti između dva različita svijeta.
Većina se islamskog svijeta na zapadu ne integrira u pravom smislu značenja nego koegzistira. Stvaraju se zajednice koje se drže za sebe kao neka vrsta kulturnih autonomnih otoka. Npr. nemam ništa protiv Engleza ali ću se radije družit i ulazit u brak sa muslimanom/muslimankom jer su oni moji a vi ste niste.
Dogovorenih prisilnih brakova ima daleko više nego javnost sluti. UAE financiraju vjersku fundamentalističku naobrazbu diljem Europe koja uči netrpeljivost i mržnju prema zapadnoj kulturi o čemu saznajemo tek kada je neka medijska kuća smogla hrabrosti istražit stvar ubacujući svoje ljude undercover. Ekstremisti gostuju na tajnim predavanjima. Postoje šerijatski sudovi koji imaju svoj zakonodavni sustav i ignoriraju zakone države.

I na kraju, bijeli zapadnjak se uvijek mora čuvati od optužbe za rasizam zbog prošlosti pa se događa da vlasti niti ne reagiraju na kriminal pripadnika etničkih manjina kao što se to dogodilo u Engleskoj sa bandama pakistanskog porijekla koje su vrebali maloljetnice i tjerali ih na prostituciju.

Činjenica je da što je veća kulturološka razlika to su manji izgledi za integraciju.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 00:35   #97
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ali taj problem bi se mogao lako riješiti da nije daleko složeniji nego što izgleda.
Nije problem locirati divljačke bande i strpat ih u zatvor. Problem je tinjajući problem europske multikulturalnosti između dva različita svijeta.
Većina se islamskog svijeta na zapadu ne integrira u pravom smislu značenja nego koegzistira. Stvaraju se zajednice koje se drže za sebe kao neka vrsta kulturnih autonomnih otoka. Npr. nemam ništa protiv Engleza ali ću se radije družit i ulazit u brak sa muslimanom/muslimankom jer su oni moji a vi ste niste.
Imaš li neku ideju, model, rješenja navedenog problema ?
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 07:47   #98
Iznenadena sam negativnostima. Iznenadena sam bila spolnom strukturom i pogledima kad sam svaki dan prolazila na posao kroz Hauptbahnhof u jeku krize.

Osobno misljenje - imas dva svijeta - jedan koji je expanzivan, i koji njeguje expanzivnost i tradicionalnost/zatvorenost, i drugi koji je laisse affaire, i koji potiskuje i smatra negativnim navedene karakteristike svoje civilizacije. Drugu ne smije osudivati radi toga radi povijesti i dominirajuceg mindseta.

Kako moze zavrsiti? Expanzivna zatvorena kultura ce kroz par generacija postati zakon. I definirati sve zivotne sfere kao nekoliko primjera zemalja te civilizacije - od toga koji spol ima pravo na bankovne kartive, voznju autom do "marama". Zapravo jedna kultura savrseno prepusta playing field drugoj - savrsena komplementarnost. Jedna kaze vodi, zivi i radi sto radis, a druga super budem, ali budes i ti jer je tako jedino ispravno....

Nazvala bih ju infantilna lacking common sense kultura ima dva puta: kontinuitet trenutne, ili jos gore pojava extremne manjine u svojim redovima.... Da ce znacajna vecina te kulture primjenjivati iste kriterije na sebe i drugu kulturu ne vidim. To bi znacilo ako sebi ne dozvoljava extremizam, zasto dozvoljava drugima? Pod dozvoljava mislim ne da podupire, nego najteze ne kaznjava. Ako zivi sekularizam, zasto je vjerska iskljucivost u podsegmentima ok? Ako je 40+C, zasto je ok gledati da je netko zabarikadiran a kaznjavati ljude u badicima?

Ako ja moram nositi maramu da posjetim Saudijsku Arabiju, imam dvije opcije - ne ici i ne zivjeti tamo, ili obuci maramu. Slicno treba biti i u Europi.

Bez stavljanja musliman/katolik/hinduist - ja osobno ne zelim zivjeti u saudijskoj Arabiji kao zena, ili Iranu, ili Afganistanu ili pakistanu, ili Iraku... Zelim imati prava za koja su zene ginule, i ne zelim maramu. Ako muskarac ne zna kontrolirati svoje nagone, to nije stvar odjece...

uvijek se sjetim pojasnjenja za jedan zlocin tu u Becu na malog deckica u bazenu.... stravicno, i pokazuje manjak ikakve empatije, ali i "zatucanost"
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 10:02   #99
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Nije punoo pogrešio taj Sarrazin za kojeg prvi put čujem , samo se nadam da nije mislio kako su neki narodi genetski glupi već da aludira na zaostalost i zatucanost na osnovu društvenih normi koje su doneli iz zemlji porekla.

da, ne daj boze da bi populacije koje su se odvojeno razvijale desecima tisuca godina mogle razviti razlicite karakteristike. i da bi se biologija mogla primjenjivati na covjeka. i da bi mentalne karakteristike mogle bit nasljedne. iako sve ostale jesu.
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 01:54   #100
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
Iznenadena sam negativnostima. Iznenadena sam bila spolnom strukturom i pogledima kad sam svaki dan prolazila na posao kroz Hauptbahnhof u jeku krize.

Osobno misljenje - imas dva svijeta - jedan koji je expanzivan, i koji njeguje expanzivnost i tradicionalnost/zatvorenost, i drugi koji je laisse affaire, i koji potiskuje i smatra negativnim navedene karakteristike svoje civilizacije. Drugu ne smije osudivati radi toga radi povijesti i dominirajuceg mindseta.

Kako moze zavrsiti? Expanzivna zatvorena kultura ce kroz par generacija postati zakon. I definirati sve zivotne sfere kao nekoliko primjera zemalja te civilizacije - od toga koji spol ima pravo na bankovne kartive, voznju autom do "marama". Zapravo jedna kultura savrseno prepusta playing field drugoj - savrsena komplementarnost. Jedna kaze vodi, zivi i radi sto radis, a druga super budem, ali budes i ti jer je tako jedino ispravno....

Nazvala bih ju infantilna lacking common sense kultura ima dva puta: kontinuitet trenutne, ili jos gore pojava extremne manjine u svojim redovima.... Da ce znacajna vecina te kulture primjenjivati iste kriterije na sebe i drugu kulturu ne vidim. To bi znacilo ako sebi ne dozvoljava extremizam, zasto dozvoljava drugima? Pod dozvoljava mislim ne da podupire, nego najteze ne kaznjava. Ako zivi sekularizam, zasto je vjerska iskljucivost u podsegmentima ok? Ako je 40+C, zasto je ok gledati da je netko zabarikadiran a kaznjavati ljude u badicima?

Ako ja moram nositi maramu da posjetim Saudijsku Arabiju, imam dvije opcije - ne ici i ne zivjeti tamo, ili obuci maramu. Slicno treba biti i u Europi.

Bez stavljanja musliman/katolik/hinduist - ja osobno ne zelim zivjeti u saudijskoj Arabiji kao zena, ili Iranu, ili Afganistanu ili pakistanu, ili Iraku... Zelim imati prava za koja su zene ginule, i ne zelim maramu. Ako muskarac ne zna kontrolirati svoje nagone, to nije stvar odjece...

uvijek se sjetim pojasnjenja za jedan zlocin tu u Becu na malog deckica u bazenu.... stravicno, i pokazuje manjak ikakve empatije, ali i "zatucanost"
Oni koji kažu kako žena mora nora nositi maramu će pobijediti. Nije poanta u marami nego u onom mora.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.