Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2008., 17:30   #21
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nešto se ne sjećam da je Ahmadinedžad proganjao Aboridžine i oduzimao djecu iz miješanih brakova?
Da, ali jel znaš da Perzijanci čine tek 50% stanovnika Irana,a da 25% Azera, nema pravo na jezik, obrazovanje na svome jeziku, stranke itd.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 17:37   #22
Ne volim sto Australija radi prljavi posao za Izrael.

Ako je Izrael "ozlijedjena strana" neka stave tuzbu u svoje ime.
BOSHNJAK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:12   #23
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nešto se ne sjećam da je Ahmadinedžad proganjao Aboridžine i oduzimao djecu iz miješanih brakova?
Doslovan um nikada neće shvatiti ironičan um.

Možda jednoga dana shvatiš što sam rekao. Upravo sam mislio na ovaj tvoj odgovor, ali dobro, vidim da ništa ne shvaćaš.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:55   #24
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da, ali jel znaš da Perzijanci čine tek 50% stanovnika Irana,a da 25% Azera, nema pravo na jezik, obrazovanje na svome jeziku, stranke itd.
Da, znam da Perzijci čine 51% stanovništva, a da je 24% Azera, a ove budalaštine o pravu na jezik stranku i slične gluposti stvarno ne znam odakle si izvukao, jer je ono, "stupida maxima".
Je li tebi jasno, da je Ayatollah Ali Khamenei, vrhovni vjerski vođa upravo Azer?
Azeri su integrirani u iransko društvo, jednako kao i Perzijci i vi ljudi ne možete nikako shvatiti da je njima Iran ( dakle domovina ) uz obitelj na prvom mjestu.Oni su toliko homogenizirano društvo, čak više nego SAD ( a svi znamo kakav je SAD ).

Majkl, molim te da se ostaviš bilo kakvih komentiranja stvari koje ne poznaješ, jer vidim koliko si se puta osramito na forumu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 18:57   #25
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Doslovan um nikada neće shvatiti ironičan um.

Možda jednoga dana shvatiš što sam rekao. Upravo sam mislio na ovaj tvoj odgovor, ali dobro, vidim da ništa ne shvaćaš.
Ironičan um nikada neće shvatiti pametan um.

Kako je mogu braniti zločin, koji se nije dogodio?

Koje je zločine počinio Ahmadinedžad?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 19:13   #26
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ironičan um nikada neće shvatiti pametan um.

Kako je mogu braniti zločin, koji se nije dogodio?

Koje je zločine počinio Ahmadinedžad?
A koje zločine je počinila Australska vlada?

Problem je kod ljudi kao tebe što se njihova cijela argumentacija temelji na opravdavanju vlastite gluposti tako da se pokazuje na tuđu. Ali daleko je to za tebe. Možda jednoga dana shvatiš.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 19:27   #27
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
A koje zločine je počinila Australska vlada?

Smatra se da je od 1910. pa sve do 1970-ih godina oko 100.000 djece, uglavnom iz miješanih veza oduzimano roditeljima, u skladu s tada važećim federalnim zakonima temeljenima na premisi da su Aboridžini loša rasa i da je humana alternativa spasiti djecu iz njihovih ruku.


Dovoljno?

Quote:
Problem je kod ljudi kao tebe što se njihova cijela argumentacija temelji na opravdavanju vlastite gluposti tako da se pokazuje na tuđu.
Volio bih da konkretno ukažeš na glupost koju ja iznosim, a ne da se izvlačiš sa nekim kvaziintelektualnim dosjetkama.

Quote:
Ali daleko je to za tebe. Možda jednoga dana shvatiš.
Ma nego.Kada ću ja dostići tvoj nivo?Vjerojatno nikada.Ti si eto toliko pametan, da si mi dao odgovor na 0 pitanja.Možda jednoga dana shvatiš, da su prethodne poruke bila pitanja, koja traže odgovore.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 19:30   #28
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Da, znam da Perzijci čine 51% stanovništva, a da je 24% Azera, a ove budalaštine o pravu na jezik stranku i slične gluposti stvarno ne znam odakle si izvukao, jer je ono, "stupida maxima".
Je li tebi jasno, da je Ayatollah Ali Khamenei, vrhovni vjerski vođa upravo Azer?
Azeri su integrirani u iransko društvo, jednako kao i Perzijci i vi ljudi ne možete nikako shvatiti da je njima Iran ( dakle domovina ) uz obitelj na prvom mjestu.Oni su toliko homogenizirano društvo, čak više nego SAD ( a svi znamo kakav je SAD ).

Majkl, molim te da se ostaviš bilo kakvih komentiranja stvari koje ne poznaješ, jer vidim koliko si se puta osramito na forumu.
Ante, osramotio sam se manje ili više, a ovo za Azere, znam jer je Iran čak prijetio sankcijama Azerbajdžanu ako ne smanje signale za televiziju u Iran ili takvo što, a onda su ovi spomenuli stranke i televiziju...

I da, kakve veze ima što je Azer, pa Tito je bio Hrvat, Zagorec...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:04   #29
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Smatra se da je od 1910. pa sve do 1970-ih godina oko 100.000 djece, uglavnom iz miješanih veza oduzimano roditeljima, u skladu s tada važećim federalnim zakonima temeljenima na premisi da su Aboridžini loša rasa i da je humana alternativa spasiti djecu iz njihovih ruku.

Dovoljno?
Da, i istpričali su se iako sadašnja vlada nije izravno odgovorna za počinjene zločine. Dok ti samo tražiš tuđe zločine, a nikada ti nije palo na pamet da osudiš iranske i može te biti sram zbog toga. Dakle, ponovno te pitam koje je zločine počinila sadašnja Australska vlada jer ako ćemo gledati povijest, ubijanje Kurda (to je valjda san svakog Iračana koji nije Kurd i Iranca) nije nešto za što smo čuli isprike.


Quote:
Volio bih da konkretno ukažeš na glupost koju ja iznosim, a ne da se izvlačiš sa nekim kvaziintelektualnim dosjetkama.
Opravdavaš širenje mržnje prema židovima tako što govoriš da je Australija počinila zločin.

Quote:
Ma nego.Kada ću ja dostići tvoj nivo?Vjerojatno nikada.Ti si eto toliko pametan, da si mi dao odgovor na 0 pitanja.Možda jednoga dana shvatiš, da su prethodne poruke bila pitanja, koja traže odgovore.
Ne, to nisu bila pitanja, nego tvoje zatvaranje očiju pred iranskim zločinima.
Ti si iracionalan apologet, nacionalist koji jednostavno ne može shvatiti da nešto nije u redu u Iranu i to nije teško prepoznati. Imamo i ovdje Ustaša, kriptofašista itd.
Ti nisi ništa novo na tom području.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:13   #30
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Da, i istpričali su se iako sadašnja vlada nije izravno odgovorna za počinjene zločine. Dok ti samo tražiš tuđe zločine, a nikada ti nije palo na pamet da osudiš iranske i može te biti sram zbog toga. Dakle, ponovno te pitam koje je zločine počinila sadašnja Australska vlada jer ako ćemo gledati povijest, ubijanje Kurda (to je valjda san svakog Iračana koji nije Kurd i Iranca) nije nešto za što smo čuli isprike.
Kada su Iranci ubijali Kurde?I kakve jebene veze imaju Iračani sa Irancima?
To ne abolira Australiju što su se sada ispričali, za sva sranja koja su napravili do tada.

Quote:
Opravdavaš širenje mržnje prema židovima tako što govoriš da je Australija počinila zločin.
Opet ponavljam, koje širenje mržnje prema Židovima?Kada i u kojem trenutku je Ahmadinedžad širio mržnju prema Židovima?

Quote:
Ne, to nisu bila pitanja, nego tvoje zatvaranje očiju pred iranskim zločinima.
Opet te pitam, koji iranski zločini?

Quote:
Ti si iracionalan apologet, nacionalist koji jednostavno ne može shvatiti da nešto nije u redu u Iranu i to nije teško prepoznati. Imamo i ovdje Ustaša, kriptofašista itd.
Ti nisi ništa novo na tom području.
Lijepo.Imaš još neki klasifikaciju za mene?Već su me nazvali: ljevičarem, komunjarom, desničarem, četnikom, fašistom, antisemitom, anticionistom, više se ni sam ne mogu sjetiti.Znaš, ovisno o kontekstu rasprave.
Nacionalist, ustaša i kriptofašist isto nije ništa novo.
U biti, kada vidiš kakve sam kontradiktorne pridjeve dobio, shvatiš da sam vrlo objektivna osoba, što očito mnoge, poput tebe muči.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:32   #31
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Kada su Iranci ubijali Kurde?I kakve jebene veze imaju Iračani sa Irancima?
To ne abolira Australiju što su se sada ispričali, za sva sranja koja su napravili do tada.
I jedni i drugi bez milosti ubijaju Kurde, to je veza.
Mislim da je prvi korak isprika od Austalaca, nešto što se od tebe i iranske vlasti neće nikada čuti. Nitko nije rekao da to ikoga abolira, ali oni su svjesni svojih pogrešaka i to je najvažnije. Jesi li ikada čuo Ustašu da je NDH bila pogreška? Naravno da nisi, kao što nećeš čuti hardcore iranskog nacionalista da je iranska vlada pogriješila i da je odgovorna za mnoge nepotrebne smrti i pokolje.

Quote:
Opet ponavljam, koje širenje mržnje prema Židovima?Kada i u kojem trenutku je Ahmadinedžad širio mržnju prema Židovima?
Uništenje Izraela podrazumijeva ubijanje Židova, besramni ciniče.

Quote:
Opet te pitam, koji iranski zločini?
http://en.wikipedia.org/wiki/Iranian..._and_The_Kurds

Quote:
Lijepo.Imaš još neki klasifikaciju za mene?Već su me nazvali: ljevičarem, komunjarom, desničarem, četnikom, fašistom, antisemitom, anticionistom, više se ni sam ne mogu sjetiti.Znaš, ovisno o kontekstu rasprave.
Nacionalist, ustaša i kriptofašist isto nije ništa novo.
U biti, kada vidiš kakve sam kontradiktorne pridjeve dobio, shvatiš da sam vrlo objektivna osoba, što očito mnoge, poput tebe muči.
Ne, ti si običan apologet, nacionalist.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:49   #32
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
I jedni i drugi bez milosti ubijaju Kurde, to je veza.
Ne, to je laž.

Quote:
Mislim da je prvi korak isprika od Austalaca, nešto što se od tebe i iranske vlasti neće nikada čuti. Nitko nije rekao da to ikoga abolira, ali oni su svjesni svojih pogrešaka i to je najvažnije. Jesi li ikada čuo Ustašu da je NDH bila pogreška? Naravno da nisi, kao što nećeš čuti hardcore iranskog nacionalista da je iranska vlada pogriješila i da je odgovorna za mnoge nepotrebne smrti i pokolje.
To što se netko ispričao, jedna obična isprika, ne abolira stoljeće tlačenja i muke.Isto kao i da se Srbi nama ispričaju za rat, ne abolira ih od istoga, to ne bi ništa promijenilo.
NDH nije tema, no odgovoriti ću ti, ne znam niti jednog Ustašu, tako da ovdje stanemo sa tom raspravom o istima.
Što se Iranaca tiče, opet te pitam, koje to pokolje?

Quote:
Uništenje Izraela podrazumijeva ubijanje Židova, besramni ciniče.
Već je nekoliko puta izneseno, da je pričao o cionističkom režimu u Izraelu, a ne o državi Izrael.
Dakle, cionistički režim≠Izrael.Jasnije?

I ovaj link govori konkretno što?To da je poginulo 10 000 Kurda u sukobima sa Iranom.
Otprilike kao da mi staviš broj poginulih Srba iz RSK, bi li to značilo da su Hrvati zločinci?

Quote:
Ne, ti si običan apologet, nacionalist.
Jesam, nacionalist sam.Apologet nisam, jer nemam potrebe to biti, jer se nema za čega ispričavati.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:59   #33
Quote:
Stonewall Jackson kaže: Pogledaj post
"Australija razmislja o tome da podigne optuznicu protiv Ahmadinejada pred Medjunarodnim sudom pravde u Haagu zbog poticanja nasilja protiv Israela", izjavio je novo izabrani Australski premijer Kevin Rudd. "Iranski predsjednik je prijetio kako ce eliminirati Zidovsku drzavu i nasa vlada se pravno konzultira oko toga da podignemo pravni slucaj protiv njega. Iranski predsjednik ponavlja antisemitske izjave i pokazuje nastojanje da eliminira sa mape svijeta modernu drzavu Israel , to je uzasavajuce po svim standardima internacionalnih odnosa", izjavio je Rudd. 14.05.08. Valjda su i Australci "ludjaci" koji su se "okomili" na psihickog bolesnika Ahmadinejada.

http://www.france24.com/en/20080514-...over-israel-pm

http://www.middle-east-online.com/English/?id=25882

http://www.news.com.au/story/0,23599...-29277,00.html
....pa mislim da bi i trebali....meni osobno se taj njihov predsjendik gadi...budi gadenje u meni....kako izgleda, govori i sto radi po iranu irancima...nije nista drugo niti zasluzio...australci
Simp is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 21:07   #34
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne, to je laž.
Samo za nacionaliste.

Quote:
To što se netko ispričao, jedna obična isprika, ne abolira stoljeće tlačenja i muke.Isto kao i da se Srbi nama ispričaju za rat, ne abolira ih od istoga, to ne bi ništa promijenilo.
NDH nije tema, no odgovoriti ću ti, ne znam niti jednog Ustašu, tako da ovdje stanemo sa tom raspravom o istima.
Što se Iranaca tiče, opet te pitam, koje to pokolje?
Bogami bi to puno promijenilo kada bi se netko ispričao. To je znak da je netko svjestan svoje odgovornosti (nešto što ti nemaš). Gdje sam ja rekao da ikoga to abolira? Rekao sam baš suprotno, ali ti se praviš gluhim. Ponavljam još jednom, iako znam da ti to ne razumiješ, priznavanje odgovornosti je važno jer je to jedini način da se prihvati stvarnost i nastavi dalje.

Quote:
Već je nekoliko puta izneseno, da je pričao o cionističkom režimu u Izraelu, a ne o državi Izrael.
Dakle, cionistički režim≠Izrael.Jasnije?
A koji je to cionistički režim? Kakav bi bio necionistički režim u Izraelu. Pretpostavljam da sam ja u pravu kada ti moraš vrtiti tuđe riječi.

Quote:
I ovaj link govori konkretno što?To da je poginulo 10 000 Kurda u sukobima sa Iranom.
Otprilike kao da mi staviš broj poginulih Srba iz RSK, bi li to značilo da su Hrvati zločinci?
Kurdi nemaju svoju državu tako da usporedba sa Srbijom je glupa koliko i besmislena, ako ne i obrnuto. Kurdi su bili veća žrtva Iranaca, Iračana i SAD-ovog pomaganja Saddamu negoli ikoji drugi narod. Tako da je tvoje pravljanje Iranaca kao žrtava Kurda smiješna i cinična jer si ponovno apologet zločina tj. ubojstava.

Quote:
Jesam, nacionalist sam.Apologet nisam, jer nemam potrebe to biti, jer se nema za čega ispričavati.
Tvoja druga rečenica je jasna implikacija prve, tako da nije potrebna.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 21:22   #35
Vec sam pisao, ako se ne pljuje po zidovima i zapadu onda se pljuje po islamu na ovom forumu.Mislim kako ovo sto Iran danas radi nikako nije dobro i u danasnjem civiliziranom svijetu nije normalno da se zaziva unistenje jedne medunarodno priznate drzave.Iran nema nikakve veze sa Izraelom i stoga im je bolje da se bave svojom drzavom, a ne sto se ponasaju kao zadnji ludaci.
Forexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 21:33   #36
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Bogami bi to puno promijenilo kada bi se netko ispričao. To je znak da je netko svjestan svoje odgovornosti (nešto što ti nemaš).
Kakvu ja odgovornosti imam prema ikome?

Quote:
Gdje sam ja rekao da ikoga to abolira? Rekao sam baš suprotno, ali ti se praviš gluhim. Ponavljam još jednom, iako znam da ti to ne razumiješ, priznavanje odgovornosti je važno jer je to jedini način da se prihvati stvarnost i nastavi dalje.
U pravu si, nisi nigdje rekao, no opet ponavljam, jedna isprika je uistinu malo što mogu napraviti.Res, non verba.

Quote:
A koji je to cionistički režim? Kakav bi bio necionistički režim u Izraelu. Pretpostavljam da sam ja u pravu kada ti moraš vrtiti tuđe riječi.
Pa recimo neki drugi režim, koji nije ekstreman?Cionizam je kao pokret bolesna ideja otimanja zemlje skupine ljudi koji sa tom zemljom veze nemaju i uspostavljanje države Izrael.Rješenje bi bilo da se vrati Palestincima oteto, i uspostavi neka normalna vlast, a ne trenutni fašisti.

Quote:
Kurdi nemaju svoju državu tako da usporedba sa Srbijom je glupa koliko i besmislena, ako ne i obrnuto.
Upravo suprotno.Link koji si naveo spominje sukob Irana sa tadašnjim pobunjenim Kurdima koji su se htjeli odvojiti od Irana.
Jasnije?

Quote:
Kurdi su bili veća žrtva Iranaca, Iračana i SAD-ovog pomaganja Saddamu negoli ikoji drugi narod. Tako da je tvoje pravljanje Iranaca kao žrtava Kurda smiješna i cinična jer si ponovno apologet zločina tj. ubojstava.
Ovdje si se malo zajebao u povezivanju činjenica.U Iransko-iračkom ratu najviše žrtava bilo je sa iranske strane, gdje se brojka procijenjuje između 500 000 do 1 000 000 žrtava.
Kurdi su bili najveća žrtva sa turske i iračke strane ( nevezano uz Iransko-irački rat ), kakve je stvari Turska radila Kurdima, i Irak, mislim da uopće ne treba spominjati.Te dvije države su ih sustavno progonile ( i dan danas to rade ).Nema potrebe da se pravda Iran.Ukazujem na činjenice, a to su da je u Iranu došlo do sukoba, rekao sam već zbog čega i završilo je sa brojkom od 10 000 poginulih sa kurdske strane ( nemam brojke sa iranske ), dok su u Turskoj i Iraku sustavno protjerivani i ubijani.
Isto tako, uzmi u obzir da su Kurdi za vrijeme Iransko-iračkog rata bili na strani Irana.

Quote:
Tvoja druga rečenica je jasna implikacija prve, tako da nije potrebna.
Moja druga rečenica bi bila implikacija prve da sam ja Iranac.No, ja sam Hrvat, tako da ti teza ne stoji.
Ili ćeš mi stvoriti oksimoronsku formulaciju da nacionalisti ne poznaju granice?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 21:59   #37
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Kakvu ja odgovornosti imam prema ikome?
Takvu odgovornost da na svaki zločin treba jednako gledati bez obzira tko ga je počinio.

Quote:
U pravu si, nisi nigdje rekao, no opet ponavljam, jedna isprika je uistinu malo što mogu napraviti.Res, non verba.
Pa i čine za Aboridžine dosta sada, koliko pratim po novinama.

Quote:
Pa recimo neki drugi režim, koji nije ekstreman?Cionizam je kao pokret bolesna ideja otimanja zemlje skupine ljudi koji sa tom zemljom veze nemaju i uspostavljanje države Izrael.Rješenje bi bilo da se vrati Palestincima oteto, i uspostavi neka normalna vlast, a ne trenutni fašisti.
Zlo je već učinjeno. Ne možeš sada napraviti Izraelcima ono što su oni Palestincima. Time bi počinio istu stvar kao i oni, što automatski poništava opravdanje za takav čin. Jedino riješenje su dvije države.

Quote:
Upravo suprotno.Link koji si naveo spominje sukob Irana sa tadašnjim pobunjenim Kurdima koji su se htjeli odvojiti od Irana.
Jasnije?
Da, ali je bilo paljenja sela i gradova (što podrazumijeva ubijanje civila) što je zločin.

Quote:
Ovdje si se malo zajebao u povezivanju činjenica.U Iransko-iračkom ratu najviše žrtava bilo je sa iranske strane, gdje se brojka procijenjuje između 500 000 do 1 000 000 žrtava.Kurdi su bili najveća žrtva sa turske i iračke strane ( nevezano uz Iransko-irački rat ), kakve je stvari Turska radila Kurdima, i Irak, mislim da uopće ne treba spominjati.Te dvije države su ih sustavno progonile ( i dan danas to rade ).Nema potrebe da se pravda Iran.Ukazujem na činjenice, a to su da je u Iranu došlo do sukoba, rekao sam već zbog čega i završilo je sa brojkom od 10 000 poginulih sa kurdske strane ( nemam brojke sa iranske ), dok su u Turskoj i Iraku sustavno protjerivani i ubijani.
Isto tako, uzmi u obzir da su Kurdi za vrijeme Iransko-iračkog rata bili na strani Irana.
Ne mislim ja na rat između Iraka i Irana, nego općenito u posljednjih tridesetak godina su Kurdi najgore prošli i unatoč tome što si protiv SAD-a, njima je intervencija u Iraku stvarno pomogla.

Quote:
Moja druga rečenica bi bila implikacija prve da sam ja Iranac.No, ja sam Hrvat, tako da ti teza ne stoji.
Ili ćeš mi stvoriti oksimoronsku formulaciju da nacionalisti ne poznaju granice?
Pa otprilike kao odnos Hitlera i Mussolinija.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 09:17   #38
vi i vaša opsjednutost "zločinima"

"Bog nije mogao stvoriti zemlju jer on jest zemlja.
Bog nije nepojmivi trokut nego savršena sunčeva kružnica.
Ali iznad svega i prije svega: djelovati. U odnosu na čin, misao je puki kukavičluk"

A djelovanje u svom najčistijem obliku jest rat.

"Oni čekaju jedino vojskovođu koji če ih povesti u rat. Pleonazam. Svaki rat je svet.Zakon sile jedini je zakon svijeta. Ako postoji Bog, on može biti jedino bitka. Dobro i zlo postoje jedino kao
život i smrt".

"Bog nije mogao stvoriti zemlju jer on jest zemlja.
Bog nije nepojmivi trokut nego savršena sunčeva kružnica.
Ali iznad svega i prije svega: djelovati. U odnosu na čin, misao je puki kukavičluk"

" Zajedno, njihovi molitveni mlinovi i moji mitraljezi učinit če čuda da otjeramo Kineze i Crvene"


Roman von Ungern-Stermberg
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 17:04   #39
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Takvu odgovornost da na svaki zločin treba jednako gledati bez obzira tko ga je počinio.
Slažem se.No već sam ti objasnio da treba i razaznati što je zločin.
Dakle, ako sam ja 1991. ubio 5 četnika koji su naoružani do zuba trčali prema mojoj kući da ubiju mene i moju obitelj, ja nisam zločinac.Razumiješ?

Quote:
Pa i čine za Aboridžine dosta sada, koliko pratim po novinama.
Ne bih znao, pohvalno u svakom slučaju, ako nije puko slovo na papiru.

Quote:
Zlo je već učinjeno. Ne možeš sada napraviti Izraelcima ono što su oni Palestincima. Time bi počinio istu stvar kao i oni, što automatski poništava opravdanje za takav čin. Jedino riješenje su dvije države.
Nisam niti mislio na to, no Palestinci zaslužuju državu, a režim kakav je u Izraelu ( budimo realni, fašistički vođen od SAD-a ), ne može opstati.

Quote:
Da, ali je bilo paljenja sela i gradova (što podrazumijeva ubijanje civila) što je zločin.
Nije mi namjera diskreditirati te, ali link na Wikipediu koji si mi dao je upitne relevatnosti, a i nigdje na Internetu nisam naišao na podatak o nekakvim zločinima.

Quote:
Ne mislim ja na rat između Iraka i Irana, nego općenito u posljednjih tridesetak godina su Kurdi najgore prošli i unatoč tome što si protiv SAD-a, njima je intervencija u Iraku stvarno pomogla.
Slažem se da im je pomogla, ali samo u kontekstu interesa SAD-a.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 17:23   #40
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nisam niti mislio na to, no Palestinci zaslužuju državu, a režim kakav je u Izraelu ( budimo realni, fašistički vođen od SAD-a ), ne može opstati.
Zasto ne? Ako moze opstati islamisticki fasisticki segregacijski sistem irana zasto ne bi mogao opstati izraelski sistem?
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.