Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2009., 15:19   #61
Quote:
LuckyLuke kaže: Pogledaj post
Ti usporedjujes... talijanski... i utijecaj talijana u dalmaciji.... sa albancima i albanskim jezikom.... u grckoj...

Dalmacija je bila talijanska i normalno je da se talijanski koristio.... a Grcka juzno od Olimpa nikad albanska.....

I sto... malo pre je bio "samo" filozof... kojeg ja nisam shvatao.... a sad taj isti dobija etiketu "ljevicarski" filozof.... i kao takav je nekompetentan da govori o jeziku koji se govorio u grckoj u 18-19 st.....

Jadno... bi bila preblaga rijec za te tvoje vratolomne nebuloze koje ovdje pises.....
Što si preskočio Bošnjakov post? Nezgodno je, ha?
Albanci su bili naseljavani od strane Turaka na mnoga područja pa tako i na područje današnje Grčke.
Da li znaš da je npr. na području današnje Vojvodine u 16.vijeku zabilježeno da su Turci, istjeravši tamošnje Mađare, tamo naselili Srbe, a da su preostali Mađari počeli govoriti "racki jezik"(tj.srpski)?
Ne znaš? Naravno da ne znaš.
Ili mi možda želiš reći da su Srbi pod Turcima bili neka velika i utjecajna sila?

Da li znaš da još u 19.vijeku Vuk Karadžić piše kako su Srbi u Srbiji samo seljaci, dok u gradovima žive Turci i sitno nešto Srba koji se "po turski nose i po turskom običaju žive".
Ne znaš? Naravno da ne znaš.

Kao što ne znaš da je općenito u Osmanlijskom carstvu muslimani živjeli u gradovima, dok je kršćanska raja živjela na selu.

Zato vam stari centar Skopja izgleda kao da je Skopje grad u Anatoliji.


Vidiš, vi velikomakedoneci previše vjerujete "historijskim otkrićima" raznih električara i agronoma, vidovnjacima koji pričaju sa duhom Aleksandra Velikog, i sličnim šarlatanima.

Historičari, lingvističari, arheolozi...su vam tabu.

To što je u Grčkoj jak nacionalizam, što Grci sebe vide kao nekakve ubermensche iako su najobičniji Balkanci, to je drugi par opanaka...

I na kraju - ako i danas ima nemali broj Makedonaca koji tvrde da su Makeodnci dio bugarskog naroda, da li to znači da je to istina?
bonislav is offline  
Old 09.07.2009., 17:30   #62
Red face

Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Što si preskočio Bošnjakov post? Nezgodno je, ha?
Albanci su bili naseljavani od strane Turaka na mnoga područja pa tako i na područje današnje Grčke.
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Da li znaš da je npr. na području današnje Vojvodine u 16.vijeku zabilježeno da su Turci, istjeravši tamošnje Mađare, tamo naselili Srbe, a da su preostali Mađari počeli govoriti "racki jezik"(tj.srpski)?
Ne znaš? Naravno da ne znaš.
Ili mi možda želiš reći da su Srbi pod Turcima bili neka velika i utjecajna sila?

Da li znaš da još u 19.vijeku Vuk Karadžić piše kako su Srbi u Srbiji samo seljaci, dok u gradovima žive Turci i sitno nešto Srba koji se "po turski nose i po turskom običaju žive".
Ne znaš? Naravno da ne znaš.

Kao što ne znaš da je općenito u Osmanlijskom carstvu muslimani živjeli u gradovima, dok je kršćanska raja živjela na selu.

Zato vam stari centar Skopja izgleda kao da je Skopje grad u Anatoliji.


Vidiš, vi velikomakedoneci previše vjerujete "historijskim otkrićima" raznih električara i agronoma, vidovnjacima koji pričaju sa duhom Aleksandra Velikog, i sličnim šarlatanima.

Historičari, lingvističari, arheolozi...su vam tabu.

To što je u Grčkoj jak nacionalizam, što Grci sebe vide kao nekakve ubermensche iako su najobičniji Balkanci, to je drugi par opanaka...

I na kraju - ako i danas ima nemali broj Makedonaca koji tvrde da su Makeodnci dio bugarskog naroda, da li to znači da je to istina?
Ako si procitao Historiju Camerije ili Arvanite u Grckoj ,OVo na BOLDU ne bi pisao ni vi ni Boshnjak :http://en.wikipedia.org/wiki/Cham_Albanians

Sami Grci to ne spore !
Nisu bili iseljavani od Turske tih Albanci , nego bili istjerani ili asimilirani , ko shto su svih drugi nacionalnosti u Grckoj , tako je isto sa Makedoncima ..
Arvanita ( Albanci ) , oni su Orthodoxe religije , nema Turska s"time nishta ..

Nemoj samo njih praviti Veliki Demokrati G-dine Bonislave , kada u 21 veku ne smije niko se izjasnjavati za svoju nacionalnu pravu a jos su u SENGENU .

A i nije samo ovaj Gospodin Nikos Dimou to reko , mogu ti naci jos drugih ( neki od njih su otravani nakon svog intervjua , rpimjer ARISTIDIDH KOLA)
Illyrian. is offline  
Old 10.07.2009., 12:41   #63
Novcanica kovana za vrijeme Aleksandra, na jednoj strani pise Aleksandar na grckom slika u profilu je grcka boginja Nika na drugoj strani grcka boginja Atina:link

Zadnje uređivanje BOSHNJAK : 10.07.2009. at 12:49.
BOSHNJAK is offline  
Old 10.07.2009., 19:52   #64
Ne znam zasto neki ovde Makedonce zovu Bugarima kad se zna kave su zlocine Bugari pravili po Makedoniji i juznoj Srbiji.Ovde u mom kraju su citava sela pobili i popalili i zato niko ovde ne voli da ga nazivaju Bugarin pa ni Makedonci.
blockhe@d is offline  
Old 14.07.2009., 22:48   #65
Eh od Vlade Černozemskog se mnogo toga promjenilo. Onda su Makedonci znali tko im je neprijatelj i za što se bore
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 15.07.2009., 03:48   #66
pa kolko ja znam Makedonija kao država nije postojala prije 1945, jer do 1945 to područje se zvalo Južna Srbija!
agent is offline  
Old 15.07.2009., 11:45   #67
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Što si preskočio Bošnjakov post? Nezgodno je, ha?
Albanci su bili naseljavani od strane Turaka na mnoga područja pa tako i na područje današnje Grčke.
?[/B]
Od kuda bili naseljeni na ta podrucja,pa i u Grckoj
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Old 15.07.2009., 12:19   #68
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
pa kolko ja znam Makedonija kao država nije postojala prije 1945, jer do 1945 to područje se zvalo Južna Srbija!
I današnja srbija nije postojala kao država i vekovima je bila sastavni deo turske imperije..a pojam srbija je bila samo ono što su tamo nazivali beogradski(m) pašaluk(om)..sa 4 dahije ...
kao suvlasnici svega živog i divog tamo.
E(lem)..došlo mu je na pameti ..nekom trgovcu svinjama ...da (si) se proglasi kraljem srba..i "oformi" dinastiju ..svakako samo od ljudi koji su se nazivali rajom i govorili su srpski jezik...
__________________
Macedonia to Macedonian`s
novace is offline  
Old 15.07.2009., 20:57   #69
Hebote, ovi Makedonci su žešći mitomani. Albanci i Srbi zajedno im nisu ni do članaka!

Koja budala možeš da budeš pa da poveruješ da Aleksandar Makedonski nije bio Grk!!!

U svakom slučaju, kad Albanci za koju godinu postanu većina u Makedoniji, Makedonija se pripaja Albaniji.

Pazi sad kad se jave neki makedonski mitomani i kad me nazovu četničko-komunističkim zločincem , jel se usuđujem da atakujem na njihovu 1000000 godišnju kulturu ...

Ajde Makedonci, nemojte da me razočarate.
Sting. is offline  
Old 15.07.2009., 21:01   #70
Quote:
novace kaže: Pogledaj post
I današnja srbija nije postojala kao država i vekovima je bila sastavni deo turske imperije..a pojam srbija je bila samo ono što su tamo nazivali beogradski(m) pašaluk(om)..sa 4 dahije ...
kao suvlasnici svega živog i divog tamo.
E(lem)..došlo mu je na pameti ..nekom trgovcu svinjama ...da (si) se proglasi kraljem srba..i "oformi" dinastiju ..svakako samo od ljudi koji su se nazivali rajom i govorili su srpski jezik...
Auuuu, pa ovaj novace je prso načisto. Eto vidite sa kim imamo posla. Ako ako, sve će to Albanci da stave pod svoje! Makedonija uskoro postaje albanska država, tako da će ovi mitomani na smetlište istorije .

http://sh.wikipedia.org/wiki/Histori...jekovne_Srbije
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...80%D0%B2%D0%BE

I još nešto: http://www.geocities.com/dobidi6921/Ilirida1.JPG
Ako treba, u rat ću ići za oslobođenje Albanske Iliride od bugarskog (Makedonskog) okupatora... Ako je cena da Albancima damo Kosovo, eto im Kosovo, ali nek progutaju Makedoniju više... Razlog je taj što je zvanična nacistička politika Makedonije ista kao tekstovi forumaša Novace.
Sting. is offline  
Old 16.07.2009., 00:06   #71
Quote:
Sting. kaže: Pogledaj post
Ako treba, u rat ću ići za oslobođenje Albanske Iliride od bugarskog (Makedonskog) okupatora... :
Auu onda je sve gotovo.
Idem odmah kupiti koju dionicu IMT, porasti će potražnja
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 16.07.2009., 15:32   #72
Albanci za federaciju

NOVIM miroljubivim redefinisanjem Ustava, Makedoniju treba federalizovati po primeru Belgije i Švajcarske - zahtevaju čelnici radikalnih vanparlamentarnih stranaka Albanaca, uz podršku "svojih" građanskih asocijacija i studenata državnog Univerziteta u Tetovu na severozapadu zemlje.

Sefedin Haruni i Nevzat Halili
Posle obelodanjene inicijative lidera opozicione Demokratske partije Albanaca (DPA) Menduha Tačija za novi dogovor sa Makedoncima i korigovanje Okvirnog sporazuma o miru iz 2001. godine, obnovljeni zahtevi za federalizaciju Makedonije stižu u "paketu" sa porukama i dela nezadovoljnih bivših komandanata terorističke takozvane Oslobodilačke nacionalne armije (ONA).
Pokret "federalista" predvode Hisni Šaćiri, (koji je 2001. godine napustio poslaničku klupu u parlamentu i priključio se gerilcima ONA), Sefedin Haruni, zatim čelnik udruženja bivših boraca ONA Izair Samiju Baci, albanski politički zavorenici, Špatim Položani, lider pokreta za nezavisnost "Iliride" na zapadu Makedonije, Nevzat Halili, vođa studenata tetovskog državnog univerziteta Gafur Izairi.
- Albanski jezik je neravnopravan sa makedonskim. Albanski narod nije ravnopravan sa makedonskim koji je - prvog, a svi ostali su drugog reda u ovoj državi. Ne poštuju se volja i istorija Albanaca, autohtonog naroda u Makedoniji - objašnjava razloge potrebe "za promene" - čelnik pokreta "Iliride" Halili.
Najnoviji zahtevi Albanaca u Makedoniji, kako tvrde inicijatori, "već su dostavljeni predstavnicima svih relevantnih domaćih i inostranih institucija i faktora", albanskim strankama u vlasti - DUI, i opoziciji - DPA i Nova demokratija, a javna prezentacija zakazana je za 23. juni na masovnom skupu ispred spomenika Skenderbegu u Skoplju.

PREKRAJANJE GRANICA
IZ albanskog političkog i nevladinog sektora liferovane su inicijative sa porukama da je ohridski Okvirni sporazum o miru mrtav. Istovremeno, pismenim obraćanjem Institutu za mir SAD, Fronta nacionalnog ujedinjenja Albanaca, ponovljene su pretnje za prekrajanje granica u regionu kako bi se okončalo rešavanje "albanskog pitanja na Balkanu". Ponovo se ističe da Albanci, navodno, ne uživaju dovoljno demokratskih prava u - Crnoj Gori, Makedoniji i južnoj Srbiji.
http://www.novosti.rs/code/navigate....u%20makedoniji

Sting. is offline  
Old 16.07.2009., 17:01   #73
Quote:
Sting. kaže: Pogledaj post
Ako je cena da Albancima damo Kosovo, eto im Kosovo, ali nek progutaju Makedoniju više... Razlog je taj što je zvanična nacistička politika Makedonije ista kao tekstovi forumaša Novace.
provokatoru,informacije su ti stare,pogrešne
Nacistička zvanična politika a jel,dakle ja sam aktivist neonacističke vladajuće stranke
veze ti nemaš...
dobro su ti oprali mozak mediji...
Quote:
Ako treba, u rat ću ići za oslobođenje Albanske Iliride od bugarskog (Makedonskog) okupatora..
presmiješan si virtualni ratniče...
snezana mk is offline  
Old 17.07.2009., 17:07   #74
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
provokatoru,informacije su ti stare,pogrešne
Nacistička zvanična politika a jel,dakle ja sam aktivist neonacističke vladajuće stranke
veze ti nemaš...
dobro su ti oprali mozak mediji...

presmiješan si virtualni ratniče...
E Snežo Snežo, ja sam Makedoniju smatrao za najprijateljskiju državu i sestrinsku državu, saveznicu sa Srbijom, a Makedonski narod kao najprijateljskiji sa Srpskim. Ali otkako sam otišao na forum virtual macedonia, promenio sam stav. Većina forumaša više mrzi Srbe i od Bugara i od Albanaca.
Vaša vlada jeste nacistička i rasistička, jer je pustila spot o tome da su Makedonci rasa.
Pogledaj šta piše forumaš Novace. E takvi su u Makedoniji većina i zato mrzim Makedoniju. Ni jedan Albanac me nije uvredio, niti sam pročitao da neki Albanac piše ružno o Srbiji. Zbog toga želim da se vaša država pripoji Albaniji, jer kad se prema jedinim prijateljima (Srbima - Srbi vam ne osporavaju ni državu ni naciju ni jezik) ponašate šovinistički, onda ste zaslužili da postanete deo Albanije. I to je realnost. Vi ćete biti deo Albanije, jer Albanci imaju veći natalitet od vas, a vi se iseljavate.

Long Live Ilirida!
Sting. is offline  
Old 18.07.2009., 03:14   #75
Quote:
Sting. kaže: Pogledaj post
E Snežo Snežo, ja sam Makedoniju smatrao za najprijateljskiju državu i sestrinsku državu, saveznicu sa Srbijom, a Makedonski narod kao najprijateljskiji sa Srpskim. Ali otkako sam otišao na forum virtual macedonia, promenio sam stav. Većina forumaša više mrzi Srbe i od Bugara i od Albanaca.
Vaša vlada jeste nacistička i rasistička, jer je pustila spot o tome da su Makedonci rasa.
Pogledaj šta piše forumaš Novace. E takvi su u Makedoniji većina i zato mrzim Makedoniju. Ni jedan Albanac me nije uvredio, niti sam pročitao da neki Albanac piše ružno o Srbiji. Zbog toga želim da se vaša država pripoji Albaniji, jer kad se prema jedinim prijateljima (Srbima - Srbi vam ne osporavaju ni državu ni naciju ni jezik) ponašate šovinistički, onda ste zaslužili da postanete deo Albanije. I to je realnost. Vi ćete biti deo Albanije, jer Albanci imaju veći natalitet od vas, a vi se iseljavate.

Long Live Ilirida!
Ali jesu crkvu
markosplit is offline  
Old 31.07.2009., 17:50   #76
Ova vijest je upravo stigla, da je SPC konačno dozvolila pristup ,proslavu Makedonske delegacije u manastiru Prohor Pčinjski,po povod 2 kolovoza ,65 god.ASNOM a.
snezana mk is offline  
Old 31.07.2009., 23:21   #77
Smile

Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Ova vijest je upravo stigla, da je SPC konačno dozvolila pristup ,proslavu Makedonske delegacije u manastiru Prohor Pčinjski,po povod 2 kolovoza ,65 god.ASNOM a.
Dozvola je stigla... ali ...sa očitim zakašnjenjem..
Centralna proslava (i) ove godine bice u Kruševu..grad Tošeta Projeskog...
Iskoristi ovaj i ovakav pristup ,,na 12-tak TV stanica iz Makedonije..za izravni prijenos događaja putem Interneta..povodom Ilinden-a..2-og Augusta (Kolovoza=Žitar)
http://zulu.mk/
__________________
Macedonia to Macedonian`s
novace is offline  
Old 01.08.2009., 06:21   #78
haha fyromci sta pricate bre Grcka vam je ponudila 70 miliona za promenu ime haha nisu ludi grci da vas daju pola milijarda kad znaju da mogu da vas preimenuju u Hunzo pakistanija haha
FYROM JE BUGARSKA
Bugarash is offline  
Old 01.08.2009., 14:27   #79
Quote:
Bugarash kaže: Pogledaj post
haha fyromci sta pricate bre Grcka vam je ponudila 70 miliona za promenu ime haha nisu ludi grci da vas daju pola milijarda kad znaju da mogu da vas preimenuju u Hunzo pakistanija haha
FYROM JE BUGARSKA
Vi Bugari kako ste krenuli Bugarska će uskoro biti romsko-turska država.

Imate najniži natalitet na Balkanu, a Romi i Turci vaš šišaju.

A što se tiče Fyromaca, oni će uskoro biti u sastavu velike Albanije, tako da ne treba trošiti reči na njima.

Long live Ilirida, sa glavnim gradom u Ohridu!
Sting. is offline  
Old 01.08.2009., 17:48   #80
Quote:
novace kaže: Pogledaj post
Dozvola je stigla... ali ...sa očitim zakašnjenjem..
Centralna proslava (i) ove godine bice u Kruševu..grad Tošeta Projeskog...
Iskoristi ovaj i ovakav pristup ,,na 12-tak TV stanica iz Makedonije..za izravni prijenos događaja putem Interneta..povodom Ilinden-a..2-og Augusta (Kolovoza=Žitar)
http://zulu.mk/
Da vidimo samo dal će ovaj put biti istina ova dozvola ili prevara ,no svakako je za pozdravljanje jer isto čini jedan korak naprijed u odnosima SPC -MPC.
Koliko sam čula tamo ide predsjednik sabora ,a na glavnu proslavu u Kruševo ide predsjednik.
snezana mk is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.