Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 19:26   #2741
Uz središnju proslavu u Ottawi, Kanada je spektaklima proslavila 150 godina neovisnosti.

Jedna od vodećih država svijeta po životnom standardu i bogata prirodnim ljepota, Kanada je poslala poruku da je i dalje otvorena prema svijetu te da različitosti smatra svojim najvećim bogatstvom.

Zabave, pjesme i plesa diljem zemlje javora nije nedostajalo. Ta druga po veličini zemlja svijeta mnoge privlači ne samo zbog visokog životnog standarda nego i tolerancije.

Sve nacije koje su se doselile u Kanadu bile su pozvane sudjelovati na velikoj paradi. Velika proslava održana je i u najvećem kanadskom gradu Torontu, gdje živi velika zajednica hrvatskih iseljenika. Ulice su preplavile kanadske i hrvatske zastave, i već poznati kvadratići.

video ovdje:

http://vijesti.hrt.hr/394707/na-pros...e-i-kvadratici
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 22:41   #2742
mene je malo razočarao vatromet u Vancouveru, ali čekam 8 mjesec i festival vatrometa
inače proslava ok, jako m je simpatično vidjeti kako ljudi koji očigledno nisu kanađani i prva su generacija slave svoju novu zemlju, i kako svi ponosno mašu kanadskim zastavama
bila je lijepa atmosfera
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 05:49   #2743
U Edmontonu je dobro gruvalo, oko 20 min je trajal vatromet. Da, meni osobno je fascinantno videti sve te azijate, indijce, afrikance, arape itd. kak su obuceni u kanadske boje i masu kanadskim zastavicama. Mislim da se tak nekaj u Europi ne moze dozivjeti.
Breg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:17   #2744
Molim vas smjernice...odlučila sam cim mi kćer napuni 18 otići u kanadu to je za cc 1g, ali zelim se informirati na koji naćin da udemo u zemlju i tamo ostanemo trajno.
U biti trebam ustanovu, vidila sam da je konzulat u zg-u koja će me uputiti korak po korak kako najprije uči, zaposliti se i kćeri omogućiti nastavak skolovanja.
Cijenim svaki odgovor koji će mi pomoći
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 19:46   #2745
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Molim vas smjernice...odlučila sam cim mi kćer napuni 18 otići u kanadu to je za cc 1g, ali zelim se informirati na koji naćin da udemo u zemlju i tamo ostanemo trajno.
U biti trebam ustanovu, vidila sam da je konzulat u zg-u koja će me uputiti korak po korak kako najprije uči, zaposliti se i kćeri omogućiti nastavak skolovanja.
Cijenim svaki odgovor koji će mi pomoći
prvo pročitati cijelu ovu temu i saznat ćete odgovore
konzulat vas sigurno neće u ništa uputit to vam garanatiram
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:37   #2746
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Molim vas smjernice...odlučila sam cim mi kćer napuni 18 otići u kanadu to je za cc 1g, ali zelim se informirati na koji naćin da udemo u zemlju i tamo ostanemo trajno.
U biti trebam ustanovu, vidila sam da je konzulat u zg-u koja će me uputiti korak po korak kako najprije uči, zaposliti se i kćeri omogućiti nastavak skolovanja.
Cijenim svaki odgovor koji će mi pomoći
Veleposlanstva nisu imigracijski uredi. Nemas tamo sto traziti.
Prvo svladaj osnovne imigracijske pojmove WP, LMIA, EE, PNP, PR. Google is your friend kaj se toga tice
Ovdje imas sve informacije o tome kako imigrirati
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 14:46   #2747
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
prvo pročitati cijelu ovu temu i saznat ćete odgovore
konzulat vas sigurno neće u ništa uputit to vam garanatiram

hvala, budem

Quote:
Wild heart kaže: Pogledaj post
Veleposlanstva nisu imigracijski uredi. Nemas tamo sto traziti.
Prvo svladaj osnovne imigracijske pojmove WP, LMIA, EE, PNP, PR. Google is your friend kaj se toga tice
Ovdje imas sve informacije o tome kako imigrirati
hvala vam na prvpm baby stepu
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 21:13   #2748
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Od danas na snazi novi (zapravo stari, predharperovski) zkon o uvijetima za drzavljanstvo:
3 godine (od ukupno 5) nakon dobivanja PRa
Broji se vrijeme provedeno na WP ili Study permit ali upola (dva dana vrijede kao jedan) i do max 365 dana
Mi uvijete sticemo 9.8.2018
sta znaci to 3 od 5? jesu to uvjete postrožili?
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 13:25   #2749
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
sta znaci to 3 od 5? jesu to uvjete postrožili?

Ublazili tj vratili na staro
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:49   #2750
Oko 180 šumskih požara buknulo je u subotu u kanadskoj provinciji Britanska Kolumbija zbog čega je evakuirano tri tisuće domaćinstava i proglašeno izvanredno stanje.

Vatra je zahvatila stotine kilometara dugo područje u unutrašnjosti pokrajine pri čemu su visoke temperature i vjetar otežavali posao vatrogascima. Požari izbijaju od petka, kada ih je prijavljeno 138, a u većini slučajeva izazvale su ih grmljavinske munje.

Zasad nema podataka o ranjenima ni poginulima. Mjesni dužnosnici nemaju podatke o razmjerima štete, no neki od evakuiranih stanovnika kažu da su svjedočili uništenju domova i drugih objekata.

Neki od očevidaca su rekli da nisu imali dovoljno vremena za spakirati stvari, dok su oni koje je požar zatekao izvan kuće strahovali da će im vatra uništiti domove i imovinu.

Izvanredno stanje u Britanskoj Kolumbiji posljednji put je proglašeno 2003., kada je ta provincija također bila pogođena požarima.
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 18:06   #2751
Da, gori i oko squamisha cujem
A evo u alberti najava tornada danas
To je uobicajeno ?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 21:34   #2752
Da.
I pozari i tornado. Sve normalno. Svake godine je tako, samo se lokacija mijenja
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 22:42   #2753
Ako me nisu potres(i), tsunami, vulkani i poplave, nece mi ni tornado ni pozar. Ae.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 01:24   #2754
Je li itko produzavao hrvatsku putovnicu u Kanadi? Gledam na stranici hr. konzulata u Kanadi i pise slijedece:
Quote:
"Zahtjev za izdavanje/obnovu putovnice podnosi se isključivo osobno pred konzularnim službenikom u Veleposlanstvu/Generalnom konzulatu.
Znaci li to ako zivimo u Vancouveru da trebamo otici u Ottavu da bi si produzili putovnicu ? Da nema drugog nacina?
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 01:55   #2755
Quote:
Ete kaže: Pogledaj post
Je li itko produzavao hrvatsku putovnicu u Kanadi? Gledam na stranici hr. konzulata u Kanadi i pise slijedece:
Znaci li to ako zivimo u Vancouveru da trebamo otici u Ottavu da bi si produzili putovnicu ? Da nema drugog nacina?
Eh, bas si propustila konzularne dane u Britanskoj Kolumbiji:
http://ca.mvep.hr/hr/vijesti-i-najav...rti,42494.html
Najbolje bi bilo da se javis ambasadi i vidis hoce li biti jos konzularnih dana. Sve ovisi koliko ti je hitno. Ak ne, morat ces putovati jer se zahtjev za putovnicu podnosi osobno.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 02:03   #2756
Joj hvala ti, totalno sam zaboravila na konzularne dane! Nije mi hitno, zapravo je putovnica za maloljetno djete koja istice za nekih 7 -8 mjeseci, ali naravno ne zelim cekati zadnji tren. Vidjela sam da jos traze i da se prilozi domovnica, mozda znas moze li biti i stara domovnica koju vec imam ili treba i ona biti novo izvadjena?

Ovo je super informacija za konzularne dane, znaci samo moram znati kad ce ponovo doci untar recimo 6 mjeseci. Znaci oni to ne najave unaprijed na stranicama konzulata vec je bolje informirati se direktno?
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 03:04   #2757
najave unaprijed
vidim da su bili sad, također znam da su bili u 3 mjesecu, može biti da dolaze tako svakih 3 mjeseca
najbolje ih je nazvati i pitati
ionako traže da si rezerviraš vrijeme dolaska pa ih moraš svejedno prije kontaktirati
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 03:09   #2758
Hvala puno ste mi pomogli.
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 20:00   #2759
Ja sam predala zahtjev za novom putovnicom u Ottawi (ne zivim inace tamo, to je bilo usput). Termin sam ugovorila telefonom, a e-mailom su mi poslali listu dokumenata potrebnih za produljenje putovnice. Na njihovim stranicama je navedeno da treba domovnica, medjutim, oni to na listu nisu stavili. Zvala sam ih pa su mi rekli da ne treba domovnica ukoliko se radi produzenje. Pretpostavljam da je to potrebno kad se radi prvi put, ali su tu informaciju propustili staviti na internet (kao sto su stavili za rodni list). Najsigurnije je da nazoves ili posaljes e-mail i napises sta trebas pa nek ti oni kazu koji dokumenti su potrebni i onda se drzi toga. Savjetujem da sve ide pisanim putem da se izbjegnu nesporazumi. Nova putovnica mi je stigla postom. Inace, konzularni dani su 4 puta godisnje. Obavijest o tome kad se odrzavaju se nalaze na ca.mvep.hr stranicu pod Vijesti. Tamo je i kontakt e-mail i telefonski broj za dogovor termina.

U vezi s domovnicom, jel nije da ona nema rok trajanja?
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 20:18   #2760
Acha, hvala. Poslat cu im e-mail i dogovoriti termin. Provjerila sam na stranici i ima samo ovaj posjet koji je bio u lipnju, nista za ubuduce.

Koliko je trebalo da ti nova putovnica stigne postom? Sto se tice domovnice nisam potpuno sigurna za rok trajanja, zato sam i pitala. Mozda ce netko drugi znati odgovor.
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.