Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 17:45   #81
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ma daj , stvarno pretjerujete.
Nema sigurnosti u drzavi u kojoj institucije krse zakon.
Kada predsjednik policiji kaze: " Idite i ubijte!" Da, on je diktator, a i ne samo to.
No, vecina zapadnih drzava i mainstream mediji to osuduju...e onda je on sigurno u pravu.
Dode mi da vam svima pozelim jednog Dutertu za predsjednika drzave.
Da, zapadne države te koji poginu skupa sa krivcima zovu "kolateralna šteta". Zato što one prakticiraju kriruški precizne navođene pametne bombe koe ubijau samo najveći ološ, a ne glupe zahrđale barelače koje trče po kvartovima za djecom.


Ja bih Dutertea poželio demokratskom zapadu. Iako mi se ipak čini da bi king Salman Saud bio bolji.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:50   #82
Filipini su skoro pa feudalno ustrojena država.Tamo bogate obitelji drže sve pa i živote milijuna najamnika i bezzemljaša. Ovaj luđak im nije prvi luđak na vlasti. Marcos je također pobio gomilu ljudi i protjerao mnoge i naselio druge. Nasilje i represija vlasti tamo već godinama rađa novo nasilje tako da ni ovaj užas neće dobro završiti. Sramotno je da se na ovom forumu dozvoljava verbalna podrška vansudskih egzekucija i linča pročitanih na ovoj temi.
DobroJutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:53   #83
Quote:
DobroJutro kaže: Pogledaj post
Filipini su skoro pa feudalno ustrojena država.Tamo bogate obitelji drže sve pa i živote milijuna najamnika i bezzemljaša. Ovaj luđak im nije prvi luđak na vlasti. Marcos je također pobio gomilu ljudi i protjerao mnoge i naselio druge. Nasilje i represija vlasti tamo već godinama rađa novo nasilje tako da ni ovaj užas neće dobro završiti. Sramotno je da se na ovom forumu dozvoljava verbalna podrška vansudskih egzekucija i linča pročitanih na ovoj temi.
Kako ide suđenje za spaljene ljude u Odessi?

BTW Jel u Ukrajini prestalo skakanje kroz prozor?
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:53   #84
Quote:
DobroJutro kaže: Pogledaj post
Filipini su skoro pa feudalno ustrojena država.Tamo bogate obitelji drže sve pa i živote milijuna najamnika i bezzemljaša. Ovaj luđak im nije prvi luđak na vlasti. Marcos je također pobio gomilu ljudi i protjerao mnoge i naselio druge. Nasilje i represija vlasti tamo već godinama rađa novo nasilje tako da ni ovaj užas neće dobro završiti.

Sramotno je da se na ovom forumu dozvoljava verbalna podrška vansudskih egzekucija i linča pročitanih na ovoj temi.
Naravno, Duterete bi morao poslati dronove na svadbe i pogrebe kao sve demokratske zemlje.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:57   #85
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Naravno, Duterete bi morao poslati dronove na svadbe i pogrebe kao sve demokratske zemlje.
Ili avione na Doneck.
To bi ga činilo humanistom.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:58   #86
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Da, zapadne države te koji poginu skupa sa krivcima zovu "kolateralna šteta". Zato što one prakticiraju kriruški precizne navođene pametne bombe koe ubijau samo najveći ološ, a ne glupe zahrđale barelače koje trče po kvartovima za djecom.


Ja bih Dutertea poželio demokratskom zapadu. Iako mi se ipak čini da bi king Salman Saud bio bolji.
Meni super kada se jedno nasilje opravdava drugim nasiljem.
Do sada su to uvijek radili " demokrati ", ali vidim da se trend prosirio.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:05   #87
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Meni super kada se jedno nasilje opravdava drugim nasiljem.
Do sada su to uvijek radili " demokrati ", ali vidim da se trend prosirio.
Jbg, Bubi, tako je to.
Znam da se ponašamo na način:

Žena X kaže za ženu Y "Vidi ovu Q".
Mi kažemo "Daj pogledaj sebe, pregazila te polovica vojarne".
U priči žena Y ne ispada bolja, samo što žena X bi trebala začkomit jer je zadnja osoba koja ima pravo nekog nazivati Q.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:05   #88
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ma slažem se.

Ali takav čovjek ne može doći na vlast tek tako. Valjda postoji u toj državi toliko problema i kriminala, da ljudi žude za takvim ljudima.

100 dana Duterteove vlasti, ubijeno 3.700 ljudi
Manila -- U prvih 100 dana mandata kontroverznog filipinskog predsednika Rodriga Dutertea u toj zemlji ubijeno je 3.700 osoba.
http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1186069
koliko je ljudi ubijeno u trajanju obaminog mandata...
sto u americi,sto van amerike...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:21   #89
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Jbg, Bubi, tako je to.
Znam da se ponašamo na način:

Žena X kaže za ženu Y "Vidi ovu Q".
Mi kažemo "Daj pogledaj sebe, pregazila te polovica vojarne".
U priči žena Y ne ispada bolja, samo što žena X bi trebala začkomit jer je zadnja osoba koja ima pravo nekog nazivati Q.
Ali ovdje nije rijec o tracanju nego o ubijanju.
Na legalizirano ubijanje se ne treba ckomiti bilo ono od X ili Y.
Sto se mene tice treba vikati da " kolateralne zrtve " imaju ime i prezime. Kao sto treba vikati da borba protiv kriminala nije kada policiji das " dozvolu za ubijanje ", nego je i to kriminal.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:22   #90
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Meni super kada se jedno nasilje opravdava drugim nasiljem.
Do sada su to uvijek radili " demokrati ", ali vidim da se trend prosirio.
Pa i ostatak svijeta se demokratizira. Vide ljudi da je to dobro, ugledali se na Ameriku. Ameri mora da su ponosni.


Ne sjećam se nekih likova na ovom podoforumu kad su demokratske bombe padale po Libiji, Iraku...Jemenu. kad se proljetarilo u Egiptu i Siriji...to je valjda bilo legalno ubijanje.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:34   #91
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ali ovdje nije rijec o tracanju nego o ubijanju.
Na legalizirano ubijanje se ne treba ckomiti bilo ono od X ili Y.
Zamjeni tračanje na ubijanje i žene na države i to je to.
Jedina je razlika što Duterte miče kriminalni šljam, a zapadne države nevine ljude.


PS. U Eritreji ljudi ginu ko muhe. Nešto ne vidim da se humanisti nešto uzrujavaju. Valjda zato jer nije medijski popračeno
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:16   #92
Quote:
mungus kaže: Pogledaj post
Točno se vidi da mnogi nemaju pojma kakvo je (bilo) stanje na Filipinima, pa iz svoje udobne kauč-pozicije iz sigurne Hrvatske moraliziraju kako neki tamo "luđak" ubija ljude.

Stanje na Filipinima je katastrofalno. U mnogim dijelovima države praktički ratno. Kad se kaže da se djecu ne može mirno poslati u školu, onda to nije ni najmanje pretjerivanje, već doslovna istina. Iz takvog očajnog stanja je i proizašao Duterte. Zato je i izabran. Nije pao s neba, nego ga je narod odabrao nakon što su uvidjeli da nikakav drugi način obračuna s kriminalom ne da nije uspješan, nego kriminal raste i raste.
Ponašate se kao i američka politika - idemo uvoditi demokraciju (na naš način) po svijetu, bez i najmanjeg razumijevanja života i ljudi u tim krajevima.
Duterte je izabrao jedini mogući način sukoba s mafijom. I zasad mu ide jako dobro. Govori se o toj brojci ubijenih, a činjenica je da doslovce sve brojke od Dolaska Duterte govore o smanjenju kriminala.
Stanje na Filipinima je grozno jer nasilje kroji drzavne day to day aktivnosti. I kako bi pobijedili tu politiku, oni dovode profil covjeka koji zagovara takvo isto ophodjenje nasiljem.

Da je njemu stalo do likvidacije najmocnijih koji su ujedno i najopasniji po drustvo, on bi smaknuo tih stotinjak koliko ih vec ima. Ove brojke od par tisuca su opasne jer je medju njima mnogo sitnih dilercica cija ce smrt samo izazvat revolt. Mislim, i smrt big shots faca ce isto izazvat nemire, da budemo nacisto. Nevin narod je prvi koji ce nastradat. A onda ce politicari te iste nevine ljude koristit kao argument za jos ubijanja, i tako prica ide u krug.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:30   #93
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne bih volio zivjeti ni u jednom od ta dva drustva, a posebno ne u Kini gdje se sa clanovima partije obracunavaju posebni odredi koji su odgovorni samo partiji.
ZAkoni nisu tu zato da se krse...jbg nisam anarhist, a posebno je grozno kada zakone krenu krsiti institucije drzave
" IDite i ubijte " je dozvola za ubojstvo. Je li svaki taj kriminalac jednako kriv? I sitni diler i prostitutka i boss zasluzuju jednaku kaznu? Naravno da " odrede smrti " to ne zanima, oni su tu da ubiju.
Ujedno me nitko ne moze uvjeriti da tu nece biti i osobnih obracuna jer kad covjeku das moc da moze ubiti nekaznjeno, onda je osobni obracun ziherica.
Da ne bi bilo zabune...meni je problematican njihov predsjednik za kojeg smatram da ima specificnu osobnost ( da se tako izrazim ) i preveliku moc u rukama. Meksiko takoder ima odrede koji su specijalizirani za borbu sa kriminalcima. Samo njima nitko nije rekao: " idite i ubijte!" Ipak se zna sto smiju, a sto ne smiju iako imaju jako velike ovlasti i prilicno su brutalni u obracunima ( cak je i film snimljen o njima ). TAkoder njih se salje na vise pozicionirane kriminalce, oni sigurno nece krenuti u obracun sa sitnim dilerom sa ceste.
Dobro me napomenu za Meksiko (jos jednu americku koloniju) gdje su se stvari otrgle kontroli pa se mora koristiti vojska za obracun sa kriminalcima. I tamo se vodi pravi rat, posto se na drugi nacin ne moze suzbiti kriminal.

I Meksiko i Filipini imaju demokratski izbaranu vlast. Duterte je dobio izbore jer je govorio da ce povesti rat sa kriminalom. Sad ispunjava predizborno obecanje i ima podrsku naroda. Ne vidim razloga da se proglasava diktatorom zbog toga. Sto se mene tice filipinci ga mogu na referendumu proglasiti carem, to je njihova stvar.

Nisi fer sa uvlacenjem sitnih kriminalaca i prostitutki u pricu. Ne ubija se na Filipinima od reda kako se kome cefne. Vojska ne ubija one koji se predaju vec one koji pruze otpor. Iz perspektive kriminalca to nije ugodna situacija. Ugodnija je bila do prije koju godinu kad su mogli nekaznjeno da pucaju i ubijaju koga hoce. Tad se niko nije uzbudjivao za ljudska prava zrtava i mirnih gradjana. Ne razumijem otkuda sad uzbudjenje zbog pogibija kad ga prije nije bilo, a vise se ginulo od strane kriminalaca nego sto sad oni ginu.

Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Mislis da su prije smaknuca policajci uzeli dosje i gledali tko je sta napravio, skupljali informacije koga oni to zapravi idu koknuti. To su ti akcije gdje vojska upadne u zgradu u kojoj je jedan big boss, ostalo su dotepenci koji jos nisu sisli ni sa marice, i sve ih zveknu. Jer eto, mogu i hoce. Vide ovaj ima pistolj, adio hombres.
Koja policija tako ne radi?
Normalno je da kad krenu da hapse bosa i njegovu bandu da ce koknuti svakoga ko ima oruzje ako se na njih otvori vatra.
Samo u engleskim serijama bobi pozvni na vrata i zamoli kriminalca da se preda.

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A sad dobri ljudi izlaze na ulice i ubijaju zloceste ljude

Nisi pomislio da je to savrsena prilika upravo najgorim kriminalcima i korumpiranim politicarima da likvidiraju opoziciju? Pa nismo bez veze izmislili pravosude i zakone. U takvoj anarhiji na vrh isplivaju najgori psihopati.
Anarhija je vec vladala na ulicama, a najgori psihopati su bili kraljevi kvartova.
Da nije dogorjelo do nokata nebi na izborima pobijedio covjek koji je obecao rat sa kriminalom.
Da je postojao drugi nacin da se smanji kriminal mislite da se nebi pokusalo sa njim. Pokusavalo se decenijama sa drugim pristupima, a situacija je postajala sve gora i gora. Sad se doslo do "ljuta trava za ljutu ranu".

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Onak... hocemo li velicati Tita i njegovu borbu protiv kriminala ?
I tebali bi ga velicati za to.
Milicija je bila 100 puta, ma kakvi 1000 puta bolja od policije. Slucajeve su brzo i efikasno rjesavali. Mogu neki sad pricati da su bili ovakvi i onakvi, ali to vise govori o onome ko prica. Kriminalce jesu pendrekali (ne da prizna vec da ocinkari sta sve zna o ostalim kolegama), sa obicnim gradjanima su bili uljudni koliko im je kucno vaspitanje dopustalo. Mene su cesto nocu legitimisali zbog mog oblacenja i fizure, pa sta? Uvijek bi bilo na kraju laku noc ili sretan put ako sam autom. I jos nesto: prekrsaje su cesto prastali uz upozorenje dok ovi danasnji odmah pisu kaznu.

Znas li sta su tad najcesci problemi bili? Porodicni ili rodjacki donosi. Tuce unutar porodice zbog preljube ili medju rodjacima oko ograde (ko ne vjeruje neka potrazi statistike pa ce vidjeti sta se najvise ponavlja). I jos jedna pojava je bila sezdesetih: pozajmljivanje auta (ukrade se auto izvoze dok ima goriva i ostavi pored puta da ga milicija nadje). Provale, kradje i ostali kriminal bio je rijedak zbog visoke efikasnosti policije. Zato su nasi kriminalci gulili preko granice gdje su laksi uslovi rada, a pare trosili ovde kao mirni i uzorni gradjani.


I ja pisem svasta. Nepopularno je pisati kako je bilo. Trebao sam pisati da je tad vladala mracna totalitarna diktatura kao sto pricaju danasnji politicari. A to pricaju jer su tad na robiji zavrsavali direktori i funkcioneri zbog presipanja u svoj dzep drzavnih para. Sad u doba prosvecene demokratije vise se za to ne ide u zatovor.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:00   #94
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Meni super kada se jedno nasilje opravdava drugim nasiljem.
Fin je to stav.

Samo nije mi jasno kako ne shvatas da je tamo narodu dogorjelo do nokata i da je kriminal uzeo tolikog maha da se morala pozvati vojska da rijesi stvar. Kriminalac koji ima mozga trebao bi da shvati da rat sa vojskom ne moze dobiti. Moze birati izmedju pogibije ili predaje, odnosno bijega u inostranstvo.

Nije mi jasno zasto si stao na stranu koja brani kriminalce kad nisi od tih. Nisam se od tebe nadao takvom stavu. Ocekivao sam da ces stati na stranu nevinih prolaznika koji su ginuli od metka kriminalaca, na stranu djece koja su odrastala u naseljima prepunim nasilja i pucnjave i da ces podrzati pricu da je prije bilo gore kad su nevini gradjani nosili metu na ledjima nego sad kad je meta na ledjima kriminalaca.

Mungus je u pravu. Da je postojao drugi nacin narod nebi izglasao politicara kojem je sav program rat sa kriminalom i ciscenje ulica. Nisu filipinci neko primitivno pleme koje zivi ogrnuto u koze i prinosi ljudske zrtve.
Nije ni Duterte toliki ludjak kao sto se prestavlja. Da je budala nebi dogurao ni do gradonacelnika. Na Filipinima se doslo do tacke preloma: ili ce imati drzavu ili ce prepustiti se anarhiji i vladavini krminalnih klanova pa bi situacija za koju godinu bila gora nego u Libiji. Nije Duterte sam. Citav niz ozbiljnih i pametnih ljudi je iza njega. Ova politika koju su odabrali ima podrsku naroda. Izgleda da odgovara svima osim kriminalcima, jer daje rezultate.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 02:34   #95
E sad kome više što vjerovat ali uglavnom nešto starije ali aktualno;

https://www.youtube.com/watch?v=sB1bcf33BS4

Priznaje da je uzimao fentalin radi bolova u kralježnici nakon očito prometne nesreće, i kad je "malo pretjerao" dobio je bukvicu doktora i prestao uzimati.

A ako je vjerovati članku;

https://news.vice.com/story/philippi...using-fentanyl

Frajer se izgleda opet "šalio".

Lik ima potencijala da je self-hatred drug addict
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 17:33   #96
Ma to je nista u odnosu na onu raspalu narkomanku koja umalo ne dobi izbore u SAD.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 17:54   #97
Ma kakav ovisnik, koji vam je k.? Lik ima 70 godina i pogledajte kako se drži. Vraga bi se on tak držao da je ovisnik.
Pogledajte na netu što fentonil radi ljudima pri dugoročnom uzimanju.
Pod tim smećem ne bi mogao pročitati stranicu teksta, a kamo li baviti se unutarnjim i međunarodnim poslovima. Vjerojatno bi također nosio pelene poput Clintonice pošto je u godinama, a fentanil dodatno opušta mišiće.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 18:00   #98
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ma daj , stvarno pretjerujete.
Nema sigurnosti u drzavi u kojoj institucije krse zakon.
Kada predsjednik policiji kaze: " Idite i ubijte!" Da, on je diktator, a i ne samo to.
No, vecina zapadnih drzava i mainstream mediji to osuduju...e onda je on sigurno u pravu.
Dode mi da vam svima pozelim jednog Dutertu za predsjednika drzave.
Nema Amerike do Južne Amerike. Na prste jedne ruke se mogu nabrojati lideri država zadnjih 70ak let koji bi prošli u Europi recimo.

Nisam bio na Filipinima ali iz knjiga, dokumentaraca i medija stanje je očajno. Droge ko u priči, starci europljani i ameri uzimaju curice od 12 godina na ulici ko da idu u dućan, infrastruktura nepostojeća. Užas.
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 18:12   #99
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Fin je to stav.

Samo nije mi jasno kako ne shvatas da je tamo narodu dogorjelo do nokata i da je kriminal uzeo tolikog maha da se morala pozvati vojska da rijesi stvar. Kriminalac koji ima mozga trebao bi da shvati da rat sa vojskom ne moze dobiti. Moze birati izmedju pogibije ili predaje, odnosno bijega u inostranstvo.

Nije mi jasno zasto si stao na stranu koja brani kriminalce kad nisi od tih. Nisam se od tebe nadao takvom stavu. Ocekivao sam da ces stati na stranu nevinih prolaznika koji su ginuli od metka kriminalaca, na stranu djece koja su odrastala u naseljima prepunim nasilja i pucnjave i da ces podrzati pricu da je prije bilo gore kad su nevini gradjani nosili metu na ledjima nego sad kad je meta na ledjima kriminalaca.

Mungus je u pravu. Da je postojao drugi nacin narod nebi izglasao politicara kojem je sav program rat sa kriminalom i ciscenje ulica. Nisu filipinci neko primitivno pleme koje zivi ogrnuto u koze i prinosi ljudske zrtve.
Nije ni Duterte toliki ludjak kao sto se prestavlja. Da je budala nebi dogurao ni do gradonacelnika. Na Filipinima se doslo do tacke preloma: ili ce imati drzavu ili ce prepustiti se anarhiji i vladavini krminalnih klanova pa bi situacija za koju godinu bila gora nego u Libiji. Nije Duterte sam. Citav niz ozbiljnih i pametnih ljudi je iza njega. Ova politika koju su odabrali ima podrsku naroda. Izgleda da odgovara svima osim kriminalcima, jer daje rezultate.
Da detaljnije proucis sto se to uopce zbiva na Filipinima vidio bi da ovo nema veze s iskorjevanjem droge, korupcije, kriminala nego se sa ulice micu oni koji otimaju profit drugima, ovo je cisti legalizirani rat jednih drug lordova protiv drugih lordovima.
Ono sto je za zabrinuti je sto hit liste dolaze od sefova policijskih postaja koji su ujedno i drug bossovi i koji daju smaknuti one koji im otimaju profit. Otuda dolaze ubojice na motorima kojih su puni Filipini, rade za pare, cist getaway shooting za koji ubojice zarade 200,300 $ po glavi.
A vi tu stujete Dutertea, a ta budala dala ovlast legaliziranim vlastima da micu sebi nepodobne za njihov biznis.

Isto tako, koliko je njih samo ubijeno, a minorni su korisnici droga. Zar ti ljudi zasluzuju smrt?
Filipinsko drustvo je drustveno i sociolosko totalno defektno, ne samo ti koji su na strani kriminala, nego i ovi kakti posteni na drugoj strani. I sad bi to drustvo tjeralo pravdo na ulicama, a Duterte im daje podrsku za ubijanje jer kaze, ja vam cuvam ledja.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 18:24   #100
The End, ti bi to trebao objasniti njegovim biračima na Filipinima
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:32.