Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2011., 14:13   #21
Daj mi dodaj kakaa!
__________________
Zadnja posjeta: 8-12-2006 u 22:42 | Osvojih miliun!?
MALI-miki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:33   #22
meni je dobar zagrijan...
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 17:04   #23
kakao pomiješam malo s toplim,pa hladnim mlijekom...
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 09:52   #24
inače pijem 3 litre dnevno već desetljećima , i uživam u njemu
u zadnje vrijeme isključivo kraš expres sa svježim i tako sve do jučer
u ponedjeljak dobio gripu, pio s užitkom kakao sve do srijede navečer a onda se počeo kvarit okus da bi sinoć postalo toliko odvratno da sam ga mora bacit u sudoper
mliko bez je ok fino idem sad pomirisat novootpakovani kraš od 800g zavučem nos i ne osjećam nikakav miris , nekad kad sam otvarao onaj od 330g cijela kuća bi zamirisala

zabrinut sam dok ne otkrijem u čem je problem
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 15:42   #25
Možda u tvom nosu leži problem.

Ako ti je nos gecrkt zbog gripe/viroze, nije čudo, da ti se poremetio i osjet mirisa
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 18:55   #26
Guglo sam još odma jučer, nisam ima začepljen nos nimalo štaviše osta je fizički netaknut ali napad ide valjda direktno bez očitih vidljivih manifestacija

Stanice koje osjećaju miris mogu biti na neko vrijeme oštećene virusom influence (gripe), neki ljudi nekoliko dana ili čak sedmica nakon napada influence
Za preparate sa cinkom, koji se mogu nabaviti u slobodnoj prodaji, tvrdi se da ubrzavaju oporavak, naročito pri poremećajima okusa koji nastaju nakon napada influence (gripe)


Pohita sam uzet SPAR čokoladno na slamčicu , tu je sve ostalo isto fino ukusno bez problema

I u Dukatu sam uživa prve dvi litre na slamčicu da bi mi treća prisjela rano ujutro

Malo prije testirao Vindiju i tu je isto sve OK

Inače prošlo ljeto kad sam bio skroz zdrav dan i pol nisam ništa jeo nego samo pio kakao (7 litara) vrućina bila velika , na osmu mi se stvorio baš ovako kao sad sličan nepodnošlivo gadan okus, signal okusnih da je u pitanju prezasićenje
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 23:49   #27
ne znam jel se ovo slučajno poklopilo s gripom , ovo moguće zasićenje pijenjem isključivo svježeg mlijeka ali jednostavno mi više ne ide, nije mi muka ko na početku ali je konsumacija sve samo ne užitak

i ostane mi jedna boca, sutra joj izlazi rok pa ju odlučom skuhat, vrući kakao nisam pio ono desetljećima

i pogodak

davno davno nije bilo tako ukusno, samo je trebalo biti vruće
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 02:20   #28
Kakao

Molim, da li se netko razumije u kvalitetu kakaoa. Ovaj iz Lidla je vrlo taman, što mislim da i treba biti,nisma sigurna baš u Lidli, a kakao kupljen u DM-u je puno svietliji. Nznam što da mislim.Koji je pravi, tj. koji je lošiji.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2019., 20:07   #29
Nekidan s sinom odem na drink, naruči on kakao... proba, kaže da je slab i bezveze, probam ja i ustanovim da se radi o najobičnijoj slatkastoj bljuvotini, znači izrazito slatka, bezlična, praškasta tekućina koju je najbolje prosuti u kanalizaciju i počastiti se čašom obične vodovodne vode.

Na povratku kući sam razmišljao zašto kakao mora biti tako užasan i dosadan, odem u trgovinu i kupim nekoliko pakiranja kakaa, 2 pakiranja (ona u vrećicama) su bez šećera. Napravim kakao bez šećera i zapravo ustanovim da je prekomjerno šećerenje glavni krivac zašto je kakao slab. Nešećereni kakao ne osvaja na prvu loptu, ali sveukupni dojam pogotovo poslije ispijanja je stvarno odličan.







Probajte , vidjet ćete; neće vam biti žao, možete se čak poistovjetiti s ovom dvojicom junaka. Ne mogu se sad baš sjetiti da li ispijaju kakao ili nešto drugo...

Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2019., 20:09   #30
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2019., 15:09   #31
@gaston: ti si pisao o instant kakao napitcima tipa Kraš expres, Benko i ostale varijante na šemu
što su zapravo bućkuriši sa maksimalno 30% kakao dijelova i minimalno 50% šećera... treba uzeti čisti kakao u prahu i dodavati šećer po potrebi
edit:
ova dvojica na zadnjoj slici ne piju kakao nego američku filter kavu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2019., 15:22   #32
ja sam prije dva mjeseca kraš ekspres zamjenio onim njemačkim bezšećernim iz spara
izgubio sam 3 kila na stomaku od kojih desetak viška - bez ikakavog dodatnog truda
pijem ga s mlakim mljekom bez dodavanja šećera, gorak ali mi paše

jedini problem je da prostite -česti zatvor, nekad znam opet dodati kraš ekprest da mi malo živne probava
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2019., 20:13   #33
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
...ova dvojica na zadnjoj slici ne piju kakao nego američku filter kavu
Krki, priznajem, pravio sam se da ne znam*, nećeš mi vjerovati, očekivao sam da se javite baš Ti & Babunović.
Ti -zato što osoba koja na avataru ima Tysona sigurno sve zna o Samuelu Jacksonu
Babunović zato što se na toj stranici raspisao o kakau -popio 7 litara za dan i 1/2 što nije šala i ne zaboravlja se lako.

*Nisam baš siguran da li je filter kava ili im je Tarantino napravi neku "običnu" kavu.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2019., 18:39   #34
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
*Nisam baš siguran da li je filter kava ili im je Tarantino napravi neku "običnu" kavu.
pogledaj šalice, to je coffe mug od najmanje 2 deci
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2020., 17:48   #35
još bi samo dodao, za one koje se odluče na čisti kakao kako se mogu povećati izgledi za aktivaciju gerba
tako da bez pretjerivanja , dodati po prilici nakon i čašu mineralne da sve bude ok
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2020., 19:03   #36
@babune: to je možda moguće u tvom slučaju jer ti piješ 3 litre mlijeka dnevno,
ali za nas koji tuitamo popijemo po 2 deci mislim da nebi trebalo biti nikakvih problema
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2020., 00:25   #37
meni najbolji kakao, ima u Mulleru za kupiti:

__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.