Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2004., 02:18   #1
Thumbs down Pogreške u šminkanju

Meni je npr. grozno vidjeti pretaman puder na curi, previše rumenila ili jake i kričave boje ruža. Isto tako ne volim vidjeti ljubičasto sjenilo u kombinaciji s jarko-crvenim ružem. To mi je baš !
Što je vama odbojno i koje su po vama najveće greške što ih cure čine u šminkanju?
__________________
A ponovno počinje kiša, kao što već kiši u listopadu na otocima
More od olova i nebo od borova...
Tighelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 03:03   #2
Najveća greška pri šminkanju su mi curice od 15-17, 18 godina, besprijekornih lica koje vidim sa slojem tekućeg pudera...odmah si mislim kak su bedaste i kak bi rebale samo pokazivati svoju krasnu mladu kožu i bile bi najljepše....
(al, kaj ćeš, i ja sam sa 16 bila nesigurna i na pojavu jednog mitesera vrištala da sam oprištavila, a da ne pričam da mi je bilo užasno neugodno i htjela sam u zemlju propast kad se jednom dogodilo da sam išla samo prošetat s frendicom,a završile u nekom društvu na cugi - a ja bez pudera!!! Aaaaaaa!
I, tad su mi cure od 20+ govorile nek uživam u čistoj lijepoj koži dok sam malda la nemreš ti tinejđeru niš u glavu utuvit!).

Općenito mi je ružno vidjeti jače našminkane jako malde cure. Zapravo, ne ružno...nego onak, neprimjereno mi djeluju....

Ružno mi je vidjeti pretaman puder, puder nanešen samo do linije obraza, previše rumenila (pa čak i kad je besprijekorno strateški naneseno i super ističe jagodice, ak ga je preveč meni se to ne sviđa).
Ne volim vidjeti prenašminkane kapke - ono vidi se da je na kapku iskombinirano i nanešeno bar 5-6 nijansi.....
Ne volim vidjeti usta namazana previše izvan svog prirodnog oblika!
Najveći horor i - tamna olovka za usta, svjetliji ruž...
Ne volim jako tamne ruževe, to rijetko kome dobro stoji...
I nekak ne volim vidjeti previše šljokica - kad blješte i kapci i obrazi i ramena i dekolte....
I ne volim pretanke obrve.

Inače, glede kombiniranja nijansi - ko kako voli, nek izvoli....ja primejrice volim šminkat oči u jabuka svijetlo zelenu+usta u svijetlije roza :mljac:

Eh,da - ružno mi je vidjeti prejaki i večernju šminku za dan, a nekak mi ni presedefasta sjenila nisu za dan....


Moje najveće greške:
-dosta dugo nisam koristila puder u prahu(mislila sam da će mi dat maska izgled), a imam masnu kožu
- nisam znala našminkat oči nimalo izvan kapka
- dan danas se ne usudim stavit malo jači ili deblji sloj sjenila na donji kapak kad radim smokey eyes...samo pojačam olovku, bojim se da bi sa malo više sjenila izgeldala ko da masnicu imam
- ne znam kako se mogu napravity glossy kapci, a da se sjenilo ne skupi u pregibu kapka nakon pola sata (to je valjda neizbježno, ne? ti glossy kapci izgledaju dobro samo nafotkama iz časopisa).
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 05:53   #3
"Najveći horor i - tamna olovka za usta, svjetliji ruž..."

To ima i strucan naziv: crni pojas u pushenju.


"Meni je npr. grozno vidjeti pretaman puder na curi, previše rumenila ili jake i kričave boje ruža. Isto tako ne volim vidjeti ljubičasto sjenilo u kombinaciji s jarko-crvenim ružem. To mi je baš !"

I meni.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 10:09   #4
Quote:
iggix kaže:
"Najveći horor i - tamna olovka za usta, svjetliji ruž..."
To ima i strucan naziv: crni pojas u pushenju.


-pretaman puder
-općenito olovka na ustima
-loše nanešen tuš na kapcima
-šljokice po licu
-prejako rumenilo
-loša kvaliteta šminke koja se razlijeva
-previše boja na licu ukombinirano još s noktima koji su uređeni s više boja i ukrasa
-iscrtane obrve olovkom
-prekričavi ruževi
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 13:29   #5
općenito loše nanošen puder: ako cura ima prištiće i stavi tonu pudera , mlade curice sa puderom na licu- totalno ne prirodno ali što ćeš ,ako koju upozoriš pogledaju te kao aliena i misle: što ova pametuje! naučiti će s vremenom.
također kad se vidi linija pudera.
by the way i mene je strah staviti puno sjenila ispod kapka jer se čini kako da sam rakun. i općenito izbjegavam tamna sjenila iako mi svi kažu da mi dobro stoji jer imam velike crne oči i svijetlu put. (za večernju šminku).
__________________
At one point you've got it, than you lose it- than it's gone forever
ane is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 14:13   #6
Quote:
ja primejrice volim šminkat oči u jabuka svijetlo zelenu+usta u svijetlije roza
I ja, i ja!!! To mi je !



Još katastrofa u šminkanju:
- plavi ruž - da, da i toga ima, baš jučer sam na ulici vidjela jednu žensku s plavim sjenilom i plavim ružem; ma šta da vam kažem -
- kombinacija jarkog svjetloplavog sjenila i sedefasto kričavo rozog ruža
__________________
A ponovno počinje kiša, kao što već kiši u listopadu na otocima
More od olova i nebo od borova...
Tighelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 14:20   #7
kak pase zeleno i rozo??
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 14:45   #8
Quote:
Hana_ kaže:
kak pase zeleno i rozo??
paše, baš je nekako proljetno. pogotovo uz svijetli ten.
__________________
At one point you've got it, than you lose it- than it's gone forever
ane is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 15:12   #9
Ne volim jaku sminku..to mi je grozno..bas onak kad se vidi..sloj pudera..i ona crta..ili jako sjenilo..pa ona crta izmedju kapaka..il sljepljene trepavice

..na mom faksu se dosta cura bas onak jako sminka..al kad ih gledam ..bilo bi im puno bolje bez tone pudera..jer imaju uglavnom pristice i onda ih tak pokre...a to ispadne jos gore..

..onda si stave rumenila po cijeloj faci..obrazi..brada..nos
..neke si onak jarko crveno mazu usta
..i nokti dugacki nalakirani u plavo...to jedna cura stalno nosi..onak svaki tjedan drugacija nijansa plave
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 15:25   #10
Quote:
Hana_ kaže:
kak pase zeleno i rozo??

SAVRŠENO!!! To mi je jedna od najnajomiljenijih kombinacija boja....lijepa svjetlo zelena( ne prekričava, ne presvijetla i ne prezelena) + roza u bilo kojoj nijansi....
I za šminku i za odjeću....imam jednu super svijetlo zelenu majcu pa preko nje nosim svijetlo roza dolčevitu bez rukava...:mljac:, :mljac:.....

Pa ljeti - roza šosić i svijetlo zelena majčica na bretelice....

Al, ja volijem, volijem boje....pa možda nekome to ne izgleda ko da paše, a meni mljac mljac....

A i ja se ne držim baš strogo tih propisa što ide skupa, što ne ide....meni paše sve što se meni sviđa, I don't give a damn! Pa ja nosim skupa i plavo i zeleno, i creno i rozo ak mi se čini da nijanse idu dobro.....i sam nek mi se netko usudi nešto reći!!!!

Ja često imam napadaje kombiniranja onoga što ne paše, ak si ja zamislim da to dobro izgleda...pa sam nedavno imala crne hlače na bijele uzdužne pruge, a gore crvenu majcu na bijele vodoravne pruge.......
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 15:54   #11
ne volim viditi kod mladih cura duge nokte. pogotovo u svim nijansama crvene. a i ostalim bojama. nekako djeluje seljački!
__________________
At one point you've got it, than you lose it- than it's gone forever
ane is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 16:20   #12
da ni ja..mrzim duge nokte..al kod mladih cura mi to jos gore izgleda...
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 16:51   #13
ne mogu da vidim
-kada neke korektorom prekrivaju podocnjake,a on svjetliji od ostalog tena....
-kada predu sa olovkom ili ruzem iznad usnica,misle da su tako punije,a slice na klauna vise
-nacrtane obrve
-kricave boje na licu

....
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 18:36   #14
U srednjoj skoli sam nosila ljubicastu olovku koja je uokviravala moje blijedo ruzicaste ili potpuno bijele usne. Jako sam bila ponosna na svoj otkaceni (u osamdesetima) izgled. Danas takav izgled vidim samo na novouseljenim meksikankama. Uvijek se prestravim i uvijek se sjetim kako se ona vjerojatno sama sebi divi pred ogledalom, kao sto sam se divila ja prije toliko godina.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 18:48   #15
hahaha

stalno si mislim ...- pa sad si izgledam kolko tolko normalno- i odjevena i nasminkana..kad cu gledat slike za 10 god bit ce me sigurno sram

al nisma tak pomodna pa nece valjda bit jako strasno..ko ovim nasim trendsetericama na modi curke sala ..smijat cemo se htjele mi to il ne
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 18:51   #16
jezivo mi je za vidjeti trebe s narancastim puderom... ma vraga s puderom uopce
mislim da sam jedina srednjoskolka (barem koliko ja znam) koja ne nosi puder a kad ga nosi onda nosi nijansu koja joj doista i ODGOVARA
strasno, trebate vidjeti trebe kod mene kako se sminkaju za nastavu. Hej, u skolu...
isto ne volim vidjeti previse nasminkane trepavice, u biti one na kojima je toliko maskare da izgledaju kao par leptirovih nogu
jezivo...
__________________
Ali gospođo, jedan somun izmeđ dvi kifle ne može da balansira, on ne može da balansira
Jack of all trades is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 18:53   #17
Quote:
Hana_ kaže:
da ni ja..mrzim duge nokte..al kod mladih cura mi to jos gore izgleda...
hej ja imam 17 god i dosta duge nokte i mislim da to izgleda uredno a ne oni do kocena posjeceni ili jos gore, izgrizeni
a svaki tjedan imam drugu boju and i like it
__________________
Ali gospođo, jedan somun izmeđ dvi kifle ne može da balansira, on ne može da balansira
Jack of all trades is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 18:55   #18
Quote:
Jack of all trades kaže:
isto ne volim vidjeti previse nasminkane trepavice, u biti one na kojima je toliko maskare da izgledaju kao par leptirovih nogu
jezivo...


Ni ja!
Ja takve zovem paukove noge ... ista stvar!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 18:57   #19
u osnovnoj je jedna cura stavljala neko ljucibasto sjenilo, nekakav mrtvacki hladan ton, i mazala usta korektorom ili mrtvacki ljucibastim ruzem. a i bila je onak malo deblja u faci. vjecito je izgledala ko les utopljenika koji je 3 dana bio u vodi.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2004., 19:00   #20
i di pise da curice od 16 17 18 imaju besprijekornu kozu i ne treba im puder? moja koza je zaboravila kolko godina ima i popizdila zadnjih dana. a nije pms i nisam jela nutellu na zlicu.
al sam mislila da je poanta pudera da se NE VIDI. i da je freska u sminkanju kad se vidi.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.