Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2013., 14:40   #1
Kršćanska revolucija

Imam jedno pitanje za sve krscane (mogu odgovoriti i oni koji nisu religiozni a imaju nesto za reci) bez obzira na vjeroispovijest. Dali bi se slozili da se uvede jedna revolucija u crkvama i da se sve crkve, sve njihove građevine i svo njihovo vlasnistvo jednostavno njima oduzme, da se od toga naprave domovi i prihvatilista za beskucnike, za one koji su u potrebi, da se naprave bolnice za one koji nemaju od cega placati zdravstveno osiguranje, jednostavno da umjesto tih silnih praznih građevina ti prostori iskoriste za nesto sto bi pomoglo hrpetini ljudi. Svecenike i ostale koji upravljaju svim tim mozemo uposliti kao domare, kao one koji ciste lišče, brinu se o svim tim ljudima koji dodu a bolesni su, nepokretni i sl. A molitve, mise i sve ostalo se mogu odrzavati i vani, na livadi, gdje god...vazno je da je sve u zajednistvu, zar ne? A na ovaj nacin bi se pomoglo mnogima.
Sto mislite o tome? dali je ideja icemu?
Vladik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 15:16   #2
Nije loše.

Da raspravimo to malo? Koja je svrha religija? To je organizirani pristup traženja milosti Alahice pred željama za hedonom, strahovima od elemenata, stvari, bića i pojava na koje ne znamo kako utjecati te strahovima od svega nepozatnog, dakle vremena.

Taj pristup stoga je "liječenje" bolesnih, psihologija neke vrste, i sastojao se od obožavanja onoga koji umire, kako bi se dovelo u vezu s vlastitom mukom; svakom vrstom egzistencijalne tjeskobe...

Žrtve su bili sami ljudi, djeca, odrasli dobrovoljci, lutke, sve ono što se čini u organizaciji, te profesionalno svećenstvo koje igra ulogu glumca u tragediji...

Ponavljanje vodi mogućnostima uočavanja razlika, međutim izostanak odgovarajućih epistemologija; u smislu prilagodbe scene gledatelju - dok se s druge strane zabranjuje paralelni pokušaj služenja drugačijim oblicima štovanja budućeg i nepoznatog; kao dio same forme ukorijenjavanja straha, trpljenja i davanja im pravca.

Žrtva je u tom smislu agape, ljubav prema zajednici ili avatar davanja i dijeljenja. Nasuprot tome profesionalno svećenstvo koje se ne prilagođava učenicima uzima, te stvara strahove i bolesti. Potom ucjenuje bolesnika formom, i proglašava ga izdajnikom zajednice; "tradicije otaca" - ukoliko ne pristaje na nju.

Sportski događaji, kazališta vrijednosnih sistema, umjetost... postoje i blaže forme, ali misteriji u srcu svake religije nadmašuju ih slijeo operirajući strahom...


Sreća je, što je religija danas uglavnom javna, te se da intervenirati ( makar u mjeri gdje ne ostanu žrtve s profesionalcima nasamo ) pa sam protiv nestanka crkava isto kao što bi bio protiv toga da prestanu dolaziti cirkusi u gradove.

Međutim omjer u kojemu one nasilno, putem države, uzimaju sredstva za one koji ni ne žele gledati tu vrstu predstave, je otimačina; pored one kojom manipuliraju strahovima djece i koga god uspiju dotaći preko 5000 godina starim tekstovima sličnih drama, te se bukvalno nameću u procedure napretka na društveno-ekonomskom planu, odnosno svojataju si kao sljedbenike veliku većinu lažnih ljudi - što u neku ruku nije loše, lakše ih je prepoznati - ali predstava može biti pogubna za najmanje iskusne, odnosno djecu, kojoj je pokušaj pripadnosti društvu prioritetna prirodom čovjeka kao društvenog bića...

Pitanje je ozbiljnije; kako smanjiti štetu koju čine ljubavi; svodeći život na zavjet i riječ u trenutku danu, izbor iz čovjekovog ograničenog iskustva na smrt; riječ pretvarajući u Boga; sreću u Sotonu, zatvorenost u čovječnost... Dok samo profesionalno svećenstvo stiče sredstva upravo žrtvom sljedbenika koji praktično formalno peru grijehe, a ponajmanje slave, ili doživljavaju ljubav.
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 15:20   #3
Quote:
Vladik kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje za sve krscane (mogu odgovoriti i oni koji nisu religiozni a imaju nesto za reci) bez obzira na vjeroispovijest. Dali bi se slozili da se uvede jedna revolucija u crkvama i da se sve crkve, sve njihove građevine i svo njihovo vlasnistvo jednostavno njima oduzme, da se od toga naprave domovi i prihvatilista za beskucnike, za one koji su u potrebi, da se naprave bolnice za one koji nemaju od cega placati zdravstveno osiguranje, jednostavno da umjesto tih silnih praznih građevina ti prostori iskoriste za nesto sto bi pomoglo hrpetini ljudi. Svecenike i ostale koji upravljaju svim tim mozemo uposliti kao domare, kao one koji ciste lišče, brinu se o svim tim ljudima koji dodu a bolesni su, nepokretni i sl. A molitve, mise i sve ostalo se mogu odrzavati i vani, na livadi, gdje god...vazno je da je sve u zajednistvu, zar ne? A na ovaj nacin bi se pomoglo mnogima.
Sto mislite o tome? dali je ideja icemu?

Odlična ideja u duhu kršćanske samilosti prema potrebitima.
Ipak to je praktički nemoguće - zbog otpora klera i to u gorem obimu nego sve oktobarske, francuske i ine revolucije.

Siromaški su im mili, no zlato im je milije.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 15:29   #4
Quote:
Vladik kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje za sve krscane (mogu odgovoriti i oni koji nisu religiozni a imaju nesto za reci) bez obzira na vjeroispovijest. Dali bi se slozili da se uvede jedna revolucija u crkvama i da se sve crkve, sve njihove građevine i svo njihovo vlasnistvo jednostavno njima oduzme, da se od toga naprave domovi i prihvatilista za beskucnike, za one koji su u potrebi, da se naprave bolnice za one koji nemaju od cega placati zdravstveno osiguranje, jednostavno da umjesto tih silnih praznih građevina ti prostori iskoriste za nesto sto bi pomoglo hrpetini ljudi. Svecenike i ostale koji upravljaju svim tim mozemo uposliti kao domare, kao one koji ciste lišče, brinu se o svim tim ljudima koji dodu a bolesni su, nepokretni i sl. A molitve, mise i sve ostalo se mogu odrzavati i vani, na livadi, gdje god...vazno je da je sve u zajednistvu, zar ne? A na ovaj nacin bi se pomoglo mnogima.
Sto mislite o tome? dali je ideja icemu?
U praktički svakom selu u hrvatskoj je izgrađena crkva. Niti jedna druga kompanija nema tako razgranatu mrežu predstavništava - vjerojatno zato niti jedna kompanija ne može parirati crkvi u broju nekretnina, a vjerojatno i zbog toga što kompanije često nisu vlasnici svojih poslovnih prostora nego ih unajmljuju.
Kad bi se svi ti kvadrati koliko ima svaka crkva u svakom selu zbrojili, vjerojatno bi se došlo do velike brojke po kojoj bi ispalo da je crkva najveći vlasnik nekretnina. Što je vjerojatno i točno (možda eventualno pravno tjelo "Republika Hrvatska" može parirati Crkvi u broju nekretnina).

Zapuštenih tvorničkih hala, itd, ima dovoljno za smještaj beskućnika, ono što nedostaje je novac kojim bi se platilo osoblje koje će se brinut o beskućnicima.. Osim toga i novac za lijekove, hranu, održavanje i grijanje tih prostora. Vjernici će naravno i dalje davati novac za održavanje crkvenih objekata jer vjeruju da je to ispravno, a ako bi se uz to trebali odreći još jednog djela novca i dati to za zbrinjavanje beskućnika koji bi bili smješteni po neiskorištenim tvorničkim halama, postavlja se protupitanje zašto bi samo vjernici to trebali plaćati? Trebali bi onda to i ostali građani plaćati. Jel bi ti taj dodatni trošak plaćao i koliko bi mjesečno htio izdvojit?
__________________
Despite the high cost of living, it remains very popular
fyodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 15:36   #5
Quote:
fyodor kaže: Pogledaj post
U praktički svakom selu u hrvatskoj je izgrađena crkva. Niti jedna druga kompanija nema tako razgranatu mrežu predstavništava - vjerojatno zato niti jedna kompanija ne može parirati crkvi u broju nekretnina, a vjerojatno i zbog toga što kompanije često nisu vlasnici svojih poslovnih prostora nego ih unajmljuju.
Kad bi se svi ti kvadrati koliko ima svaka crkva u svakom selu zbrojili, vjerojatno bi se došlo do velike brojke po kojoj bi ispalo da je crkva najveći vlasnik nekretnina. Što je vjerojatno i točno (možda eventualno pravno tjelo "Republika Hrvatska" može parirati Crkvi u broju nekretnina).

Zapuštenih tvorničkih hala, itd, ima dovoljno za smještaj beskućnika, ono što nedostaje je novac kojim bi se platilo osoblje koje će se brinut o beskućnicima.. Osim toga i novac za lijekove, hranu, održavanje i grijanje tih prostora. Vjernici će naravno i dalje davati novac za održavanje crkvenih objekata jer vjeruju da je to ispravno, a ako bi se uz to trebali odreći još jednog djela novca i dati to za zbrinjavanje beskućnika koji bi bili smješteni po neiskorištenim tvorničkim halama, postavlja se protupitanje zašto bi samo vjernici to trebali plaćati? Trebali bi onda to i ostali građani plaćati. Jel bi ti taj dodatni trošak plaćao i koliko bi mjesečno htio izdvojit?
Zasto bih ja nekoga smjestio u zapusteni prostor kad recimo u mom gradicu u samostanu ima dovoljno kvalitetnih opremljenih PRAZNIH soba koje nekome mogu posluziti.

Druga stvar, u crkvima postoji hrpa stvari, vrijednih predmeta imovine koja samo stoji i ne sluzi nicemu, to se sve moze prodati i uloziti u nesto ovakvog tipa.

Zasto bi placali osoblje ukoliko to mogu raditi svecenici i ostali ljudi koji trenutno tamo rade, borave i sl. Samo ih treba educirati, znaci uz teologiju ides na tecajeve koji ti mogu pomoci u tome.

Pa trenutno u svom projektu za takve ljude odvajam ne toliko puno novcano, koliko pribavljam hranu, odjecu, pomognem naci posao i sl, ljudima kojima je to potrebno. Odvojio bih koliko god je moguce, ukoliko bi netko dosao i s jasnim izracunom na papiru svima predstavio sto treba i koliko se novca za sto treba uloziti. Vazno je da novac stigne u prave ruke i da se iskoristi za nesto za sto je namijenjen.
Vladik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 15:40   #6
Quote:
Vladik kaže: Pogledaj post
Sto mislite o tome? dali je ideja icemu?
Provedba je problematična. Moralo bi doći do otimačine, a to nije kršćanski.
Zato radije uzgajati mentalni sklop koji se protivi tolikom posjedovanju i koji se koncentrira na provedbu glavnih postulata vjere.

Ionako je već na djelu procjep između propovijedi i prakse koji će sigurno uzrokovati neka kretanja unutar same KC u budućnosti.

Papi se mora priznati da se dobro osigurao nepogrešivošću, i tako će križati s liste dokle ne ostanu on i još njih par.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 15:41   #7
Odlična ideja.

Savršena prilika da riječi pretvore u djela.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 15:46   #8
U mom kraju su sve crkve bile do temelja porušene za rata. Sad su, vjerničkim milodarima, potpuno obnovljene. Sela, recimo poluobnovljena. Mi vjernici će mo skupiti za domove koliko i vi ateisti. Sigurno.

Zadnje uređivanje dominik01 : 14.01.2013. at 15:49. Reason: fifti fifti
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:00   #9
Quote:
Vladik kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje za sve krscane (mogu odgovoriti i oni koji nisu religiozni a imaju nesto za reci) bez obzira na vjeroispovijest. Dali bi se slozili da se uvede jedna revolucija u crkvama i da se sve crkve, sve njihove građevine i svo njihovo vlasnistvo jednostavno njima oduzme, da se od toga naprave domovi i prihvatilista za beskucnike, za one koji su u potrebi, da se naprave bolnice za one koji nemaju od cega placati zdravstveno osiguranje, jednostavno da umjesto tih silnih praznih građevina ti prostori iskoriste za nesto sto bi pomoglo hrpetini ljudi. Svecenike i ostale koji upravljaju svim tim mozemo uposliti kao domare, kao one koji ciste lišče, brinu se o svim tim ljudima koji dodu a bolesni su, nepokretni i sl. A molitve, mise i sve ostalo se mogu odrzavati i vani, na livadi, gdje god...vazno je da je sve u zajednistvu, zar ne? A na ovaj nacin bi se pomoglo mnogima.
Sto mislite o tome? dali je ideja icemu?

Da, to bi bilo najbolje, ali se neće dogoditi.
Vatikan je najbogatija tvorevina na svijetu. Vjerojatno je sam bogatiji od svih ostalih zemalja svijeta zajedno.
Da se crkve pretvore u prihvatilišta, to bi bilo dobro, no to bi značilo i kraj kršćanstva i početak pravog 'Božjeg' svijeta da ga tako nazovemo.

Ja osobno nemam ništa protiv da netko ima obilje i preobilje, ali imam nešto protiv toga da netko nema ništa.
Čovjek je jedino biće na ovoj planeti koje mora plaćati da bi nešto imalo jer inače završi na cesti i krepa ko pas. Loša usporedba jer čovjek se i za psa više brine nego za čovjeka. Svaku drugu životinju ili ljudi udome ili si životinje same u svom svijetu nabave i hranu i naprave dom besplatno, a čovjek se ponaša prema čovjeku kao da nismo s ovog planeta i dio tog planeta, već uljezi iz druge galaktike koji moraju zaslužiti da bi jeli, imali krov nad glavom i slično. Ako nemaš novaca, tada ne vrijediš niti kao ljudsko biće.
Upravo zato što smo ljudi trebali bi se još više brinuti jedni za druge, a ne manje pod izlikom 'opstanka jačeg' što čak do tog usranog ljudskog nivoa ne funkcionira niti u životinjskom svijetu veoma često.

To je strašno žalosno i izopačeno.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:00   #10
Quote:
Vladik kaže: Pogledaj post
Zasto bih ja nekoga smjestio u zapusteni prostor kad recimo u mom gradicu u samostanu ima....
Ukratko vjernicima je bitno da imaju prostor za Bogoslužje i molitvu i da imaju duhovnog pastiru amenovanog od strane Crkve. Za to daju dio svog novca, jer im je to bitno. Imaš šta protiv?
__________________
Despite the high cost of living, it remains very popular
fyodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:02   #11
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Provedba je problematična. Moralo bi doći do otimačine, a to nije kršćanski.
Otimačine


Ja tu vidim jedan drugi problem.
Nisam skroz upućena u jurisdikciju u ovom dijelu, ali ne potpadaju li crkve, pa samim time, i imovina, pod vlasništvo Vatikana?

Jer ako da, onda je tu isti princip djelovanja kao i kod konzularnih predstavništava i ambasada.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:02   #12
Quote:
fyodor kaže: Pogledaj post
Ukratko vjernicima je bitno da imaju prostor za Bogoslužje i molitvu i da imaju duhovnog pastiru amenovanog od strane Crkve. Za to daju dio svog novca, zato je im je to bitno. Imaš šta protiv?
kojim to vjernicima? ja sam vjernik, pa mi to nije bitno
znam ih jos mnogo kojima nije bitno.
Vladik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:05   #13
Quote:
Vladik kaže: Pogledaj post
kojim to vjernicima? ja sam vjernik, pa mi to nije bitno
znam ih jos mnogo kojima nije bitno.
Onda se udružite i osnujte svoju crkvu upravo ovakvu kakvu si opisao.
__________________
Despite the high cost of living, it remains very popular
fyodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:07   #14
Quote:
fyodor kaže: Pogledaj post
Onda se udružite i osnujte svoju crkvu upravo ovakvu kakvu si opisao.
znaci onda svi hrvati koji nisu zadovoljni nacinom zivota i upravljanjem ove drzave, trebaju osnovati svoju posebnu drzavu? pobjeci mozda?
Vladik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:08   #15
Meni se smuči čim vidim revolucija, ratovanje, ubijanje, krvoproliće, pozivanje na rat, nacizam, "pravi hrvati" i bilo kakvo drugo aludiranje na isto od strane bilo koga. Pustite nas da živimo na miru, organizacije razno razne koje sve žele svoje novce od mene i od vas, i dušu mi hoće uzeti, onda vam serviraju nekakvu podjeljenost da zauzmete stav i da se priklonite. Kako ne vidite da je to igra sve za moć i kapital, nema to veze sa ničim drugim osim sa moći za novcem, pohlepom i gramzivošću.

Ima tržište, ima tržišna ekonomija pa neka se svatko natječe po pravilima ponude i potražnje, a ostalo je sve u domeni nekog parazitiranja i floskula.

Ma neću se ja prikloniti nikome i neću voditi tuđi rat za bilo koje vrste nametnika manipulatora i prazita, takav stav bi i vi svi trebali zauzeti.
Blaženi i sveti razum je ejdino čemu sam priklonjen i naklonjen, ovo ostalo sve me želi otrgnuti od toga da postanem nečiji rob i lutka na koncu, protiv toga da revolucija, ali dovoljna je ona tiha da ugasi taj divlji primitivni plamen koji neki stalno žele ponovno i ponovno potpaliti.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 14.01.2013. at 16:14.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:14   #16
Quote:
Vladik kaže: Pogledaj post
znaci onda svi hrvati koji nisu zadovoljni nacinom zivota i upravljanjem ove drzave, trebaju osnovati svoju posebnu drzavu? pobjeci mozda?
Nemožeš osnovat svoju posebnu državu, jer ako bi pokušao proglasit drugu državu unutar teritorija Republike hrvatske i uvesti svoje zakonodavstvo i porezni sustav i neznam šta... doći će ti prvo vojska i policija "Republike Hrvatske" i sredstvima prisile tebe onesposobit i ostale (osim u slučaju da vas bude značajan broj - tada slijedi borba).

Kod osnivanja vlastite crkve ti je stvar puno jednostavnija nemoraš se s nikim borit, samo trebaš skupit dovoljan broj vjernika - pa bi to već mogao nekako izvest. Ovo sa drugom državom teško.
__________________
Despite the high cost of living, it remains very popular
fyodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:15   #17
Quote:
fyodor kaže: Pogledaj post
Nemožeš osnovat svoju posebnu državu, jer ako bi pokušao proglasit drugu državu unutar teritorija Republike hrvatske i uvesti svoje zakonodavstvo i porezni sustav i neznam šta... doći će ti prvo vojska i policija "Republike Hrvatske" i sredstvima prisile tebe onesposobit i ostale (osim u slučaju da vas bude značajan broj - tada slijedi borba).

Kod osnivanja vlastite crkve ti je stvar puno jednostavnija nemoraš se s nikim borit, samo trebaš skupit dovoljan broj vjernika - pa bi to već mogao nekako izvest. Ovo sa drugom državom teško.
Hvala na informacijama.
Vladik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:19   #18
molim
__________________
Despite the high cost of living, it remains very popular
fyodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:21   #19
Quote:
Vladik kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje za sve krscane (mogu odgovoriti i oni koji nisu religiozni a imaju nesto za reci) bez obzira na vjeroispovijest. Dali bi se slozili da se uvede jedna revolucija u crkvama i da se sve crkve, sve njihove građevine i svo njihovo vlasnistvo jednostavno njima oduzme, da se od toga naprave domovi i prihvatilista za beskucnike, za one koji su u potrebi, da se naprave bolnice za one koji nemaju od cega placati zdravstveno osiguranje, jednostavno da umjesto tih silnih praznih građevina ti prostori iskoriste za nesto sto bi pomoglo hrpetini ljudi. Svecenike i ostale koji upravljaju svim tim mozemo uposliti kao domare, kao one koji ciste lišče, brinu se o svim tim ljudima koji dodu a bolesni su, nepokretni i sl. A molitve, mise i sve ostalo se mogu odrzavati i vani, na livadi, gdje god...vazno je da je sve u zajednistvu, zar ne? A na ovaj nacin bi se pomoglo mnogima.
Sto mislite o tome? dali je ideja icemu?
Evo, ja sam jedan od "religioznih" i ne slazem se.
Crkve su posebna duhovna mjesta i ne samo crkve vec i hramovi raznih drugih religija.
U crkvi se osjecam ugodno,to je mjesto koje me smiruje samo po sebi i volim otici tamo.Zapravo puno je lijepse kada nema mise i ljudi.
Naravno da i molitve na otvorenom imaju svoje cari.Prisustvovao sam grupnim meditacijama u prirodi i to je uvijek posebni duhovni dozivljaj.
Ipak,protiv sam prenamjene.Crkve,samostani i sl. trebaju postojati kao mjesta molitve i obracanja Bogu za one koji vjeruju,za one koji ne vjeruju to su doista vrijedni spomenici kulture.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 16:39   #20
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Otimačine


Ja tu vidim jedan drugi problem.
Nisam skroz upućena u jurisdikciju u ovom dijelu, ali ne potpadaju li crkve, pa samim time, i imovina, pod vlasništvo Vatikana?

Jer ako da, onda je tu isti princip djelovanja kao i kod konzularnih predstavništava i ambasada.
Vrijedi sve kako i za svakoga drugoga na teritoriju RH, oni još posebno kao crkva podliježu zakonu o vjerskim zajednicama, tamo se i nešto malo o tome govori, e sada je jedino pitanje ako je ugovor između Vatikana i Hr, međunarodni ugovor koji je ratificiran i objavljen onda je taj ugovor, pošto je međunarodni koji je ratificiran i objavljen, ako je, iznad zakon je u RH hijerarhijski, ali je svejedno podložan i podređen ustavu RH.

Dakle podređen je ustavu ali je iznad zakona hijerarhijski.

E znači odgovor na pitanje je ako je ugovor Vatikana i RH, međunarodni, ratificirani i objavljeni onda kako piše u tom ugovoru tako je, znači pod jedan provjeriti da li je ugovor međunarodni ratificirani i objavljen, i pod br.2 proučiti ugovor jer to tamo piše tko je vlasnik crkvenioh nekretnina u Hrvatskoj, da li je to Headquarter ili lokalna crkva na teritoriju RH.

Ja mislim da taj ugovor je međunarodni ratificirani i objavljen, da ga je Tuđman podpisao negdje tamo 1996 - 1997, tako nešto, ali nisam siguran.

Ali da, dobro kažeš, ako je to taj scenario, onda je sličan onom diplomatskom po nekim odrednicama vezano za nekretnine i vlasništvo.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.

Zadnje uređivanje Epic hero : 14.01.2013. at 16:49.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.