Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2003., 12:35   #1
Najbolji restoran u kojem ste bili

Zanima me koji su vam najbolji restorani u Hrvatskoj. Ne mora biti best buy, može biti skup do bola, jedino mjerilo neka bude vaš osjećaj od trenutka ulaska do kraja objeda. Dakle , servis, HRANA(mislim da je to najbitnije, ali to je moje mišljenje), uređenje, izbor vina, atmosfera itd....
Ja se neću izjašnjavati, jer sam, hajdemo to tako reći, zainteresirana strana.....
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 19:19   #2
Zagreb

Bistro Oscar - u blizini posla mi je, izuzetno usluzno osoblje (vlasnici i konobar), ambijent jako ugodan, lagana glazba, izvrsna kava, kvalitetna klopa, veliki izbor salata, slabi izbor vina, cijene srednje pristupacne, izuzetno uredno i cisto, posluzuju domaci kruh koji sami peku... vlasnik je skolovani ugostitelj, cak odrzava tecajeve, iznenadio me kad sam mu na stol stavila onih 5 butelja sto mi je Luce donijela, a on mi o svakom vinu ispricao pricu (sorta, podneblje, kvaliteta, cijena uz sto ide...)

Dubravkin put - osoblje usluzno, ali hladno, ambijent ugodan, kava tak-tak, izbor vina solidan, klopa solidna, pepeljara predugo na stolu (ok, bila je guzva taj dan, ali...), cijene visoke

Maslina (pizzeria) - sporo i neusluzno osoblje, cijene pristupacne, klopa prosjecna, kava losa, vina nisam gledala (tamo vishe ne idem)

Pivnica Domagoj (Velika Gorica) - osoblje izvrsno, jela se rade po zeljama i narudzbi, kava odlicna, cijene vrlo pristupacne, ambijent (hm... ocajan) poput onih restorana iz doba komunizma , izbor vina losh (idem zbog izvanrednog kuhara / slavonac od 120 kg / i fantasticne klope)
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 20:08   #3
Konoba u Kotlima (bogu iza nogu doslovno, na putu za Hum). Prekrasno mjesto za zavrsetak romanticnog izleta po Istri. Kraj konobe je stari mlin, mali slap, a unutra je veliki kamin u kojem gori vatra. Hrana je domaca istarska, pravi uzitak. Preporucam svakako istarsku supu, gulas s fuzima, prsut i sir za predjelo i sl. Oprez - toliko su izvan svake civilizacije da primaju iskljucivo gotovinu!

Od nekih "gradskih", ovako na brzinu bih mogla izdvojiti Dopo Lavoro na Ucki (jela od divljaci su im mmmmmm), te od novijih konobu Tarsa na Trsatu (ambijent i klopa prva liga). I svakako, da ne zaboravim - Kaneta, kraj jedinog Opatijskog semafora (za one kojima je Istra predaleko).

Imam ja toga jos, ali ovo je onako prvo sto mi je palo na pamet.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 21:04   #4
Quote:
Lei kaže:
Oprez - toliko su izvan svake civilizacije ...
Da su im i cijene necivilizirano preskupe

Stvarno divan ambijent i ukusna klopa, ali bezobrazno skupa za 'kmechki turizam' na koji se furaju.

Shto se tiche 'Dopolavora' ne po broju jela, ali svakako po kvaliteti kuhinje shisha ih mali, sad privatni motelchic, smjeshten neshto nizhe od njih na Uchki.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 21:35   #5
eh Mag...

sad sam se sjetila...

odvela nas je S. onu vecher u jedan restach u centru, na vrhu nebodera je... pogled na zaljev...

kak se zove?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 21:40   #6
Triton

Tamo su chak i marende fine.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 22:06   #7
Uh, Triton je zatvoren vec godinama
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 22:50   #8
Quote:
magic kaže:
Triton

Tamo su chak i marende fine.

eeeee to

thx

nisu ga valjda zatvorili?

bila sam tamo prije dvije godine... u 11 mjesecu...

daklem:

posluga izvrsna, vrhunski restoran, a mi uletili i dolcevitama i trapericama usluzili nas ko da samo u armaniju bili... hrana vrhunska, vinska karta opsezna, cijene niske u odnosu na uslugu i kvalitetu, ambijent odlican... sve u svemu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 23:43   #9
U Varazdinu, definitivno je najbolji "Domenico". Zakon je,hrana odlicna,cijene prihvatljive,ugodjaj takodjer super!!!
Callysto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 23:57   #10
Quote:
Callysto kaže:
U Varazdinu, definitivno je najbolji "Domenico". Zakon je,hrana odlicna,cijene prihvatljive,ugodjaj takodjer super!!!
potpisujem

a meni je lud
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 04:25   #11
Nekad je Lopatny(Palmoticeva) u ZGu bio super,ali posto sad kad dolazim u ZG jedva cekam da jedem maminu i bakinu klopu nisam bas puno isla po vani.Ne znam da li on jos radi.BAs bi voljela pojest njegove njoke i ostalu tjesteninu.Ako netko zna,nek javi.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 08:54   #12
Quote:
atlantis kaže:
nisu ga valjda zatvorili?
Jesu, gazda je nesto stalno muljao s djelatnicima, uglavnom bio je i po novinama puno i jedan dan se samo ugasio.

Meni je klopa i usluga tamo isto bila dobra, ali mi se uredjenje iznutra nikako nije svidjelo. Prenapadno mi to sve izgledalo s onim crno-bijelim kvadratima i hrpom ogledala, a i atmosfera je bila skroz cudna jer smo mi bili jedini u restoranu (a covjek bi ocekivao da bude krcato nedjeljom za rucak). Valjda je onda vec polako poceo propadati
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 12:47   #13
Zagreb
restoran " SLAVONIJA" - ambijent ugodan ( pravi slavonski ) , konobari turbo uslužni , šef sale - frajer je zakon , klopa mrak , cijene su tak-tak (nekome normalne , nekome nenormalne) , izbor vina zadovoljavajući . sve u svemu , jako dobro.
hator is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 13:33   #14
Najbolji restoran po izboru jela, vina, načinu serviranja, maštovitosti u kojem sam bila je Valsabbion u Pješčanoj uvali kraj Pule. Mislim da je prije par godina i proglašen jednim od najboljih novih restorana u Hrvatskoj, posebno zbog vinske karte.

Obožavam Plavi podrum u Voloskom i tamo se uvijek divno osjećam

Kaneta na jednom opatijskom semaforu je mjesto na kojem se nenormalno dobro i puno jede. Ali ambijent je sličan mojoj kuhinji. Što je dobro jer otvara apetit.

Konoba u Humu rula

Restoran Mance u Brodu na Kupi je predivan. Sa vrlo zanimljivom kuhinjom.

U Zagrebu mi je u sjećanju ostao restoran NK Trnje ili tako nekako
di se super jede. I Boban je ok. I Onaj meksički blizu Vjesnika.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 15:32   #15
Zagreb - i dalje bez konkurencije ''marcellino''. možete me pljuvat kolko hoćete da sam pozer ali meni je hrana tamo fenomenalna i konačno mi netko ne pretrpaje tanjur. , ''azija ''najbolji kineski, ''mex cantina'' najbolji meksički, ''fellini'' za brzaka jelo i dalje naj (naj konobari), redovno dobra klopa, brza, solidan izbor vina itd itd

Istra- Pula - ''valsabion'' I ''kukuriku'' standardno, Rovinj -''blu'' mi je otkriće od ove godine i mrak je, unutrašnjost ..uuuuu ljudi obavezno na fešte od tartufa u ''Vrh''

Dubrovnik ''kod perćina'' i ''proto''... joooooooooo da- i Pucić palace (kad konobari nisu u štrajku) ona milina od sirijskog, turskog,grčkog i inog meza
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 16:42   #16
u zagrebu "kod Zaca" u grskovicevoj.nikad nisam nigdje bolje jela. njoki,rezanci s tartufima,bifteki, ribe...sve je uvijek predivno.ali, skupo je i to nikad ne znas koliko ce ti zaracunat.
nego, atlantis,gdje je tocno taj oscar i kakve su cijene tjestenine i slicnih stvari?naime i ja radim u blizini pa bi mi dobro dosle informacije.
inace ne mogu se slozit s tobom da je u maslini osoblje sporo i neusluzno,stovise cak suprotno,a sto se tice hrane tamo se jedu zeleni rezanci s gamberima ili gljivama,lasagne,pizza i moozda jos koje jelo.ostatak ne sljivim.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 21:00   #17
[QUOTE]Lola kaže:
[B]u zagrebu "kod Zaca" u grskovicevoj.nikad nisam nigdje bolje jela. njoki,rezanci s tartufima,bifteki, ribe...sve je uvijek predivno.ali, skupo je i to nikad ne znas koliko ce ti zaracunat.

Potpisujem sve, osim onog o cijenama.. Ja sam uvijek imao dojam kako je jeftino kod njega!? Možda mi daje jeftiniju cijenu jer smo kompe!?!
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 21:25   #18
Najade u Lovranu mi se jako svidaju onako na samom moru, Dopo lavoro nije los
I svidaju mi se jako jako jako odnosno obozavam njoke u Fiorinu na Permanima (sad bi ubila za jedne :klap: )
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 21:46   #19
dopo lavoro
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 22:57   #20
[QUOTE]German kaže:
[B]
Quote:
Lola kaže:
u zagrebu "kod Zaca" u grskovicevoj.nikad nisam nigdje bolje jela. njoki,rezanci s tartufima,bifteki, ribe...sve je uvijek predivno.ali, skupo je i to nikad ne znas koliko ce ti zaracunat.

Potpisujem sve, osim onog o cijenama.. Ja sam uvijek imao dojam kako je jeftino kod njega!? Možda mi daje jeftiniju cijenu jer smo kompe!?!
ovisi sto ti smatras jeftinim.250 kuna za rucak za dvoje sa dec vina po osobi i jednom salatom.
a opcepoznata je stvar da se tamo naplacuje ovisno o raspolozenju.nikad cijena nije ista za iste stvari, a i ne dobijes racun sto je totalno ilegalno.

p.s alyssa zasto bas UVIJEK stavis taj smajlic s kavom?
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.