Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2004., 21:08   #81
Re: Re: Valsabion

Quote:
presvetli kaže:
E ovo je već nešto novo. Izuzev Butkovića, stvarno nisam nikad čuo da bi netko imao i riječi pohvale za Velu Neru.
Nama su u Puli svi preporucivali upravo Valsabion i Velu Neru u Pjescanoj Uvali. I nisam imala nikakvih primjedbi na hranu ili losih iskustava sa poslugom. Zasto tebi nije bila u redu?
__________________
Takve kao ti ... ja provalim za tren ... da se ne okrenem!!!
Lady Angelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 21:20   #82
Quote:
presvetli kaže:
E Za svakoga vrijede neke primjedbe, tako i za njih. Bilo tko, tko tamo zalazi u startu brojeći kune koje će ostaviti ili koje je naknadno ostavio bolje da ne baca novac. Postoje odlična mjesta za odgovarajuću cifru. I bez brige, ne poslužuju na ogledalima.
Da, odredena predjela posluzuju i na ogledalima, kao i na razlicitim drugim predmetima. U tome i jest i bit i ekskluzivnost i inventivnost ( u pripremi hrane, smisljanju novih recepata i u posluzivanju ) i sama vlasnica se time ponosi i to istice.

S ostalim se slazem i vec sam napisala, to je mondeno mjesto, poziranje, skupo i tamo ne ides, ako brojis svaku kunu koji potrosis i ako si skrt jer ti onda vec u startu nista ne moze biti dobro. O cijeni se ni ne prica jer svi znaju sta placaju i prije nego odu tamo.
__________________
Takve kao ti ... ja provalim za tren ... da se ne okrenem!!!
Lady Angelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 23:15   #83
Red face Valsabbion -opet i ponovo!

Quote:
presvetli kaže:
Pročitao ovu recenziju za Valsabbion.
Stvarno ste išli tamo i tražili fuže? Ne mogu vjerovati.
Jadni oni ljudi s vama. Dobro da vas nisu otrovali.
E, moj dragi mladi Presvetli!
Dopusti da te podučim, nemoj se ljutiti, ali FUŽI su u Istri ZKON!
Fuži su jedno od najboljih, omiljenih, autohtonih jela u Istri. Nobl restoran, koji ovo ignorira NIJE zaslužio bude stavljen na drugo mjesto između TOP 5 u brošuri "Gastro Istra"!!!

Čitam ova predhodnja javljanja o "čistoći" i "higijeni u tom "restoranu". Znate šta me živo zanima?
IMA LI TU NEGDJE NEKI SANITARNI INSPEKTOR? Volio bih čuti njegovo mišljenje o održavanju neophodne higijene na crnim dugama od stare bačve, na ogledalima sa drvenim ramom, na izdubljenim kolutovima sira u kojima se servira hrana i sl.



Srdačan pozdrav iz Poreča
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 23:23   #84
Angry Rog za svijeću!

Quote:
Lady Angelina kaže:
Da, odredena predjela posluzuju i na ogledalima, kao i na razlicitim drugim predmetima. U tome i jest i bit i ekskluzivnost i inventivnost ( u pripremi hrane, smisljanju novih recepata i u posluzivanju ) i sama vlasnica se time ponosi i to istice.

S ostalim se slazem i vec sam napisala, to je mondeno mjesto, poziranje, skupo i tamo ne ides, ako brojis svaku kunu koji potrosis i ako si skrt jer ti onda vec u startu nista ne moze biti dobro. O cijeni se ni ne prica jer svi znaju sta placaju i prije nego odu tamo.
Nije štos u lovi! Štos je u tome što te tamo namagarče i prodaju ti rog za svijeću!

Ako je to idealan restoran za vas (ovdje je "vi" kolektivno). Molim izvolite.

__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 14:48   #85
Re: Valsabbion -opet i ponovo!

Quote:
Barba Branko kaže:
E, moj dragi mladi Presvetli!
Dopusti da te podučim, nemoj se ljutiti, ali FUŽI su u Istri ZKON!
Fuži su jedno od najboljih, omiljenih, autohtonih jela u Istri. Nobl restoran, koji ovo ignorira NIJE zaslužio bude stavljen na drugo mjesto između TOP 5 u brošuri "Gastro Istra"!!!

Čitam ova predhodnja javljanja o "čistoći" i "higijeni u tom "restoranu". Znate šta me živo zanima?
IMA LI TU NEGDJE NEKI SANITARNI INSPEKTOR? Volio bih čuti njegovo mišljenje o održavanju neophodne higijene na crnim dugama od stare bačve, na ogledalima sa drvenim ramom, na izdubljenim kolutovima sira u kojima se servira hrana i sl.



Srdačan pozdrav iz Poreča

Ispasti će da sam neki branitelj Valsabiona, ali neka...
Barba Branko, ako sam dobro shvatio Vi ste bivši ugostitelj? Ako je tome tako, još je žalosnija činjenica što im zamjerate izostanak fuža na karti. Fuža nema jer ih ne žele imati i točka.
Meni nikad ne bi palo na pamet jesti fuže u Valsabionu. U Valsabionu želim jesti drugačiju hranu nego u ostalim restoranima po Istri. A mislim da i oni žele kuhati drugačiju hranu od ostalih.
O higijeni.
Ni meni se ne sviđa to serviranje na daskama, ogledalima i slično. Jednostavno mislim da su to jeftine fore za impresioniranje nedovoljno iskusnih gostiju. Mene ne mogu dojmiti s tim. Mene mogu dojmiti samo s onim što dobijem na tanjuru ( ogledalu ili dasci ).
Pranje drveta.... Svaki restoran ima u kuhinji drvene daske na kojima sjeckaju povrće, meso, filetiraju ribu i slično. I to moraju oprati. Pa vjerovatno na isti način peru i drveni ram na ogledalu i dasku, Kao i svi ostali. Dakle po mom sudu , higijena u Valsabionu nije ništa upitnija nego u bilo kojem drugom restoranu u Hrvatskoj.
Risotto u siru... Da ponovim, mišljenja sam da je to nepotrebno i da ako to već rade trebaju za svako jelo dati novi sir. Naravno da ne daju. Kao što ste već zaključili i sam sam ugostiteljski radnik, pa sam prije dvije godine imao prilike biti u kuhinji i posmatrati kad je gđa Sonja s ekipom radila večeru za svoje goste u jednom restoranu u Zagrebu . Na večeri se servirao i famozni risotto u siru.
Dakle, prije stavljanja istog u sir, svaki sir izdube sa žlicom, tako uklanjajući uništeni sloj sira u predhodnom serviranju. Zato tragovi žlice u tvom siru, Barba. Nije idealno, ali je bar nešto....
Ponovo. Takvo serviranje smatram notornom glupošću i pokušajem jeftinog impresioniranja.
Ni jedan restoran nije sterilni laboratorij....
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....

Zadnje uređivanje dražen34 : 28.02.2004. at 15:45.
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 15:44   #86
Quote:
Sto se tice vremena rada kuhinje, meni je normalno doci na veceru u pola deset ( od 17 - 20 sam na plazi i nikud mi se ne zuri ), ne smatram to nepristojnim vec mislim da bi im kuhinja trebala raditi do 23 sata.
Ja mislim da bi trgovine trbale raditi nedjeljom. Pa ne rade.
Mislim da bi moja banka trebala raditi 24 sata. Pa ne radi.
Kužiš?
Njihovo radno vrijeme je onakvo kakvo oni žele. To što ti misliš je nebitno. Ako želiš doći, dolaziš za vrijeme radnog vremena.
Dolazak pola sata prije zatvaranja kuhinje je nepristojan jer će osoblje u kuhinji radi tebe morati raditi i nakon svog radnog vremena. Ja smatram da to nije pristojno.
Još nešto.
Većini je normalno u restoranu ostati sjediti i nakon radnog vremena.
Zašto?
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 17:10   #87
[QUOTE]dražen34 kaže:
[B]Ja mislim da bi trgovine trbale raditi nedjeljom. Pa ne rade.
Mislim da bi moja banka trebala raditi 24 sata. Pa ne radi.
Kužiš?


Kuzim, strari!
Ali to ne znaci da mi se to svida i da ne mislim da bi ducani trebali raditi subotu i da je veliki plus sto postoje bankomati pa novac mogu podici i u nedjelju!

Upravo tako, njihovo radno vrijeme je onakvo kakvo oni zele. Meni kao potencijalnom gostu je to radno vrijeme veliki minus i upravo zbog tog radnog vremena ne dolazim tamo tako cesto kako bi htjela. I to je poanta svega! I znam da ima jos puno ljudi koji misle isto!

Kad ocjenjujem neki restoran, onda mi je uz hranu, vinsku kartu, osoblje, ugodaj, mjesto gdje se restoran nalazi,higijenu, vazno i vrijeme rada njihove kuhinje! Jer prerano zatvaranje kuhinje znaci da vecinu puta necu uspjeti doci tamo na vrijeme, npr. u 21:00 i onda biram neko drugo mjesto.

To su moji kriteriji! Da sam umirovljenik i idem spavati u 21:00, trazili bi mjesto gdje veceru posluzuju u 18 :00, mjesta koja to ne rade bi zaobilazila, ali ne bi dozvolila da me netko maltretira zasto zelim vecerati u 18:00 jer je to po nekima " nepristojno"!

Drazen, od kuda si? Koje restorane u Zgb preferiras?
__________________
Takve kao ti ... ja provalim za tren ... da se ne okrenem!!!
Lady Angelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 17:22   #88
Dakako da restoran biraš i po radnom vremenu.
Ali radno vrijeme nema veze s kvalitetom restorana, to je ono što pokušavam reći.
Ducasesov restoran u Monaku radi:
ručak 12-14
večera 19-22 (rezervacije isključivo u 20 )

petak, subota, nedjelja NE RADI.

Nitko se ne žali.....

Iz Zagreba sam, Lady. Neću o restoranima u Zagrebu, jer sam definitvno zainteresirana strana. Barem ne ovako javno.
PM možda?
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 17:39   #89
Moze na PM! Zanima me i zasto ti je tako bitno!
__________________
Takve kao ti ... ja provalim za tren ... da se ne okrenem!!!
Lady Angelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 17:51   #90
Quote:
dražen34 kaže:
Ja mislim da bi trgovine trbale raditi nedjeljom. Pa ne rade.
Mislim da bi moja banka trebala raditi 24 sata. Pa ne radi.
Kužiš?
Njihovo radno vrijeme je onakvo kakvo oni žele. To što ti misliš je nebitno. Ako želiš doći, dolaziš za vrijeme radnog vremena.


Dolazak pola sata prije zatvaranja kuhinje je nepristojan jer će osoblje u kuhinji radi tebe morati raditi i nakon svog radnog vremena. Ja smatram da to nije pristojno.


Da li je pristojno ili ne, ne znam, kao osoba koja je nekad davno radila u profesionalnoj kuhinji i pocela od dna u jednom restoranu, to me je zivciralo do besvjesti, jer dok ti ocistis kuhinju, sve spremis, i onda ti se neko nasere u recimo pola sata prije nego se kuhinja zatvori, ti ostajes zadnji jer sve mora biti spremljeno i cisto za sutra. Jos se sjecam dana kad sam spremala do 1 u noci. Ali i to je dio usluznih djelatnosti. Zato se tako i zovu.
I nije mi zao, jer sto se vise penjes po ljestvici to ranije ides spat i vise si placen. Pa dok sam ja kao pom. kuhara spremala kuhinju on je spavao. Radno vrijeme i onako ne ovisi o necijim zeljama nego o ponudi i potraznji . A ako si odlican restoran mozes si dopustiti i "dva sata rada dnevno" ako treba, jer tvoja cijena menija to moze pokriti......A sto se tice rada nedjeljom, treba raditi, meni je nepojmljivo da ovako siromasno drustvo kao sto smo mi moze sebi dopustiti nerad ......Uostalom najveca lova se i zaradjuje vikendom i praznicima, barem je tako u restoranima......Zasto ista logika ne bi funkcionirala i u trgovini i ostalim djelatnostima.....



Još nešto.
Većini je normalno u restoranu ostati sjediti i nakon radnog vremena.
Zašto?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2004., 20:22   #91
E, moj Dražene!

E, moj Dražene!
Budući ti je biografija "štura" nije ni čudo da si promašio temu. U mojoj biografiji piše: "Ja nisam 69, ja imam 19 godina sa 50 godina iskustva" Uz to 42 godine iskustva u hotelijerstvu i ugostiteljstvu. Učiti mene o nečemu (bilo čemu), pogotovo o ugostiteljstvu bilo bi u najmanju ruku deplasirano, ako ne i malo preambiciozno.

Stoga živi i uživaj. Jednog dana, kad odrasteš, kast' će ti se samo!
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 03:59   #92
Re: E, moj Dražene!

Quote:
Barba Branko kaže:
E, moj Dražene!
Budući ti je biografija "štura" nije ni čudo da si promašio temu. U mojoj biografiji piše: "Ja nisam 69, ja imam 19 godina sa 50 godina iskustva" Uz to 42 godine iskustva u hotelijerstvu i ugostiteljstvu. Učiti mene o nečemu (bilo čemu), pogotovo o ugostiteljstvu bilo bi u najmanju ruku deplasirano, ako ne i malo preambiciozno.

Stoga živi i uživaj. Jednog dana, kad odrasteš, kast' će ti se samo!
Dragi moj Barba Branko!
Ni ja se od sise nisam otkinuo baš jučer.
Vidite, Barba moj, ja vam mislim da čovjek uči dok je živ. I kad budem umirao nešto ću naučiti.
Ugostiteljstvo je najpotcjenjenija profesija u državi.
Kad nogometaš ne zna što će s lovom, otvori kafić ili restić.
Kad netko ne može naći posao, zaposli se kao konobar.
To nam srozava struku, dragi moj Barba Branko.
Svaka vam čast na Vašem životnom i radnom iskustvu.
Zašto omalovažavate moje?
Iskustvo je divna stvar kad ga iskoristite za napredak, poboljšanje, ali kad je samo sebi svrhom postaje teret.
Recite mi vi , Barba, sa svojim dugogodišnjim iskustvom, da li griješim kada tvrdim da nam se većina restorana ( čast izuzetcima koji su u velikoj manjini ) nije nimalo ili se jako malo promijenila u posljednjih 20 do 30 godina. Molim Vas da pri tome zanemarite arhitektonske i građevinske promjene. Ja govorim o suštini, o kuhanju i posluživanju.
Još uvijek prodajemo kojekave riblje plate, mješena mesa, ćevape i pljeskavice. Škampe možete dobiti uglavnom na žaru ili na buzaru. Još uvijek beefsteak pečemo, bolje rečeno mrcvarimo ga dok ne ispusti dušu tako da više liči na džon nego na lijepi komad mesa.
Koliko restorana ima konvenktomate? Indukcionu struju umjesto plina? Koliko ih ima rasladni uređaj za crvena vina? Koliko ih uopće zna na kojoj se temperaturi poslužuje koje vino? Koliko restorana samo mijesi i sprema vlastitu pastu? Najjače mi je kad uđem u , recimo to tako, jedan talijanski restoran koji želi biti ekskluzivan, a oni se pohvale kako kuhaju "samo Barilu". Koliko se restorana u Hrvatskoj nije odmaknulo od ražnja i roštilja?
A vjerovatno svi imaju bar nekakvo iskustvo.
Samo je pitanje kakvo.
Sve se mijenja, dragi moj Barba. I kuhanje.
Ferran Adria radi deserte s tekućim dušikom.
Od ribe radi kremu koju poslužuje iz sifon boce (poput one za šlag) da bi dobio laganu i prozračnu pjenu.
Poslužuje tri različite juhe u istoj čaši ( da čaši ) istovremeno pri čemu je svaka petnaest stupnjeva toplija od predhodne. I ne možete jesti kako vi želite, nego morate popiti naiskap.
Što Vam Vaše iskustvo govori o ovome, dragi Barba?
Da ne bi bilo zabune, Ferrana Adria se drži za najboljeg svjetskog kuhara.



[Ferran

Nemojte se uvrijediti, dragi Barba Branko, ali ja i dalje mislim da bi iskusan čovjek, čovjek s dugogodišnjim hotelijerskim i ugostiteljskim iskustvom, morao prepoznati u kakav restoran ulazi. I ne tražiti u Valsabionu fuže, jer ništa u Valsabionu ne upućuje ..... na fuže.
Nek' budem i deplasiran, pa i preambiciozan, ali ipak ću si dati pravo da Vas ponekad podučim, naravno, kad budem smatrao da griješite.
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 04:17   #93
Počeo sam diskutirati, a tak' dugo sam se suzdržavo..... Ne bu dobre .

Quote:
Jos se sjecam dana kad sam spremala do 1 u noci. Ali i to je dio usluznih djelatnosti. Zato se tako i zovu.
Je, dio je i spremanje i pranje i čišćenje. ALI barem bi tako trebalo biti ZA VRIJEME RADNOG VREMENA. NE POSLIJE.
Zato se, kao što vjerovatno znaš, kuhinje i zatvaraju sat vremena prije zatvaranja restorana. Dakle, ako restoran radi do ponoći, kuhinja se zatvara u jedanaest, e da bi se u tih sat vremena moglo oprati i počistiti što treba.

Uslužnom djelatnošću se ugostiteljstvo naziva jer prodaje uslugu.
Kao i pošta, banka, trgovine i slično.
Pa nitko u pošti ne konzumira usluge koje pošta nudi nakon radnog vremena.
U restoranu to čine.
Zašto?
E, i još se ljute kad u dva izjutra ne mogu dobiti "još jednu...hik...butelju".
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 05:45   #94
Re: Re: Re: Valsabion

Quote:
Lady Angelina kaže:
Nama su u Puli svi preporucivali upravo Valsabion i Velu Neru u Pjescanoj Uvali. I nisam imala nikakvih primjedbi na hranu ili losih iskustava sa poslugom. Zasto tebi nije bila u redu?
Ispričavam se što mijenjam i brišem post u kojem sam obrazložio razloge za svoje mišljenje.
Mislim da nije nužno miješati neke privatne odnose u ovo.
Zanemarite moju opasku o Veloj Neri. Neka ostane samo moje mišljenje i ne bih ga obrazlagao. Mali je svijet.

Zadnje uređivanje presvetli : 29.02.2004. at 07:51.
presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 06:22   #95
Re: Valsabbion -opet i ponovo!

Quote:
Barba Branko kaže:
E, moj dragi mladi Presvetli!
Dragi Barba Branko,
mnogo hvala za ono "mladi".
Ujedno hvala i na maloj poduci o Istri i istarskim specijalitetima u korelaciji s famoznim fužima.
Mislim da ideja uopće nije loša. Čak bi se dala i razraditi.
Za početak, u sklopu regionalne turističko-gurmanske (atr)akcije pod visokim pokroviteljstvom Glasa Istre i redakcije "La Kost" pod nazivom "Fuži va svačijoj hiži" padaju mi na pamet "fuži u somunu s lukom" ili "pizza s fuži". I zašto ne? Malo bi i šire zakoračili u svrhu širenja kulture fuža. Tako bi mogla omladina u školi raditi sastavke na temu "Moj fuž i ja" ili "Kako sam pojeo svog prvog fuža", a kao vrhunac priredili bi na primjer va Karojbi tradicionalni "Tjedan sa fuži".
Ma to bi super klapalo. Mi se pera.
presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 09:20   #96
Quote:
dražen34 kaže:
Počeo sam diskutirati, a tak' dugo sam se suzdržavo..... Ne bu dobre .



Je, dio je i spremanje i pranje i čišćenje. ALI barem bi tako trebalo biti ZA VRIJEME RADNOG VREMENA. NE POSLIJE.
Zato se, kao što vjerovatno znaš, kuhinje i zatvaraju sat vremena prije zatvaranja restorana. Dakle, ako restoran radi do ponoći, kuhinja se zatvara u jedanaest, e da bi se u tih sat vremena moglo oprati i počistiti što treba.

Uslužnom djelatnošću se ugostiteljstvo naziva jer prodaje uslugu.
Kao i pošta, banka, trgovine i slično.
Pa nitko u pošti ne konzumira usluge koje pošta nudi nakon radnog vremena.
U restoranu to čine.
Zašto?


E, i još se ljute kad u dva izjutra ne mogu dobiti "još jednu...hik...butelju".
Kuzim da si ifrustriran od onog prethodnog.....
I imas pravo za radno vrijeme, moja kuhinja se naime zatvarala u jedanaest, a neki kreten je redovno dolazio u pola jedanaest svaki noc...Bez suvisnih komentara...
Problem, kako ga ja vidim, je u ugostiteljskoj skoli, jer svaki covjek moze biti priuceni konobar u kaficima i restoranima, tu skolu treba ukinuti, i ako neki restoran zeli vrhunskog konobara ili kuhara sam ce u njega ili nju investirati i skolovati, a mozda i sasvojim kolegama osnovati elitne , privatne , skole tog profila.....
Naime koncept ugostiteljske skole i njihove etikete je zastario....Osim prakse i tehnikalija koje tamo nauce, to je sve zajedno godinu dana skolovanja, ako i to.....
Ostavimo mi priucene konobare i radnu snagu sirem trzistu, i posvetimo se potrazi za kanidatima koji su voljni nauciti vise od posluzivanja coca-cole u Mac. ili gemista u lokalnoj birtiji, jer vrhunska hrana trazi vrhunsku uslugu....
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 12:52   #97
Talking Sam' ti udri...

Quote:
dražen34 kaže:

Nek' budem i deplasiran, pa i preambiciozan, ali ipak ću si dati pravo da Vas ponekad podučim, naravno, kad budem smatrao da griješite. [/B]
Sam' ti udri Dražene! Fuži ne fuži, a čini mi se da se u tome slažemo, taj restoran je PRECIJENJEN! Pa čak i kada u nekom otmenom rstoranu, neka budala traži fuže ili nedajbože čevapćiće, to nikako ne može biti razlog da se jedan dobro obučeni ugostiteljski radnik, koji svoj posao obavlja sa ljubavlju i profesionalno onosi prema gostu koga smatra seljačinom. Svoje ću mišljenje zadržati za sebe, ali gost mora biti uslužen prema pravilima struke. Nema tu nikakovih omalovažavanja ni podizanja obrva. Takovo ponašanje uz sve ostalo (čistoća, način prezentiranja jela nije na nivou "NO.2" u Istri. To može stat, ali tamo negdje na "No.99"
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 13:52   #98
Question Monako - Pješčana uvala?

[QUOTE]dražen34 kaže:

Ducasesov restoran u Monaku radi:
ručak 12-14
večera 19-22 (rezervacije isključivo u 20 )

petak, subota, nedjelja NE RADI.

Nitko se ne žali.....

Dragi mladi kolega. Uljudno molim, Monaco i Pješčana uvala a još manje Ducasesov restoran i Valsabion ne spominjati, ne istog dana, već iste godine. To ti je dragi kolega jednostavno Nebo i Zemlja. Blasfemija je ta dva pojma spomenuti u istom danu a još manje u istom kontestu.
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 14:29   #99
Naš najbolji po mom sudu je Valsabbion-Pula. Hrana, ugođaj, način serviranja...kao da ste u raju!
Jako mi je dobar bio i jedan restoran u Opatiji, mislim da se zove Bevanda (sklerozica me već lagano čopa).
Jedno ineresantno iskustvo je bilo u Sloveniji, Škofja Loka. Jedan mali restorančić, a orjentirani su na slovenske stare, već pomalo zaboravljene recepte. Njami! Također su kao i Valsabbion "slow food" restran. I, mea culpa, ne zapamtih ime...
gogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 15:46   #100
Re: Monako - Pješčana uvala?

[QUOTE]Barba Branko kaže:
Quote:
dražen34 kaže:

Ducasesov restoran u Monaku radi:
ručak 12-14
večera 19-22 (rezervacije isključivo u 20 )

petak, subota, nedjelja NE RADI.

Nitko se ne žali.....

Dragi mladi kolega. Uljudno molim, Monaco i Pješčana uvala a još manje Ducasesov restoran i Valsabion ne spominjati, ne istog dana, već iste godine. To ti je dragi kolega jednostavno Nebo i Zemlja. Blasfemija je ta dva pojma spomenuti u istom danu a još manje u istom kontestu.
Je,je slažem se. No, nikako mi nije bila namjera uspoređivati (ne daj Bože!) ta dva restorana, mada Valsabion ima pretenzija u tom smjeru.
I, iako je Valsabion precijenjen, u poređenju s većinom ostalih hrvatskih restorana stoji jednako kao i Ducasesov restoran u poređenju s ostalim svjetskim. Možda nisu najbolji, ali među najboljima svakoko jesu, jedan globalno, a drugi lokalno.
A paralela je povučena isključivo radi radnog vremena.
Vani je najnormalnije da restorani rade dvokratno, a kod nas je to smrtni grijeh.
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.