Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2010., 23:26   #21
Maca je jako lijepa, malo čupava čini mi se. Bit će krasna kad ozdravi.

A ovo glede rina....ja sam prošle godine imala 11 mačića s rinom, liječila sam ih amoxil sirupom i tobrex masti, davala kvalitetnu papicu i imunoboost i svi su ozdravili.
Doduše, oni su imali mame i razboljevali su se tek kad bi navršili 4 tjedna (valjda ih je do tada mamin imunitet preko mlijeka štitio). Kako sam znala šta je na stvari počela bih s liječenjem čim bi krenuli prvi simptomi pa nikad niti jedan nije došao ni približno u ovakvo stanje. Isto sam se jako bojala jer sam čitala o visokom postotku smrtnosti, a i vetica mi je rekla da računam s gubicima, doslovce tako, ali nekako sam ih sve uspjela izvući.

Događalo se da bi, nakon gotove terapije, počeli iznova kihati kad bi par dana bila jača kiša ili kad bi zahladilo, ali nakon što sam ih cijepila sa nekih 10 tjedana više se nikad nisu razboljele. U biti ne mogu biti ziher za sve jer su udomljene, ali dvije su kod mene i jedna mi je kod tete i one su skroz zdrave.
Čak se ni nakon sterilizacije koja je ogroman stres za organizam virus nije vratio. Valjda ih je cjepivo zaštitilo, nisam sigurna kako to funkcionira.

Rino je virus i protiv njega nema lijeka. Antibioticima ljiečiš sekundarne bakterijske infekcije i tako pomažeš tijelu da se izbori, ali zapravo macin organizam sam mora pobijediti virus. Zato je važno da je dobro hranite i kljukate vitaminima. Mojima je imunoboost puno pomogao, odmah drugi dan je bio vidljiv napredak, a i apetit im se pojačao.

Držim fige maci da ozdravi.
__________________
poetis omnia licent
clea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 12:45   #22
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post


hoces reci da se mozda ipak nece izvuci, bez obzira sto sada ima svu potrebnu skrb?
znam da virus ostaje trajno u organizmu, ali sto to u praksi znaci za njen daljnji zivot? ako ce ju se drzati u dobrom opcem stanju, virus bi trebao mirovati? koje su moguce komplikacije kasnije u zivotu?
preplasila si me



hvala
izvući će se

to ugibanje se odnosi uglavnom na ulične mace, koje nitko ni ne pogleda dvaput, a dobe tu infekciju i pate nažalost, pa i uginu

a što se tiče ovog oka koje je propalo, bez brige, moja frendica ima macu kojoj su oba oka propala, i maca je supersnalažljiva
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 22:40   #23
clea i mali buco, puno vam hvala na podrsci! jako puno nam znaci podrska! sad kad vidimo da maca napreduje, ipak je vec lakse, al bome je bilo itekako kriznih trenutaka!
mislim da sada s punom sigurnoscu mogu reci da ce maca biti dobro! ustvari, ona je vec sada odlicno. puno i redovito jede, pije vodu, ide u pijesak i probava je uredna; trckara okolo, istrazuje, mazi se, prede ko velika, igra se...
presmijesna je kad se nekome uvali u krilo pa se sva stisne i oponasa sisanje i prede i mijesi sa sapicama! bas je prava beba! i ocito joj jako fali mama (koja ju je ocito odbacila ili napustila).
I dalje smo redovito kod veta na antibioticima, a i oci mazemo kremicom. desno oko je super; a za lijevo je odlicna vijest da se smanjila upala i da ju vise ne boli.

postala je pravi mali zvrk
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 00:38   #24
Bravo Leda što si je spasila,pratim priču od početka.
Jel maca ostaje kod tebe,ima li društvo?
Možda je mama nije ostavila,možda se izgubila,tako sam ja svoju našla.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 01:10   #25
Quote:
maca TZ kaže: Pogledaj post
Bravo Leda što si je spasila,pratim priču od početka.
Jel maca ostaje kod tebe,ima li društvo?
hvala
maca je zasad, sasvim neocekivano, kod mojih roditelja kod kojih je dobila vrhunsku brigu i skrb. ja se nadam da ce kroz neko vrijeme biti sa mnom i mojom macketinom pa ce imati i drustvo, ali ako i ostane kod mojih nece mi biti zao.

Quote:
maca TZ kaže: Pogledaj post
Možda je mama nije ostavila,možda se izgubila,tako sam ja svoju našla.
nije se izgubila. mamu macku vidjam svakodnevno (nisam znala da ima malce!!), cak je i u trenutku kad smo pokupili malenu bila relativno blizu, ali malena je ili odbacena od majke i sise ili ova nema dovoljno mlijeka ili se mala nije uspjela izboriti za sisu jer je bila potpuno izgladnjela. u blizini je bio jos jedan macic, taman rekla bih mjesec dana starosti, ali taj je ocito jeo i normalno napredovao tako da je odmah zbrisao cim nas je cuo.
mama macka je potpuno divlja, bilo bi idealno kad bi ju se moglo sterilizirati, ali je neuhvatljiva. ovo joj nije prvo leglo
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 03:09   #26
za malu. Bude ok sa jednim okom (najnormalniji su i bez oba), mali ćoro. Samo nek se siroče dobro oporavlja! Jako je slatka!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 21:58   #27
macica mora hitno na operaciju vadjenja oka jer upala na oku na kojem je izgubila vid nikako ne prolazi.
mislite na micku da sve dobro prodje
tako je minijaturna, a vec mora na operaciju, kme kme kme
inace je preslatka, kako se mazi, prede, igra; svima se vec uvukla pod kozu, ajme sto joj se sve tolerira
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 22:48   #28
Biće sve u redu,ne brini,držim joj fige.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 22:55   #29
Joj baš mi je žao što mora na operaciju,ali ako je dosad sve izdržala onda će i ovo dobro proći, sigurna sam, moj mačić i ja joj držimo fige....
Tebi svaka čast, kad bi barem više ljudi bilo kao što si ti...
Sretno!!!!
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 23:46   #30
Hvala vam cure na podrsci

Quote:
cura na zadatku kaže: Pogledaj post
Tebi svaka čast, kad bi barem više ljudi bilo kao što si ti...
Quote:
maca TZ kaže: Pogledaj post
Bravo Leda što si je spasila,pratim priču od početka.
moram reci da je moj dragi bio ta sretna ruka koja je spasila malenu, ali zaista uz svu moju podrsku, a onda i mojih roditelja koji su tako velikodusno uskocili da se brinu o njoj doslovno 24 sata dnevno

samo da nam se malena izvuce, da popuste ove silne brige i da napokon mozemo svi uzivati.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 01:18   #31
Nemam iskustva s operacijama oka, ali čini mi se da je maca stvarno mala za anesteziju pa je možda bolje malo pričekati ako nije hitno.
Možda se to oko može privremeno nekako sanirati dok mače malo ne naraste i ojača pa onda operirati.
Linalena sigurno zna više, ona ima malca bez oka pa probaj nju pitati za savjet.

U svakom slučaju držim fige malenoj.
__________________
poetis omnia licent
clea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 09:44   #32
Nazalost operacija ne moze cekati, oko hitno mora van.
Vet vise rizika ocekuje zato sto je oko sicusno pa da se to sve dobro ocisti, nego zbog same anestezije. Ali generalno, ne ocekuje neke probleme pa nekako pokusavam vjerovati mu da ce biti sve u redu
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 22:44   #33
Evo da se opet malo javimo. Operacija je bila prije dva dana, super je sve proslo i mica se odlicno oporavlja; jako je vesela, zivahna i prozdrljiva. Super se zbuckala.
Sad pak imam nove brige jer se puno grebe: po usima, ispod brade i puno si lize/gricka nogice. usi su pregledane prije 10 dana, sve je bilo ok, a danas mi se cini kao da je sve puno smedjih tockica. jel bi to mogli biti sugarci?
ispod brade se izgrebala skoro do krvi na jednom mjestu, a na jednoj nozi joj se dlaka prilicno prorijedila jer se stalno lize i gricka. malo kao da joj se koza peruta... nista drugo ne mogu skuziti.
kak je svaki drugi dan kod veta, pitat cemo. al eto, ako imate kakav savjet ili ideju sto bi moglo biti...
ociscena je od buha, dobila je pastu za crijevne parazite i preventivno je okupana u oronazolu.
s obzirom u kakvom stanju je bila samo cekam kad ce iskrsnut neki novi problem koji nismo primijetili na vrijeme
sve me strah kak ce biti kad se skine s antibiotika
sva sreca pa je ona tak vesela i hiperaktivna pa mi to daje nadu da ce ipak doci vrijeme kad nece biti vise kod veterinara nego doma
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 02:56   #34
Sorry ako mi je promaklo - jel dobila Stronghold?
Drago mi je da je op prošla O.K.!
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 09:26   #35
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Sorry ako mi je promaklo - jel dobila Stronghold?
Drago mi je da je op prošla O.K.!
nije dobila stronghold. to je za usne sugarce, jel?
jel moze stronghold na tak male macice? ona je sad oko 6 tjedana.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 15:17   #36
Mjesec i pol - može bez problema
pošpricali ste ju Frontline sprejem i dobila je Banminth pastu; no moguće je da je koja buha i zaostala
uglavnom, Stronghold rješava gliste, ušne šugarce i šugu po tijelu ak je ima, jedna ampula
nema veze ak je dobila i banminth nedavno, neće joj škoditi a može samo pomoći
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 19:40   #37
macka ima mikrosporozu koja je odjednom buknula po cijelom tijelu (okidac je bila operacija)

Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
ispod brade se izgrebala skoro do krvi na jednom mjestu, a na jednoj nozi joj se dlaka prilicno prorijedila jer se stalno lize i gricka. malo kao da joj se koza peruta...
uzasno sam ljuta na nase veterinare, jer ako sam ja kao totalni laik koji se nikad u zivotu nije sreo s takvim problemima, skuzila da nesto nije u redu, onda su oni dan poslije ovog mog napisanog morali posumnjati na nesto ozbiljnije od "perutanja koze zbog suhog zraka"
tim vise koliko smo vec novaca ostavili kod njih. da se ne moze zivotinja s ceste koja je svaki drugi dan kod njih sistemski pratiti, pa ja stvarno to ne mogu vjerovati (a jos smo i ukazali na problem!)

ugl, terapija je kupanje u zonitonu i mazanje s otopinom canestena te jacanje imuniteta.
koliko bi to moglo trajati? mjesec? dva, tri?
koliko dugo nakon pocetka terapije/povlacenja simptoma je ona jos zarazna? iako vjerojatno, ak je netko trebao pokupit nesto od nje, vec je pokupljeno.
kad mogu ocekivati povlacenje simptoma i da joj na ogoljelim mjestima ponovo pocne rasti dlaka?
citam i temu o mikrosporozi za sve dodatne info i iskustva.
dajte nam malo podrske, bas je jadna ta nasa mackica
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 19:52   #38
Ljubica za mačića da što prije ozdravi ...
mai14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:07   #39
Micek... ma bude dobro
Kak su točno dijagnozu postavili? Svijetlio je pod lampom, ili?

Nabavite i sebi doma kremicu, Lamisil ili slično, ima na temi o mikrosporozi dosta tips&tricks.
I šopajte se i vi vitaminima, čuvajte imunitet, pa je puno manja šansa da i netko od ukućana pobere.
I ne se sekirati, stres je isto okidač
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:12   #40
Leda,nije jadna vaša mačkica već je sretna što je na vas naišla.
Zamisli samo šta bi bilo sa njom da je ostala na cesti.
Nemam hvala bogu iskustva sa mikrosporozom,ali izdržaće te i to.

Sretno,i javljaj nam kako je ljepotica.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.