Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2014., 19:32   #461
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Piše u poruci, JOPPD je pogrešan i obrazlaže pogrešku:
obrazac s oznakom podnositelja 2 mogu podnositi fizičke osobe koji obavljaju samostalnu djelatnost.

A ja za fizičku osobu i šaljem. I što sad da radim?
Potpisala sam obrazac i poslala, iako je javio tu grešku jer ne vidim drugi način da budem u vremenu (24 sata).

Da li je možda stvar u tome što imam više ovlaštenja za predaju obrazaca. Isti takav, fizička osoba, jednako šifriran je prošao OK.
Pa da prvog pušta, a na drugome zatilta?

Da li je tko imao takav slučaj i kako ga je riješio?
Imali mi isti problem u petak. Na kraju nazvali referenticu jer nam palo na pamet da nisu možda oni kod sebe u sustav krivo utipkali oznaku 1 umjesto 2 i tako je i bilo. Oni su kod sebe stavili krivu oznaku,pa je ispravila i onda je obrazac prošao. Najbolje nazvati referenticu za provjeru.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:48   #462
Molim Vas ako tko zna da li se isplata HZZO-u za dobrovoljno zdravstveno osiguranje koje uplaćuje d.o.o.- pravna osoba za zaposlenike mjesećno po 70,00 kn mora prikazagti na JOPPD-u i gdje . Kao neoporezivi primici ? Koja šifra ?
veronika04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:15   #463
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Imali mi isti problem u petak. Na kraju nazvali referenticu jer nam palo na pamet da nisu možda oni kod sebe u sustav krivo utipkali oznaku 1 umjesto 2 i tako je i bilo. Oni su kod sebe stavili krivu oznaku,pa je ispravila i onda je obrazac prošao. Najbolje nazvati referenticu za provjeru.
Hvala na odgovoru. Već sam sve pripremila za odnijeti u poreznu ujutro (poslala sam im i mail).
Nakon tvog odgovora, možda i ne moram na put, već se samo uhvatiti telefona.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:17   #464
Quote:
veronika04 kaže: Pogledaj post
Molim Vas ako tko zna da li se isplata HZZO-u za dobrovoljno zdravstveno osiguranje koje uplaćuje d.o.o.- pravna osoba za zaposlenike mjesećno po 70,00 kn mora prikazagti na JOPPD-u i gdje . Kao neoporezivi primici ? Koja šifra ?
Ne bi to bio neoporezivi primitak, već uvećanje plaće (plaća u naravi).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 08:49   #465
Ako firma plaća djelatniku životno osiguranje direktno u osig. društvo jel ide u Joppd?
SAY is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 09:57   #466
Upadam ko padobranac među vas kojima je sve jasno, ispričavam se zbog toga, ali bih molila nekoga tko mi može pomoći tj. odgovoriti na moje pitanje. U ovoj krizi, neplaćanju i svim ostalim glupostima izvlačili smo se na način da bi najprije isplatili neto plaću a u toku mjeseca (kako bi uspjeli što naplatiti) bi platili poreze i doprinose. Uvijek je to bilo u toku istog mjeseca jer u protivnom ne bi mogli dobiti potvrdu od Porezne uprave o plaćenim porezima i doprinosima a koja je potrebna kada se sudjeluje na javnim natječajima za posao. E što sad s obzirom na ovaj JOPPD obrazac.
onna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 10:13   #467
Hej, ljudi,
tražim i ne mogu naći, vjerojatno me bode u oči.
Šifre (stjecatelj i primitak) za stipendiju u iznosu od 1600kn???
Sve što nalazim je iznad, ali ovo....???
Jesu samo 0000?

Zadnje uređivanje lela77 : 07.01.2014. at 10:22.
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 10:25   #468
Da utvrdim gradiv zajedno za svaki slučaj:

1. Oporezivi primici, JOPPD - predaja taj dan ili sutra
2. Neisplaćena plaća, obrazac ide - krajem mjeseca za prethodni
3. Neoporezivi primici (prijevoz ako ide iz blagajne, dnevnice, loko vožnja iz blagajne) - 15-og za isplate u prethodnom mjesecu

[QUOTE=[B]onna1[/B];48265844]Upadam ko padobranac među vas kojima je sve j
Ako ste sigurni da će taj mjesec biti isplaćeni por i dopr. ja bih predala obrazac joppd kao da je sve plaćeno, jer mislim drugačije ne može, ionako ste već u prekršaju odvajanjem isplata...to je samo moje mišljenje..

Zadnje uređivanje klara6 : 07.01.2014. at 10:32.
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 10:30   #469
da li se u JOPPD prijavljuje životno osiguranje za slobodno zanimanje budući da se isplaćuje s žiro računa ureda, ali se tretira kao isplata dohotka?-
i da li će se prijavljivati u JOPPD isplate troškva po putnom nalogu koji se isplaćuju s žiro računa ureda ili samo gotovinom?
nova28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 10:38   #470
Ima li netko ideju kako se sada uplaćuju zaostale plaće i doprinosi? Konkretno, dug za doprinose je iz 2010-2012.godine, s tim da se MO I i II stup plaćaju prioritetno, a zdravstveno i ostalo kroz predstečajnu nagodbu u iduće 4 godine. Na stranici Regosa kažu "Podsjećamo da se obrazac R-Sm i dalje podnosi za sva zaduženja nastala do 31.12.2013.godine". Koje obrasce na kraju treba dostaviti - i R-Sm i JOPPD? Radi li se uopće JOPPD samo za uplatu doprinosa? Što s pozivima na broj na uplatnicama - stari R-Sm ili JOPPD (ako ga treba napraviti)? Napominjem da imam dva slučaja - za određen broj mjeseci dug je samo za doprinose, neto plaće su plaćene davno, a za ostalo treba isplatiti i neto plaću, porez i prirez na doh. i uplatiti doprinose. Može li netko unijeti malo svjetla u ovaj mračan problem?
syrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 11:56   #471
[QUOTE=klara6;48266110]Da utvrdim gradiv zajedno za svaki slučaj:

1. Oporezivi primici, JOPPD - predaja taj dan ili sutra
2. Neisplaćena plaća, obrazac ide - krajem mjeseca za prethodni
3. Neoporezivi primici (prijevoz ako ide iz blagajne, dnevnice, loko vožnja iz blagajne) - 15-og za isplate u prethodnom mjesecu

Quote:
[B kaže:
onna1[/B];48265844]Upadam ko padobranac među vas kojima je sve j
Ako ste sigurni da će taj mjesec biti isplaćeni por i dopr. ja bih predala obrazac joppd kao da je sve plaćeno, jer mislim drugačije ne može, ionako ste već u prekršaju odvajanjem isplata...to je samo moje mišljenje..
A što ako prijevoz radniku nije iz blagajne nego sa računa firme na tekući račun radnika, kada se predaje JOPPD za taj neoporezivi primitak?
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 12:08   #472
Obrtnik bez zaposlenih radnika koji nije u sustavu pdv-a.
Šta se od svega ovoga (JOPPD) odnosi na njega.
Da li uopće podnosi JOPPD za posl. događaje.
slavonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 12:13   #473
Quote:
cura na zadatku kaže: Pogledaj post

A što ako prijevoz radniku nije iz blagajne nego sa računa firme na tekući račun radnika, kada se predaje JOPPD za taj neoporezivi primitak?
Ovo bi i mene zanimalo. Nikada ništa ne isplaćujemo u gotovini, uvijek s računa na račun.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 12:26   #474
Quote:
Laminaria kaže: Pogledaj post
Ovo bi i mene zanimalo. Nikada ništa ne isplaćujemo u gotovini, uvijek s računa na račun.
pRETPOSTAVLJAM da se isplaćuje zajedno s plaćom prijevoz ako ide na tekući, onda se prijavljuje na istom obrascu kad ide isplata plaća. Pogledajte rrif 10/13 ima primjer str. 72-74
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 12:29   #475
Quote:
slavonski kaže: Pogledaj post
Obrtnik bez zaposlenih radnika koji nije u sustavu pdv-a.
Šta se od svega ovoga (JOPPD) odnosi na njega.
Da li uopće podnosi JOPPD za posl. događaje.
Obrtnici u ovom slučaju, JOPPD predaju kad si isplaćuju neoporezive primitke kao locco vožnju, putne naloge, božićnice, darove za djecu, i sl. i to do 15-og u mjesecu za isplate u prethodnom mjesecu. Oznaka na obrascu je prema danu izvješća i obrazac se može poslati papirnato.
Poslovni događaji ne idu u JOPPD.
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 12:43   #476
Ako je netko već pisao o ovome što ću pitati, ispričavam se na ponavljanju, ali više ne vidim ni prst pred nosom.

Djelatnica je prijavljena na puno radno vrijeme, ali ima pravo na skraćeno radno vrijeme temeljem njege djeteta, znači poslodavac isplaćuje 1/2 plaće, a CZSS drugu polovicu (ili HZZO, ne znam više kako to ide).

Kako nju prikazati na B stranici? U 2 reda? Pa je u 1. redu ''normalna'' isplata plaće ali sve u pola, a u 2. red pod 6.1. ide šifra 5204, a 6.2. ide koja šifra?


Ubit će me ovaj obrazac
__________________
svakog jutra budi svjestan da možda nećeš preživjeti dan, a svake večeri da možda nećeš preživjeti noć
mišel12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 12:44   #477
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
pRETPOSTAVLJAM da se isplaćuje zajedno s plaćom prijevoz ako ide na tekući, onda se prijavljuje na istom obrascu kad ide isplata plaća. Pogledajte rrif 10/13 ima primjer str. 72-74
to mi je jasno, ali meni prijevoz ide odvojeno od plaće
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 12:47   #478
Quote:
lady G kaže: Pogledaj post
Obrtnici u ovom slučaju, JOPPD predaju kad si isplaćuju neoporezive primitke kao locco vožnju, putne naloge, božićnice, darove za djecu, i sl. i to do 15-og u mjesecu za isplate u prethodnom mjesecu. Oznaka na obrascu je prema danu izvješća i obrazac se može poslati papirnato.
Poslovni događaji ne idu u JOPPD.


-za podizanje gotovine s žiro računa (npr. putem bankomata) ne treba joppd.
Budući se radi o oporezivom primitku. Sam u pravu.
slavonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 12:49   #479
Quote:
cura na zadatku kaže: Pogledaj post
to mi je jasno, ali meni prijevoz ide odvojeno od plaće
Onda ide JOPPD koji se predaje za neopor. primitke do 15-og u mjesecu za prethodni.

Moje pitanje,
1. Koja šifra ide za putne troškove na službenom putu 17 ili 18 ?
šifra 17 piše : naknade prij. troš. i noćenja na služ.putu
šifra 18:naknada za korištenje priv. aut. u službene svrhe

Zadnje uređivanje klara6 : 07.01.2014. at 12:55.
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 13:07   #480
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Onda ide JOPPD koji se predaje za neopor. primitke do 15-og u mjesecu za prethodni.

Moje pitanje,
1. Koja šifra ide za putne troškove na službenom putu 17 ili 18 ?
šifra 17 piše : naknade prij. troš. i noćenja na služ.putu
šifra 18:naknada za korištenje priv. aut. u službene svrhe
Ja bih rekla da je 17 za putne naloge, 18 za lokko vožnje.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.