Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2013., 18:44   #21
To reci gospodji na telefonu koja me odjebala, pa sad moram ic kuhat...
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 23:53   #22
Zna li netko koje su im granice dostave?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:21   #23
Evo upravo pojeo. Pohvala za ideju i realizaciju (odlična alternativa kao u slučaju Juhica), iako bi se par stvari trebale možda popraviti.

Uzeo noodles sa tigrastim škampima. Najveći minus je čekanje. Nije problem bio u mom slučaju (jer sam očito malo uranio pa nije bilo nikoga ), ali kad par ljudi dođe se može brzo zagužvati jer po narudžbi čekaš pet minuta u idealnim uvjetima. Možda da malo pojačaju snagu peći za wok, jer mi se čini da se to malo prelagano (čitaj predugo) prži. U W'n'R koriste one ogromne plamenike, pa je jelo za minutu gotovo.

A i ljuti umak nije ljut..

Inače, stvarno pohvalno, a nabolje tek slijedi. Po dobrom starom ZG-gastro običaju sada možemo očekivati da se svugdje otvore takvi brzogrizi, kad vide da ovome ide dobro..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 13:01   #24
Pa neki su i probali, ali su odlučili ušparati na sastojcima (Patto je primjer).

Nego pitanje: kolika je mala porcija u odnosu na veliku, zna li tko od vas koji ste okusili to? Je li upola ili 2/3 velike porcije?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 13:56   #25
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Nego pitanje: kolika je mala porcija u odnosu na veliku, zna li tko od vas koji ste okusili to? Je li upola ili 2/3 velike porcije?
Kažu kolegice da je otprilike pola, pa su uzele veliku porciju..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 14:58   #26
Koliko je zasitna velika porcija tigrastih škampi u odnosu na npr. Big Mac+ veliki pomfri ? Jel ima bar pola kg?
Eve* is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 15:16   #27
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Koliko je zasitna velika porcija tigrastih škampi u odnosu na npr. Big Mac+ veliki pomfri ? Jel ima bar pola kg?
Ne znam za težinu, ali je prilično zasitno. Cijela kutija je napunjena do vrha..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 18:22   #28
Bila danas i na žalost razočarana.
Radile su dvije starije gospođe i nas 4 je čekalo hranu. Relativno brzo sam dobila klopu no :

- teriyaki po meni nema veze s teriyakijem već se osjetila samo ogromna količina soja umaka. Uopće nisam znala što jedem jer je sve imalo isti okus po tom umaku.
- nikad nisam mislila da ću reći za ovakav tip jela da može biti lagano bljutav, što teriyaki nikako nije
- povrće poprilično hrskavo

Porcija je ok no po meni baš i ne vrijedi 32kn. Možda nisam realna jer uspoređujem ovaj obrok s tim istim koji sam jela vani po uličnim štandovima, a cijene namirnica kod nas nisu kao što su vani.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 21:11   #29
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Koliko je zasitna velika porcija tigrastih škampi u odnosu na npr. Big Mac+ veliki pomfri ? Jel ima bar pola kg?
a zasitna je velika porcija meni bila no ne bih usporedjivao s mig macom jer ne napuhuje kao big mac menu sto mene napuhuje. obilna je porcija, sad tezinu zaista neznam.

Quote:
Amabel kaže: Pogledaj post
- teriyaki po meni nema veze s teriyakijem već se osjetila samo ogromna količina soja umaka. Uopće nisam znala što jedem jer je sve imalo isti okus po tom umaku.
- nikad nisam mislila da ću reći za ovakav tip jela da može biti lagano bljutav, što teriyaki nikako nije
vidis ja sam bas imao dojam da jedem "pravi" teriyaki jer me šorali flashbackovi iz Londona iz takvog wok lokalnog nekog tamo (znam kakav je inace okus soja umaka, mozda im se nesto danas dogodilo, jucer je bilo normalno)

Quote:
Amabel kaže: Pogledaj post
Porcija je ok no po meni baš i ne vrijedi 32kn. Možda nisam realna jer uspoređujem ovaj obrok s tim istim koji sam jela vani po uličnim štandovima, a cijene namirnica kod nas nisu kao što su vani.
tu debatu smo vec imali. no treba uzeti u obzir da takvo jelo u klasicnom kineskom plaćaš 50ak kuna.. neznam, meni se isplati ručati brzo i fino za 32kn.. čak i da je do 40kn bi tolerirao za wok to go nekakav..
Yvancheen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 23:31   #30
Cijena je sasvim u redu. Samo što danas nije lako nikom izdvojiti za jednu ili dvije porcije (ako vodite i darling sa sobom, primjerice), to je drugi par rukava. Al onda uzmeš sendviče K Plus i sve ok, ili lošiju tjesteninu iz Patto gusto i ne budeš zadovoljan. Ili budeš, kako ko. Tako i svakom svoje- ko voli nek izvoli, kome se ne sviđa, obiđe i super.
Bilo bi super da je 25 kn, ali kako se ne radi o karitativnim sastojcima, cijena je pristojna. Vani je i skuplje po lancima wokovlja.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 00:06   #31
nikako do tog woka....prvi put nije bilo više ničega za jesti, jučer poremetila kiša, danas snijeg....valjda bude preko vikenda

ovo na slikama fino izgleda

a cijene su mi ok, s obzirom na ostalu ponudu u centru...isto toliko su i salate u good foodu....radije dam novce za topli wok.....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 23:37   #32
bila danas oko 19 h....hrana gotova za 20 min od naručivanja...uzela noodles teriyaki junetinu, veliku porciju...nije mi se baš svidjelo, jer je bilo preslano i gorkasto....unutra premalo mesa, kojih 7-8 komadića u velikoj porciji....povrća dosta, ali se okus uopće nije osjetio...taj umak je pojeo sve ostale okuse...probaš noodles, povrće ili meso - sve isti okus...od ljutine ni traga....izbor povrća bzvz - luk, mrkva i KELJ...ni traga đumbiru i bambusu...dat ću drugu šansu, ali piletini....zasad sam baš razočarana...

btw. zaboravih na količinu - meni je velika porcija malo previše, tako da idući put ide mala....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 23:43   #33
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
bila danas oko 19 h....hrana gotova za 20 min od naručivanja...uzela noodles teriyaki junetinu, veliku porciju...nije mi se baš svidjelo, jer je bilo preslano i gorkasto....unutra premalo mesa, kojih 7-8 komadića u velikoj porciji....povrća dosta, ali se okus uopće nije osjetio...taj umak je pojeo sve ostale okuse...probaš noodles, povrće ili meso - sve isti okus...od ljutine ni traga....izbor povrća bzvz - luk, mrkva i KELJ...ni traga đumbiru i bambusu...dat ću drugu šansu, ali piletini....zasad sam baš razočarana...

ne sviđa mi se ovo... masteršefa Matije nema, znači 3 starije kuharice mogu svašta fušati (pitanje je gdje su to uopće naučile kuhati kinesku hranu), mislim da ću pričekati još neko vrijeme
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 23:47   #34
bile su 2 starije kuharice i jedna mlađa žena koja prima narudžbe....jel ikad itko probao jelo baš od matije....u koje vrijeme treba doći...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 00:08   #35
Allexis tocno to je i mene razocaralo, jedes tjesteninu, povrce, meso i pogadjas sto je sto jer je sve ubio soja umak. Steta.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 01:23   #36
Pridružujem se zamjerkama vezanim uz kolicinu soja sosa u teriyakiju. Probala veceras junetinu i stvarno se malo previse osjeti. Ja ga inace volim pa mi ne smeta toliko ako im se slucajno zaletilo previse soje ovaj put (navodno sami rade te umake), ali povrce stvarno dosta izgubi na okusu kad je tako obilno zaliveno pa bi trebali malo pripaziti na to.

Mesa definitivno ima premalo u porciji, ja sam uzela veliku i nabrojala 6 brutalno tankih komadica, koliko ga tek onda ima u maloj?

Inace, mi smo danas dosli oko 20h, nije bilo guzve i cekali smo ravno 20 minuta (iako je teta svima govorila da se ceka 5 do 10min), al meni to nije problem s obzirom da volim vidjeti kako se hrana frisko sprema ispred mene
__________________
"Unless you have an IQ higher than mine, I am not interested in what you think." - Dr. Walter Bishop (Fringe)
DaniNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 16:50   #37
Ja bila, Matija me poslužio....hvalim ideju, ljubaznost, brzinu...no škampa je u maloj TIGER porciji bilo 5, 3 od 1cm i 2 od pola cm... hm, možda sam probirljiva no kad ih nisam nigdje vidjela išla sam ih tražiti Najgori dio- nisu bili Tiger, nego obični škampi vulgaris... a ja još uvijek patim za sirovim škampima iz Ban Thay-a tako da sam se ovim tigrovima tako veselila! I slažem se da mi nije vuklo na pravi Teryaki, mislim što i nije čudno jer skuhat pravi isti je znanost...
Uglavnom, ako ćemo o street fast foodu Pingvin je za mene kralj bio i ostao. Njihov lungić sa senfom i gljivama+ zelena, krastavci, tartar & ljuti feferon, fastfudski kraj svijeta Neko će reć nije to klopa u istom rangu, ovo je kuhano a ovo nije, al sve se to uzima usput na cesti kad nemaš vremena za ručat ko čovjek...
Probat ću Wok sigurno još jednom, pa bum vidla...
carmenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 21:04   #38
Bio danas tamo, kišovito je bilo i nije bilo gužve (iako nije bilo kiše kad smo mi došli, nasreću).
Bio je i Matija i dosta smo pričali.
Pitao je kako nam se čini... ah, well... onda ću mu reći istinu, ne?!


Uzeo sam veliku porciju junetine s teriyaki umakom.
Povrće je odlično, objasnio je da je friško i da se uzgaja kod njegovih roditelja i Lonjskom i tu se stvarno ima čime pohvaliti. Isto tako priča o domaćoj tjestenini s jajima koje proizvode sami također, namjerava od 5. mj. kad nabavi još koka proširiti to i prodavati tu istu tjesteninu solo da ju se može kupiti kao onomad u Vapianu.
Dakle povrće kul, količina porcije itekako kul, e sad...
Teriyaki umak je bio gorkast. To mi se nije svidjelo, jer mi je vuklo ne nedovoljno često pranu wok posudu. Jbg, naravno da sam mu sve to i rekao.
Spomenuo je kako inače teriyaki je gorkast, a to je i zato jer se radi s vinom. Hm...
Nije mi prijao taj moment okusa, nažalost.

I još sam rekao da bi trebalo maaalo više mesa biti unutra. 10tak taaankih trakica mesa na tu porciju (al zbilja tankih) junetine je premalo, izgubi se i tražio sam ih doslovno svijećom na ona dva stola vani.

To su zamjerke, nadam se da će mu i drugi spomenuti ono što im smeta, iako generalno podržavam i projekt i njegov entuzijazam i to povrće i to što će raditi stalno neke nove kombinacije s njim (od šparoga za tjedandva itd.), preko jednog žestokog pića s kojim će surađivati uskoro itditd.
Usluga i ljubaznost (kao i čistoća unutrašnjosti objekta) mi se čini više no pristojnom.

Osim kroz Varšavsku (prolaz), može se proći i kroz Ilicu, prolaz iza kazališta Kerempuh, ako idete Ilicom od Trga recimo.


(škampa tigrastih nisu imali, a kako sam vidio fotke i izjavu nekog ovdje prošlih dana, pitam se sad više jesu li to uopće tigrasti škampi ili vodafak- pa ne mogu biti cm ili dva, jedino ako ih trgaju i tako šparaju, o majke ti)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 22:09   #39
Na poslu smo naručili prošli tjedan. Kolegice su bile zadovoljne sa svojim vege i lungić - okusom, porcijom, količinom tofua i mesa.
Nažalost, ja sam u svom morao tražiti škampe. Uspio sam pronaći 5 komada od kojih su neki izgledali kao jako mali škampi, a neki kako dio škampa.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 23:09   #40
@dd, jesi ga uputio da navrati na forum?

mislim da bi mnogim ugostiteljima jako koristilo da nekoga zaduze da redovito cita postove na forumu, nauci razlikovati ozbiljne kritike i komentare od neozbiljnih, te procitano primijeni u praksi kao ideje za poboljsanje
countrywoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.