Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2008., 18:14   #1
Samoozljeđivanje

Zanima me da li na ovom forumu ima ljudi koji se ozlijeđuju bilo fizički ili psihički.
Na koje načine to radite? Koje situacije vas dovode do toga i kako se pritom osjećate? I najvažnije pitanje: zašto???
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 20:11   #2
Pa.....
Što se tiče psihičkog samoozljeđivanja, to ti je boravak na forumima i rasprave s pametnim štreberima. Sad sam se poželio malo psihički ozlijediti pa sam došao ovdje. Ukoliko netko poželi teže psihičke traume, mogu preporučiti jedan dobar forum za tako nešto s kojeg sam otišao.

A sada fizičko samoozljeđivanje.
Osobno poznajem lika koji si to radi i gušta u tome. Kao klinca ga je stari svaki dan mlatio s štapovima i gađao posuđem. Pošto je stari odapeo, ovaj sada sam to upražnjava.
Nego, nije mi jasna jedna stvar.
Jednom me taj momak toliko razljutio pa sam mu odvalio šamarčinu.
Nije mu se svidjelo, a mislim da je trebalo. Ne kužim, frajer voli batine i nanošenje boli, a buni se kad ga netko zatuče.
Torsus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 20:31   #3
Quote:
Torsus kaže: Pogledaj post
Pa.....
Što se tiče psihičkog samoozljeđivanja, to ti je boravak na forumima i rasprave s pametnim štreberima. Sad sam se poželio malo psihički ozlijediti pa sam došao ovdje. Ukoliko netko poželi teže psihičke traume, mogu preporučiti jedan dobar forum za tako nešto s kojeg sam otišao.
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 20:35   #4
Obicno to rade ljudi koji su toliko disocirani od svojih osjecaja (vecinom osjecaja bijesa, agresije, potpuno poricanje znaci) da je, kad zagusti, tj. kad se dogodi neki okidac koji izaziva bijes, neka traumaticna situacija iz proslosti ili nesto sto ih na to podsjeca, to nacin da ga "izraze" , da nesto osjete...tako sam ja to bar shvatila..

Slicno se vjerojatno moze reci i za autodestruktivnost psihickog tipa - uostalom pod to spadaju i puno "bezazleniji" oblici ponasanja poput promiskuiteta, alkoholizma, narkomanije itd. Tu takodjer superego (sad ce me ubit svi protivnici psihoanalize , al onda evo drugim rijecima -internalizirana drustvena/obiteljska pravila) na neki nacin zabranjuje da se agresija ispolji, a buduci da ona ne moze nestati nekamo mora otici - pa se usmjerava prema samoj toj osobi...Tj. to je kao neka vrsta "acting outa"...tako ja to nekako dozivljavam.
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 23:04   #5
Ja si znam opalit šamarčinu da sve zvoni i to kad sam full ljuta na sebe. Da mogu bolje zamahnut opalila bi se u tim trenucima i šakom ili toljagom. Npr. prije par dana sam se u sobi full žurila nekam, nisam ni palila svjetlo u sobi, i tak ja u mraku prvo otvorim vrata ormara, pa krenem po nekaj drugo i u svoj toj žurbi sam zaboravila da je ormar otvoren pa pojurila svom brzinom u smjeru vrata i tak se prokleto kresnula u tikvu. I tad sam PUKLA (da, na takve stvari pucam) i svom snagom si šamarčinu skeljila s luđačkim poklicima tipa "Kujo jedna prokleta" itd.. Pucam na sebe zbog gluposti, onak, kad mi se sve nakupi.. Od malena sam se znala i u trenutku strašnog bijesa grist za ruku svom snagom i danas isto al za prst . A zakaj sve to radim? Nemam blage, jednostavno sam bijesna za popizdit. Nekad se osjećam preopterećeno, osjećam se tjesno u vlastitoj koži, i tad pomislim da bi mi pasao osjećaj da me neko žaravicom po cijelom tijelu baš zbog te tjesnoće u vlastitoj koži.
buci_bu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 23:13   #6
evo po redu
ja sam se samoozljeđival sa žiletom i cigaretama
sa ziletom sam si rezal ruku a cigarete gasil obicno po rukama nekad i glavi
za situacije budem navel pjesmu a pritom sam se osjecal totalno prazno
kad sam kasnije razmisljal zbog cega sam si to delal .. bil sam tolko depresivan, povuceni ,neshvaceni od drustva i okoline,i ocajno sam htel pokazati,htel da neko shvati kak se osjecam da sam nekad isel u totalne krajnosti(al uzalud)

13. Deafening Silence

She looked right into my
eyes and said to me
The hurt that you try to
hide is killing me
You drink a thousand lies,
to freeze the past in time

I've tried to fill this
silence up
But now it's back again


She says that I'm insecure,
I guess she's right
'Cause just when I think
I'm sure, alone at night
the agonies come back, this
pain won't let me be

I try to fill the silence up
but now it's back again

See the pain in my eyes
see the scars deep inside
My God, I'm down in this
hole again
With the laughter I smile
with the tears that I cry
Keep going down this road
called life
Don't need your sympathy
I just want for this silence
to stop killing me

It's deafening
it's deafening
this silence inside me

I try to fill the silence up
but now it's back again
It's empty like a suicide
this pain inside

See the pain ....
ak ti nejde bas engleski javi se imam negde i prevod
spider66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 23:48   #7
Zar vam nije lakše podnijeti vanjsku bol, nego onu koja razdire dušu iznutra?
Kada se nakupi sav jad, bijes, očaj, suze i bol- jednostavno izvučete te osjećaje na površinu. Tek toliko...da izdržite njihovu težinu...

Nitko dosad nije spomenuo mržnju prema samom sebi.
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:58   #8
Pa nije to bash mrznja prema sebi, to je vise nedostatak znanja ili zelje da shvatimo neke stvari, neke stvari su nam prebolne, za neke nam se cini da nas nitko ne razumije. Kod samoozljedivanja unutarnju bol izrazavas prema van, kao da je postajes svjesniji, vidis fizicke tragove, to te nekako trgne. Lila_sun je bas dala dobre primjere i ovo je full istina za ovisnosti, promiskuitetnost i sl.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:45   #9
Oni koji se samozljeđuju nisi emotivno stabilne osobe!
Koji se normalan sam tuče?
Vjerovatno su bili maltretirani, ili nedo bog silovani ili neka trauma!
Ωmi$terΩ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:33   #10
Pa da to je istina.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:53   #11
što je istina?
Ωmi$terΩ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 16:06   #12
hm... samoozlijedjivanje...
osjecaj u kojima osoba ne voli sebe...

korijen je u zamjeni teza...
netko te povrijedi kada si jos mal... slab...
i posalje ti poruku da te nije povrijedio on/ona, nego tvoje emocije..

naime, nije kriv roditelj ili onaj koji ti je nesto ucinio (dakle, korijen je u vremenu kada su roditelji jos idealizirani), nego ti sam... dakle, ti si los... jer si emotivan...
po toj definiciji, samoozljedjuju se emotivne, senzibilne osobe...

kod samoozlijedjivanja se kaznjava onaj dio sebe koji je izvor boli... samoozlijedjivanjem se pokusava ta emocija kazniti... suzbiti...
dakle, poruka samoozlijedjivanja je: nemoj biti emocionalan, nemoj biti saosjecajan, ti nisi dovoljno dobar da ocekujes nesto dobro, lijepo, pa evo kazna jer to ocekujes, prizeljkujes...

itd itd...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 22:59   #13
Istina je da su takvi ljudi u mladosti cesto zlostavljani ili su prozivjeli traume. Borderlajnci su primjerice takvi...
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 01:01   #14
Ovisi od osobe do osobe, ali da najcesce je razlog neka "trauma" ili negativi podrazaj. Osobno sam u trenutcima gubitka kontrole znao sakama, laktovima, koljenima lupat u zid, ormar, stol/nesto trece. Izlupas se i to je to. Tek nakon toga sjednes i pocnes razmisljat o problemu koji stoji pred tobom i kako ga se rijesit. Znao sam jednu curu koja se rezala ziletom - razlog je bila depresija, barem je tako rekla. Al naravno ima debila koji to rade jer im je kool, najcesce teenageri, buntovni ko i inace, znate i sami kak je to bilo...sam protiv svijeta i te spike....
hive_cluster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 11:41   #15
Imam prijateljicu koja se reže..
Mislim da njeni problemi potiču, kako je već netko i napomenuo, iz razdoblja kad je idealizirala roditelje (problemi u obitelji, otac alkoholičar..). Promiskuitetnost, alkohol, pretjerana emotivnost - sve njene osobine..
Njena majka nema pojma o tome svemu, a ona ima tek 19..
U društvu je omiljena, otvorena i simpatična cura, ima puno poznanika, a niti jednog prijatelja, o sebi nikome ne priča ništa, tako da nitko ni ne zna pravu priču oko toga svega što joj se u životu događa..
Kako da joj pokušam pomoći?
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 14:42   #16
promiskuitetna je, kazes?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 16:30   #17
Quote:
Alia kaže: Pogledaj post
Imam prijateljicu koja se reže..
Mislim da njeni problemi potiču, kako je već netko i napomenuo, iz razdoblja kad je idealizirala roditelje (problemi u obitelji, otac alkoholičar..). Promiskuitetnost, alkohol, pretjerana emotivnost - sve njene osobine..
Njena majka nema pojma o tome svemu, a ona ima tek 19..
U društvu je omiljena, otvorena i simpatična cura, ima puno poznanika, a niti jednog prijatelja, o sebi nikome ne priča ništa, tako da nitko ni ne zna pravu priču oko toga svega što joj se u životu događa..
Kako da joj pokušam pomoći?
Upoznaj ju s menom
spider66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 22:07   #18
Ja se samoozlijeđujem,po rukama sa britvicom.Često je to u šk.,pod odmorom!ali i doma također.Jednostavno ju uzmem svaki put kad osjetim tugu i mržnju u sebi.I onda ide krv i lagana bol se osjeti..tako mi je lakše!Volim se samoozlijeđivat moji frendovi kažu da nisam normalna kad to radim al mene baš briga,u tome nalazim izlaz!mama me često psihički i fizički zlostavlja tako da je britvica ono što volim.Zamisli onu krv...
Meandme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 22:09   #19
a i to što sam vrlo mlada ne znači ama baš ništa. I samoozlijeđivat ću se,ako treba i ubit jer ja znam da me nitko ne voli i ne želi
Meandme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 22:39   #20
Muz tuce zenu, ali ona nema dovoljno snage da mu uzvrati, pa ocajna, kad njega nema, sama sebe zeli dokrajciti.



Tu se psihicka energija usmjerena prema njemu, a koja se ne moze fizicki usmjeriti na njega, usmjerava nazad na nju.
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.