Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2016., 07:45   #481
Pozdrav cure.
Ja sam 3 dana "cista". Vou za mene. :-D
Ne znam kako ovo nisam prije otkrila, no pronašla sam metodu kako da ruke zaokupiram da ne mogu prckati.
Evo, posljednjih tjedan dana učim, dakle sjedim na stolici i učim, a takve situacije su naopasnije i najrizičnije za mene, dakle kad postoji najveća opasnost za masovno prčkanje.

No, budući da rukavice nisu pomogle jer se mogu vrlo lako automatski skinuti napravila sam sljedeće:

Uzela starije štrample (dakle ne najlonke) koje su malo deblje, al opet ne toliko da mi ne bude prevruče i obavezno one koje imaju stopala. Jednu nogavicu stavila na jednu ruku, drugu na drugu, na sredini napravila rupu i prevukla kroz glavu.

Dakle, i sad su moje ruke zabarikadirane. Za mene je još jedan plus, što sada ne vidim kožu ruku i nišat ne osjetim pod prstima. Nikakav miteser ili neku imaginarnu kvržicu koju bi "trebala" istisnuti. U situacijama dok ucim, gledam film, ležim i slično meni je to jako bitno. Kad prvi put počnem na početku dana ujutro ili kad dođem s posla znam da za mene taj dan više nema spasa.

Znam da je možda smiješno, no moji doma znaju kaj je na stvari i više im nije ništ čudno.Nnema mi ništa važnije nego da se izliječim od toga. Inače s ovim se borim već 8 godina, no i dalje sam optimistična.

One koje žele, mogu pokušati, bar u situacijama dok ništa ne rade, a to su najrizičnije situacije. Pokušajte, probajte bar jedan dan, ako uspijeva sljedeći dan itd. sve tako dok ćete morati samo povremeno nositi. Evo, sad ide i hladnije vrijeme, pa ne bude prevruće.
Sretno svimma!

Zadnje uređivanje tapravnica : 14.09.2016. at 08:08.
tapravnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 20:05   #482
Bogtemazo, nisam ni znala da za ovo postoji naziv..kopam se otkad znam za sebe, uživam ko prase dok to radim, a nakon toga mogu slobodno glumiti u horror filmovima jer mi uopće ne treba maska..najčešće kopam po faci, svaki drugi dan..noge depiliram pincetom i težim savršenoj glatkoj koži koju nikad nemam..zašto pincetom?..jer to traje satima, a usput i napravim više ranica pa ostaju ožiljci..do sada sam mislila da to baš i nije neki ozbiljan problem, iako me jednom jedna osoba pitala zašto to radim svom tijelu, zar stvarno ne volim sebe..
__________________
I Scream, You Scream, We All Scream for Ice Cream
trinaesto prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 20:07   #483
Meni su svaki dan ruke krvave na prstima.. mrzim to sr***e.
KillerQuilt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 21:14   #484
Quote:
KillerQuilt kaže: Pogledaj post
Meni su svaki dan ruke krvave na prstima.. mrzim to sr***e.
i ja isto. meni nisu krvave, ali nisu ni onakve kakve bi željala imati...nokte ne diram, ali koža - ajme...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 21:18   #485
Zbilja ne mogu prestati, a jako želim.
KillerQuilt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:23   #486
I ja jako želim... Izdržala sam nekih tjedan, dva, i lice mi je napokon ličilo na nešto, ali sam ga opet sjebala. Žao mi je zbog toga ali sam sad vidjela da mogu kad hoću. Ajmo ispočetka.
theNeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 20:25   #487
Prikljucujem se klubu dermatilomanijaka kao visegodisnji stovatelj. Nazalost jel...

Tko uz mene ima problem samo sa ostatkom tijela, a ne sa licem?

Ja naime imam jako masnu kozu i stoga uvijek imam materijala za prckati ajmo reci. Koza mi je ok regenerira cak i kada ju ne mazem ili njegujem. Ali ipak je uvijek koma... Izdrzim dva tri dana da ne diram nista, a onda to sve nadoknadim u sat vremena... Ogledalo mi je smrtni neprijatelj, a nedavno mi je to postao i decko jer me poceo kritizirati. Tipa, isuse curo draga, sto si to radila s ledjima i slicno... Zelim mu biti privlacna i lijepa, a i sebi. Da se osjecam bolje i samopouzdanije, ali mi ne ide... Ne mogu protiv sebe, protiv te opsesije...

Najgore je to sto ja to ne radim kad sam pod stresom ili u problemima. Nego i kada sam odlicno i kada mi je sve super. Da li me itko razumije po tom pitanju? Ima li itko slicne situacije? Tuzna sam bas... Tuzna jer je ovo tako besmisleno. Tuzna jer zivim u zacaranom krugu iz kojeg ne vidim izlaza. Dok unistavam svoju kozu, govorim u sebi da to ne valja, ali i dalje nastavljam, pa Boze dragi sto ne valja samnom?

Drage cure i decki, citam Vas i pratim ovu temu vec neko vrijeme. Znajte da sam se u mnogim Vasim postovima pronasla. Niste sami i ova borba nije samo Vasa. Probajmo se zajedno izboriti za pobjedu. Bodriti jedni druge i moliti jedni za druge. Tako suosjecam sa svima Vama, vjerujte mi jer i sama sam u tome.

Prestajem danas, a do kada, to cemo vidjeti. Ne mogu vise to raditi sebi. Zelim biti normalna opet. Trudit cu se svim silama da uspijem. Hocu jer mi Vi dajete nade i motivacije. Zelim u ime svih nas uspijeti. Da i vi shvatite da se moze i mora. Ljubim Vas sve i drzte se :*

Maja.
Greeneyedbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 15:14   #488
Meni su ostali neki ožiljci i htjela bih ih se riješiti. Znate li možda koja bi metoda bila najučinkovitija?
Da, naravno, i ja imam perioda dobre kože, ali znam imati i perioda bezrazložnog kopanja, kao sada. Valjda stres? Kako se spriječavate da dirate kožu? Imate neke učinkovite metode?
Ja pokušavam cijeli dan biti van kuće, a ujutro se odmah našminkam. Navečer mi je puno teže, pogotovo ako imam vremena..provjerim stanje pa opet prčkam. Možda je rješenje maknuti ogledalo...
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 21:59   #489
Oziljci? Meni je pomogao gel od aloe vere. Inace se koristi za opekline i kupila sam ga bila proslo ljeto kad sam izgorila od sunca. Oziljci su mi isto odlazili skupa s crvenilom.

Evo link: http://nemecpharmacia.hr/shop/oprema...aloe-vera-gel/

Bitno je ne dirati po oziljcima i raditi jos goru situaciju. To znam po sebi... Ali sam uspjela se suzdrzati od toga nekako. Bitno je i mazati redovito. I samo nastaviti. Nadam se da ce pomoci
Greeneyedbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 09:45   #490
Quote:
Greeneyedbabe kaže: Pogledaj post
Oziljci? Meni je pomogao gel od aloe vere. Inace se koristi za opekline i kupila sam ga bila proslo ljeto kad sam izgorila od sunca. Oziljci su mi isto odlazili skupa s crvenilom.

Evo link: http://nemecpharmacia.hr/shop/oprema...aloe-vera-gel/

Bitno je ne dirati po oziljcima i raditi jos goru situaciju. To znam po sebi... Ali sam uspjela se suzdrzati od toga nekako. Bitno je i mazati redovito. I samo nastaviti. Nadam se da ce pomoci
Hvala ti! Pokušati ću to zajedno sa tim da prestanem po tome dirati.. A što je sa starim ožiljcima? Da li tu samo pomaže laser ili može i neka krema/piling?
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 09:47   #491
i da, na koji način se suzdržati od diranja po koži? :-(
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 14:36   #492
A svi se mi borimo s tim. Tesko je naci neki ucinkovit recept za to.

Meni malo toga pomaze. Ipak, skuzila sam da mi je najbolje kada skratim nokte skroz pa ne mogu grebati po kozi onda. Ili pak staviti umjetne nokte, tad mi je nekako zao da ih ne unistim.
Greeneyedbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 14:12   #493
Teško da ću tako uspjeti, ja čak i kada ih nalakiram ih počnem opet gristi i uništim lak :-/
možda ipak neke obaveze koje će me spriječiti da se gledam u ogledalo :-D
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 23:35   #494
Odjeca... Nosi doma nesto sto ti prekriva veci dio tijela... Tako da ne gledas na ta podrucja koja su kriticna ili potencijalna za ceprkanje...

Ja sam si pronasla i neku igricu za komp pa po tome perem kad nemam kaj radit. Odvraca mi paznju definitivno. Trudim se da dobijem sto bolji rezultat pa ni ne razmisljam o ceprkanju. Mozda zvuci glupavo, al je ucinkovito.
Greeneyedbabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 11:36   #495
Evo, ja znam obitelj u kojoj jedna sestra grize nokte... ali skroz, potpuno ih pojede, cijeli nokat... a druge dvije kopaju po koži, imaju kratre po licu... obitelj djeluje vrlo mirno, znam ih jako dobro, ali ove tri su pobjegle doslovno od kuće radit u drugim državama čim su školu završile i ni pod razno neće da se vrate kući... kad dođu kući, jedva čekaju da odu... nije ništa što bi netko izvana rekao da je strašno, ali ono nešto ima potiho što ih sve grize...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 12:54   #496
eh, da, i ja sam primjetila da mi se to događa više kada sam pod stresom i kad se radi nečega grizem. možda bi bolje bilo skuziti taj uzrok da bi se riješila i posljedica. makar mi je neugodno sa bilo kim o tome pričati jer se obično skrivam od svih kada tako izgledam, većina me zna baš kao curu sa porculanskom kožom. makar naravno da nije tako.. sve to vješto skrivam.
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 13:34   #497
mislim da trebate naći uzrok anksioznosti... nešto što vas kopka i raditi na tome, jer je ovo samo simptom iako ima dijagnozu samu za sebe...

Spada pod poremećaje kontrole poriva, ali zapravo treba raditi na tjeskobi... stresu

Ajmo ovako, 4x dnevno vježbajte ovu vježbu disanja... znači nekih 6 min ćete dnevno potrošiti korisno na sebe... ali svaki dan vježbanje, tko može i češće od 4x jer je vježba jako kratka (1 min i 20 s)
Na prvi znak tjeskobe
- Stani s onim što radiš i sjedi ili se nasloni na nešto
- Zadrži dah i broji do 10 (nemoj duboko udahnuti)
- Kad odbrojiš do 10, izdahni i reci sebi blago i smireno „Opusti se“
- Udiši i izdiši lagano u ciklusima od 6 sekundi. Udiši tri sekunde i izdiši tri sekunde (kao kontrolu da ne udišeš preduboko).
- Svaki put kad izdišeš reci sebi „Opusti se“.
- Ako ovako dišeš, postići ćeš 10 udaha u minuti. Nakon svake minute (10 udaha), zadrži ponovno dah 10 sekundi i nastavi disati u ciklusima po 6 sekundi.
- Nastavi ovako disati dok svi simptomi pretjeranog disanja ne nestanu.
- Na ovaj način ćeš naučiti da svi simptomi nestaju unutar minute ili dvije i nema povećavanja tjeskobe. Što više vježbaš, bolje će ti ići kada tjeskoba ne bude pod kontrolom. Na prvi simptom radi ove vježbe.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 23:30   #498
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Evo, ja znam obitelj u kojoj jedna sestra grize nokte... ali skroz, potpuno ih pojede, cijeli nokat... a druge dvije kopaju po koži, imaju kratre po licu... obitelj djeluje vrlo mirno, znam ih jako dobro, ali ove tri su pobjegle doslovno od kuće radit u drugim državama čim su školu završile i ni pod razno neće da se vrate kući... kad dođu kući, jedva čekaju da odu... nije ništa što bi netko izvana rekao da je strašno, ali ono nešto ima potiho što ih sve grize...
Slažem se...! Lijepo primjećeno na tuđem primjeru... svaka čast!
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 23:31   #499
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
mislim da trebate naći uzrok anksioznosti... nešto što vas kopka i raditi na tome, jer je ovo samo simptom iako ima dijagnozu samu za sebe...

Spada pod poremećaje kontrole poriva, ali zapravo treba raditi na tjeskobi... stresu

Ajmo ovako, 4x dnevno vježbajte ovu vježbu disanja... znači nekih 6 min ćete dnevno potrošiti korisno na sebe... ali svaki dan vježbanje, tko može i češće od 4x jer je vježba jako kratka (1 min i 20 s)
Na prvi znak tjeskobe
- Stani s onim što radiš i sjedi ili se nasloni na nešto
- Zadrži dah i broji do 10 (nemoj duboko udahnuti)
- Kad odbrojiš do 10, izdahni i reci sebi blago i smireno „Opusti se“
- Udiši i izdiši lagano u ciklusima od 6 sekundi. Udiši tri sekunde i izdiši tri sekunde (kao kontrolu da ne udišeš preduboko).
- Svaki put kad izdišeš reci sebi „Opusti se“.
- Ako ovako dišeš, postići ćeš 10 udaha u minuti. Nakon svake minute (10 udaha), zadrži ponovno dah 10 sekundi i nastavi disati u ciklusima po 6 sekundi.
- Nastavi ovako disati dok svi simptomi pretjeranog disanja ne nestanu.
- Na ovaj način ćeš naučiti da svi simptomi nestaju unutar minute ili dvije i nema povećavanja tjeskobe. Što više vježbaš, bolje će ti ići kada tjeskoba ne bude pod kontrolom. Na prvi simptom radi ove vježbe.
I s ovim također se slažem! Lijepo i pametno rečeno, savjetovano...
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 22:10   #500
Ja sam krenula rijesavati oziljke, bolan je proces i spor ali sama sam si kriva za to. Koza je puno bolje, smirila sam se, iskreno, ne znam ni sama kako. Samo jos da oziljci nestanu i ja sam happy.
CantStandYa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.