Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2016., 18:07   #1
Od očaja do nade

Pozz
evo pišem jer sam očajna, ne znam više što da radim i kako da si pomognem.... Naime prolazim stres od razvoda i nikako se ne mogu smiriti, osjećam užasan strah od samoće... Pa me lupa depra, anksioznost... Tolika praznina... Ne znam, bojim se da se budem potpuno slomila. Inače tražim i dobrog farmakologa da mi pogodi terapiju, pa da se simptomi malo ublaže. Eto, ako ima koja riječ utjehe...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 18:08   #2
Evo upravo sam i popila tabletu za smirenje jer me zna tako lupiti očaj, anksioznost da ne mogu ni raditi... nit je za živjeti nit za umrijeti...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 18:15   #3
A zasto osim farmakologa ne potrazis i psihijatra? Tvoja situacija je jasna, znas razlog svoje muke, to treba dobro proraditi s psihicem te eventualno uz terapiju polako rijesavati problem...
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 18:19   #4
Quote:
tamarina kaže: Pogledaj post
A zasto osim farmakologa ne potrazis i psihijatra? Tvoja situacija je jasna, znas razlog svoje muke, to treba dobro proraditi s psihicem te eventualno uz terapiju polako rijesavati problem...
da, idem i psihoterapeutu, ali nikako da pogodimo terapiju pa se i tu dodatno mučim..
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 18:23   #5
ova psihijatrica kod koje hodam mi je rekla da mi nikakva terapija neće pomoći, da moram kroz to proći, ja jučer zvala centar za krizna stanja na rebru i rekla mi tamo doktorica da je moje pravo da pronadjem odgovarajuću terapiju s obzirom na to što prolazim, i da ova terapija očito nije djelotvorna. Danas sam se naručila kod poznatog psihijatra na Rebru, nadam se da će mi on pomoći jer već sam očajna... (samo na red dolazim u šestom mjesecu, a do tada treba izdržati...)..
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 18:27   #6
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
ova psihijatrica kod koje hodam mi je rekla da mi nikakva terapija neće pomoći, da moram kroz to proći, ja jučer zvala centar za krizna stanja na rebru i rekla mi tamo doktorica da je moje pravo da pronadjem odgovarajuću terapiju s obzirom na to što prolazim, i da ova terapija očito nije djelotvorna. Danas sam se naručila kod poznatog psihijatra na Rebru, nadam se da će mi on pomoći jer već sam očajna... (samo na red dolazim u šestom mjesecu, a do tada treba izdržati...)..
Pa bas te ohrabrila ta tvoja psih, nema sta! Umjesto da pokusa ppgoditi terapiju ona te obeshrabruje! A na kojoj si trenutno terapiji?
A da pokusas privatno ako si u mogucnosti, dugo je cekati jos mjesec dana.
Jesi probala zvati u Vrapce? Tamo je dobra klinika za anksiozne poremecaje...
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 18:32   #7
Quote:
tamarina kaže: Pogledaj post
Pa bas te ohrabrila ta tvoja psih, nema sta! Umjesto da pokusa ppgoditi terapiju ona te obeshrabruje! A na kojoj si trenutno terapiji?
A da pokusas privatno ako si u mogucnosti, dugo je cekati jos mjesec dana.
Jesi probala zvati u Vrapce? Tamo je dobra klinika za anksiozne poremecaje...
Ma probat ću tog doktora kontaktirati prije, možda me primi, ma pijem coaxil i calixtu i leksaurin pp... A ova moja prisihjatrica , kaj da ti velim... kaže ona meni , možete vi mijenjati psihijatre, ali nijedna tableta neće riješiti problem... pa to znam i ja, ali daj mi pomozi da lakše prebrodim... ...vidjet ćemo.....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 18:49   #8
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
Ma probat ću tog doktora kontaktirati prije, možda me primi, ma pijem coaxil i calixtu i leksaurin pp... A ova moja prisihjatrica , kaj da ti velim... kaže ona meni , možete vi mijenjati psihijatre, ali nijedna tableta neće riješiti problem... pa to znam i ja, ali daj mi pomozi da lakše prebrodim... ...vidjet ćemo.....
Tableta ce rijesiti dio problema - da te dovede u red i smiri pa da onda mozes rjesavati stvari koje treba proci s psih.
Mani se ti nje, nadji psih koji ce ti biti podrska.
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 18:49   #9
Sri, koliko je prošlo od razvoda?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 19:26   #10
Od jedanaestog mj nismo vise skupa, rastava je bila prosle godine, ali smo bili stalno u kontaktu, i mislila sam da se bude nesto moglo spasiti, ali onda je napravio pptpuni rez, tako da sam dva puta prolazila sok, to me dotuklo
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 19:28   #11
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
da, idem i psihoterapeutu, ali nikako da pogodimo terapiju pa se i tu dodatno mučim..
Terapija za aneksioznost i depresiju ne djeuje odmah.
Ovisno o organizmu, nekom treba i par tjedana da "proradi", odnosno da se izbalansiraju sve tvari u organizmu i organizam "proradi" kako spada.
Terapija se provodi kontinuirano kroz "duže" razdoblje (barem koji mjesec), jer jedino tako ima učinka.

Tablete za smirenje (Normabel i sl.) su druga stvar, one djeluju trenutno i dok imaju utjecaj u tijelu. Kada izađu iz tijela, nemaju više učinka.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 19:36   #12
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
Od jedanaestog mj nismo vise skupa, rastava je bila prosle godine, ali smo bili stalno u kontaktu, i mislila sam da se bude nesto moglo spasiti, ali onda je napravio pptpuni rez, tako da sam dva puta prolazila sok, to me dotuklo
Kada psihički poremećaj ima konkretan uzrok, koji još k tome traje, onda se sam psihički poremećaj ne može izliječiti farmakoterapijom. Tablete umanjuju simptome, ali ne riješavaju uzrok problemu.

Tablete kada umanje simptome omogućuju čovjeku da lakše krene u riješavanje uzroka problema. Ako se problem ne riješi, nakon kasnijeg ukidanja terapije će se simptomi opet vratiti.

Da bi u potpunosti mogla ozdraviti, trebaš se pozabaviti uzrokom svog problema.

Da li to znači ići na psihoterapiju, trčanje, godišnji odmor, meditaciju ili što god hoćeš, ovisi o tvom stavu, želji i mogućnostima.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:04   #13
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
Od jedanaestog mj nismo vise skupa, rastava je bila prosle godine, ali smo bili stalno u kontaktu, i mislila sam da se bude nesto moglo spasiti, ali onda je napravio pptpuni rez, tako da sam dva puta prolazila sok, to me dotuklo
Proces žalovanja je jednostavno nešto kroz što (svi) moramo proći nakon prekida odnosa koji su nam puno značili. Iako nam se isprva čini da je bol naprosto prejaka, ništa nam nema smisla (bez te osobe) etc, u konačnici sve to popušta - s vremenom. Nitijedna tableta (nažalost) ne može ubrzati protok vremena, niti 'ubiti' bol i tugu oko rastanka. Ona je prirodna i normalna.

Ako ti depresija/anksioznost nije kronično već situacijsko stanje, ja bih ti preporučila da svoj oporavak baziraš prvenstveno na razgovornoj terapiji. Tebi treba netko (stručna osoba - psihijatar ili psiholog) da ti olakša proći kroz ovaj bolan period - kroz razgovore u kojima bi te se osnažilo i usmjeravalo na obrasce razmišljanja i djelovanja pomoću kojih bi lakše prošla kroz ovaj period prilagodbe.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:51   #14
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
Od jedanaestog mj nismo vise skupa, rastava je bila prosle godine, ali smo bili stalno u kontaktu, i mislila sam da se bude nesto moglo spasiti, ali onda je napravio pptpuni rez, tako da sam dva puta prolazila sok, to me dotuklo
Žalovanje, proces u kojem se trenutno nalaziš sastoji se od nekoliko faza, ovdje imaš u kratko:
https://www.zdravobudi.hr/clanak/651/zalovanje
U kojoj si trenutno fazi ovisi, iako iste ne moraju ići istim redosljedom.
Psihijatar ti mora olakšati proces žalovanja, nitko ne kaže da će to biti bezbolno ali postoje tablete koje brzo djeluju i smanjuju simptome očaja i anksioznosti, kao i antidepresivi koji ti pomažu proći kroz depresivnu fazu žalovanja.
Mijenjaj psihijatra, terapiju nije teško odrediti, ljudi dobro reagiraju na ljekove danas, tebi također treba razgovor vezano uz krizu koju prolaziš.
Shvati da mora biti teško jedno vrijeme kako bi smogla snage preboljeti i krenuti dalje živjeti i sastavljati kockice svog života. Više nego ikad potrebno ti je izbacivanje emocija, razgovor, utjeha, suosjećanje, obrati se ljudima koji su ti jako bliski.. Na karju svi budu ok, ne brini proći će, treba izdržati...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:53   #15
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Proces žalovanja je jednostavno nešto kroz što (svi) moramo proći nakon prekida odnosa koji su nam puno značili. Iako nam se isprva čini da je bol naprosto prejaka, ništa nam nema smisla (bez te osobe) etc, u konačnici sve to popušta - s vremenom. Nitijedna tableta (nažalost) ne može ubrzati protok vremena, niti 'ubiti' bol i tugu oko rastanka. Ona je prirodna i normalna.

Ako ti depresija/anksioznost nije kronično već situacijsko stanje, ja bih ti preporučila da svoj oporavak baziraš prvenstveno na razgovornoj terapiji. Tebi treba netko (stručna osoba - psihijatar ili psiholog) da ti olakša proći kroz ovaj bolan period - kroz razgovore u kojima bi te se osnažilo i usmjeravalo na obrasce razmišljanja i djelovanja pomoću kojih bi lakše prošla kroz ovaj period prilagodbe.
Vec se skpro sest god lijecim od anksdepr poremecaja, ova rastava je samo pogorsala stanje, zato kazem da mi treba promjena terapije..qh
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 21:30   #16
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
Vec se skpro sest god lijecim od anksdepr poremecaja, ova rastava je samo pogorsala stanje, zato kazem da mi treba promjena terapije..qh
Tebi treba promjena psihijatra jer ne zna svoj posao. Ja sam već godinu dana na terapiji, bio sam i prije 10 godina i nakon godinu dana terapije sam bio dobro, nakon dvije mi više nije bila potrebna, a mislim da će tako biti i ovaj put..
Ne liječiš se kako treba...ideš li na grupu..? Bez tog ne ide...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 00:30   #17
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Tebi treba promjena psihijatra jer ne zna svoj posao. Ja sam već godinu dana na terapiji, bio sam i prije 10 godina i nakon godinu dana terapije sam bio dobro, nakon dvije mi više nije bila potrebna, a mislim da će tako biti i ovaj put..
Ne liječiš se kako treba...ideš li na grupu..? Bez tog ne ide...
da, zato budem i potražila drugo mišljenje.... jer prošla sam puno stresova, od teške operacije iz koje sam jedva izvukla živu glavu, teške kronične bolesti, a kad sam se malo oporavila, onda je bivši došao s papirom za rastavu, što me dotuklo.... sad mi je sve stres... kad vidim bolnicu, počnem se tresti, kad vidim općinski sud, raspadam se.... trzam se na zvukove, ne da mi se ustati ujutro, samo bih voljela spavati... ne kuham, jedva jedem, na poslu na pola funkcioniram, kad me ulovi kriza, zovem krizni na Rebro i popijel leks.... bojim se biti sama, to me izludjuje... stalno moram biti okružena ljudima.... jedino na večer malo popusti.... pa ne mogu više tako živjeti.... evo tek sam danas platila račune za stan jer do sada nisam imala snage... osjećam se da sam samo na pola živa....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 00:50   #18
Sri bilo je bitno .. vazno i stvarno zato je tako tesko i hebiga nazalost nema tu pomoci osim izdrzati i pretrpiti i SIGURNO ce biti lakse i proci ce a na vrijeme se nemoze previse utijecati .. ovisi sve o covjeku i karakteru i okolnostima i blabla

koncentriraj se koliko mozes na neke osnovne zivotne radnje koje ce te odrzati u ritmu da se ne zapustis i da ne navuces nove probleme .. treba izdrzati taj teski period sto je bolje moguce ..

bit cu slobodan pa nabrojat jos par prijedloga/savjeta u najboljoj namjeri

nemoj biti prestroga prema sebi .. koliko si rekla dala si sve od sebe i isla preko granica izdrzljivosti

normalno je da si iscrpljena i ocajna jer si sve dala i ulozila u zadnje sanse .. hebiga .. uvijek postoji mogucnost drugacijeg ishoda tak da .. kad dodje vrijeme sjest ce sve na svoje mjesto .. a do tada probaj odrzati neki ritam - navike - otkrij mozda neke nove zanimacije i hobije .. polako .. kako se ukaze prilika

samo polako i sigurno .. i temeljito a psihoanaliza odnosno podrska strucnjaka ce ti samo pomoci bez obzira koliko si ranjena i ocajna i tesko ti je sve to je zato jer te mozebitno depresija uhvatila nakon tolikih trauma i ne pusta te .. i to je prirodno i opravdano .. treba vremena sve to prepoznati - prihvatiti - posloziti na mjestu - dobro iskompostirati i onda .. s vremenom lagano dalje pametnije i sigurnije .. malo starije ali to je tak i tak neizbjezno .. zato hrabro .. iako mislis da nemas ima itekako jer nebi isla tako daleko da nemas junacko srce i ljubavi u sebi

proci ce .. izdrzi i nedaj se .. cuvaj se bez obzira sta mislila o sebi i bez obzira na okolnosti .. popravi sto mozes u tom procesu ak ces imat priliku .. najbolji scenarij je da izadjes jaca i sigurnija nego ikad prije .. sve to sad zvuci kao bajka .. a ja ti ne prodajem nikakve proizvode i opet nema razloga da mi vjerujes i sori na dugom postu :P ali hebiga .. to su iskustva koja nazalost vecina skriva u ovom patolosko licemjernom drustvu no to je druga prica .. malo ce se cuti ovako javno pa cak i anonimno .. tak da .. cuvaj se .. pomalo .. izgraditi novi zivot .. novi pocetak .. pamet u glavu

Zadnje uređivanje Azz : 29.08.2016. at 23:13. Reason: odgovor na spam
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 00:52   #19
najgore od svega mi je što mi okolina (prijatelji, kolege...) rade pritisak, govore mi ajd pobijedila si tešku bolest, a ti sad u depri zbog muža.... a ne kuže oni da mi se sve skupilo i da više ne mogu.... oni bi htjeli onu staru vedru osobu, koja je zabavljala cijelo društvo.... nitko ne voli ljude s problemima... tako da sada rijetkima govorim... a na poslu šutim i gutam....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 01:03   #20
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post

Sri bilo je bitno .. vazno i stvarno zato je tako tesko i hebiga nazalost nema tu pomoci osim izdrzati i pretrpiti i SIGURNO ce biti lakse i proci ce a na vrijeme se nemoze previse utijecati .. ovisi sve o covjeku i karakteru i okolnostima i blabla

koncentriraj se koliko mozes na neke osnovne zivotne radnje koje ce te odrzati u ritmu da se ne zapustis i da ne navuces nove probleme .. treba izdrzati taj teski period sto je bolje moguce ..

bit cu slobodan pa nabrojat jos par prijedloga/savjeta u najboljoj namjeri

nemoj biti prestroga prema sebi .. koliko si rekla dala si sve od sebe i isla preko granica izdrzljivosti

normalno je da si iscrpljena i ocajna jer si sve dala i ulozila u zadnje sanse .. hebiga .. uvijek postoji mogucnost drugacijeg ishoda tak da .. kad dodje vrijeme sjest ce sve na svoje mjesto .. a do tada probaj odrzati neki ritam - navike - otkrij mozda neke nove zanimacije i hobije .. polako .. kako se ukaze prilika

samo polako i sigurno .. i temeljito a psihoanaliza odnosno podrska strucnjaka ce ti samo pomoci bez obzira koliko si ranjena i ocajna i tesko ti je sve to je zato jer te mozebitno depresija uhvatila nakon tolikih trauma i ne pusta te .. i to je prirodno i opravdano .. treba vremena sve to prepoznati - prihvatiti - posloziti na mjestu - dobro iskompostirati i onda .. s vremenom lagano dalje pametnije i sigurnije .. malo starije ali to je tak i tak neizbjezno .. zato hrabro .. iako mislis da nemas ima itekako jer nebi isla tako daleko da nemas junacko srce i ljubavi u sebi

proci ce .. izdrzi i nedaj se .. cuvaj se bez obzira sta mislila o sebi i bez obzira na okolnosti .. popravi sto mozes u tom procesu ak ces imat priliku .. najbolji scenarij je da izadjes jaca i sigurnija nego ikad prije .. sve to sad zvuci kao bajka .. a ja ti ne prodajem nikakve proizvode i opet nema razloga da mi vjerujes i sori na dugom postu :P ali hebiga .. to su iskustva koja nazalost vecina skriva u ovom patolosko licemjernom drustvu no to je druga prica .. malo ce se cuti ovako javno pa cak i anonimno .. tak da .. cuvaj se .. pomalo .. izgraditi novi zivot .. novi pocetak .. pamet u glavu
znaš kaj je najgore od svega, kad počneš zavidjeti životinjama na njihovom životu, stojim na balkonu i gledam ptice i mislim si ebi ga, one slobodno lete kamo žele a ti zaglibila tu i ni makac.... hvala ti na tvom postu.... ne znam dal ću izaći pametnija i jača, daj bože, trenutno mislim da budem negdje krep uz grabu i ni crni pas me ne bu pogledao.... sama samcata na ovom svijetu.... a tako bih voljela da postanem jaka i dostatna i da pronadjem snagu u sebi, povratim onu snagu koju sam imala kada sam se borila sa zloćudnom bolešću..... nema je više.... onaj ser..... od muža mi je ubio zadnji atom snage..... sorry na izrazu...

Zadnje uređivanje Azz : 29.08.2016. at 23:13. Reason: uređenje quota
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.