Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2016., 19:55   #1
Nastavak priče - kako i što dalje.

Nastavak razgovora.

Prva tema

Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Dugo sam se premišljao dali uopće ovo pisati, ili da ostane samo razmišljanje u glavi.

Long story short: bolujem od jedne rijetke bolesti, koja ako se ne kontrolira i ako se ne živi u dobroj samokontroli - može dovesti do raka već sa 30 godina. Veliki problem je to što je to genetski nasljedivo i svaki potomak moje obitelji je ima (naravno - s jedne strane).

Pišem ovo jer sam prije bio na 50-50 u vezi imanja djece, ali sada sam siguran da sigurno ne želim imati djecu (barem ne svoju). Ne želim riskirati djetetov život i sigurno ne želim da dobije rak sa 30 godina.

Pišem ovo jer .. zanima me više; koliko cura bi trpilo to? Odnosno: koliko jako cure žele dijete? Bili pristale na tuđe gene, a ne na gene partnera?

Nadam se da ste uspjeli pohvatati, mislim da je ovo dovoljno za uvodni post. Ako bude zanimljivih pitanja - rado ću se uključiti u raspravu.

Molio bih također moderatore da ova tema ostane ovdje. Hvala unaprijed, GD.
Nastavak na ove dvije teme.

Počet ću s ovom.

Večina ljudi se sprdala samnom na temi i rekli su mi svakakve ružne stvari, ali danas je došla "potvrda" od genetičarke iz klinike za tumore u ilici 197. Rekla je da je 98% sigurna da imam nasljednu "obiteljsku polipozu" i da imam jako velike šanse za rak kad-tad. Trenutno čekam neke druge nalaze, a zatim šaljem uzorke tkiva negdje u Englesku gdje će oni obaviti genetsko testiranje. Makar je moja doktorica 98% sigurna da će test biti pozitivan. Mojih .. sada već 4 bivša doktora se još uvijek debatiraju međusobno, jedni bi mi kompletno debelo crijevo izvadili van i iz tankog crijeva napravili debelo. A drugi dio tih doktora bi to samo spalio i pustio me na milost i nemilost genetici. Zajeb je što dio polipa još uvijek imam, te oni u kratko vrijeme mogu postati kancerogeni. A kada ih je više i ako postoji genetska sumnja - onda se to desi ekstremno brzo. Kako god bilo; genetičarka mi je prepisala velike doze aspirina jer njegova djelatna tvar jako dobro sprečava da polipi postanu kancerogeni - ali naravno ne 100%. Drugi zajeb je: dodatno će mi shebat želudac i ta metoda je jako riskantna ako se ne kontrolira svako malo. Zajeb treći je taj da ako test bude pozitivan na bolest: postoje 50-50% šanse za oboljene djeteta. Tako da praktički - ne mogu imati djecu. Svakako lijepa vijest za nedavno proslavljeni 23. rođendan. Ne želim umrijeti s 23 godine bez da nisam iskusio neke stvari. Još uvijek želim ostvariti svoje lude snove i mjenjati svijet, koliko god to ludo zvučalo.

Druga tema

Quote:
Ghost Disaster kaže: Pogledaj post
Iskreno: ne znam što želim. Imam "bipolarne" osjećaje za neke stvari. U jednom trenutku želim skroz prekinuti s terapijom, jer je ne osjećam više. U drugom trenutku pa bi počeo s antidepresivom. Problem je.. tijelo mi je u banani odavno, a ja se ne osjećam najbolje.

Manio sam se interneta na nekih mjesec i pol'. Morao sam razmisliti o svemu. I naravno da sam sjeo na roler-koster koji me odveo u pakao. Znam da se moji problemi rješavaju razgovorom. I počeo sam pričati s nekim ljudima odavno i ok je. No i dalje nisam sretan. Želim zbilja postati najbolja verzija sebe, želim postati čovjekom koji je zaslužio dar života, a ne onim koji ga trati svaki dan. I znam da to mogu ali ne vidim put.

I još jedno kratko pitanje: dal' je depresija "fizička" bolest? Probao sam XYZ antidepresiva i antipsihotika, no nisam sretniji. Ili sam na njima agresivan do bola ili spavam 3 dana zaredom. Ima li šanse da će mi koji antidepresiv proraditi?
I dalje sam psihički koma, a nakon današnjih rezultata još gore. Doktorica mi je preporučila par lijekova (Azolar, Misar i Velafax). Pa da dodatno pitam ako ima kakav review ovdje. Još uvijek sam na 15mg Zyprexe (olanzapina), te spavam kao zaklan po 15 sati.. smanjila mi je jučer na 10, i ne znam.. ovisno o tome kako bude - onda ću već dalje razmišljati. Ugl. zbilja ne osjećam djelovanje Zyprexe, osjećam se isto kao i kad sam prvi put krenuo kod psihijatra.. nakon skoro 4 godine liječenja - opet sam na početku.

Pitajte što vas zanima, pa ću već dalje pisati.
KillerQuilt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 02:07   #2
ok dakle, ti ne zelis dijete? postoje cure koje isto tako ne zele dijete, tak da sta se tog tice si miran, samo dovoljno jasno razjasni a ne da netko ceka da se neto predomisli.

nasljedne bolesti su koma. jel ti lakse sad kad devedeset osam posto znas ili cekas stopostotnu potvrdu?

ne odustaj od terapije i svakak se drzi i psihopomoci, to bi trebalo u biti biti standard kod tezih bolesti, psihopotpora, psiholijekovi i to. jer je uzasan teret, cak i ako je neka banalna bolest, a ova tvoja je kolko vidim dost zajebana.
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 09:18   #3
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
ok dakle, ti ne zelis dijete? postoje cure koje isto tako ne zele dijete, tak da sta se tog tice si miran, samo dovoljno jasno razjasni a ne da netko ceka da se neto predomisli.

nasljedne bolesti su koma. jel ti lakse sad kad devedeset osam posto znas ili cekas stopostotnu potvrdu?

ne odustaj od terapije i svakak se drzi i psihopomoci, to bi trebalo u biti biti standard kod tezih bolesti, psihopotpora, psiholijekovi i to. jer je uzasan teret, cak i ako je neka banalna bolest, a ova tvoja je kolko vidim dost zajebana.
Jedno je ne željeti, a drugo je ne moći. Rado bih imao dijete, ali kockanje s rakom mi nije niti na kraj pameti.

Volio bih imati ljubav, mislim da bi me to izvuklo iz svih sra**a u kojima jesam, pošto sam koma. Čisto da imam o čemu pričati s nekim. Večina mojih, sada već ex prijatelja, su odavno digli ruke od mene, toliko sam usamljen da više gubim razum i ludim. Stvarno ne znam više..

Sad mi je lakše kad znam o čemu se radi, ne treba mi 100% potvrda, ali svejedno ću čekati nešto 100%, kako god bilo - svakako će me izmasakrirati. To mi ne gine.

Ostajanje na Zyprexi definitivno više nije opcija, mogu samo nešto novo probati. Zajeb je opet taj što sam na antidepresivima agresivan ili me zakopaju do bola. Doktorica mi je rekla da bi mi eventualno dala Velafax u minimalnoj dozi od 37.5 mg.
KillerQuilt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 17:26   #4
Talking

Quote:
KillerQuilt kaže: Pogledaj post
Volio bih imati ljubav, mislim da bi me to izvuklo iz svih sra**a u kojima jesam, pošto sam koma. Čisto da imam o čemu pričati s nekim. Večina mojih, sada već ex prijatelja, su odavno digli ruke od mene, toliko sam usamljen da više gubim razum i ludim. Stvarno ne znam više..
iskreno znam kako ti je,i ja sam bila u situaciji (jos uvjek jesam) kada mi je njihova podeska bila najpotrebnija i tada su me ostavili na cjedilu
ako zelis,moj inbox ti je uvijek otvoren,za bilo sta,ubijanje dosade,plakanje il nesto trece...nemoj me krivo shvatit,ne radim to iz sucuti,nego ti zelim pomoc kolko mogu,jer znam kolko puno znaci imati netkoga tko je tu uz tebe no matter what
Amitiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 17:27   #5
Quote:
Amitiel kaže: Pogledaj post
...
Hvala ti, svakako te imam na umu.. trenutno sam se raspričao s nekim drugim, pa ne znam koliko ću imati vremena. Zahvaljujem svakako.

Isto vrijedi i za tebe, javi se.. nadam se samo da ću moći pomoći, jer nisam nešto od savjeta.

Javim se svakako kad nađem vremena.
KillerQuilt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.