Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2008., 14:02   #1
Nestale bebe iz rodilišta i posvojena djeca

Dali je to moguce da beba nestane iz porodista da se proglasi mrtvom? Vjerujte mi da jeste. Moj brat je rodjen 67´.g. u jednom rijeckom porodilistu po rijecima tad dezurnog doktora kao zdrava beba. Navodno sljedeceg dana umire. Mojim roditeljima ne dozvoljavaju da vide mrtvo novorodjence nego im se saopstava da je dijete pokopano na jednom rijeckom groblju. Moji roditelji nevjeruju da im je beba umrla i vrse potragu ali naravno bezuspjesno.Ja nakon znaci 40 g. zapocinjem novu potragu jer nemogu da se pomirim sa tim da je ta beba umrla i negdje pokopana bez dozvole roditelja nego naprotiv vjerujem da je ziv i vjerovatno prodat kao sto je tih godina bio slucaj sa vise od 3000 beba. Tragajuci nailazim na puno vaznih podataka i greski koji su tada napravite nailazim na ljude koji su mi bili spremni pomoci koji su mi davali informacije i savjete. I saznajem da je po zahtjevu koji sam predala da dobijem njegovu smrtovnicu u maticnom uredu upisan da je 13.03.67.g. rodjen i da je 13.03.67.g. upisan kao pokojnik. Pronalazim groblje gdje je pokopan i govore mi da je pokopan 18.03.67´sa odobrenjem roditelja(koji nisu znali gdje im je mrtvo dijete) u djecju grobnicu . U bolnici mi govore da je preminuo 14.03.67´i istog dana pokopan. Molim vas sve koji ovo procitate da mi pomognete jel ja vise neznam sta da mislim . Niti jedan datum se neslaze i sve vise vjerujem da je zaista ziv . I zato vas sve opet molim ako imate bilo koji savjet , ideju ili ste usvojeni ili sumnjate u svoje biol. roditelje javite se pisi te mi ja cu vam biti jako zahvalna. Reci te mi svoje misljenje
bondiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 14:30   #2
nisam znala da se to dogadjalo.

a pitanje je da li je taj covjek uopce u hrvatskoj. ne znam kako bi se moglo uopce djelovati na svjetskoj razini.

a mala je vjerojatnost da je u hrvatskoj.

jedino preko nekoga probat nesto saznat
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 14:22   #3
Quote:
Studentica kaže: Pogledaj post
nisam znala da se to dogadjalo.

a pitanje je da li je taj covjek uopce u hrvatskoj. ne znam kako bi se moglo uopce djelovati na svjetskoj razini.

a mala je vjerojatnost da je u hrvatskoj.

jedino preko nekoga probat nesto saznat
Cula sam da u italiji ima jedna emisija koja trazi nestale osobe. Pa me zanima dali je neko od vas cuo za tu emis. Ja mislim da se na nasem zove Ko je vidjeo ili tako sl. Jer slazem se sa tobom mozda nije u hrvatskoj a dosta nase djece je usvojeno u italijji a Rijeka nije daleko. Sta mislite dali bi bilo dobro da probam tamo otici?
bondiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 14:28   #4
Quote:
bondiko kaže: Pogledaj post
Cula sam da u italiji ima jedna emisija koja trazi nestale osobe. Pa me zanima dali je neko od vas cuo za tu emis. Ja mislim da se na nasem zove Ko je vidjeo ili tako sl. Jer slazem se sa tobom mozda nije u hrvatskoj a dosta nase djece je usvojeno u italijji a Rijeka nije daleko. Sta mislite dali bi bilo dobro da probam tamo otici?
Nedavno je bilo o toj emisiji riječ kad su preko nje našli onog beskućnika za kojeg je jedna gđa iz HR mislila da joj je sin.Kontaktiraj HRT jer preko njih su se spojili sa tom televizijskom postajom iz Italije koja traži nestale osobe
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 23:01   #5
Ali opet nije isto, ovaj maleni je nestao iz rodilišta, proglašen mrtvim, a ovaj što su ga našli iz dvorišta ili tako nekako.
lescolxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 22:45   #6
Quote:
bondiko kaže: Pogledaj post
Cula sam da u italiji ima jedna emisija koja trazi nestale osobe. Pa me zanima dali je neko od vas cuo za tu emis. Ja mislim da se na nasem zove Ko je vidjeo ili tako sl. Jer slazem se sa tobom mozda nije u hrvatskoj a dosta nase djece je usvojeno u italijji a Rijeka nije daleko. Sta mislite dali bi bilo dobro da probam tamo otici?
Emisija u italiji se zove "Chi l'ha visto"
feblu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 14:27   #7
Quote:
feblu kaže: Pogledaj post
Emisija u italiji se zove "Chi l'ha visto"
hvala feblu
bondiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 16:55   #8
da to se dogadjalo i nazalost jos uvijek se dogadja . ja sam citala o jako puno slucajeva i bilo je tu dosta njih koji su uspjeli pronaci svoju djecu na osnovu tih malih greski koje su nacijenjene u datumima . meni je jasno da je to jako tesko pronaci i pogotovo ako ne zivi u hrvatskoj nemam apsolutno niti jednu mogucnost da ga pronadjem ali ja se opet nadam.....
bondiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 20:16   #9
Iskreno suosjećam s patnjom tvojih roditelja i tebe ali se bojim da je malo kasno jer je previše vremena proteklo, teško je sad naći svjedoke za bilo što (ljudi u mirovini, pomrli, raselili se i sl....), ipak sretno!!!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:08   #10
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Iskreno suosjećam s patnjom tvojih roditelja i tebe ali se bojim da je malo kasno jer je previše vremena proteklo, teško je sad naći svjedoke za bilo što (ljudi u mirovini, pomrli, raselili se i sl....), ipak sretno!!!
hvala ti upravu si da je malo kasno ali tada nije bilo dozvoljeno traziti , nisu se mogle dobiti informacije i odgovori na puno pitanja sada moraju da ti daju medicinski dosje ako ga trazis moraju da ti daju smrtovnicu itd. tada je to sve bilo drugacije . i po svim tim dokumentima koje sam skupila dosla sam do zakljucka da nijedan datum se neslaze i ustvari da on negdje zivi.
bondiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 20:30   #11
Možda sam naivna, ali je li moguće napraviti DNK analizu posmrtnih ostataka iz dječje grobnice?
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:15   #12
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
Možda sam naivna, ali je li moguće napraviti DNK analizu posmrtnih ostataka iz dječje grobnice?
Twin ja sam nakon dugog traganja pronasla gdje je on navodno pokopan i tu sam stupila u kontakt sa jednom predivnom sluzbenicom koja je bila spremna da mi pomogne koja je doslovno pregledala citavu arhivu tih god. i rekla mi je da je pokopan 18.03.67.g. u djecju grobnicu uz dozvolu roditelja mozes to da zamislis , sto znaci da se neko jednostavno potpisao umjesto mojih roditelja i isto tako mi je rekla da ta djecja grobnica vise ne postoji sto znaci da ne postoji mogucnos saznati dali je on tu stvarno pokopan ili mozda neko drugo dijete
bondiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 23:20   #13
samo ću onda reći: prestrašno. želim ti sreću, trebat će ti i snage, svakako!
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 08:53   #14
grozno
a ako je doktor/babica/tkogod tko je prisustvovao porodu još živ? pronaći ih i pritisnuti?
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 09:28   #15
Sjećam se da je u Srbiji bila velika afera oko ovakvih slučajeva, pa su medicinske sestre počele priznavati. Čak je neko od "djece", danas odraslih ljudi pronađen u Austriji. Idem probati pronaći.

http://www.kradjabeba.org/pretraga.h...a&Send=Tra%9Ei

http://www.kradjabeba.org/200402.html

http://www.media-diversity.org/Bosni...asa%20deca.htm

http://www.ilustrovana.com/2002/2265/4.htm

Teško mi je dati neki savjet, ovo je jako teška situacija.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 13:34   #16
možda da pokušaš kontaktirati nekog od novinara koji rade emisije o spajanju ljudi, rade istrage i to, možda čak i na stranoj televiziji? oni znaju angažirati i privatne istražitelje i slično...možda imaju neke puteve kojima "obični ljudi" ne mogu samo tako doći do informacije...
u svakom slučaju, tužno i šteta da je puno godina prošlo pa je sada teže postići cilj, ali nemoj odustati!
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 14:12   #17
Quote:
Kikica kaže: Pogledaj post
Sjećam se da je u Srbiji bila velika afera oko ovakvih slučajeva, pa su medicinske sestre počele priznavati. Čak je neko od "djece", danas odraslih ljudi pronađen u Austriji. Idem probati pronaći.

http://www.kradjabeba.org/pretraga.h...a&Send=Tra%9Ei

http://www.kradjabeba.org/200402.html

http://www.media-diversity.org/Bosni...asa%20deca.htm

http://www.ilustrovana.com/2002/2265/4.htm

Teško mi je dati neki savjet, ovo je jako teška situacija.
Nevjerovatno pa to su isti slucajevi kao i kod mene
bondiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 14:14   #18
Quote:
MissLestrange kaže: Pogledaj post
grozno
a ako je doktor/babica/tkogod tko je prisustvovao porodu još živ? pronaći ih i pritisnuti?
doktor koji je tu noc bio dezurni je umro a babica je navodno ziva i neko istrazuje za mene gdje bih je mogla pronaci nadam se da ce uspjeti da je pronadje
bondiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 10:53   #19
drzim ti fige, ali se slazem sa prijedlogom, pokusaj se obratiti u ove emisije sto pomazu naci nekoga.
drzi se
__________________
Give a girl the right shoes and she can conquer the world.
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 11:29   #20
Gle, budući da ja radim u jednoj Zg. bolnici mogu ti reći za papirologiju sa sigurnošću: povijesti bolesti se ne čuvaju dulje od cca 20 g. (pod uslovom da ih do tada nije pogodila "elementarna nepogoda" tipa poplave radi pucanja cijevi i sl., izgrizli miševi i sl.) dakle povijest bolesti o porođaju tvoje majke više fizički ne postoji.
Jedini papiri koji se trajno moraju čuvati ili barem presnimiti na mikrofilmove i sl. medije (tako stoji u zakonu!) su nalazi patohistoloških pregleda tj. biopsija tkiva, tu imaš šanse naći eventualno tzv. PHD nalaz na majčino ime, te nalaz obdukcije (koji je zakonom obvezan) za brata. Dakle: na Patologiji dotične bolnice traži PHD nalaz iz 67. g. na majčino ime, te obdukcijski nalaz novorođenčeta, oni ti vode i Evidenciju umrlih (oni Matičnom uredu dostavljaju Prijavu smrti i Potvrdu smrti, te izdaju Dozvolu za pokop - bez toga niti jedan pokojnik nemože i nesmije biti sahranjen!). Saznaj tko je toga dana bio mrtvozornik. Bez pregleda mrtvozornika gore navedenih papira nema - tj. on ih izdaje i potpisuje. Isto tako prijevoz do groblja obavlja neki od pogrebnika.
Ukoliko je tvoja sumnja istinita bojim se da bi onda bila potrebna malo veća banda koja bi se bavila tzv. trgovinom djecom, nije dovoljan ginekolog i babica, a želim te upozoriti da što se neslaganja u datumima tiće to se i danas može dogoditi, ljudi greše, ne mora to odmah značiti cijelu zavjeru i kriminal.
Evo, nadam se da sam ti bar malo pomogla i sretno!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.