Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2011., 14:27   #221
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
Ja namjeravam staviti Mirena spiralu, nakon što obavim papa test. Zapravo veselim se stavljanju, jer će me na duže vrijeme štititi od trudnoće, a spriječit će mi i obilne menstruacije. Samo me zanima koliko novaca trebam izdvojiti za nju?
prije godinu dana sam ja stavila i koštala me 950 kn. čula sam da nekima ginić naplačuje ugradnju, moja ginička meni nije naplatila ništa. spiralu sam preko nje uzela jer u ljekarni je tada bila oko 1200 kn. znači preko giničke je išlo po nabavnoj cijeni.
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 16:57   #222
Quote:
brenk12 kaže: Pogledaj post
prije godinu dana sam ja stavila i koštala me 950 kn. čula sam da nekima ginić naplačuje ugradnju, moja ginička meni nije naplatila ništa. spiralu sam preko nje uzela jer u ljekarni je tada bila oko 1200 kn. znači preko giničke je išlo po nabavnoj cijeni.
Hvala na informaciji.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 17:06   #223
Quote:
ŠILJO kaže: Pogledaj post
Ja sam imala Mirenu oko 8 mj. i moprala sam je vaditi..Uopće mi nije odgovarala.Non stop sam imala lagana krvarenja onda su počeli bolovi u dnu leđa non stop.Nisam mogla izvaditi robu iz mašine.Na UZV ona je bila na mistu ali ipak nije za mene..Onih par dana kada nisam krvarila i kada me nije bolilo sex je bija bezbolan,neopterećen.Kada sam je izvadila spasila sam se.Bris mi je bija normalan,ona na mistu ali moje tijelo je nikako nije prihvatilo.Događa se.inače ako se zatrudni uz nju obavezan abortus.Tako mi je Dr rekla.Dr mi je još rekla da je imala još par žena sa istim problemom kao moj.Kome paše blago njoj.Riješila je kontracepciju.Moja prijateljica je nakon tableta prišla na Mirenu i nakon 3-4 miseca joj je bila super.Ko i sve.Nekome valja nekome ne..
jako slicno kod mene. nakon 6 mjeseci su poceli problemi, nakon dva mjeseca sam ju izvadila, nije islo. bilo mi je zao ko psu, jer je tih prvih sest mjeseci bilo savrseno, bez krvarenja, bez bolova, savrseno.
rekla mi doktorica da ne znaci da ju u neko kasnije doba necu moci opet probati staviti, mozda kad i ako bum rodila.
zene koje podnose mirenu nemaju sto drugo traziti, to je naj metoda po meni, a i ne nosi neke toliko opasne nuspojave kao pilue npr.
nazalost osobno ne smijem koristiti nista drugo hormonsko (opasnost od tromboze), mirena mi je bila zadnja opcija
Nighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 20:49   #224
Perla, ja sam je sama kupila i platila 600 ili 700kn i ugradnju 200 ili 250kn, Nazovi nekoliko apoteka, različite su cijene u svakoj, ako se dobro sjećam čak i do 200kn!
nann is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 00:08   #225
Quote:
nann kaže: Pogledaj post
Perla, ja sam je sama kupila i platila 600 ili 700kn i ugradnju 200 ili 250kn, Nazovi nekoliko apoteka, različite su cijene u svakoj, ako se dobro sjećam čak i do 200kn!
Odlično i učinit ću to. Nadam se da mi tijelo neće odbaciti tu spiralu, jer mi je dosta obilnih menstruacija, a i ne želim više djece.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 13:32   #226
Evo ja sam stavila Mirenu u petak. Za sad je sve ok. Imam samo lagani iscjedak, nema krvarenja. Ništa me ne boli. Doc mi je rekao da mirujem preko vikenda (nismo se baš sporazumjeli oko termina "mirovanje" ) Uglavnom za sada sve je ok.
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 10:25   #227
Quote:
Nighty kaže: Pogledaj post
jako slicno kod mene. nakon 6 mjeseci su poceli problemi, nakon dva mjeseca sam ju izvadila, nije islo. bilo mi je zao ko psu, jer je tih prvih sest mjeseci bilo savrseno, bez krvarenja, bez bolova, savrseno.
rekla mi doktorica da ne znaci da ju u neko kasnije doba necu moci opet probati staviti, mozda kad i ako bum rodila.
zene koje podnose mirenu nemaju sto drugo traziti, to je naj metoda po meni, a i ne nosi neke toliko opasne nuspojave kao pilue npr.
nazalost osobno ne smijem koristiti nista drugo hormonsko (opasnost od tromboze), mirena mi je bila zadnja opcija
Ovakva slična iskustva imam i ja. Naime stavila sam Mirenu prije 8 mjeseci, postavljanje je boljelo ko sam vrag, čak sam i povraćala od bolova, cijeli dan nisam mogla na noge ... katastrofa. Nakon toga 2 mjeseca nisam imala menstruaciju, pa sam onda dobila dvije u mjesec dana i sad unatrag 2 mjeseca imam svakih 20 dana. Poslije odnosa me sve živo boli i peče, stalno sam naduta, čak sam imala i simptome trudnoće. (Kasnije su mi objasnili da Mirena zapravo radi na principu osjećaja stalne lažne trudnoće tako da mi je laknulo). Konstatno imam iscjedak i svrbež... 3-4 dana između menstruacija mi je ok, sve ostalo je blagi užas. Strašno sam se veselila postavljanju te Mirene jer mi sva ostala kontracepcija nije odgovarala. Međutim kako stvari stoje, vjerojatno ću je vadit. Ako tko ima slična iskustva molim neka se javi, bit će mi lakše da nisam među rijetkima sa ovim simptomima.
__________________
"Kupite cvijeće voljenoj ženi, ne zaboravite i svoju vlastitu"
Babayaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 12:26   #228
o bože...stvarno mi je žao radi problema koje imaš.
znam da sam zločesta sada ali ja sam se preporodila s mirenom. 17,05 smo proslavile godišnjicu ....prezadovoljna sam i već planiram za 4 g kako ću ovu vadit drugu stavljati, pod uvjetom da sve bude ok.

a šta tvoj ginić kaže na sve to?
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 17:42   #229
Quote:
Babayaga kaže: Pogledaj post
Ovakva slična iskustva imam i ja. Naime stavila sam Mirenu prije 8 mjeseci, postavljanje je boljelo ko sam vrag, čak sam i povraćala od bolova, cijeli dan nisam mogla na noge ... katastrofa. Nakon toga 2 mjeseca nisam imala menstruaciju, pa sam onda dobila dvije u mjesec dana i sad unatrag 2 mjeseca imam svakih 20 dana. Poslije odnosa me sve živo boli i peče, stalno sam naduta, čak sam imala i simptome trudnoće. (Kasnije su mi objasnili da Mirena zapravo radi na principu osjećaja stalne lažne trudnoće tako da mi je laknulo). Konstatno imam iscjedak i svrbež... 3-4 dana između menstruacija mi je ok, sve ostalo je blagi užas. Strašno sam se veselila postavljanju te Mirene jer mi sva ostala kontracepcija nije odgovarala. Međutim kako stvari stoje, vjerojatno ću je vadit. Ako tko ima slična iskustva molim neka se javi, bit će mi lakše da nisam među rijetkima sa ovim simptomima.
Pozdrav!
Izgleda da nas ima dosta sa nepovoljnim učincima Mirene.
Ja sam stavila Mirenu u 11.mj.,dva mjeseca sam imala nepravilna krvarenja,točkasta,a nakon toga više ništa.Gin. mi je rekao da većina žena nema uopće mengu pa sam prihvatila da je to normalno(makar meni baš i nije).
Cijelo vrijeme sam se osjećala napuhnuta i muž mi je znao često reći da osjeti končiće.
OK to sam prihvatila da će tako biti dok me prije 15 dana nije počelo strašno boliti u predjelu jajnika i maternice tako da sam završila u bolnici i sumnjali su u vanmateričnu trudnoću.
Na kraju se ispostavilo da nije vanmaterična nego sam ostala trudna uz MIRENU!!! Mirena mi je izvađena ,napravljena kiretaža ,a Mirenu sam dobila u maloj vrećici kao poklon da me podsjeti da je najpouzdanije kontracep. sredstvo kod mene zakazalo.

Pošto nisam na forumu nikada pročitala da se nekom desila trudnoća uz Mirenu ,a i moj gin.ih je stavio oko 5 000 i kaže da ni on nije imao slučaja trudnoće osjetila sam dužnost da ovo napišem ne iz razloga da nekoga plašim,nego samo da uputim na oprez i možda malo češće kontrole.

POZZZZZZZZZZZZZ
samakama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 17:45   #230
Quote:
samakama kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Izgleda da nas ima dosta sa nepovoljnim učincima Mirene.
Ja sam stavila Mirenu u 11.mj.,dva mjeseca sam imala nepravilna krvarenja,točkasta,a nakon toga više ništa.Gin. mi je rekao da većina žena nema uopće mengu pa sam prihvatila da je to normalno(makar meni baš i nije).
Cijelo vrijeme sam se osjećala napuhnuta i muž mi je znao često reći da osjeti končiće.
OK to sam prihvatila da će tako biti dok me prije 15 dana nije počelo strašno boliti u predjelu jajnika i maternice tako da sam završila u bolnici i sumnjali su u vanmateričnu trudnoću.
Na kraju se ispostavilo da nije vanmaterična nego sam ostala trudna uz MIRENU!!! Mirena mi je izvađena ,napravljena kiretaža ,a Mirenu sam dobila u maloj vrećici kao poklon da me podsjeti da je najpouzdanije kontracep. sredstvo kod mene zakazalo.

Pošto nisam na forumu nikada pročitala da se nekom desila trudnoća uz Mirenu ,a i moj gin.ih je stavio oko 5 000 i kaže da ni on nije imao slučaja trudnoće osjetila sam dužnost da ovo napišem ne iz razloga da nekoga plašim,nego samo da uputim na oprez i možda malo češće kontrole.

POZZZZZZZZZZZZZ
Žao mi je što ti se to desilo. Ali ne otkrivamo toplu vodu da se uz svako sredstvo kontracepcije može zatrudnjeti...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 15:24   #231
Ja imam mirenu 5 mjeseci i nemam nikakvih problema osim što u vrijeme pms-a (mengu imam redovito) bi pojela tvornicu Kraš koliko me muči potreba za slatkim, tako da mislim da ću se udebljati i izvaditi je prije vremena.
Na prvom pregledu nakon postavljanja mi se bila pomaknula, vraćena mi je na mjesto, ali stalno imam paranoje kako ću ostati trudna. Tako da vjerujem čim ne dobijem mengu kako treba, ću raditi test na trudnoću....ali eto, iskustva su različita.
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 00:03   #232
Samakama, baš sam iznenađena da si ostala trudna uz Mirenu. Do sada to nikada nisam čula, čak mi ni dva ginekologa nisu to nikada potvrdila da je to ikakva mogućnost. Neznam što se moglo dogoditi. Mirena se postavlja, duboko, duboko horizontalno na samo ušće maternice. Ona skoro pa zatvara to samo ušće. Njena je funkcija da sa svojim hormonalnim djelovanjem sprijeći oplodnju, odnosno laićki "uništi" "nadolazeće" spermadozoide.) Isto tako mi je neobično da ti je suprug osjetio končiće. Meni, se osobno čini da Mirena kod tebe ipak nije bila dobro postavljena, nažalost. Končići se uopće ne smiju osjetiti , ni u kom slučaju, ni za vrijeme mokrenja ni za vrijeme odnosa, ... Ako je krivo postavljena, odnosno ne dovoljno duboko, kako bi rekli ako nije "ugnježdena u svoj položaj odnosno na samo ušće maternice" onda postoji mogućnost da ili sama čak ispadne vani ili da prilikom odnosa se pomakne i tada otvara prostor prema maternici odnosno mogućnost oplodnje ukoliko dođe do penetracije. Svaki ginekolog prilikom postavljanja Mirene, mora dobro paziti način na koji postavlja Mirenu i gdje, te kasnije UZV-om provjeriti njen položaj. Pacijent mora to i pitati i nema nikakve žurbe )) To zna bit bolnoi i za vrijeme postavljanja a i kasnije, sa sukrvicama . Prije postavljanja Mirene pacijentica mora biti opuštena, pa se preporuča uzeti Normabel a kasnije i nešto protiv bolova. Odnose bi bilo dobro malo izbjegavati dva - tri dana, dok sve ne "legne" na svoje mjesto i dok se Vi ne budete osjećali spremni. I to je induvidualno.
Sandrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 11:35   #233
Ja Mirenu uskoro stavljam i bila sam ugodno iznenađena time da sve troškove, pokriva socijalno.
Mirenu naruči liječnik i sve je besplatno, ako se naravno ide kod liječnika preko socijalnog, a ne privatnika.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 19:45   #234
Evo i ja da nešto napišem o tome.
Imam Mirenu već 4g, mogu reći sve najbolje o njoj, osim jedno, a to je da povremeno imam lagano krvarenje za vreme odnosa što mi jako smeta..
Ima li tko slična iskustva??????
lasta 45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 23:50   #235
Ja imam Mirenu godinu i po dana. Bez menst sam oko 6 mj. Sve super, papa testovi uredni, nemam ciste niti ikakvih problema do nedugo. Ne znam ima li poveznice, ali stitnjaca mi pocela slabo raditi, hipotireozu dobila, udebljala se 10 kg u par mj. Cula sam da disbalans stitnjace umanjuje ucinkovitost Mirene, pa sam si kupila testove za trudnocu, pa tako provjeravam. Bas me strah. Inace, ima dosta trudnoca uz Mirenu, samo se ne pise toliko o tome. Barem ne kod nas. Vani ima cak i previse slucajeva. Od onih koje zavrse kiretazom, pa do normalnih poroda bez komplikacija. Bas sam zapamtila iskustvo dviju korisnica kojima nisu uspjeli izvaditi iu uslijed trudnoce, te su jako strahovale. Jedna je rodila bebu, mirena joj bila zapetljana u kosici, a drugoj je bila u rukici. Hehe, kao ono; neces ti mene zaustaviti Eto, ima dosta toga, pa me strah.


---
- Sent from my iPhone using Tapatalk
Arabea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 08:09   #236
Quote:
Arabea kaže: Pogledaj post
Ja imam Mirenu godinu i po dana. Bez menst sam oko 6 mj. Sve super, papa testovi uredni, nemam ciste niti ikakvih problema do nedugo. Ne znam ima li poveznice, ali stitnjaca mi pocela slabo raditi, hipotireozu dobila, udebljala se 10 kg u par mj. Cula sam da disbalans stitnjace umanjuje ucinkovitost Mirene, pa sam si kupila testove za trudnocu, pa tako provjeravam. Bas me strah. Inace, ima dosta trudnoca uz Mirenu, samo se ne pise toliko o tome. Barem ne kod nas. Vani ima cak i previse slucajeva. Od onih koje zavrse kiretazom, pa do normalnih poroda bez komplikacija. Bas sam zapamtila iskustvo dviju korisnica kojima nisu uspjeli izvaditi iu uslijed trudnoce, te su jako strahovale. Jedna je rodila bebu, mirena joj bila zapetljana u kosici, a drugoj je bila u rukici. Hehe, kao ono; neces ti mene zaustaviti Eto, ima dosta toga, pa me strah.


---
- Sent from my iPhone using Tapatalk

Kao što sam već pisala prije mjesec dana, kad mi nestane menga javit će se panika, i eto, baš mi se to dogodilo. Nemam mengu već dva mjeseca, s time da sam prošli bila na pregledu i nisam bila trudna ali opet mi se mirena pomaknula (ne znam je lit ko od vas imao ovo iskustvo, ali meni se već dva puta pomaknula), a sada moram napraviti test jer sam luda više. Stalno sam naduta i izgledam kod sam trudna, stvarno, a i počeli su mi se po licu pojavljivati prištići, s čime nikada nisam imala problemu. Donijela sam odluku da ću izvadit mirenu idući mjesec kad će mi bit vrijeme menge, jer ne želim živjeti bez menstrucije. Nisam sigurna koliko je to zdravo, a i da svaki mjesec mislim da sam trudna, ma nema šanse. Radije ću paziti, pa ako i ostanem trudna, barem ću imati opciju da rodim to dijete...a ne ovako. Svaka je od nas različita i svakoj tijelo drugačije reagira, ja na žalost imam loše iskustvo.
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 01:08   #237
Stavila sam mirenu. Prvi dan me boljelo, a već sutradan nisam ništa osjećala. Dobro mi je bilo. Međutim nakon par dana sam imala odnos i krvarila sam.
Jel još nekom tako bilo i ako je, koliko traje?
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 12:25   #238
Ja sam isto zainteresirana za tu mirenu, jer već mi je dojadilo stalno paziti i svako toliko raditi test za trudnoću pošto već imam dvoje dijece.
Al evo i meni baš nije to ok šta onda nemaš mengu kako bi trebalo, a kamoli da se zdebljam još 10 kg. Neznam budem još razmislila!!!!
2princa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 19:27   #239
Ja sam totalno razočarana.
Ma krvarenje tijekom odnosa i nije toliko veliki problem, da se sve lijepo obaviti, ali da li je ikom pao na pamet oralni seks.
Meni to nikako, nikako nije nevažno.
Ja ću je izvaditi ako to ne budem mogla imati.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 20:27   #240
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
Ja sam totalno razočarana.
Ma krvarenje tijekom odnosa i nije toliko veliki problem, da se sve lijepo obaviti, ali da li je ikom pao na pamet oralni seks.
Meni to nikako, nikako nije nevažno.
Ja ću je izvaditi ako to ne budem mogla imati.
To krvarenje ti je vjerojatno uzrokovano time što je tijekom postavljanja Mirene možda napravljena manja ranica na cerviksu instrumentom.
U svakom slučaju proći će i ne smije biti nikakvog krvarenja tijekom odnosa.

Nije mi baš jasan ovaj dio sa oralnim seksom, zašto bi Mirena imala ikakvog utjecaja na to?
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.