Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2011., 14:52   #261
U ponedjeljak sam naručena za vađenje mirene...imam ju 8 mjeseci i nisam zadovoljna, jer mi se već 2 puta pomaknula, a i nemam mengu uopće i stalno sam naduta, apetit mi se utrostručio, dobila sam 3 kile, počeli su mi se pojavljivati prištići po licu i konstantno se bojim kako ću ostati trudna...tako da, dugo sam i izdržala
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 15:11   #262
Quote:
mikica_zg kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak sam naručena za vađenje mirene...imam ju 8 mjeseci i nisam zadovoljna, jer mi se već 2 puta pomaknula, a i nemam mengu uopće i stalno sam naduta, apetit mi se utrostručio, dobila sam 3 kile, počeli su mi se pojavljivati prištići po licu i konstantno se bojim kako ću ostati trudna...tako da, dugo sam i izdržala
Sve mi je jasno, ali zašto se bojiš da ćeš ostati trudna? Zbog pomicanja?
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 08:54   #263
Quote:
rusha kaže: Pogledaj post
Sve mi je jasno, ali zašto se bojiš da ćeš ostati trudna? Zbog pomicanja?
Da, zbog pomicanja, jer mi nitko ne zna reći kakav je njezin učinak kad se pomakne....a i smeta me to što nemam mengu, a cijeli taj proces mi se odvija u tijelu, pms mi je gori nego ikad prije.
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 11:05   #264
Quote:
mikica_zg kaže: Pogledaj post
Da, zbog pomicanja, jer mi nitko ne zna reći kakav je njezin učinak kad se pomakne....a i smeta me to što nemam mengu, a cijeli taj proces mi se odvija u tijelu, pms mi je gori nego ikad prije.
Kužim. Ja je imam 4 mjeseca i nemam M skoro uopće, ali me to ne muči jer nemam ni druge nuspojave ni poteškoće.
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 11:28   #265
Quote:
rusha kaže: Pogledaj post
Kužim. Ja je imam 4 mjeseca i nemam M skoro uopće, ali me to ne muči jer nemam ni druge nuspojave ni poteškoće.
Ma super, blago tebi. Meni je organizam jednostavno nije prihvatio, iako mi je primarni problem to što mi se pomiče, to još od nikog nisam čula da se dešava.
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 18:40   #266
Quote:
mikica_zg kaže: Pogledaj post
Ma super, blago tebi. Meni je organizam jednostavno nije prihvatio, iako mi je primarni problem to što mi se pomiče, to još od nikog nisam čula da se dešava.
A kako znaš da ti se pomiče? Kaj si išla na češće uzv?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 22:24   #267
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
A kako znaš da ti se pomiče? Kaj si išla na češće uzv?
da baš se i ja to pitam, da li je moguće da ju ginić nezna dobro postaviti? ja kad sam stavljala svoju ginička mi pričala da to ne radi i nezna svatko, naime da imaju posebne obuke za postavljanje (da li spirala ili samo mirene -ne znam).da li je to bila samohvala ili je stvarno tako . meni će uskoro 1,5 godina kak se mirena i ja družimo, je bilo an početku "neugodnosti" ali nakon 3-4 mj. je se sve smirilo, i ja sam zadovoljna. iskreno mi je žao kada čujem da nekim ženama ne odgovara jer ja sam se preporodila, al jbg. nismo svi isti.
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 09:19   #268
Moja gin nije htjela sama to staviti. Dala mi je uputnicu i otišla sam kod dr. u KBC. Ona očito nije bila baš sigurna u sebe što se tiče toga. Mislim, poštujem to, bolje nego da se na meni uči. Dr. u bolnici je odradio odličan posao.
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 08:55   #269
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
A kako znaš da ti se pomiče? Kaj si išla na češće uzv?
Da, išla sam češće, jer mi je na prvom UZV nakon postavljanja bila pomaknuta, pa mi ju je vratio na mjesto i onda mi se opet pomaknula....s time da sam u ovih 8 mjeseci koliko sam ju imala tri puta radila test na trudnoću. Jučer sam je izvadila i sad se moram oporaviti, jer me baš slomilo i psihički i fizički. Ne znam da li ju ginekolog nije dobro postavio pa se micala, ili zato što sam rodila na carski....ili iz nekog trećeg razloga, ali izvadila sam ju prvenstveno zbog toga jer mi se pogoršalo opće stanje organizma, a PMS-ovi se jako pogoršali i menga nestala. I nije mi žao no što sam ju stavila, a ni sad što sam je morala izvaditi, nije mi odgovarala i to je to. Općenito imama problem i sa kont. pilulama, tako da mislim da ću opet na metodu zaštite plodni i neplodni dani
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 19:04   #270
Ja se osjećam k'o alien s njom i nije mi jasno kako je tih neprirodnih skoro pola metra ušlo u mene i di je.
Šalim se.
Samo da prijavim da sam ja jedna od onih zadovoljnih. Nemam nikakvih problema i smetnji.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 19:21   #271
imam pitanje,,dajte mi recite dali kod stavljanja mirene bi moglo doći do kakvih problema pošto imam dvorogu maternicu,pa i nisam mogla vaginalno roditi već s.c.
a razmišljam o mireni.i dajte mi recite kako se to radi i dali jako boli,čula sam da boli dosta.hvala unapried
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 22:29   #272
ja ti neznam ništa o toj dvorogoj maternici, tak da se nebi htjela pravit pametna .
mene je bolilo dosta, sreća ne traje dugo, cca par minuta, s tim da ja imam zavrnuti vrat maternice pa je išlo teže.išla sam 4ti dan menstruacije,stavila i taj dan popila vltaren, osjeća se napetost u maternici. sutra dan ništa, i tako jedno 2 tjedna a onda je počelo ono dosadno krvaruckanje koje je trajalo, i trajalo, i trajalo..pa jedno dobra 4 mjeseca.kod mirene je to normalno.
sada se događa da po 3 mj nemam uopće menstruaciju, pa par mj imam po 3 dana otprl. 3 kapi na dnevnom ulošku.sad se nešto dogodilo, da sam imala mengui nakon 3 dana žestoki pms, sve do danas.mirenu imam godinui pol i ovo je najžešći pms do sada. kupila sam noćurak i vitamin e i pomoglo je sreća.
već sam pisala ranije da sam ja super zadovoljna (bez obzira i na ovo malo patnje) jer sam imala užasno bolne menstruacije, obilna krvarenja tako da u mom slučaju ona je idealno riješenje.
sorry na dugačkom postu,nadam se da sam ti pomogla makar malo sa svojim iskustvom
:
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 15:20   #273
brenk-hvalati puno na inf,naime ja nemam nit bolne nit obilne menge već bi to stavila prvenstveno radi zaštite,mada neznam ni sam kaj bi..dvoumim se između onih flastera.čula sam da su čist ok.al neznam koliko su pouzdani,koliko dugo štite,kako se zovu (da malo proguglam) niti koliko koštaju.mada mi cijena i nije neki problem ali opet.ja bi nešto da štiti a ne boli a nisu tablete i kondom znam da sam komplicirana al eto.. :rašpa: hval ti još jednom na inf
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 08:27   #274
Quote:
franči kaže: Pogledaj post
brenk-hvalati puno na inf,naime ja nemam nit bolne nit obilne menge već bi to stavila prvenstveno radi zaštite,mada neznam ni sam kaj bi..dvoumim se između onih flastera.čula sam da su čist ok.al neznam koliko su pouzdani,koliko dugo štite,kako se zovu (da malo proguglam) niti koliko koštaju.mada mi cijena i nije neki problem ali opet.ja bi nešto da štiti a ne boli a nisu tablete i kondom znam da sam komplicirana al eto.. :rašpa: hval ti još jednom na inf
ja sam na pola njenog korištenja tj. imam je 2ipo godine, i da pokucam o drvo jako sam zadovoljna s njom. kod mene pilule nisu dolazile u obzir jer sam dojila, i iz zdravstvenih problema nisu rješenje za mene, a i poznam sebe, ja vitamine ne mogu popiti na vrijeme, a kamoli pilulu. kondome nikad nismo voljeli ni ja ni MM tako da je Mirena idealna za mene. nema više one panike, jesam trudna nisam.
kad mi ju je stavljala praktički nisam ni osjetila, jedino sam ja imala problema s dugim krvarenjim nakon stavljanja, ali tu bio problem ne u mireni nego u mom zgrušavanju krvi, dobro prebrodila sam to i preporodila se. po ljeti uopće nemam menstruaciju, po zimi dobijem al to traje 1 dan i gotovo.
prvenstveno sam je odabrala zbog zaštita, iz zdravstenih razloga nisam si smjela dopustiti treću trudnoću, tako da sam puno opuštenija, stavila sam je i zaboravila na nju, sex je puno opušteniji i spontaniji. jedino me strah kad prođe tih 5 godina pa ju budem morala vaditi. ali znam da ako se tada ne budemo odlučili na još jedno dijete da ću je opet staviti.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.

Zadnje uređivanje pzulic : 18.10.2011. at 08:34.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:16   #275
mirena

pozz stavila sam spiralu i sada me zanima ,dali se moze desiti trudnoca ako muz svrsi u plodne dane , tj mozemo li uzivati bez pomisli na trudnocu, ja ipak ostajem da ga vadi van prije reda ali ,neznam, iskusne zene koje imaju dali znate , ili se moze bez opasnosti moja ginic je r
visnica34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 14:23   #276
Quote:
visnica34 kaže: Pogledaj post
pozz stavila sam spiralu i sada me zanima ,dali se moze desiti trudnoca ako muz svrsi u plodne dane , tj mozemo li uzivati bez pomisli na trudnocu, ja ipak ostajem da ga vadi van prije reda ali ,neznam, iskusne zene koje imaju dali znate , ili se moze bez opasnosti moja ginic je r
moj muž svaki put svršava u mene, bili plodni ili neplodni dani već 2ipo godine uspješno bez trudnoće, više niti ne računam plodne i neolodne dane. e sad neznam da li imaš običnu spiralu ili Mirenu, za običnu spiralu sam čula dosta slučajeva trudnoće usprkos spirali, ako pišem krivo neka me netko iskusniji ispravi. ja sam Mirenu stavila prvenstveno zbog zaštite i da ga MM ne mora vaditi van jer mi to skroz pokvari cijeli sex.
__________________
ALEN (smucavac mali) 21.11.2007
DINO (mamina maza i priljepak) 09.03.2009.
pzulic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 15:50   #277
mm i ja se sexamo normalno već godinu i pol. nema vađenja, nikada mi i nije palo na pamet da ga vadi , zato imam spiralu, nije bila jeftina pa nek odrađuje ne razmišljam o plodnim danima, mengi ili bilo čemu na tu temu. moram reći da se sexualni život poboljšao od umetanja mirene. za trudnoću neznam nisam nikada čula da se dogodila , ali naravno nikad neznaš. samo eto ja se ne zamaram s time.
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 13:31   #278
pozdrav....već sam pisala da sam stavila Mirenu u 9 mj i ikako otići na prvu kontrolu...
imam osjećaj da ipak nije sve na svom mjestu jer me zna tako zabolit i osjetim često bolove pa i bolove u kukovima i u donjem dijelu leđa---
vi kojima se pomicala Mirena da li ste to osjetile i kakve su bile posljedice?
hvala na odgovoru
matilda30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 18:50   #279
Quote:
mikica_zg kaže: Pogledaj post
Da, išla sam češće, jer mi je na prvom UZV nakon postavljanja bila pomaknuta, pa mi ju je vratio na mjesto i onda mi se opet pomaknula....s time da sam u ovih 8 mjeseci koliko sam ju imala tri puta radila test na trudnoću. Jučer sam je izvadila i sad se moram oporaviti, jer me baš slomilo i psihički i fizički. Ne znam da li ju ginekolog nije dobro postavio pa se micala, ili zato što sam rodila na carski....ili iz nekog trećeg razloga, ali izvadila sam ju prvenstveno zbog toga jer mi se pogoršalo opće stanje organizma, a PMS-ovi se jako pogoršali i menga nestala. I nije mi žao no što sam ju stavila, a ni sad što sam je morala izvaditi, nije mi odgovarala i to je to. Općenito imama problem i sa kont. pilulama, tako da mislim da ću opet na metodu zaštite plodni i neplodni dani
kakav je postupak vađenja? jel bolno ili?
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 09:35   #280
Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
kakav je postupak vađenja? jel bolno ili?
Ne, ništa nisam osjetila. Povukao je končić i to je to, 1 sekunda

Quote:
matilda30 kaže: Pogledaj post
pozdrav....već sam pisala da sam stavila Mirenu u 9 mj i ikako otići na prvu kontrolu...
imam osjećaj da ipak nije sve na svom mjestu jer me zna tako zabolit i osjetim često bolove pa i bolove u kukovima i u donjem dijelu leđa---
vi kojima se pomicala Mirena da li ste to osjetile i kakve su bile posljedice?
hvala na odgovoru

Najbolje ti je da odeš što prije na kontrolu, jer ne mora biti da ti se pomaknula ako imaš te bolove. Mene nije ništa probadalo iako mi je na prvom pregledu već bila pomaknuta (mjesec dana nakon stavljanja) i nakon toga sam išla svaka dva mjeseca na pregled upravo da vidim da li se opet pomaknula.....ovako bez pregleda to ne možeš ni znati ni napipati. Bilo me strah da ću zatrudnit zato što se pomiče, iako mi je ginić rekao da je njeno djelovanje u redu, ali nije me to moglo smiriti.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 05.12.2011. at 17:59. Reason: spajanje postova
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.