Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2010., 09:20   #1
KAKO NAJLAKŠE DO ONLINE PUBLIKE

Poštovani!

Ne znam postoji li još ljudi izgubljenih u dvajsprvom stoljeću koji se pitaju, poput mene, koji je najbolji način za plasiranje svojih škrabarija u bespuća interneta. Naime, voljela bih da se lako može doći do onoga što pišem, pa da se eventualno razvije kvalitetna rasprava, razmjena savjeta, iskustva itd. Mora postojati način da do mene što lakše dođe što veći broj ljudi, pa je li to blog, i na koji način (ima ih brdo, je li stvar u mudrom imenu..?)ili je nešto drugo, znate li za neke korisne linkove, dobre stranice, bilo što, neki književni online klub, nešto osim cijenjenog foruma.hr ??

Hvala!
__________________
you're so pretty when you're unfaithful to me
dolores_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:26   #2
Quote:
dolores_haze kaže: Pogledaj post
Poštovani!

Ne znam postoji li još ljudi izgubljenih u dvajsprvom stoljeću koji se pitaju, poput mene, koji je najbolji način za plasiranje svojih škrabarija u bespuća interneta. Naime, voljela bih da se lako može doći do onoga što pišem, pa da se eventualno razvije kvalitetna rasprava, razmjena savjeta, iskustva itd. Mora postojati način da do mene što lakše dođe što veći broj ljudi, pa je li to blog, i na koji način (ima ih brdo, je li stvar u mudrom imenu..?)ili je nešto drugo, znate li za neke korisne linkove, dobre stranice, bilo što, neki književni online klub, nešto osim cijenjenog foruma.hr ??

Hvala!

Ja mislim - nikako.

Naime, na internetu je previše lako objaviti. Svaki idiot ima svoj blog i piše nešto po njemu. Zbog toga su ljudi u startu skeptični prema sadržaju objavljenom na netu i nerado ga čitaju. U principu, najčitaniji sadržaji na netu često su pisani upravo od autora koji su se najprije postali popularni offline.

Naravno, ima i izuzetaka, ali zovu se izuzeci zato jer nisu pravilo.

Možda je negdje vani drugačije, ali mislim da je kod nas tako.

A pogotovo kad je u pitanju kvalitetna rasprava. Najčešće se ljudima ne da čitati početničke radove i onda ozbiljno i suvislo raspravljati o njima.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 18:02   #3
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Ja mislim - nikako.

Naime, na internetu je previše lako objaviti. Svaki idiot ima svoj blog i piše nešto po njemu. Zbog toga su ljudi u startu skeptični prema sadržaju objavljenom na netu i nerado ga čitaju. U principu, najčitaniji sadržaji na netu često su pisani upravo od autora koji su se najprije postali popularni offline.

Naravno, ima i izuzetaka, ali zovu se izuzeci zato jer nisu pravilo.

Možda je negdje vani drugačije, ali mislim da je kod nas tako.

A pogotovo kad je u pitanju kvalitetna rasprava. Najčešće se ljudima ne da čitati početničke radove i onda ozbiljno i suvislo raspravljati o njima.
da, svaki idiot ima svoj blog. i facebook. i myspace.
Htjela bih napomenuti da nisu u pitanju početnički radovi i da poznajem ovdje-ondje mnogo mladih autora, jako dobrih, koji iz ovih-onih razloga nisu objavljivali, ili nisu objavili više od jedne zbirke poezije itd. i čeznem za nekim mjestom gdje bi se svi ti ljudi okupili, diskutirali, slali radove, internet bi trebao biti dobar način za to, samo opet, ne znam kako da se pročuje.
__________________
you're so pretty when you're unfaithful to me
dolores_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 18:49   #4
Quote:
dolores_haze kaže: Pogledaj post
da, svaki idiot ima svoj blog. i facebook. i myspace.
Htjela bih napomenuti da nisu u pitanju početnički radovi i da poznajem ovdje-ondje mnogo mladih autora, jako dobrih, koji iz ovih-onih razloga nisu objavljivali, ili nisu objavili više od jedne zbirke poezije itd. i čeznem za nekim mjestom gdje bi se svi ti ljudi okupili, diskutirali, slali radove, internet bi trebao biti dobar način za to, samo opet, ne znam kako da se pročuje.
Pokretanje stranice nije pretjerano komplicirano.
Sad kad postoje e-čitači potrebno je samo takve stvari pretvoriti u e-knjige i ponuditi ih. A kad imaš nekakvu ponudu, lako je i glas o tome proširiti.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 01:36   #5
Quote:
dolores_haze kaže: Pogledaj post
da, svaki idiot ima svoj blog. i facebook. i myspace.
Htjela bih napomenuti da nisu u pitanju početnički radovi i da poznajem ovdje-ondje mnogo mladih autora, jako dobrih, koji iz ovih-onih razloga nisu objavljivali, ili nisu objavili više od jedne zbirke poezije itd. i čeznem za nekim mjestom gdje bi se svi ti ljudi okupili, diskutirali, slali radove, internet bi trebao biti dobar način za to, samo opet, ne znam kako da se pročuje.
Svojedobno je bio sajt "pisaća mašina", ne znam postoji li još. To je bilo prije pojave bloga na našim prostorima. Radilo je - ali donekle. Mogao se dobiti pokoji komentar, ali gotovo isključivo vrlo šturi. Također, postojao je efekt društvene mreže - što više prijateljuješ s korisnicima to imaš više čitanja i komentara. Mislim, prirodno je to, ljude zanima što je pisao netko s kim su si ajmo reć bliski. Ali ako nemaš potrebu družiti se, nego te zanima samo pisanje i kritika/povratne informacije, onda ti je to zapravo samo dodatna tlaka.

Inače ne znam za sajt koji bi po tom pitanju bio bolji od ovog foruma.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:52   #6
Mislim da Pisaća mašina još uvijek postoji. Meni je ovo što dolores spominje uvijek bila dobra zamisao, no čini mi se da takve stvari uvijek zakoči ovo što spominje zoran k: efekt društvene mreže. Možda bi na takvim mjestima trebalo postaviti pravilo da svi komentari budu čisto profesionalni, tj. iznošenje mišljenja o tekstovima, bez skretanja u bilo kakve druge teme. Ako netko skrene s teme teksta, to se briše. Koliko bi ljudi bilo za nešto tako usmjereno drugo je pitanje.
Rum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.