Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2003., 14:24   #1
Bojanje odjeće

Cure, pomozite!
Danas sam kupila haljinu, inače sive boje. Planirala sam je dat u kemijsku da je prebojaju u crno. Danas mi je stara rekla da će se, ako je dam bojat, haljina skupit i smanjit jer sadrži 90% viskoze. Ne znam da li je to istina, jer je staroj već pun klitoris moje crnine.
A opet, ne želim da se smanji.
Hvala!
Lilith-first woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 14:37   #2
U svakom većem marketu, tipa Billa, Getro i sl. imaš kupiti farbu za tkaninu ali za mašinu. Kutija je šarena i piše na njoj Colore Italiana. Unutra su dvije kadice koje staviš u bubanj mašine + 1kg soli+ ono što farbaš. Što je veća temperatura, bolje će se uhvatiti boja. Viskoza je prirodan materijal koji se da farbati ali ga hebe onih 10%, to je vjerovatno sintetika?

Druga solucija je da kupiš onu običnu farbu u maloj vrečici i onda sama farbaš u nekom loncu, što ti ne savjetujem jer ti može ispasti na fleke.

Treća solucija je da haljinu pošalješ meni.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 14:37   #3
ne znam da li će ti se haljina skupiti nakon bojanja, ali ja ti to nikako ne preporučujem. par sam puta pokušala obojati odjeću ali sam uvijek bila nezadovoljna, obojena odjeća mi je izgledala skroz drugačije od onog što sam ja željela.
moj savjet ti je da haljinu zadržiš takvu kakva je
čokoladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 14:41   #4
Bojanje nema veze sa skupljanjem.
Ako viskoznu haljinu ubaciš na 90°, normalno da će se skupiti.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 14:53   #5
Quote:
Originally posted by Tija
U svakom većem marketu, tipa Billa, Getro i sl. imaš kupiti farbu za tkaninu ali za mašinu. Kutija je šarena i piše na njoj Colore Italiana. Unutra su dvije kadice koje staviš u bubanj mašine + 1kg soli+ ono što farbaš. Što je veća temperatura, bolje će se uhvatiti boja. Viskoza je prirodan materijal koji se da farbati ali ga hebe onih 10%, to je vjerovatno sintetika?

Druga solucija je da kupiš onu običnu farbu u maloj vrečici i onda sama farbaš u nekom loncu, što ti ne savjetujem jer ti može ispasti na fleke.

Treća solucija je da haljinu pošalješ meni.
a koliko dobro to kemijske čistionice rade? I po kojoj cijeni? Što se tiče fleka, nisu toliko ni bitne. Od haljine ću napraviti pravu štracu. Namjeravam ušivat komade tkanine sa znakićima tipa "čuvajte okoliš" i onda čovjek kako brine o svojoj okolini, anarhija, i sl.
tako da će sva bit ušivena, zapuštena...
onih 10% je sintetika.
Lilith-first woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 14:54   #6
Hvala vam svima na brzim odgovorima! nadam se da će ih stići još...
još jednom thnx
Lilith-first woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 14:58   #7
Ne znam ti za kem. čistionice jer nikad nisam niš tamo nosila a sama sam često farbala. I s tom farbom za mašinu mi ispadne odlično. I još jedan važan detalj, boja se ne ispire pranjem.

tu haljinu možeš slobodno uvaliti na 40°, skupiti se neće a jedino što se može desiti da je ne ofarba u što čisto sumnjam.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 15:09   #8
Quote:
Originally posted by Tija
Ne znam ti za kem. čistionice jer nikad nisam niš tamo nosila a sama sam često farbala. I s tom farbom za mašinu mi ispadne odlično. I još jedan važan detalj, boja se ne ispire pranjem.

tu haljinu možeš slobodno uvaliti na 40°, skupiti se neće a jedino što se može desiti da je ne ofarba u što čisto sumnjam.
još jedno pitanjce... ako je stavim u mašinu boju i uvalim haljinu, hoće li, nakon šte se haljina oboja, ostati boje u mašini? strah me da budući naraštaji odjeće ne budu crni.
Lilith-first woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 15:46   #9
Re: Bojanje odjeće

Quote:
Lilith-first woman kaže:
jer je staroj već pun klitoris moje crnine.

Za ovo "pun klitoris" fakat nisam čula. Al i mojoj staroj je popunjen od moje crnine
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 15:50   #10
Re: Re: Bojanje odjeće

Quote:
Originally posted by GothicA
Za ovo "pun klitoris" fakat nisam čula. Al i mojoj staroj je popunjen od moje crnine
ma to "pun klitoris" sam sada izumila. tila sam napisat "pun *****", ali mi ga stara nema, pa...
nego, zašto su starci tako osjetljivi na crninu. pa pristojnije izgledamo nego većina bezukusnih šminkerica...
Lilith-first woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 16:29   #11
sve da i nadjes boju za viskozu postoji neizbjezan problem veci od skupljanja: tvoj haljina sardzi jos neke elemente tipa konca koji ne mora biti pamucni.
Dakle, ostaje siva
dalje, imas li cif? on se nebu pofarbal..
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 16:43   #12
Quote:
Originally posted by xxGaladrielxx
sve da i nadjes boju za viskozu postoji neizbjezan problem veci od skupljanja: tvoj haljina sardzi jos neke elemente tipa konca koji ne mora biti pamucni.
Dakle, ostaje siva
dalje, imas li cif? on se nebu pofarbal..
ima minimalno konca, ali on nije bitan... samo ga je na rubovima, a to može samo malo osvježit crninu... a cif... to je valjda patent, nisam te skužila. patenta nema.
ma haljina je lijepo jednostavna, prirodna, pada. sve isti materijal, jednostavan kroj, samo to malo konca na krajevima.
najveći mi je problem skupljanje. jer ako se skupi, neće više tako lijepo padat
Lilith-first woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 18:48   #13
Re: Re: Re: Bojanje odjeće

Quote:
Lilith-first woman kaže:
ma to "pun klitoris" sam sada izumila. tila sam napisat "pun *****", ali mi ga stara nema, pa...


Bolje ti je kani se takvih izuma..
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 21:08   #14
Re: Re: Re: Bojanje odjeće

Quote:
Lilith-first woman kaže:
ma to "pun klitoris" sam sada izumila. tila sam napisat "pun *****", ali mi ga stara nema, pa...
nego, zašto su starci tako osjetljivi na crninu. pa pristojnije izgledamo nego većina bezukusnih šminkerica...

A to su ti one spike: crni negativci, zatvoreni, buntovnici, grobari itd.
Fala Bogu da se moja stara pomirila s tim.
Zadnje kaj smo pričali o odjeći je bilo njeno pitanje: "Kaj ćeš ti obući gore za svadbu u subotu? Pa kaj ćeš ići u majici od Sistersa?"
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2003., 22:28   #15
na uputstvu za farbe imas sigurno i temperature potrebne da bi tkanina bila ofarbana. kompariraj sa temperaturom pranja na deklaraciji haljine.
tako ces biti sigurna
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2003., 00:51   #16
Re: Re: Re: Re: Bojanje odjeće

Quote:
Originally posted by GothicA
A to su ti one spike: crni negativci, zatvoreni, buntovnici, grobari itd.
Fala Bogu da se moja stara pomirila s tim.
Zadnje kaj smo pričali o odjeći je bilo njeno pitanje: "Kaj ćeš ti obući gore za svadbu u subotu? Pa kaj ćeš ići u majici od Sistersa?"
ma da.... negativka nisam (hej, pa među šminkerima ima više negativaca nego kod nas). zatvorena... prema nekim ljudima jesam. buntovna... jesam. gorbar.... pa ne... uostalom, ja sam za kremiranje!
danas sam probala haljinu.
stara je već smislila elegantnu verziju nje.
grrrrr! sve mora uprskat.
Lilith-first woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2003., 00:51   #17
Quote:
Originally posted by xxGaladrielxx
na uputstvu za farbe imas sigurno i temperature potrebne da bi tkanina bila ofarbana. kompariraj sa temperaturom pranja na deklaraciji haljine.
tako ces biti sigurna
pametan savjet.
thnx
Lilith-first woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2003., 08:37   #18
Ja mislim da ti to nije baš pametno, uništit ćeš haljinu. Ja sam jednom davno nosila traperice krem boje da ih ofarbam u crno u kem. čistionu (jer je na njima bila jedna fleka) i ispale su zelene Kad sam došla doma bacila sam ih u smeće. To je zato što samo 5% nisu bile od pamuka. A viskoza nije pamuk , koliko jaj znam
trnoruižca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2003., 08:38   #19
Inače, kad sam došla , vlasnica mi je rekla da samo ono što je od 100% pamuka može se uspješno ofarbat, ali ja sam inzistirala da mi ih ipak ofarba.
trnoruižca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2003., 11:15   #20
Viskoza nije pamuk ali je prirodan materijal a svi prirodni materijali kao pamuk, viskoza, svila... mogu se ofarbati. Sintetiku ne moš' ofarbati s ničim! Možda jupol ili belton, nisam probala.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.