Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2012., 19:09   #1
Muhteşem Yüzyıl / spoileri (vol.2)



Serija prati Sulejmanov buran život, uspjehe, pohode, intrige na dvoru i u haremu, dočaravajući epohu 16. stoljeća i moćnog Osmanskog carstva. Sultan Sulejman je na vlast stupio kao mladić od 26 godina, dok je njegova vladavina trajala 46 godina. Bio je najznačajniji osmanski vladar koji je učestvovao u osvajačkim pohodima po Europi, Aziji, a 1521. godine zauzeo je i Beograd.

Ipak, Sulejmanove ambicije bile su još veće, kretao se prema Austrougarskoj predstavljajući prijetnju čitavoj zapadnoj Evropi. Nakon jednog od mnogobrojnih putovanja po Crnom moru, na carski brod koji je prevozio ženske robove kao poklon Sulejmanovoj sviti, dospjela je i Rokselana, kćer ukrajinskog pravoslavnog svećenika. Djevojka je oteta i prodana u roblje, a Sulejman je upravo nju izabrao za svoju novu ženu. Aleksandra je tako postala Hurem. Rodila je Sulejmanu četvoro djece i zajedno s njim vladala Osmanskim carstvom.

Serija je izazvala kontroverze u islamskom svijetu, jer je Sulejman predstavljen kao nemoralan čovjek, bez poštovanja prema ljudima i sklon osobnim zadovoljstvima. Brojne pritužbe gledatelja upućene zbog negativnog predstavljanja ove povijesne ličnosti nisu umanjile popularnost serije u zemljama u kojima je prikazana.



Uloge:
Halit Ergenç - Suleiman the Magnificent
Nur Fettahoğlu - Mahidevran Sultan
Meryem Uzerli - Hürrem
Nebahat Çehre - Ayşe Hafsa Sultan
Okan Yalabık - Pargalı Ibrahim Pasha
Selma Ergeç - "Hatice" Sultan
Filiz Ahmet - "Nigar" Kalfa
Alp Öyken - Pope Clement VII
Selma Keçik - "Daye" Hatun
Nihal Büyükağaç - "Gülşah"
Selim Bayraktar - Sümbül Ağa
Fatih Al - Matrakçı Nasuh
Mehmet Günsür - Şehzade Mustafa
Burak Özçivit - Malkoçoğlu Bali Bey

U 3 sezoni pojavit će se :

Tuncel Kurtiz-Ebu Suud Efendı
Cansu Dere-Firuze
Pelin Karahan-Mihmimah Sultan’ı
Ozan Güven- Rüstem Paşa

Link na vol.1: https://www.forum.hr/showthread.php?t=605155
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum

Zadnje uređivanje S.N.O.B : 30.09.2012. at 19:20.
S.N.O.B is offline  
Old 30.09.2012., 19:12   #2
Evo jeeee

Fala SNOB
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Old 30.09.2012., 19:20   #3
sorry ako je neko imao želju da otvori ,nadam se da se neće ljutit
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 30.09.2012., 19:26   #4
Ja sam javila adminu da on otvori ... ili da netko tko je od pocetka tu.. ja nisam htjela... sto se mene tice sve OK

Oce li biti jos fragmana do srijede?
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Old 30.09.2012., 19:29   #5
Quote:
Eysan kaže: Pogledaj post
Ja sam javila adminu da on otvori ... ili da netko tko je od pocetka tu.. ja nisam htjela... sto se mene tice sve OK

Oce li biti jos fragmana do srijede?
hajde bit će i vol.3

izaći će sigurno sutra još jedan, i slike bit trebale možda već večeras izaći.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 30.09.2012., 19:33   #6
Sulejman na kraju 66. epizode recitira Firuze... evo stihova: (na bugarskom i engleskom)
Quote:
Quote:
Когато те потърся, поникват срежи рози, а те са опиянение за мен.
Родили сме се, казат опонентите ти, сигурни в красотата си.
Планинате е тъжна - на сърцето и душата ми печатът скрит е в Сюлейман.
За някого си амбър, а за други си финес.
С очите на сърна, си муза на поезията ми.
Ей, Мухибби...
Блюбен съм в сияйното ти лице.
Койти види това ми състорние,
то се разбриа, че ще бъде запленен от мен.
Evo kako ide prevod sa bugarskog:

Kada te pogledam, i odrezane ruze ponovo cvatu, a njihov miris je za mene opojan.
Nasi neprijatelji kazu, da smo rodjeni, svjesni lepotom nasom.
I planine su tuzne- zapecateno je srce i dusa Sulejmanova.
Za jedne si kao kilibar, a za druge nezna.
Ti si muza moje pozeije, sa ocima ko u srne.
Ej, Muhibbi..
Zaljubio sam se u tvoje lice koje zraci.
Ko i da vidi moje stanje,naravno, zaljubiti ce se u mene.

Evo nadam se da ste razumeli
__________________
ja plovim daleko i sjećanjima rušim neki tuđi dom a ni'ko ne zna koliko sam voljela i kolika sam mora tuge popila u ovom vremenu bez nas
Ninochka_mk is offline  
Old 30.09.2012., 19:55   #7
jedva čekam što veću ulogu i utjecaj sada rustem-aaaaaaaaaaa, a kasnije rustem-paše...

naš 'rvat'na!

http://hr.wikipedia.org/wiki/Rustem-paša_Hrvat
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 30.09.2012., 20:06   #8
Ja mislila ovaj glumac star,kad on ima 37 godina .. ok samo izgleda staro

A nista se lijepo ne govori za njega....

Nažalost, lijepe riječi o Rustem-paši Hrvatu svele su se samo na njegovu snalažljivost i sposobnost da bilo kojim sredstvima napuni carsku blagajnu. Sulejmanu je za to i bio potreban.
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Old 30.09.2012., 20:14   #9
Quote:
Eysan kaže: Pogledaj post
Ja mislila ovaj glumac star,kad on ima 37 godina .. ok samo izgleda staro
i crno... mislio sam da su izabrali pretamnog glumca, kad pročitah da je rustem-paša stvarno bio tamnoput...

i bit će hurremin veliki prijatelj, a i zet!
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 30.09.2012., 20:53   #10
S.N.O.B... vjeruješ li mi da sam te htio zamoliti da otvoriš temu?
Drago mi je da si to baš ti, a ne neki drugi... ljudi...

Hvala!
halitmy is offline  
Old 01.10.2012., 16:15   #11
Molbica :)

Sad upadam k'o padobranac,ali molim vas divne ljude koji ste ispisali toliko stranica da mi napišete što će se događati s Ibrahimom i Hatidže.
Zanima me,a potrajalo bi dok pročešljam vol.1. Hvala!
just_happy_girl is offline  
Old 01.10.2012., 16:37   #12
Quote:
just_happy_girl kaže: Pogledaj post
Sad upadam k'o padobranac,ali molim vas divne ljude koji ste ispisali toliko stranica da mi napišete što će se događati s Ibrahimom i Hatidže.
Zanima me,a potrajalo bi dok pročešljam vol.1. Hvala!
od kojeg trenutka? od trenutno prikazanih epizoda u hrvatskoj pa nadalje?
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 01.10.2012., 19:10   #13
Quote:
just_happy_girl kaže: Pogledaj post
Sad upadam k'o padobranac,ali molim vas divne ljude koji ste ispisali toliko stranica da mi napišete što će se događati s Ibrahimom i Hatidže.
Zanima me,a potrajalo bi dok pročešljam vol.1. Hvala!
Dugo vremena žive u sreći i spokoju. Dobijaju djecu - blizance (imena im ne znam). Ibrahimu ta veza postaje dosadna, te nalazi ljubavnicu - kalfu Nigar.

Matrački Nasuh se oženi s Nigar, ali ju, u dogovoru s Ibrahimom, oslobodi te se njih dvoje krenu viđati.

Nigar zatrudni, Hatidže krene sumnjati i pošalje ljude da ga prate, ovi što su pratili sve saznaju te to kažu Majci Sultaniji, koja nakon toga onijemi i teško se razboli. Na samoj samrtnoj postelji, Majci dolazi Hurrem (kojoj je za vezu rekla Gulšah - Mahidevranina sluškinja, koja je za to sve slučajno saznala) i govori joj kako će sve objasniti Hatidži. Majku drmne srce i umire. Taman kad Hurrem sve želi reći Hatidži, dolazi Ibrahim i govori kako je Majka umrla.

Kasnije Hurrem pošalje pismo Hatidži, Hatidže to sve istraži i nađe Nigar sa stomakom do trbuha. Ibrahim ode na vojni pohod, a iza sebe ostavi ljutu ženu i trudnu ljubavnicu.

Nakon što Hatidže donese odluku o razvodu s Ibrahimom, odmah ju promijeni kako bi napakostila Hurrem (s kojom je u velikom ratu odnedavno).

Nigar rodi djevojčicu, za koju se misli da je mrtva (iako ja ne vjerujem), Hatidže naredi da se Nigar pogubi (imamo scenu pogubljenja, ali sam ja skeptičan i na tom području).
halitmy is offline  
Old 01.10.2012., 19:30   #14
mala nadopuna... već se vidjelo u nas kako je izgubila prvo dijete...

nakon psikičke krize će opet zatrudnit i rodit plavkastog muškića koji ne plače, ne diše... svi se skamenili osim hurrem koja grabi malog, tuče ga po leđima, i mali na kraju prodisao...

ali uzalud sve... hatiđe zaspala jednom dok je dojila malog, poklopila ga i mali se ugušio...

blizanci su treći pokušaj bračnog para da imaju djecu...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 01.10.2012., 19:44   #15
A brate mili,ne mogu Turci bez tragedije. A njih dvoje mi bili najljepša priča. Hvala vam na spojlanju!

Edit: Svi se skamenili samo Hurrem reagira. A i malo mi nerealno ovo da ga Hatidže uguši. I zločesto prema njoj da sama ubije svoje dijete. :nezna:
just_happy_girl is offline  
Old 01.10.2012., 20:42   #16
Pa nije namjerno ubila svoje dijete.. nezgoda ... ona je ionako pukla vec odavno

A zahvaljujuci Hurrem to joj je dijete ozivilo nakon sto nije disalo.. medjutim to nam je draga hatice zaboravila
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Old 01.10.2012., 21:41   #17
Dobro ajd, prije svih tih nemilih scena, ima jedna meni hot hot, njih dvoje (Hatice i Ibro) u hamamu. Jel netko zna koja je to epizoda? Nekidan skučajno naletila na to na Jutjubu i sad ju ne mogu pronaći.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 01.10.2012., 22:26   #18
67 bolum fragmani 2

http://www.startv.com.tr/dizi/muhtesemyuzyil
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Old 01.10.2012., 22:37   #19
Nigar nam je živa!!!

Transkript:

Beni hiç bir ateş yakamaz biliyor musun neden biliyor musun çünkü ben ateşin ta kendisiyim.
kızı hurremin onune biz attık.
masum bir hatunu olume mi yolladınız?
firuzeyi korumak için gerekirse butun haremi feda ederiz.
ibrahim paşaya haber gönder.tebriz'i bundan böyle osmanlı mülkü sayarım.aksi neticeyi zinhar kabul etmem bilsin!
biz yolumuzdan asla donmeyecegiz bu boyle biline!
ibrahim paşa cok yasa'
malumunuz uzere yarın sefere cıkıyoruz gitmeden evvel size bir hediye sunmak istedim.
serasker sultan ibrahim'in emridir.
serasker sultan demeyin serasker hazretleri deyin yoksa bir bir alırım kellenizi.
ibrahim paşa kendilerine paşa değil sultan denilmesini buyurdular.
halitmy is offline  
Old 01.10.2012., 23:09   #20
Quote:
halitmy kaže: Pogledaj post
Nigar nam je živa!!!
Nisam ni mislila da je mrtva

__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.