Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2015., 11:16   #741
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Jep Jbg baš mi je aktualno pa pišem o tom što me žulja...
a ti sefu onda predlozi da mu to napises crno na bijelo i bok.
svi sretni.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 13:40   #742
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
uglavnom, to je prekompleksna tema za rid i zadire duboko u ljduska prava i ravnopravnost spolova
tako nekako, pa vas molim da se fokusirate na prakticne probleme glede uzimanja bolovanja za dijete. hvala
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 20:04   #743
1 dan bolovanja

jel netko uspio dobiti dan bolovanja za odvesti dijete (mladje od 3 godine) na specijalisticki pregled?
dijete mi je na kontrolama kod x specijalista i ne da mi se vise trositi godisnji za preglede

zvala HZZO
na info telefonu lik misli da imam pravo ali nije siguran, proslijedi me zenama na doznakama - one ne znaju, proslijede me u pravnu sluzbu - veli mi zena da ovisi o pedijatru
i tako... placamo zdravstveno HZZOu ali o pravima odlucuje izabrani lijecnik
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:06   #744
imas pravo na bolovanje.
sto posto
imas i ak; dijete ide kod logopeda npr na terapiju u radno vrijeme.

imas pravo na dan bolovanja i kad za sebe ides na pregled specijalisticki
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 05:06   #745
hvala!
problem je sto, po rijecima pravnice iz HZZOa, to nigdje nije otcno definirano

nadam se da mi, buduci da bolovanje stvarno rijetko koristim, pedijatrica nece raditi probleme

do sada smo koristili godisnje odmore al nakupi se....
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 07:52   #746
ja sam bas pitala radi logopeda, nisam znala kad ce nas naruciti pa su rekli da imam pravo. vjerojatno nije tocno specificirano nego opcenito napisano
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 19:37   #747
Imam jedno pitanje, pa ako netko zna bila bi zahvalna na info.
Znači situacija o kojoj pričam je bila prije godinu dana,ali me zanima da li smo zajebani
Dijete mi je tada imalo 2mj. i morao je ići na operaciju noge u Zagreb.
Ono šta me zanima je - da li je moj dečko, kao otac tog istog djeteta,imao pravo uzeti bolovanje za njega taj dan i dan nakon? Na poslu mu to nitko uopće nije spomenuo, nisu mu htjeli dati ni slobodan dan,pa je on doslovno iz noćne vozio direkt za Zg jer smo u 7 ujutro morali biti tamo.
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 10:26   #748
Quote:
Una1980 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, pa ako netko zna bila bi zahvalna na info.
Znači situacija o kojoj pričam je bila prije godinu dana,ali me zanima da li smo zajebani
Dijete mi je tada imalo 2mj. i morao je ići na operaciju noge u Zagreb.
Ono šta me zanima je - da li je moj dečko, kao otac tog istog djeteta,imao pravo uzeti bolovanje za njega taj dan i dan nakon? Na poslu mu to nitko uopće nije spomenuo, nisu mu htjeli dati ni slobodan dan,pa je on doslovno iz noćne vozio direkt za Zg jer smo u 7 ujutro morali biti tamo.
mislim da nije.
jer si ti na porodiljnom.
znam da je ljudima (tj ocevima) tesko dobiti bolovanje za starije dijete, dok je majka na porodiljnom za mladje.
mislim da bi imao pravo dobiti bolovanje za tebe, da si ti isla na operaciju.

neki kolektivni ugovori imaju razne slobodne dane za svasta nesto (rodjenje djeteta, selidba, ispiti, smrt/ bolest clana obitelji...), pa jedino viditi u firmi kod njega dal postoji to neko pravo.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 11:43   #749
Hvala na info
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 23:35   #750
Malac je bolestan. Ja bih htjela uzeti 2 dana bolovanja, da li ima kakvih problema što je i moj muž na bolovanju? Naime on doma leži i miruje jer ima sumnju na upalu pluća, pa se baš i ne može brinuti za 16-mjesečnog bolesnog klinca.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 09:10   #751
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Malac je bolestan. Ja bih htjela uzeti 2 dana bolovanja, da li ima kakvih problema što je i moj muž na bolovanju? Naime on doma leži i miruje jer ima sumnju na upalu pluća, pa se baš i ne može brinuti za 16-mjesečnog bolesnog klinca.
nema, jedino što ne možete je ići oboje na bolovanje za dijete.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 10:04   #752
Snow pa kaj je vas pokosilo? Toplice?
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 10:35   #753
Mislim da ne. Muz se od petka osjecao koma,al je mislio da je to umor i da ce proc kad se naspava. Ali nije. Savladalo ga u nedjelju popodne totalno.
Malac po izgledu ima isto ko i tata,ali slabije malo.

Muz je imao u ned temperaturu 39,nije se mogao pomaknuti iz kreveta. Malac se jucer na 39 igrao i setao uokolo. Izdrzljiv je
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 10:59   #754
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Malac je bolestan. Ja bih htjela uzeti 2 dana bolovanja, da li ima kakvih problema što je i moj muž na bolovanju? Naime on doma leži i miruje jer ima sumnju na upalu pluća, pa se baš i ne može brinuti za 16-mjesečnog bolesnog klinca.
naravno da nema.
problemi mogu btii kada je muz drugi roditelj nezaposlen ili kada je na porodiljnom (iako se i u ovom slucaju da dogovoriti, npr za specijalisticki pregled starijeg djeteta itd)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 16:40   #755
Prijateljica je u bolnici s djetetom mlađim od 3 godine jer dijete ima upalu pluća. Ima li ona pravo na 100% naknadu plaće iako je dijete u bolnici? Ona je tamo o svom trošku.

Čitam Zakon ali nikako ne mogu pronaći može i to pravo ostvariti iako je dijete u bolnici ili u tom slučaju to ne vrijedi jer je kao pod njihovim (bolničkim) nadzorom pa ona tamo nije potrebna.

Ispričavam se ako sam na krivom mjestu postavila pitanje.
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 18:59   #756
ne moze na bolovanje ako je dijete u bolnici

moze se eventualno dagovoriti sa svijim doktorom da joj da bolovanje za nesto.ali to onda nije 100%

bili bas u bolnici i jedna mama se borila s takvim slucajem

osim ako pedijatar procijeni da je dijete s pisebnim potrebama onda moze ona dobiti kao njegovu pratnju u bolnici ali ne znam kako se to onda vodi s bolovanjem
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:51   #757
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ne moze na bolovanje ako je dijete u bolnici

moze se eventualno dagovoriti sa svijim doktorom da joj da bolovanje za nesto.ali to onda nije 100%

bili bas u bolnici i jedna mama se borila s takvim slucajem

osim ako pedijatar procijeni da je dijete s pisebnim potrebama onda moze ona dobiti kao njegovu pratnju u bolnici ali ne znam kako se to onda vodi s bolovanjem
Da, dok mi je kcer bila u bolnici morala sam koristiti godisnji kako bi bila s njom, bolovanje sam mogla dobiti tek kad su je pustili doma.
listopad14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 20:51   #758
Nije s posebnim potrebama, ne može ići na to. I ona kaže da su joj rekli da nema 100%, ali htjela je još provjeriti, jer možda ipak... Ali ništa onda od toga.

A jel znate gdje to piše? Nisam nigdje pronašla da piše da ne može. Ne piše ni da može, ali negdje bi trebalo pisati onda da se baš ne može. Kaj ne? Imate neki link ili nešto. Sad me to i osobno zanima.

Hvala vam cure!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 21:05   #759
ne znam ti to nazalost
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 21:24   #760
ja sam pisala ovdje vec, i stavila sam u uvodni post (link ne radi, nemam pojma zasto)
ali sam 100% sigurna da se u medjuvremenu nije nista mijenjalo, jer je frendica koristila za operaciju djeteta proslu jesen.

pravo na 100% place za vrijeme bolovanja roditelj nema nikad, osim ako mu placa nije do 4250kn mjesecno.

za vrijeme dok je diejte smjesteno u bolnici jedan roditelj ima pravo na koristenje bolovanja na ime djeteta, ako koristi smjestaj uz dijete ili ako dolazi u vrijeme dnevnog boravka i provede dan uz dijete (od 9-21 najcesce).
treba potvrda lijecnika sa odjela da roditelj boravi uz dijete.

ovo vrijedi za djecu mladju od 5 godina, a za djecu stariju od 5 ako su djeca sa posebnim potrebama i hospitalizacija van mjesta stanovanja.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.