Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2014., 21:27   #41
Zubarka kaže da imaju još takvih primjera i da djecu ne treba forsirati nego pustiti da im to jednostavno dođe "iz dupeta u glavu"
Mi se bojimo da nemamo toliko vremena jer se radi o trajnim zubima
podravec75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:41   #42
Curka 2,5god, mali karijes na četvorci, isuse isuse!!!
Ne boji se zubara, međutim, kud, kako?? Savjetujete me, u šoku sam
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:46   #43
Moja je dobila karijese s 18 mjeseci. Zubari kazu da nema nade pa sam prihvatila tako kako je. Odvede je zubara, ona ima već 2,5, možda joj popravi.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:20   #44
Bili smo i super je bila, međutim zubar ne želi popravljati jer kaže da je premala. Riječ je o točkici i čitam sad privatnim ordinacijama koje nude liječenje karijesa ozonom. Da li je bio tko?
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:38   #45
Nama su zubari rekli da se ništa ne može uraditi. Karijes može biti opasan kod male djece kao sto može biti opasna i gripa i hodanje ulicom, ali u pravilu nije.
Moja genetski ima loše mliječne zube, meni je kao djetetu sve naprijed bilo trulo, ali stalni zubi su mi kvalitetni i biserno bijeli. Nadam se da će i njoj tako biti.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:52   #46
Nuklea Zavisi koliko vam je karijes napredovao..
Zvala sam sad jednu privatnu stomatologiju koja liječi karijes (koji je u začetku) sa ozonom, navodno se neka "gumica" na 30 sec stavi na zubić i karijesa više nema. Taadam! :klap:
Nekako se ne mogu pomiriti sa odgovorom da se tu - ništa ne može.
Ako ima netko iskustva, neka piše

(možda maaalo dramatiziram, ali zubići su nešto na što jako pazim i ovo mi je šok šok - nikad bočica, nikad sokovi po noći, redovno pranje, slatko minimalno..)

Da li sam fulala temu?
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 11:58   #47
Javi, pls, ako uspijete.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 12:13   #48
mi nažalost imamo dosta iskustva sa zubarom (s 2.5 godine slomio jedinicu kad je pao).

prve posjete (koje su trajale godinu dana valjda) su bile navikavanje na zubara, postizanje da se dijete ne boji i da pusti išta raditi.
ono, prvi put dođeš, dijete samo sjedne na stolicu i razgledava instrumente, pa onda idući put mu stavi ogledalce u usta, i sve tako pomalo.

kad se postigne da dijete surađuje, tek tada rade zahvate.

ne znam kad najranije popravljaju zube zbog karijesa, al znam da sigurno to rade i na mliječnim zubima (djeci od 3-4 godine sigurno, čini mi se da je ranije jedino problem što dijete od 2.5 godine nije toliko spremno na suradnju).


nama je dosta pomogla i slikovnica Dora kod zubara.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 12:20   #49
Quote:
klaunina kaže: Pogledaj post

Da li sam fulala temu?
Nisi ali ćeš možda prije odgovore dobiti na dječjem zdravlju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:08   #50
Kod nas u poliknici popravljaju zube djeci od 2 godine na dalje. Kolegica sa posla mi je vodila malenu i popravili su joj taj karijes. Također postoji neki premaz koji se stavlja na te mliječne zubiće.

Promijeni zubara.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:21   #51
U Sarajevu samo jedazubara radi zonom i ne želi raditi mladima od 4 god jer kaže da dijete mora biti potpuno mirno, radi se staklenim sonda. Sad sam zvala

Što se klasičnog popravljanja tiče, normalan zubar to nece raditi malom djetetu jer roditelji moraju čvrsto drzati dijete koje vrišti dok ovaj popravlja i stvara se trauma i strah od zubara za sva vremena,.a to je više štete nego koristi.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:22   #52
ja potpisujem Ex Wannabe mamu.

ovo što nuklea500 piše prvi put čujem, da zubari tvrde da se mliječni zubi ne popravljaju (kod nas u susjedstvu valjda su svi do sad sanirali karijes, napisala sam da ne znam koliko rano to kreće, jer su oni svi išli sa 3+).
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:26   #53
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Što se klasičnog popravljanja tiče, normalan zubar to nece raditi malom djetetu jer roditelji moraju čvrsto drzati dijete koje vrišti dok ovaj popravlja i stvara se trauma i strah od zubara za sva vremena,.a to je više štete nego koristi.
ovo su gluposti / neistine / loši zubari.

i to pišem jer: mm-ov brat je zubar + nahodali smo se s malim zbog te izbijene jedinice (idemo na kliniku pri Medicinskom fakultetu) + znam iskustva 4 djece iz susjedstva.

nitko neće na silu popravljati zube. upravo sam zato napisala postupak - ukoliko se dijete boji, prvi posjeti su upoznavanje, oslobađanje straha.

međutim, imaš djece koja se ne boje ni sa 2 ni sa 3 godine.

jednako kao i s frizerom, na kraju krajeva. moj ga se bojao do ono, 3.5 godine, druga djeca sjede mirno s 1.5 godinom.


edit: ja sam također imala taj "nema šanse da će se prestati bojati " stav, međutim danas je pristup zubara za svaku pohvalu. dakle na Medicinskom faksu (ne znači privatnoj klinici), koliko god imali gužvu, zaista se potrude da se dijete osjeća super. strpljivi su, zezaju se, dijete dobije neku igračku kad odlazi (imaju posudu s igračkama iz kinder jaja i sl i onda dijete izabare).
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:29   #54
Frendica mi je zubarka I popravlja, naravno, I mlijecne zube uz puno zasprehavanja klinaca I gledanje crtica na monitoru.
Nema vristanja I drzanja klinaca. Kad zaboli, ona prestane, zaspreha ih pa onda ispocetka.
I, naravno, treba napraviti prvoo vo sto kaze daisy - ako treba I 5 puta ici zubaru prije popravljanja zuba: da se klinci dizu I spustaju na stolici, pogledaju instrumente, ispiru usta do iznemoglosti I sl.
Ali za to treba imati dobrog I strpljivog zubara, koji po mogucnosti radi privatno, jer si socijalci bas I ne daju puno truda.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:34   #55
a eto, mi super prošli i na teret HZZO, s tim da ćemo kod njih i vaditi uskoro tu jedinicu. i to "probat ćemo", pa ako ne ide, nitko ga neće držati i čupati zub, nego ćemo doći naredni put i probati nanovo.

s tim da vjerujem da će sve biti ok, jer je mali sad već sav ponosan kad dođe i nema apsolutno nikakvog straha (a mene su moji valjda s 10 g vukli unutra )
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:41   #56
Ista stvar I kod mene.
Ja se dan-danas panicno bojim zubara, a zapravo mi ni ne pomaze sto mi frendica popravlja zube jer mi se pred njom nije bed rasplakati dok mi cisti kamenac.
Radije bi jos deset puta radjala na dripu nego isla popravljati zube.

I stalno si stavljam u zadatak da idemo k njoj na razgledavanje ordinacije dok nam zubi nisu pokvareni I nikako da nadjemo vremena.
Na kraju ce me ovako naglo zateci neki karijes kao klauninu pa ce biti veselo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:42   #57
Ja sam zvala valjda sve privatnik u Sarajevu. Kao najranije dob su mi naveli 2,5 godine, a uglavnom 3+. Nitko ne želi ni pokušati raditi s djetetom od 21 mjesec.
Ovo za držanje djeteta i vristanje sam čitala iskustvo jedne mame na nekom forumu.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:44   #58
Bok,
Da se nadovežem,
Pošto sam i sam papak za ići zubaru, dijete sam vodio na prvi pregeld svom hzzo-ovom zubaru uz prijašnji dogovor te još par puta, sve od negdje druge godine.
Pojavile su se maloj neke blage mrlje na jedinici no zubarica je rekla da nije ništa za dramiti.
Najprije mi nije bilo jasno kome i kako, nema nekog posebnog dječjeg zubara kao što imaju pediajtra te kako dogovoriti, odabrati?
Kak ste vi ?
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 13:48   #59
Quote:
mhadina kaže: Pogledaj post
Najprije mi nije bilo jasno kome i kako, nema nekog posebnog dječjeg zubara kao što imaju pediajtra te kako dogovoriti, odabrati?
Kak ste vi ?
ja sam zvala par zubara u blizini, i pitala tko prima djecu (napominjem da budući je moj imao veći problem - slomljeni zub - nije kod tog zubara popravljao, ali smo morali otvoriti karton i dobiti uputnicu).



frupy, ja sam na kraju prepustila mm-u da ga vodi. jednostavno nisam uspjevala odigrati "joj zubari su super, poprave zube, sve je divno", odao bi me zvuk panike u glasu
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 14:02   #60
Ovaj karijes kod moje cure se ne lječi.
Evo doktor koji zagovara liječenje mliječnih zubica kaže da se karijes bočice ne ljeci.
http://www.valdent.hr/djecja-stomato...a-odgovori.php
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:03.