Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2006., 07:28   #61
Quote:
SunBlade kaže:
Procitao sam sve sto je izdao.
Nego, sjetio sam se da sam citao nesto i kada je najbolje ono....kraj.
Dali je Poe to zavrsio ili....? Ne mogu se sjetiti kako se djelo zove, ali ljudi koji su citali znaju o cemu se radi.
Misliš na ono djelo koje govori o posadi broda na moru koje potopi golemi lik u bijelom velu?
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 17:32   #62
Quote:
kachunchica kaže:
...ne daje direktne slike i opise nekih grozota vec te uvede u taj strah i napetost, ishcekivanja neceg uzasavajuceg.
Strava u izvornom obliku.

Davno nisam čitala Poa - možda bih mogla ponovo.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 18:13   #63
Quote:
Constantine kaže:
Misliš na ono djelo koje govori o posadi broda na moru koje potopi golemi lik u bijelom velu?
pa čak se on i u zagoru pojavljuje.kad se bori protiv onog hellingena
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 19:48   #64
Quote:
dr mladjo kaže:
pa čak se on i u zagoru pojavljuje.kad se bori protiv onog hellingena
Da, u onoj epizodi Hellingen se vraća. I nije to samo tako ubačeno, zbilja postoji priča u knjizi, ali se ne sjećam kako se zove... Pojavljuje se također i gavran, crvena smrt, njihalo strave i ono ime Raven, a spominje se i onaj zlatni kukac i zakopano blago.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 20:51   #65
Quote:
Nymph kaže:
Davno nisam čitala Poa - možda bih mogla ponovo.
o istom razmišljam
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 01:33   #66
Upravo sam pročitala Berenice. Strašna je i osjećam djelovanje
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 13:55   #67
Quote:
dhr° kaže:
Upravo sam pročitala Berenice. Strašna je i osjećam djelovanje
Da, ta je najbolja, naročito onaj završetak kada opadne kutija, a iz njih sadržaj. No, najbolje djelovanje ima završetak iz Crni mačak.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 20:21   #68
Crni mačak je lektira, ne bih o njemu

The Pit and the Pendulum Ne toliko sama proza koliko ono što kroz nju govori EDIT: Iako i proza.

Zadnje uređivanje dhr° : 24.03.2006. at 20:56.
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 20:37   #69
Quote:
Constantine kaže:
Da, u onoj epizodi Hellingen se vraća. I nije to samo tako ubačeno, zbilja postoji priča u knjizi, ali se ne sjećam kako se zove... Pojavljuje se također i gavran, crvena smrt, njihalo strave i ono ime Raven, a spominje se i onaj zlatni kukac i zakopano blago.
najbolja epizoda ikad hellingen i master of puppets, runaway professor from prague university, killed a century ago
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 11:00   #70
Poe

Jednom smo u srednjoj školi pisali zadaćnicu i mogli smo birati između tri teme. Jedna od njih je bila "Moj omiljeni pisac" a ja sam pisala o E.A. Poe-u. Profesorica mi je dala jedinicu i poslala me pedagogici koja je riknula od smijeha kada sam joj objasnila zašto sam došla. Na kraju je u razred došao i ravnatelj i tražio da na glas pročitam svoju zadaćnicu. Svi su mi pljeskali i morala sam dobiti peticu, a profesorica je završila na kraju na razgovoru kod ravnatelja. Rekla je da sam morbidna i sklona samoubojstvu. Ha-ha-ha! Poe mi je oduvijek bio fascinantan, a u mojoj biblioteci vjerojatno je najvrjednija knjiga "E. A. Poe Novels" u tvrdom kožnom uvezu s pozlaćenim listovima tiskana u New Jerseyju početkom 20. stoljeća. Malo je teško čitati priče jer su objavljene na originalnom staroengleskom kojim je Poe govorio, ali mi je s godinama postalo lakše. Ne znam zašto, ali kada god bih čitala Gavrana uvijek me je podsjećao na "Utjehu kose". Slični su ugođaji.
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 11:26   #71
Quote:
Pegasus kaže:
Jednom smo u srednjoj školi pisali zadaćnicu i mogli smo birati između tri teme. Jedna od njih je bila "Moj omiljeni pisac" a ja sam pisala o E.A. Poe-u. Profesorica mi je dala jedinicu i poslala me pedagogici koja je riknula od smijeha kada sam joj objasnila zašto sam došla. Na kraju je u razred došao i ravnatelj i tražio da na glas pročitam svoju zadaćnicu. Svi su mi pljeskali i morala sam dobiti peticu, a profesorica je završila na kraju na razgovoru kod ravnatelja. Rekla je da sam morbidna i sklona samoubojstvu. Ha-ha-ha! Poe mi je oduvijek bio fascinantan, a u mojoj biblioteci vjerojatno je najvrjednija knjiga "E. A. Poe Novels" u tvrdom kožnom uvezu s pozlaćenim listovima tiskana u New Jerseyju početkom 20. stoljeća. Malo je teško čitati priče jer su objavljene na originalnom staroengleskom kojim je Poe govorio, ali mi je s godinama postalo lakše. Ne znam zašto, ali kada god bih čitala Gavrana uvijek me je podsjećao na "Utjehu kose". Slični su ugođaji.
__________________
Sinoć, vraćajući se kući, ušao sam u pogrešno dvorište i udario u drvo koje nemam.
beljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 11:29   #72
Ne znam čemu ali thanks
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:23   #73
Quote:
Pegasus kaže:
Jednom smo u srednjoj školi pisali zadaćnicu i mogli smo birati između tri teme. Jedna od njih je bila "Moj omiljeni pisac" a ja sam pisala o E.A. Poe-u. Profesorica mi je dala jedinicu i poslala me pedagogici koja je riknula od smijeha kada sam joj objasnila zašto sam došla. Na kraju je u razred došao i ravnatelj i tražio da na glas pročitam svoju zadaćnicu. Svi su mi pljeskali i morala sam dobiti peticu, a profesorica je završila na kraju na razgovoru kod ravnatelja. Rekla je da sam morbidna i sklona samoubojstvu. Ha-ha-ha! Poe mi je oduvijek bio fascinantan, a u mojoj biblioteci vjerojatno je najvrjednija knjiga "E. A. Poe Novels" u tvrdom kožnom uvezu s pozlaćenim listovima tiskana u New Jerseyju početkom 20. stoljeća. Malo je teško čitati priče jer su objavljene na originalnom staroengleskom kojim je Poe govorio, ali mi je s godinama postalo lakše. Ne znam zašto, ali kada god bih čitala Gavrana uvijek me je podsjećao na "Utjehu kose". Slični su ugođaji.
Kako bi tek reagirala da si navela da ti je omiljeni pisac Charles Bukowski?
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 23:08   #74
AT morn — at noon — at twilight dim —
Maria! thou hast heard my hymn!
In joy and wo — in good and ill —
Mother of God, be with me still!
When the Hours flew brightly by
And not a cloud obscured the sky,
My soul, lest it should truant be,
Thy grace did guide to thine and thee;
Now, when storms of Fate o'ercast
Darkly my Present and my Past,
Let my Future radiant shine
With sweet hopes of thee and thine!



nije da sam neki vjernik, ali ova me pjesma oduševila...
Pea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 19:40   #75
Quote:
Constantine kaže:
Kako bi tek reagirala da si navela da ti je omiljeni pisac Charles Bukowski?
Ili ne daj bože, Barun de Sade. Sigurno bi te strpali u ludnicu!
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 21:43   #76
Quote:
Constantine kaže:
Misliš na ono djelo koje govori o posadi broda na moru koje potopi golemi lik u bijelom velu?
Znam sogurno da su doslina neki otok ili sl. i da su se tamo borili sa nekime i mislim da tu prica prestaje.....tako nekako....
E sada, dali ima uopce nastavak toga djela?
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 15:31   #77
E. A. Poe

de Sade je markiz, Munchausen je barun. Onaj što laže.
Ah, i on je priča za sebe. Negdje u 18. sam se natjerala da pročitam Sodomu i za to mi je trebalo dva mjeseca. Ali sada barem znam o čemu se radi u njegovim djelima. Volim to osobno provjerit, ništa ne vjerujem nikome na riječ. Pozdrav, društvo, čitamo se sutra. Gledajte kako je divno vrijeme... odoh na zrak
Pegasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 18:15   #78
Quote:
el_mariachi kaže:
Serbedzija je fenomenalan pri recitiranju ove poeme.
Annabel Lee...
Ma, jači su mi Buco i Srđan
smallnumber8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 00:34   #79
...offtopic: De Sade (vidjeh da ga netko spominje)
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 14:06   #80
E.A.Poe

mene zanima kaj mislite o njemu i koja su vam najbolja njegova djela
__________________
Get in the ring motherfucker and I'll kick you're bitchy little ass.... punk!
Gunsica_89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.