Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2007., 23:30   #1
Opet žene...

Toliko sam se puta opekao i sve uzalud, nikada se neću opametiti i naučiti ponašati prema ženama. Počinjem vjerovati da je to nemoguće. Čak sam počeo razmišljati o tome da se bacim u gejeve. Bar se možeš pošteno potuć kad se posvađaš sa dečkom a mogu mislit kakav je pomirbeni seks nakon tuče ! Kod žena je uvijek ista priča, jedno misle, drugo rade a treće govore. Pa se ti snađi. Koliko god se trudio razumjeti ih - to je nemoguće. Koliko god se trudio udovoljiti im, uvijek će ti predbacit nešto, neku sitnicu za kojom se inače nebi ni okrenuo. E baš oko te sitnice će ti žensko iskopat neviđeno sranje. I uvijek tako. Ponekad mi je usred svađe smiješno, ne mogu a da se ne počnem smijat i onda napravim još veće sranje. Kako ostat hladan kad se moraš opravdavat za nešto što ti je apsoštrumfno irelevantno i trivijalno ? Nešto tebi totalno nebitno, glupa sitnica, detaljčić…e tu leži sranje. Ima neka izreka koja kaže '' Žene imaju problem za svako rješenje '' . S tim se u potpunosti slažem. A i veze su mi u globalu smiješne. U početku je, naravno, sve prekrasno. Obavezno maštamo o kućici u cvijeću i čoporu djece. Možeš glumit bolje nego De Niro ali uzalud jer je upravo fascinantna sposobnost žena u pronalaženju i isticanju loših osobina kod muškaraca. Problemi nastaju kad ti prvi put prdneš. Ona će reći da joj to ne smeta ali, naravno, ne misli tako. U sebi ona misli da si bezobrazna svinja i šporkulja kojoj nije stalo do nje. Jedan moj frend prdežom određuje kvalitetu veze. Ako mu se cura jako sviđa onda se suzdržava mjesec-dva a ako mu nije previše napeta onda ga odvali već na drugom-trećem sastanku. I to onako cinički, dok je sa smiješkom gleda u oči. Najbolje se odmah dobro isprdit, nek zna s kime ima posla. Koliko god to one mrzile, bolje je to odmah riješit nego stiskat ili svakih par minuta ići u wc. Uglavnom, najbolji u vezama su prekidi. Skoro uvijek su gadni i komplicirani. Ima ih više vrsta. Kad se jedna strana ohladi, druga je jebena stranka i pati. To je gadno za onog drugog. Kad se oboje ohladite, to je najlakše. Prekinete i padne vam oboma kamen sa srca. Takvih je prekida najmanje. Najgluplji su oni prekidi kad se ti i ona volite ali vas neka viša sila ili neki nevjerovatno glupi razlog sprečava i koči vašu sreću. Po defaultu takve razloge iznalaze žene. Ti ne vjeruješ da se to dešava ali poučen iskustvom svađa oko ničega znaš da je to istina. Ponekad ti se može činiti da je sve to neki reality show ili candid camera dok je slušaš kako ti govori '' …bolje je tako, i sam to znaš, shvatit ćeš vremenom itd…'' ali na kraju shvatiš da je sve to zbilja. Ponekad ti dođe da se nasmiješ i zapitaš ju dali se šali ali onda si napravio još veće sranje. Ako je to uopće moguće. Mislim da žene već unaprijed imaju isplanirano sranje u glavi. Sve tvoje grijehe zapisuju u mali notesić, kao onaj od Broja jedan iz Alan Forda, i onda ti po potrebi određeno sranje posluže i serviraju pod nos. Nemoguće je ne napraviti sranje. Čak i ako si taj dan došao po nju sa buketom ruža, odveo je limuzinom u najskuplji restoran gdje ste jeli pohane čovječje ribice, poklonio joj dijamantnu tijaru, unajmio Stonse da sviraju pored stola, ona će ti zamjeriti što joj nisi pridržao kaput dok se oblačila. Nema veze to što si ti baš u tom trenu plaćao račun ili nešto obavljao, grijeh je tu. Nakon nekog vremena shvatiš da su sve žene u biti iste. U početku se pretvaraju ali prije ili kasnije postanu Zelde. Tako sam prozvao kumovu ženu i taj mi naziv baš nekako najviše paše za 90 % žena. Onih 10 % koje nisu Zelde su odavno zauzete a srećkovići koji su ih uboli ni sami nisu svjesni koje su guzice. Žena koja nije Zelda je u biti muško sa pičkom. Ne opterećuje se sitnicama,i nema notesić Broja jedan. Ukratko - ne gnjavi bezveze. Najčešće su to prave ljepotice sa svim atributima, vrijedne i uspješne u svakom pogledu. Znam par takvih žena i ponekad noću tiho grcam i plačem zato što nikako da i ja nađem jednu…
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 18:26   #2
Draga Kate !

Nadam se da nećeš pročitati ovo pismo nego ga samo baciti u smeće. Moram ti ovo napisati jer sam ostao nedorečen kao i puno puta u razgovoru sa tobom. To je zato jer ti voliš pričati i voliš da te netko sluša a misliš još i da si uvijek u pravu i da sve najbolje znaš. E pa znaj još i ovo : povrijedila si me. Kolko god se ja pravio tvrd i koliko god ti mislila da mi nije stalo do tebe, prevarila si se. Ja znam da imam problema sa pokazivanjem svojih emocija, znam da ponekad djelujem hladan ali znaj da iznutra nije tako. Zato i patim otkad si odlučila da je bolje da ne budemo zajedno. Nek ti bude, znaj da ću te preboljeti ali ti nikad nećeš znati da sam te bio spreman voljeti zauvijek. Bio bih ti skinuo zvijezde s neba da si htjela, nikada te nebih povrijedio ili prevario. Uvijek sam ti bio prokleto iskren i sad zbog toga i patim. Ovaj put sam naučio školu. Umjesto da se potpuno otvorim i sve iskreno kažem, drugi puta ću šutjeti. Ja sam romantična budala koja uvijek uči na teži način, još uvijek vjerujem u bajke o sretnoj i vječnoj ljubavi. Osim razuma, i moje je srce smotano, da ne kažem glupo, pa se tako olako zaljubljuje i ne sluša glas razuma. Onaj isti glas koji mi je poručivao da se ne zalijećem, glas koji nije vjerovao svemu onome što si ti tako slatkorječivo planirala o našoj budućnosti. Svejedno, hvala ti na svim onim lijepim trenucima koje sam uživao sa tobom. Ne zamjeram ti što si prekinula našu vezu. Još uvijek te volim i zato želim da budeš sretna. Bolje je da nikad nisi saznala koliko je duboka moja ljubav. Da, toliko sam glup i slijep ali i to će proći. Ti zaslužuješ nekog boljeg, nekog ko će te u potpunosti ispuniti. Zaslužuješ svoje savršenstvo u koje toliko slijepo vjeruješ. Nebih želio da se opečeš i saznaš da savršenstvo ne postoji. Nebih želio niti da shvatiš da si prošla pokraj sreće a sada se moraš zadovoljiti sa manjim…Iskreno iz srca – želim ti svu sreću svijeta. Zbogom zauvijek…

E al ga i ja mogu srat kad me volja Sve ovo gore se može svesti na jednu jednostavnu rečenicu. Žao mi je al' jebiga. Ili umjesto pisma poslat sms : sori ( obavezan smajli ) Još jedna u nizu, so what ? Istina je da su prekidi skoro uvijek bed ali to se da riješiti pivčinom. Možda i ludim gljivama? Probao sam ih jednom, stvarno su mi proširile obzore i um. Čitao sam da su manje štetne za blentaru od aspirina ejjj !!! A tako lijepo pročiste čakre, expandiraju ti um van granica lubanje, osjećaš da letiš na mislima dok gledaš prirodu kako se nadmoćno prostire dokle pogled seže. Udahneš punim plućima dok halucinirajući pišaš po kamenju i promatraš to božanstvo oko sebe. I zar da se onda gnjavim nekim tričarijama ? Zar da mijenjam podrig za prdac ? Lijepo kaže zen da si izađeš iz mozga i onda pogledaš misli. Tek tada možeš shvatiti koliko si ograničen. Tada možeš uživati u vjetru. No dobro...odojak na sendvič sa mortadelom
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 18:32   #3
kaj to književno djelo?
emile ajar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 18:36   #4
Možda su im imena kriva? Mare, Kate, Ane...Ne budan sanjati...
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:01   #5
Quote:
annerri kaže: Pogledaj post
Možda su im imena kriva? Mare, Kate, Ane...Ne budan sanjati...
what ???
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 19:46   #6
Quote:
Da Kang kaže: Pogledaj post
what ???
Eh, onda Katarina. Djelo odmah dobiva na težini.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:44   #7
tolko si ga zbinila da je osto bez teksta
emile ajar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:18   #8
Quote:
emile ajar kaže: Pogledaj post
tolko si ga zbinila da je osto bez teksta
lako meni za te SMS-ove-one, ali ako krene onaj roman, bježim glavom bez obzira. Dječji navodno. Ti pročitaj i daj u par crta.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 16:43   #9
Moja Ane

Jedne večeri, godine gospodnje te i te, dana tog i tog, vraćao sam se sa 3 promila u krvi iz diska. Oko mene je bila četa prijatelja koji su pokušavali nešto otpjevati ali im nije baš uspjevalo. Jedino su uspjeli isprovocirat stariju šjoru, lokalnu oštrokonđu koja se pojavila na prozoru i lavorom šporke vode zalila onih par nevinih nesretnika koji nisu pjevali. Dok sam bauljao putem prema pekari, prišla mi je ona. U trenu sam pao na 1 promil a oči su mi se zacaklile dok sam gledao Ane kako me svileno nježnim glasom pita dali je poznam. Ne sjećam se što sam odgovorio ali znam da sam putem do pekare besramno gledao u njezinu guzicu. Kasnije smo se ja I Ane zajedno vraćali u selo. Sjećam se da je spominjala noćno kupanje i to mi je bilo dosta za sutrašnje ranojutarnje onanisanje. Nisam je vidio tjedan dana a onda se pojavila u subotu dok sam pišao iza mesnice. Nagovarala me 10-tak minuta dok nisam pokleknuo, besramno odjebao prijatelje koji su me čekali i otišao sa njom i njezinim prijateljicama na noćno kupanje. Uživao sam gledajući je u polumraku kako se skida. Nećkao sam se za kupanje ali me ona odvukla… mogla je raditi samnom što je htjela, uživao sam kao nikad dok smo se kupali na mjesečini. Odvukao sam je u duboko i molio boga da je uhvati grč pa da je ja mogu spasit i ispast Rambo. Smetale su me njezine prijateljice i još neki dečki što su se pobacali u more. Želio sam da smo sami na mjesečini. Zaljubio sam se u Ane do ušiju što je bio svojevrstan problem. Ona je, naime, bila oženjena i imala je dijete. Bila je starija od mene 8 godina ali to me nije nimalo smetalo. Znao sam da je došla sama na školj a da joj je muž ostao u gradu sa djetetom. Mislio sam da nemam nikakve šanse kod nje sve dok me na fešti nije pozvala na stranu da popričamo. Pričala mi je o tome kako ne voli svog muža i da je s njim u braku samo zbog malog. U roku od 5 minuta uvalila mi je jezičinu do grla dok se još nisam ni snašao. Pitala me nakon sočnog poljupca zašto to radim a ja sam slijegao ramenima. Nisam znao što bih joj rekao. Uživao sam u njenim zagrljajima i poljupcima i molio boga da vrijeme stane. Topio sam se pri svakom njenom dodiru. Poslala mi je poruku drugi dan predvečer, cijeli dan sam čekao tu poruku grizući nokte. U poruci je pisalo : '' Ča činiš ? ''. Odgovorio sam joj odmah da ne prestajem misliti na nju i sjebao situaciju. Ane nije voljela da joj govorim kako je volim. Ona je voljela obrnuto. Shvatio sam to u narednim danima preko silnih poruka. Kada bih joj napisao da je volim, odjebavala bi me pa sam prešao na drugu taktiku. Pisao bih joj da se moramo rastati i da naša veza nema smisla pa bi me onda pozivala na ponoćne sastanke. Morali smo tajiti našu vezu i u tome je bilo neke dodatne draži. Morao sam se iskradati iz društva tvrdeći da idem pišati te zatim nestajao na par sati. Sastajali smo se uvijek noću na kupalištu ili obližnjim pjacalima. Ljubili smo se strastveno i mazili. Jednom prilikom, odvela me ispred diska koji je te večeri bio zatvoren. Počela me ljubiti i pitala me dali želim da mi ga popuši. Naravno, pristao sam i legao se nasred puta. Pušila mi ga je dugo i sočno, ne mareći što nas ljudi mogu vidjeti sa prozora okolnih kuća. Bila je stvarno luda i vatrena. Večer kasnije je pokleknula dok sam joj otkopčavao šlic, nije me odgurivala kao inače nego me čak vukla prema dolje i namještavala mi se. Počeo sam je lizati i na tome stao. Od silne želje mi se smrzla moja muškost. Pokušao sam se izvući na spiku ali shvatio sam da me ubrala kad je zapitala dali sam peder. Iduće večeri bila je fešta, popio sam 10-tak piva i potegao malo bijelog. Pozvala me sms-om u mrak na obali i opalila mi šamarčinu kad sam joj priznao svoje grijehe. Te večeri se nije htjela mazit nego samo razgovarati. Otvorla mi je svoju dušu i rekla da ima hepatitis. Pokupila ga je od nekog đankija s kojim se par put poševila dok je još bila klinka. Misli su mi se rojile glavom ali nisam joj ništa rekao, uništila mi je večer a možda i život. Idućeg jutra probudio sam se rano. Bio sam uplašen, ljut i razočaran. Kao da sam znao da nešto mora ne valjati u cijeloj toj priči. Razmišljao sam o tome kako ću morati živjeti sa hepatitisom do kraja života. Razmišljao sam o tome kakva kučka mora biti žena koja ti svjesno i namjerno prenese takvu bolest. U razmišljanju me prekinula njena poruka. Pisala mi je da se šalila o svemu jer mi se htjela osvetiti zbog bijelog. Neki njezin bratić je zaglavio komunu pa je ona imala paranoju. Te večeri sam se zgazio još gore samo joj ovaj put nisam ništa rekao. Sutradan sam kretao nazad u svoju provinciju i znao sam da je neću više vidjeti. Slika mi je preskakala od pijanstva dok sam je čekao na obali. Već se polako danilo kad je napokon došla. Nije bila baš raspložena za maženje a ja sam popio viagru za svaki slučaj. Prvom sam joj prilikom uvalio jezičinu i prstenjaka pa se napalila i počela me otkopčavati. Rekla je da hoće da joj ga malo stavim. Jebali smo se nasred ceste, već se bilo potpuno razdanilo. Svako nas je mogao vidjeti ali nas nije bilo briga. Uživali smo prvi i zadnji put u pravom sexu, možda čak i ljubavi. 3 sata kasnije, otputovao sam brodom i više je nikad nisam vidio. Još uvijek si šaljemo poruke ali sve rjeđe i rjeđe…svejedno, nikada je neću zaboraviti.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 17:17   #10
Quote:
emile ajar kaže: Pogledaj post
tolko si ga zbinila da je osto bez teksta
K'o što vidiš. Sad je Mare na redu. I kol'ko to poruka jest? Ili je emajlirani stil? (Mogla sam ja i šutjeti, al' kad ne ide.. ).
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 17:54   #11
Zelda

Hej lutkoice, sviđa ti se jelda ?
Evo jedne za tebe...

Zelda je žena koju gledaš i trpiš svaki dan. Bilo ti je lijepo s njom prvih mjesec-dva, čak i duže, ovisno koliko dugo se pretvarala, ali čim te osvojila i vezala pokazala je zmijski jezik. Ti se uvjeravaš da to nije tako ali negdje duboko u sebi znaš da je. Ima nešto u muškom umu što nas tjera da ostanemo vezani. Valjda taj osjećaj da ti netko mora kenjat i da ćeš ionako naletjet na drugu Zeldu. To i nije daleko od istine kada se uzme u obzir da mali postotak žena nisu Zelde. Uglavnom, Zelda ti kenja za svaku glupost, čak i unaprijed. Ako i nisi napravio sranje, mogao bi. Ona to predviđa i to u najcrnjoj mogućoj izvedbi. Ponekad ti se čini da bi Zelda bila nepresušan izvor scenarija za sapunice meksičke produkcije. Zelda hoće da joj čitaš misli. Ona kaže ne a u biti misli da. Ti moraš znati da ona misli da a ako joj nisi u stanju pročitati misli i shvatiti da ona želi da, e onda si opet kriv. Tebi nije jasno zašto ona jednostavno ne kaže da ali to je nemoguće. Ti moraš čitati njene misli jer si inače kriv što je ne razumiješ. Kad ne dođeš na vrijeme kući jer si se zapio sa ekipom, znaš da ti neće kenjat. Ona će to napravit suptilnije, sutradan, dok tebi glava puca po šavovima i dok više boli.Možda čak i preksutra ali nećeš se izvuć. Zelda ne može izdržat a da ne kenja bez potrebe. Ona bi crkla da šuti. Svaka Zelda ima notes Broja jedan iz Alan Forda. Zelda nikad ne zaboravlja niti jedan tvoj grijeh. Da se nekako na tvojim grijesima može naučit fakultet, Zelda bi bila jebeni akademik. Kada jednom oženiš Zeldu i dobiješ dijete, tek onda si najebao. Ona ti zamjera što je bila u bolnici i rađala a ti si se okolo napijao slaveći rođenje svoga sina. Čak i ako si bio s njom na porodu, nisi smio dopustit da te potjeraju iz bolnice.Ona je na porođajnom i čuva dijete ali ti predbacuje jer ga ti ne čuvaš. Kad ga ti ipak čuvaš a dijete slučajno zaplače, ona ti ga otme iz ruku predbacujući ti da ga namjerno zapostavljaš samo zato da bi ga ona morala pazit. Zelda ti zamjera što mora dojit dijete i bit pored njega a ti ideš na posao. O izlascima da ne govorimo. Svaki tvoj izlazak je evidentiran u notes. Zelda uvijek radi po kući čak i ako se rezultati ne vide. Nedo ti bog spočitnut joj da opet nemaš čistih gaća i čarapa a prije 10 dana si kupio 15 pari. Ponekad ti se čini da je iza veš mašine zona sumraka, Bermudski trokut u kojem nestaje svo tvoje donje rublje i najdraža roba ali nije tako. Ona namjerno ne pere tvoju najdražu robu da se ne potroši ili pohaba. Ona misli na tebe a ti joj kenjaš jer si već 3 dana u istim gaćama koje si odavno zaprdio. Licemjeru, barem znaš da žuta strana ide ispred a smeđa iza. To znanje ti služi onih par put mjesečno kad skineš gaće i dobiješ pičke, kad ti se Zelda smiluje, legne na leđa i raširi noge. Ti svršiš za 3 minute jer su ti jaja puna, ni drkanje te više ne spašava. Ona glumi da je svršila i kaže da je bilo super ali kad se jednom posvađate oko sexa, predbacivat će ti da već odavno nisi strastven pa zato nije ni ona. Naći će neki datum koji je zapamtila i spočitnuti da baš otad nisi strastven. Ti je varaš, svinjo šovinistička, a ona radi sve za tebe. I nemoj se izvlačit da je ne varaš jer ona to zna bolje od tebe. Ona sve zna bolje od tebe. Ponekad misliš da si glavni u kući ali nije tako. I sam si toga svjestankad malo dublje razmisliš. Zelda uvijek kuha hranu koju ona voli. Zelda zna da ti najviše voliš pire ali svejedno jedeš pomfrit 4 dana u tjednu. Ti mrziš pomfrit ali on je bolji za tebe. Zelda to zna. Pire jedeš 2 put godišnje i to ti je dosta. Ako se još jednom pobuniš na jednoličnu hranu, kuhat ćeš si sam. To ti predbaci svaki put ako nedajbože nešto prigovoriš. Ako nisi gladan a ona je kuhala, tek onda si svinja jer trebao si znati da ona kuha i ne jesti. Ona se muči cijeli dan zbog tebe a ti to neznaš cijenit. Da je uistinu voliš, nagurao bi tu hranu makar i u šupak. Kad napokon skuha nešto novo ili ispeče neki kolač, onda ti ne vjeruje kad joj kažeš da je dobar jer je uhvatila izraz na tvojem licu koji joj je rekao suprotno. Ona baca kolače u smeće i kune se da ih više nikad neće radit. I sve to samo zato jer si slučajno zagrizao u ljusku oraha. Naravno, to je laž kojom se pokušavaš izvući. Ti uvijek lažeš a ona je uvijek iskrena. Kao i onaj put u dućanu kad je htjela jaknu od soma eura i tvrdila da si je ne može priuštit. Ti si, svinjo egositična, umjesto da kao uvijek misliš samo na sebe, trebao ići u nedozvoljeni minus, peglati karticu, napraviti bilo šta i kupiti joj tu jaknu. Ti si to trebao razumjeti. Pravi muškarci razumiju dok mlakonje poput tebe samo gledaju televiziju i piju pivo.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 19:01   #12
Otkud mi je ta Zelda poznata? I veš-mašina?

Aaaa, odavde. http://www.youtube.com/watch?v=nyiJGctzCgo
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 19:32   #13
meni odavde http://www.youtube.com/watch?v=u-OClptuMHE
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 19:41   #14
Quote:
Da Kang kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=2KQJFpBWXfU&NR=1
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 20:22   #15
[QUOTE=Da Kang;11528885]Hej lutkoice, sviđa ti se jelda ?
Evo jedne za tebe...
QUOTE]

ovo je bilo tebi namjenjeno, lutkoice.
moram priznati inovativno te oslovio.
bit će nešto od njega kao pisca
emile ajar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 21:45   #16
And now - something completely different

Jednom prilikom, pekao sam palačinke. Najviše ih volim sa nutelom i orasima. Tada, iz jedne mi se palačinke ukazala majka bojža. I to tek kad sam je skroz ispekao i bacio na tanjur. Onaj smeđiji dio bio je savršeno oblikovan tako da sam odmah prepoznao Mariju. Usta su joj se micala kao na animacijama iz monti pajtona a čak je i glas ličio na Cleeseov dok imitira gospođe u skečevima. Pitao sam se jeli moguće da majka bojža voli pajtone ali tada me prekinula u razmišljanju i spočitnula mi što nisam pazio na satovima povijesti. Gorane, rekla mi je, zašto si bio nestašan na povijesti ? Moraš naučiti povijest, to je jako važno. U trenu mi je prošlo mislima kako me drugarica iz povijesti vukla za zulufe kad sam bio zločest. Ponekad me znala gađati kredom a ponekad bih samo stajao u kutu. Ponekad je pribjegavala sadističkim tehnikama kad bi me natjerala da stojim ti ispred razreda sa ispruženim rukama sve dok me nebi zaboljele. Drugarica se zlurado cerila i uživala u mojoj patnji dok su meni datumi ostali zamagljeni od frustracija. Zato sam dugo vremena mislio da je Ban Jelačić mađar a kralj Tomislav dobio ime po pivi. Poslušao sam majku bojžu i nabavio sve knjige iz povijesti za osnovnu školu. Učio sam neprestance mjesecima sve dok napokon nisam savladao gradivo. Svaki dan sam pekao palačinke ali majka bojža se nikako nije pojavljivala. Već sam zaboravio na to kada mi se, godinu dana kasnije, ukazala gospa iz jogurta. Promućkao sam tekući jogurt, otvorio onaj gornji aluminijski dio i htio ga polizati kada sam začuo glas nalik na onaj Željka Duvnjaka. Dreknuo je : Stani !!! Pogledao sam bolje u pokrov jogurta a na njemu je od jogurta bila jasno formirana gospa. Usta su joj se pomicala u montipajtonovskoj maniri i rekla mi je : Zapostavio si zemljopis Gorane, moraš naučiti meridijane i paralele. Nemoj se zamarati sa ekvatorom. I tada nisam više mogao izdržati pa sam polizao pokrov čašice jogurta. Odlučio sam dalje učiti povijest a zanemariti zemljopis zato što mi je u osnovnoj školi ista drugarica predavala povijest i zemljopis. Nabavio sam sve knjige iz srednje škole i bacio se na učenje. Često mi je kroz glavu prolazila moja sad već profesorica iz srednje škole. Liječena alkoholičarka bila je gadna kad bi se raspizdila a to je bilo često. Ispijena i izmoždena od raskalašenog života, visoka metar ipo i teška kao vreća krumpira, nikako nije bila dobar primjer za poučavanje tako važne stvari kao što je povijest. Jednom prilikom vidjela je ženu sa raširenim nogama što sam je nacrtao na zidu i dreknula : Nek se ova pizda izbriše sa zida dok se vratim. Izašla je iz razreda i pušila cigaru na cigaru vukući duboke dimove. Kada je napokon ušla u razred, bila je vidno razdražena i krenula je po razredu, streljajući pogledom tražila je žrtvu. Mene je taj dan bolio trbuh pa sam glasno prdnuo ne mogavši više izdržati. Stara komunjara je pohitala prema meni i stala ispred moje klupe urlajući. Prijetila mi je svime i svačime a ja nisam mogao izdržati. Pustio sam još jednog goluba glasnije nego prije i pritom je gledao u oči moleći je za oprost. Stara je šlapa bila u predinfarktnom stanju, usta su joj se zapjenila a oči zakrvarile kao da je popušila 6 grama skanka. Urlala je : prekiniiiiiii !!! a ja sam se derao : oprostiteeeee !!! i pritom polagano prduckao ne mogavši se suzdržati. Cijeli razred je bio u ekstazi, napetost se mogla rezati nožem. Zatim je stara demonstrativno napustila razred i pritom zaboravila ponijeti dnevnik. Ja sam odmah iskoristio priliku i upisao si par petica iz povijesti, dvije četvorke iz biologije i po trojku iz fizike i kemije. Jednom prijatelju ispravio sam matematiku. Bio je sretan kao onaj dan kad je ukrao baterije iz dućana. Nikad ga nisam vidio tako sretnog. Cijeli dan je bio veseo i naprosto je letio od ushita. Zato sam par dana kasnije, dok smo čekali u dućanu da platimo sendvič s parizerom, ispustio 10 kuna na pod. On ih je podigao i opet procvjetao od sreće. Čini mi se da je čak bio sretniji nego onaj put kad je ukrao baterije. Par dana kasnije, dok je on pod velikim odmorom kupovao burek, uzeo sam njegov dnevnik iz školske torbe i čitao ga. Onaj dan kad je ukrao baterije, došao je doma i rekao mami da je jako lijepa. Usisao je stan i oprao psa te ga zatim pošpricao sredstvom protiv buha. Onaj dan kad je našao mojih 10 kuna, pobrisao je prašinu u cijelom stanu, složio sobu i oprao starome auto. Čak je i tepihe isklofao. U njegovom sam dnevniku našao zapisano kako je on čitao mamin dnevnik. U dnevniku njegove mame je pročitao kako je onaj dan kad je ukrao baterije bio sjajan. Mama je primjetila kako je sretan i veseo i odlučila mu kupiti novu biciklu. Kad je saznala da je ispravio matematiku, mama mu je bila najsretnija žena na roditeljskom. Znam to jer sam morao doći sa tatom u školu zbog profesorice iz povijesti.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 21:45   #17
Moj šonjo !

Evo ga na ! Opet moj šonjo ide kod prijatelja. Već znam cijeli scenarij : oni će se zapit pa kad prasac dođe doma, onda će me doć u krevet gnjavit, mazit će mi se bazdeći po pivi i žicat da mu ga pušim. Ako mu ga popušim onda će me htjet jebat a kad se zapije mu je ful mlohava čuna. Nije mi uopće gušt jer je uvijek trapav kad je pijan a i znoji se ko bradavičasto prase. Ako mu slučajno nedam, onda on glumi uvrijeđenog i kao nešto se ljuti. Kao fol, on će mi to zapamtit a samo se okrene na drugu stranu i za 4 minute već hrče kao lički međed. Razmišljala sam da ga snimim na kazetu i onda to prodajem aerodromima i poljoprivrednicima kao strašilo za ptice preko razglasa. Otkad smo se oženili, moj šonjo se potpuno zapustio. Nekad sam mogla reć da je komad a sad više ni sama neznam zašto ga trpim. Udebljao se ko svinja, ima barem 10-15 kila viška, pivsku trbušinu a ako tako nastavi, morat ću mu počet posuđivat svoje grudnjake. On misli da je glavni u kući jer kao on nas hrani. Zarađuje 1000 kuna više od mene koje ionako popuši i zapije ali to mu je glavni adut za preseravanje. Moj šonjo ima 30 i kusur godina u guzici a otprilike 15-ak u glavi. On se zabavlja igrajući igrice na računalu.Stalno kupuje neke komade za računalo pa ih onda kod prijatelja stavlja unutra. Misli da ne kužim da troši brdo love na komp a znam njegov tajni pretinac gdje sakriva sve račune i marihuanu. Nedavno je dobio neki regres u firmi od 1500 kuna pa je kupio, pajsad ovo : novu grafičku karticu. Meni ništa nije rekao nego sad samo još više igra igrice. Kad ga pitam da mi popravi mašinu za suđe izvlači se da nema 500 kuna za nove djelove. Kupio si je i slušalice za komp pa se sad stalno krivi, izbjegava neke metke ili avione, bog te pita. Super mi je to kad ima slušalice, bar mu mogu reć svašta a najviše da je glup i debel. On se vrijeđa kad mu kažem da je debel, njegova je teorija da jebeš čovjeka koji nema sto kila. Koja budala, mislim da si od sala više ni ne vidi onaj mediokritet od pišulina. Nekad je barem bio strastven pa me dobro guzičio. Sad je došo predebel pa mi ga voli davat zboka. Tako da leži i jebe. On misli kako je to najbolja poza a ja ću još malo počet čitat Gloriju dok me tuca kolko mi je to već dosadilo. Nedavno sam ga uhvatila da drka. Išla sam ranije spavat a on je igrao igrice na kompu i izjavio, kao i svaki put, da će odmah doći. Kad sam se digla pišat, imala sam šta i vidit, glupan je drkao ispred kompjutera na neke porno fifice, sav se iskrivio a napravio je takvu glupu facu da sam ga trebala slikat pa ucjenjivat do kraja života. Kad je shvatio da ga gledam, tolko se jadan prestrašio i trznuo da su mu jaja zapela za šlic. Još sam ga morala i spašavat iz neugodne situacije. Pitala sam ga zašto drka kad može jebat a on je jadničak mislio da sam umorna. Tako on misli na mene, moj šonjo. Ponekad mi ga je čak i žao. Izgleda mi kao neki izgubljeni dječačić dok se krivi na računalu igrajući igrice. On izbjegava metke, pazi ti kretena. Umjesto da neki kurac radi i stvara, brine se za obitelj, on misli da je dovoljno to što pere auto jednom mjesečno i baca smeće. Njegovi vršnjaci su direktori i kojekakve face a on se tješi time što je šef smjene u dućanu. A i to samo zato što je lijen potražiti bolji posao pa radi u istoj firmi već 15 godina. Svi njegovi kolege davno su otišli na bolje radno mjesto pa on sad glumi facu komandirajući klincima. Kad god ga zovem na posao, nikad se ne javi. Uvijek je u skladištu, na marendi, sere, puši ispred dućana ili šlata konobaricu u obližnjoj birtiji. Ali kad dođe doma onda kuka kako se slomio na poslu i kako mu je teško. Poslije ručka mora prileć barem sat dva da bi se odmorio od napornog posla. Kad mu kažem da mi nešto pomogne u kući, on bježi u podrum. Tamo drži sakrivenu marihuanu pa se naduvava. Dođe za sat vremena gore pa se pravda nekim poslom. Kad ga pitam dali je duvao, on laže da nije. Misli da ga ne kužim ako je stavio kapi u oči.. On tvrdi da duva samo za specijalne prilike a trči kao mali pas kad ga neki njegov šonjo zove vani. Onda mi se vrati doma naduvan i misli da ga ne kužim a poznam ga kao svoj džep. Sav se nekako umanji i povuče, ako vidi nešto smiješno onda gruva od smijeha a gladan je kao vijetnamsko prase. Najveća mi je fora počet ga nešto unakrsno ispitivat i prebacivat se sa teme na temu. Jadničak se sav pogubi, nezna šta je pričao prije 3 minute To bih jednom trebala snimit da i sam skuži kako je glup kad je naduvan. Barem 2-3 put tjedno ide okolo kod prijatelja na samouništenje alkoholom. Koristi svaku priliku da bi se zapio. Sad je počeo i doma cugati. Kaže da pije vino zbog cirkulacije. To mu je najnovija fora. Kad je lijepo vrijeme, onda roštiljamo sa ekipom. On ponekad ispeče meso pa to onda tolko ističe i precjenjuje kao da je prekopao njivu od 16 hektara. Kad se malo zapije, onda počne pred prijateljima srat kako me neki dan strastveno jebao. On voli pričat o našem sexu, misli da je neki jebač jer 3 put mjesečno promjeni pozu. Njegov cijeli repertoar sastoji se od 5 poza + lizanje. Dobro ajde, nije loš kad me liže ali i to je počeo sve rjeđe. A kad me napokon i liže, onda mi to još 2 mjeseca spominje i žica me da mu ga pušim. Kad me nije volja onda mi predbacuje kako me neki dan strastveno lizao dva sata a u biti me lizao prije 20 dana i to 7 minuta. I tako ja i moj šonjo guramo polako naprijed. Dobar je on u duši, zato ga i podnosim. Da ne već bih odavno otišla živit kod ljubavnika. Ma i taj je isto šonjo samo zna koju pozu više …
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 00:38   #18
Istina od riječi do riječi.

Nego ona sa ukazanjima...zamisli da pereš prozore neoprane par mjeseci. Pa tamo ne bi bila samo majka bojža, tamo bi se održavala Posljednja večera. Ili-pilaš nekakve trupce, a na svakom prerezu drugi apostol. Nakon pol ekipe ja bih se zabrinula. Ili otvaraš paštetu polurastopljenu, frižider krepao (muškarac u kući ) , danima čeka pomoć, a tek ova iznutra...em priča, em skače.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 12:13   #19
Zadnja žemska koju sam imao mi kaže da sam isfrustrirani ženomrzac. Kaže ona da me voli najviše na svijetu a onda me ne nazove mjesec dana. Zvao sam je da dođe na feštu za moj rođendan, javila se na mob, pričali smo malo a onda mi je rekla da će me nazvat za minutu i prekinula. Mjesec dana kasnije, ja i dalje čekam tu minutu, i ništa, pošaljem ja njoj mail da je u kurcu i da kakva je to ljubav a ona paljbu po meni kao, ja sam u kurcu, manipulator, ponižavam je itd. Pa ko je tu normalan ? Ona uzrečica da žena ima problem za svako rješenje mi se čini nevjerovatno pogođena. Nedavno sam našao neku ribu preko neta. U biti ona je mene našla. Šalje mi neke poruke, disi štasi kakavsi, ovo ono, dogovorimo se za sastanak u gradu u 11 ujutro. Ona me zove u 10 i po i kaže da ima neke obaveze, da će me nazvat kad završi. Ja čekam do podne ipo, puca mi film i zovem ribu, frajerica je odavno obavila obaveze pa je zaglavila sa frendom i kaže, sori– drugi put. Pa ženo božja, čekam te dva sata a tebi je teško barem poslat poruku, mislim, koji se onda uopće kurac dogovaraš. Ah, vjerovatno je opet u pitanju moja teorija o ženskoj mreži svih mreža, nešto kao Internet ali samo za žene. Preko ženterneta one odašilju i primaju informacije o jačem spolu. Tako je moja bivša žena i prije negoli sam došao doma sa fešte, već znala što sam sve radio i pričao samo ako je bila neka ženska osoba na fešti. Vjerovatno sam na ženternetu etiketiran kao isfrustrirani ženomrzac pa sam na crnoj listi ljepšeg spola. I to vjerovatno zbog toga što muški spol raspolaže sa 200-300 grama mozgovne mase više negoli ženski mozak. To je onaj dio koji uspijeva zanemariti ili razriješiti nepotrebne probleme koji opterećuju ženski mozak. Kao što sam već bio ustanovio, žena uspije iskopati problem gdje se najmanje nadaš. Fascinantna mi je ta mogućnost, u najgoroj opciji najgluplje španjolske sapunice ne uspije se izroditi takva ideja kao u ženskom mozgu kada počne malo razmišljati. Nedavno sam na brzinu sa frendom otputovao na par dana, kad sam se vratio, moja vlastita baka je pomislila da me je sigurno frend, koji je moreplovac, sigurno nagovorio da odemo zajedno raditi na brod. Što reći na tako nešto ? Ako nisi barem malo prostudirao kako radi ženski mozak mogao bi se naljutiti ali u mom slučaju samo sam se nasmijao još jednom nevjerovatnom scenariju koji se uspio razviti u ženskom umu. Neki dan pijemo pivo ispred zgrade, ja susjed i frend moreplovac. Taman je neko spomenuo ženinu norvozu kad eto ti aždaje, izlazi iz zgrade i dolazi do nas kenjajući. Prekida naše dobro raspoloženje i 5 minutnom tiradom osipa paljbu po nama uvaljujući nam svoju nervozu. Nakon što je otišla, susjed mi kuka i zavidi mi što sam razveden. Ja mogu na pivo kad hoću i koliko hoću. Nitko mi ne kenja i govori što moram raditi, nitko me ne naziva 10 puta na dan i zapitkuje gdje sam i što radim. Nitko ne sumnja u mene da karam uokolo. Kad dođem doma razvaljen ko blagajna, nitko mi još dodatno ne kenja. To je prednost samačkog života ali svejedno mislim da treba sačuvati instituciju braka. Barem kad su djeca u pitanju. Prvi brak bi trebao biti svetinja i trebalo bi se potruditi, sve ostalo je luk i voda. Kaže moj stari da je samo 10 % brakova pravih i dobrih, ako i toliko. Sve ovo ostalo je pokora i mučenje. Neznam što bih mu rekao na to, ja nakon prvog i propalog braka iz kojeg imam dvoje djece, ne planiram se više ženiti. Jednostavno mi je predobro ovako. Barem za sada. Možda se ta situacija jednoga dana promijeni ali vjerujem da će trebati dugo vremena da do toga dođe. Počeo sam čak sumnjati da ću se ikad više uopće moći zaljubiti. Onako pravo i iskreno. Otkad sam prevalio 30 godina, čini mi se kao da mi mozak previše analitički funkcionira isključujući mogućnost zaljubljivanja. U zadnju curu što sam imao bijah zaljubljen cijela dva dana. Bijaše to predivan osjećaj, zaista, biti zaljubljen je jedan od najljepših osjećaja što nam ga je majčica priroda podarila. Uglavnom, trećeg dana sam se probudio i osjećao sam se nekako posrano. O neeeee, zaurlao sam, zar već ? A tako mi je bilo lijepo. Sad se tješim da je to valjda do osobe prema kojoj je ljubav upućena. Mislim da je jako velika sreća naći zaista srodnu dušu.
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 15:42   #20
Zaljubiti? Ni manje ni više nego dva dana. (Svemu je flaša kriva-taman toliko drži. ). Sad mir vlada. Iza veš-mašine. To će majstori pospremiti.Kad stroj krepa.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.