Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2003., 20:36   #1
Abortusi u "demokratskoj" zemlji

U Americi ubijaju djecu u utrobi majke i to je do neki dan bilo legalno Imali su dozvoljen pobačaj u drugom i trećem tromjesječju trudnoće, znalo je biti i par dana prije termina.
Nije li to zaista UŽASNO? Ti, Amerikanci , nije ni čudo da su tako glupi. Ajme, koja nacija.
Ustvari, ne znam koja bi bila tema, jednostavno, ne ide mi u glavu.
Abortus je i inače grozan čin koji nikako ne podržavam, a još ovako, ubijanje skoro rođenog djeteta...
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 20:42   #2
Re: Abortusi u "demokratskoj" zemlji

Quote:
crazy child kaže:
Imali su dozvoljen pobačaj u drugom i trećem tromjesječju trudnoće, znalo je biti i par dana prije termina.
Ovo mi nije jasno?
Kako se može napraviti pobačaj par dana prije termina?
Da nisi neš pobrkala?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 21:09   #3
da fakat! onda se valjda radi o izazivanju prijevremenog poroda, a ne o pobacaju
 
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 21:17   #4
Re: Re: Abortusi u "demokratskoj" zemlji

Quote:
Tija kaže:
Ovo mi nije jasno?
Kako se može napraviti pobačaj par dana prije termina?
Da nisi neš pobrkala?
Nije ni meni bilo jasno, ali istina je ( bilo neki dan u Večernjaku).
Ne znam točno kako ide to ubojstvo (jer to je ubojstvo), nešto kao -prvo izvuku klještima tijelo, glava ostane, zatim razbiju lubanju i isisaju mozak i onda sve skupa odstrane. Ne znam točno, pokušavam sad to naći na netu.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 21:37   #5
http://www.vecernji-list.hr/ARHIVA/2.../031023-10.pdf

evo, našla sam. Vjerojatno nisam dobro stavila link, ali znam da je Večernji, četvrtak, naslov je - U S.A.D-u zabranjen pobačaj u poodmakloj trudnoći. Takav pobačaj se zvao i "djelomični porođaj".
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2003., 22:52   #6
http://www.vecernji-list.hr/2003/10/...s/SVI-NAJ.html


Očaj živi. Nije mi jasno kako takav pobačaj nisu već prije zabranili ovo je pravo ubojstvo a ne abortus.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2003., 00:16   #7
-------------------------------------------------------------------------------
Riječ je o posve neprihvatljivoj proceduri u kojoj liječnici u maternicu umeću kliješta kojima hvataju djetetove noge te izvlače tijelo fetusa iz maternice, dok glava ostaje unutra. Nakon toga liječnik škarama probija lubanju te isisava mozak. Lubanja se potom sama lomi i fetus se izvlači iz maternice.
-------------------------------------------------------------------------------

Ja ovo ne mogu vjerovati.

Ma ajde....mogu razumjeti doktora koji to radi, ustvari ne mogu ni to, ali.....žena ej!!!!! Pa kakva je to žena koja radi pobačaj par dana prije poroda?!!!!Monstrum jebote.
Isuse!
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2003., 00:26   #8
to je prestrasno ja bi9 ovu temu zatvroli koliko mi se
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2003., 02:57   #9
Joj to sam neš čitala.. ovo nisam i neću.. fuj mi je. I tuzno
__________________

Gordi runolist njene Posebnosti cvetao je na vratolomnim liticama Kaprica, veličanstveniji od pristupačnih cvetova taman za onoliko za koliko je Divlje veličanstvenije od Pitomog...
lunjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2003., 10:13   #10
ja sam cula za slucaj da su u americi znali traziti da doktori ubiju jednog zdravog blizanca u maminom trbuhu jer nisu htjeli dvoje, nego jedno dijete.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2003., 19:55   #11
Quote:
plavva kaže:
ja sam cula za slucaj da su u americi znali traziti da doktori ubiju jednog zdravog blizanca u maminom trbuhu jer nisu htjeli dvoje, nego jedno dijete.
Stvarno grozno. A, šta reć, nego da zbilja nisu normalni i da nemaju ni mrvicu ljudskosti u sebi, a kaj je najgore sigurno nisu ni svjesni koje zlo čine. Njima je to običan operativan zahvat.

Ja sam i inače protiv abortusa, mislim da ne postoji opravdani razlog za njega, i u slučaju silovanja sam protiv, uvijek se dijete može dati na posvojenje.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 11:30   #12
Ajme, pa ovo je nevjerojatno...
Kako se uopće moglo takvo što dozvoljavat???
Grozno...
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 11:38   #13
Da može se napraviti abortus u poodmakloj trudnoći (ja bih to prije nazvala ubojstvo).
Pa znate kako to rade u Kini, Nepalu i sl. Ak "žandari" vide da si u drugom stanju (a možeš imati samo jedno dijete) natjeraju te na abortus i nema "neću".

Ako vide da ti je trbuh do zubiju, dopreme te u bolnicu (više izgleda kao mesnica) gdje te polegnu na krevete pored drugih žena, zapiknu ti igletinu u trbuh i... gotovo.

A ako slučaju se izvučeš i rodiš to dijete, a već imaš jedno, i ako ti ga nađu. Naravno da ga ubiju. Jedino ti ga ostave ako imaš para za plaćati mjesečno po djetetu (što je njima valjda 10-godišnja plaća).

Pa znate to... a kaj se tiče Amerikanaca, pa znate i za njih, ko da su s Marsa pali.

Inače, ovo što sam gore navela je priča jedne novinarke (skupa sa odurnim slikama) na koju sam naišla u jednom starijem broju Glossa. U mozak mi se urezao jedan grozan citat:
"Žene leže na stolovima sa iglama u trbusima, iz WC-a teće krv, a ispred vratiju čekaju gladni psi".

SVE VAM JE JASNO.
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 11:55   #14
Stvarno nisam gadljiva, ali ovo me zaustavilo u doručku...

Ja bih rado vjerovala da ovo nije istina...

I živjela u svom svijetu gdje su svi dobri i vole djecu i nema ovakvih stvari...
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 12:13   #15
Quote:
crazy child kaže:
Ja sam i inače protiv abortusa, mislim da ne postoji opravdani razlog za njega, i u slučaju silovanja sam protiv, uvijek se dijete može dati na posvojenje.
O postoji, nisu svi ljudi spremni za djecu i nisu svi u situaciji da imaju djecu, a previše je male djece koja su ostavljena bog zna gdje. Ja osobno nebi nikad pobacila niti dala svoje dijete, barem tako sad mislim.opravdani razlog postoji, moja prijateljica je bila silovana kad je imala 15 god i ona je htijela pobaciti, ali su je roditelji nagovorili da ne, da djete nije krivo i da će joj oni pomoći da ga odgoji, ubila se je šest mjeseci nakon što je rodila.

Ipak mislim da se abortus treba raditi samo u vrijeme kad je to dopušteno a ne u poodmakloj trudnoći.
__________________
I PUT MY TRUST IN PEOPLE, THEIR WISDOM WILL GIVE ME THE ANSWER I SEEK.
Earwen Riverwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 12:45   #16
Quote:
Earwen Riverwalker kaže:
O postoji, nisu svi ljudi spremni za djecu i nisu svi u situaciji da imaju djecu, a previše je male djece koja su ostavljena bog zna gdje. Ja osobno nebi nikad pobacila niti dala svoje dijete, barem tako sad mislim.opravdani razlog postoji, moja prijateljica je bila silovana kad je imala 15 god i ona je htijela pobaciti, ali su je roditelji nagovorili da ne, da djete nije krivo i da će joj oni pomoći da ga odgoji, ubila se je šest mjeseci nakon što je rodila.

Ipak mislim da se abortus treba raditi samo u vrijeme kad je to dopušteno a ne u poodmakloj trudnoći.

Ajme, baš mi je žao zbog tvoje prijateljice. Znam da majka ne može biti dobra majka ako gaji negativne osjećaje prema ocu djeteta i zato sam u tim slučajevima za dat dijete na posvojenje.

Ne znam, meni je abortus ubojstvo i u onom prvom dozvoljenom tromjesječju, zašto bi duša bebe čekala četvrti mjesec da uđe u tijelo, pa vidjela sam ultrazvuk sekine bebe od dva mjeseca, ne izgleda mi ko biće koje nije ničeg svjesno i ne osjeća.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 13:07   #17
Moj gin ima color dopler. U 7. tjednu trudnoće srčeko lupa ko ludo. Nemam komentara na ovo, osim da su Ameri "najpametniji" za sve svjetske nevolje, a trebali bi uzet metlu u ruke i pomest pred svojim pragom (i u svojoj kući).
Molim vas lijepo koja je to demokracija u Americi? Da ne govorimo o rasizmu, nasilju nad svim mogućim živim bićima itd. Da ne govorimo što rade u drugim zemljama (nisu bez veze tražili da se njihovi građani ne moraju predavati Haškom i inim sudovima radi zločina prema čovječanstvu). Meni su Amerikanci (kao nacija, ne pojedinci) odvratni.
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 14:55   #18
Nikada mi nije bilo ovako teško, štogod da bih pročitala na ovim stranicama...ne pamtim da me išta toliko pogodilo...osim onih mačkica iz boce (Bonsaikitten)..za koje još uvijek ne znam jesu li 'patka' ili ne?

Ali - zašto ste svi sada počeli povraćati, zato što se komada već formiran čovjek ili zato što je ugašen jedan život?!

Pobačaji u 12. tjednu trudnoće provode se na ne manje gadan način - isto se komadaju djelovi malih tjelešaca i ponekad u kanti za smeće bude jako puno malih nožica i ručica, kao od onih plastičnih malih beba kojima smo se igrali u djetinjstvu...kao nožica one male lutkice od moje kćeri, koju stalno moram namještati jer ispada...

Pobačaj UVIJEK ubija život, bez obzira na stupanj trudnoće. Samo je ipak lakše usisati vakuumom neku neformiranu kuglicu nego komadati pravo tjelešce bebe. Lakše je za racionalizirati u sebi..jer eto nismo vidjeli čovjeka, to je bio 'samo' život u začetku..

Voljela bih znati, GDJE je ta granica kada se ta kuglica pretvara u čovjeka, kada je taj zametak čovjek? Onda kada ima već 5 cm duge noge, pa je grdo gledati kada ih komadaju?!

Kada gledam svoje kćeri, još uvijek mi nije jasno da su to one pulsirajuće kuglice na UZV-u!!! A sve više mi (sic!) dolazi ta povezanost na pamet; kako njih dvije rastu, umjesto da zaboravim te mutne sličice, ja im se sve više vraćam i razmišljam...Mogla sam ih zaustaviti u razvoju (kojeg li eufemizma!) , tada ne bi bilo ni njih i cijele Budućnosti koju će stvoriti.

Meni je SVAKI pobačaj uništavanje života, ali ovo o čemu se radi u ovom topicu - to je istinski zločin, to je ljudska gnjusoba i civilizacijski gnoj!

Možda sam samo htjela reći da su mi je važnija bit, nego pojavnost stvari, premda ovo drugo uglavnom "bilda" emocije.

Voljela bih da se sutra pojavi vijest da je i ovo bila 'patka', još jedne Bonsaikitten, ali bojim se da neće....



maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 15:03   #19
Pa nema ni godina dana da je ovdje u Sarajevu na tramvajskoj remizi nadjen les muske tek rodjene bebe, u jednom wc-u.

Sto se mene tice, ista stvar. Grozno.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2003., 15:33   #20
Quote:
Rajna kaže:
Pa nema ni godina dana da je ovdje u Sarajevu na tramvajskoj remizi nadjen les muske tek rodjene bebe, u jednom wc-u.

Sto se mene tice, ista stvar. Grozno.
Nije ista stvar! To o čemu ti pričaš je zločin i svi se trude da pronađu krivca i da krivac bude kažnjen, a oni (Ameri) su to činili savim legalno i bez imalo gižnje savjesti. Nije isto, to je još gore, nehumanije i .... nemam riječi.
A oni nama govore o ljudskim pravima. Fuj!
poslid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.