Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2010., 17:13   #1
1/2finale SP-a: Španjolska - Njemačka 1:0

Španjolska - Njemačka




Nema normalne slike stadiona pa je stavljena animacija.

No dobro, 07.07.2010. u 20,30h nam slijedi onaj jači, zvučniji i zanimljiviji polufinalni dvoboj između Španjolske i Njemačke.

Njemačka se nameće kao favorit ne samo ovog dvoboja nego preostalog dijela SP-a. Šta je i razumljivo. Ljudi su imali čak i najteži put do polufinala. Ako gledamo papir naravno. Engleska i Argentina(svojevremeno kandidati za naslov) su riješeni bez pola muke rezultatima 4:1 i 4:0. Messija i Rooneya su učinili u papar. Nema se tu šta posebno pričat. Švabe su jedan predobro posložen stroj koji melje sve pred sobom. Vidjet ćemo jel došlo vrijeme da i on malo zariba.

Španjolska je valjda jedini preostali izraziti kandidat za naslov. Nisu tu kandidaturu zaslužili svojom bajnom poviješću, al ljudi su aktualni europski prvaci, imaju strašnu momčad i imaju Bogtepitaj koliko utakmica bez poraza. Ako izuzmemo Švicarce. Iako imaju identičan omjer pobjeda i poraza kao i Njemci na ovom SP-u, jasno je da je njihov put bio malo teži. Teži u smislu da su se više mučili. I to sa lakšim protivnicima. Daleko od toga da su nezaluženo tu di jesu, al nije to ona Španjolska s EURA i kvalivikacija. Nekoliko bitnih igrača van forme i grč koji se osjeća su učinili svoje.

Tko je pratio SP zna otprilike kako će igrati ove ekipe i u kakvim formacijama. Očekujem malo defanzivnije Njemce nego dosad na ovom SP-u.

Prednost dajem Njemcima, simpatije Španjolcima iako mi je potpuno svejedno tko uzima ovo jer mi svi leže.

Nek pobijedi nogomet u šta uopće ne sumnjam s ovim reprezentacijama
Playlife_ is offline  
Old 05.07.2010., 17:19   #2
jebiga, plej je bio brži 4 minute evo kaj sam ja mislio napisat kao uvod, pa neka ga tu








Europski prvak Španjoska i drugoplasirana na Euru 2008 Njemačka, će se ponovno sresti u ovogodišnjem polufinalu Svjetskog prvenstva u Africi. Visokooktanski meč dva nogometna diva ugostiti če Moses Mabhida stadion u Durbanu.

Njemačka koja je napravila nešto o čemu mnoge reprezentacije ne mogu niti pomisliti, zabila 4 komada Argentini i Engleskoj u samo par dana raditi će na taktici kako zaustaviti Španjolsku, Europskog prvaka. Low je taktičar i sigurno je da studira mane Španjolske reprezentacije ovih dana, no pitanje je ima li mana?? Ima li ta momčad sa čvrstim blokom i neumornim Villom koji zaista zabija kao na traci uopće mana?

Njemački blitzkrieg je osvojio neutralne ljubitelje nogometa svojom prezentacijom momčadske igre na najvišoj mogućoj razini, te ne izbacuje niti jednog igrača kao nekog ekstra pojedinca koji će bljesnuti. Ne. Cijela momčad bljesne i to od prve do zadnje minute jer to su Nijemci. Oni igraju od prve do zadnje minute. To je njihov nogomet.

Fascinantno je kako se nisu veselili pretjerano niti nakon masakra Argentine niti nakon demoliranja Engleske. Znaju da posao nije još gotov. Mentalitet pobjednika. Njemački mentalitet. To su Nijemci.

S druge strane Španjolska je prošla Paragvaj svojom tipičnom 1-0 Villa pobjedom kakve su im najčešće. Stvarno je nezaustavljiv taj Villa i Nijemcima će trebati više od jednog pogotka da pobjede, jer kad Villa starta to je već +1. Ostatak momčadi se muči sa realizacijom, ali to su takva imena da je moguće da će proraditi kada je najpotrebnije. Jer obično kad ekipe igraju cijeli turnir na uno-zero-basta, pred kraj turnira "polude" i odu do kraja. Hoće li Španjolska ostaje nepoznanica. Makar do prekosutra.

Bastian Schweinsteiger je bio po cijelom terenu protiv Argentine, kao da je stao na minu, te će istu zadaću obavljati i protiv Španjolaca. Njemačkoj će faliti Thomas Muller koji je u fantastičnoj formi. Svi ćemo strepiti može li Miroslav Klose dostići brojku od 15 golova i izjednačiti se sa najubojitijim napadačem Svjetskih prvenstava. Veličanstvenim Ronaldom. Ne znam može li to Klose, ali sigurno je da će mu to biti dodatni motiv.

Vicente Del Bosque sigurno sada moli da Villa nastavi biti u formi u kakvoj je do sada, jer od 6 golova koje su Španjolci zabili, Villa ih je zabio 5. Xavi Hernandez će morati biti na vrhuncu ukoliko želi stvoriti Villi kakvu priliku za gol protiv goropadnih Njemaca. Casillas će također morati biti na razini zadatka, jer Njemci zabijaju na sve strane. To su Nijemci. Oni zabijaju do kraja.

Ostaje otvoreno da li u oluji koju su izazvali pomevši Engleze i Argentinu dodaju tome Španjolsku, još jednog velikana.. Španjolci će sigurno biti oprezni i pokušati kroz posjed lopte i čvrsti blok iza potpomognut duom zadnjih veznih iznjedriti VIlli tu jednu priliku, priliku da zabije i zavije u crno Njemačku. Da li će im jedan biti dosta? Ne znam, no Paul hobotnica izabrao je Španjolce. Ima li Low plan kako iznenaditi Španjolsku? Zna li kako zaustaviti Villu? Hoće li Torres proraditi? Hoće li Furija izmisliti nešto jer ovako će teško protiv Nijemaca? Xavi ili Schweinsteiger? Villa ili Klose? Low ili Del Bosque? Mercedes ili Seat?

Ostaje puno pitanja otvorenih na koja ćemo odgovor saznati nakon utakmice. Iako je Paul rekao Španjolska, moja prognoza je 3-1 za Njemačku, Španjolci su već napravili povjesni uspjeh tako što su ušli u polufinale. Ovaj jedan je na Villu


Tisuće Nijemaca i Hrvata ratatataratatata
Veko32 is offline  
Old 05.07.2010., 17:25   #3


A gledam jel tko od vas online da vidim oću li je otvarat. Nije bilo nikoga.
Playlife_ is offline  
Old 05.07.2010., 17:28   #4
papci... ja mislio otvorit

nego, niste nešto važno stavili...

utakmicu će suditi mađarska trojka predvođena glavnim sucem Viktorom Kassaijem... dok će četvrti sudac biti Franck de Bleckere iz Belgije
mitch is offline  
Old 05.07.2010., 17:30   #5

Mislim,nema tu neke prevelike filozofije. Elfi masakriraju sve pred sobom
i mislim da će do finala s obzirom na to što je ciganija (pardonček obožavatelci, al fkt ih nemrem smislit) pokazala - rutinski

Sutra idem uplatiti 200kn na Nemčiju, nadam se da su im bogovi naklonjeni, kad već Paul nije
Frea is offline  
Old 05.07.2010., 17:32   #6
Veko...Što je lignjić ipak izabrao Španjolsku na kraju?

http://www.24sata.hr/sport/prevara-h...ognozu/180632/

Baščan_87 is offline  
Old 05.07.2010., 17:32   #7
Mislim, da je tu kraj njemačkog juriša.Španjolska do sad nije blistala, to stoji, ali ne trebaš igrat odlično celo prvenstvo, da bi ušao u finale, dovoljno je jedna utakmica.
PatriotSLO is offline  
Old 05.07.2010., 17:33   #8
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post

Mislim,nema tu neke prevelike filozofije. Elfi masakriraju sve pred sobom
i mislim da će do finala s obzirom na to što je ciganija (pardonček obožavatelci, al fkt ih nemrem smislit) pokazala - rutinski

Sutra idem uplatiti 200kn na Nemčiju, nadam se da su im bogovi naklonjeni, kad već Paul nije
uplaćuje se... i ja ću... i još staviti na naše mlade košarkaške nade kontra Janeza
mitch is offline  
Old 05.07.2010., 17:47   #9
http://www.smilies.4-user.de/include...-spanien_4.gif
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 05.07.2010., 17:51   #10
Odlični uvodi, uvode nas u utakmicu iz dva kuta, prvo subjektivnog pa objektivnog. Bravo, momci.
__________________
Difficult takes a day, impossible takes a week.
daze is offline  
Old 05.07.2010., 17:53   #11
Nemčija ide dalje kakva španjolska
__________________
Dr.Phil is offline  
Old 05.07.2010., 17:54   #12
Quote:
daze kaže: Pogledaj post
Odlični uvodi, uvode nas u utakmicu iz dva kuta, prvo subjektivnog pa objektivnog. Bravo, momci.
Šta je u mom uvodu subjektivno?

Napisao sam višemanje ono šta se zna, bez neke moje inovativnosti.

Ili misliš na to šta sam se deklarirao kao "španjolac"? Biliv me, moguće da se ulovim kako navijam za švabe.
Playlife_ is offline  
Old 05.07.2010., 17:57   #13
Iako od početka turnira navijam za Španjolce, neće mi biti žao u slučaju da švabe prođu dalje, zaslužili su to svojim igrama do sada.
Rhasta is offline  
Old 05.07.2010., 18:03   #14
Imam neki feeling da ce Schlaaand iznenaditi takticki i da ce i Njolce dobit lako.
Aj mozda ce se malo umorit, al ce ih dobit. Ja hocu da tako bude.
La Teta is offline  
Old 05.07.2010., 18:04   #15
Tesko ce nogometni Bog dozvoliti Spanjolcima da vide sunce u finalu. Jednostavno ga nisu zasluzili, a ne vidim na koji bi nacin Furija u ovoj tekmi mogla parirati Elfu.
Nakon kantanja i rasturanja Engleske i Argentine sasvim sigurno prste od samopouzdanja i sve drugo osim njihove pobjede bi bilo veliko iznenadjenje.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 05.07.2010., 18:16   #16
Dosad sam bio uvjeren u pobjede Njemačke tijekom eliminacijske faze,no ovdje bi mogli stati.Jebeni su Španjolci,al mali Muller + Schweine bi možda mogli donijeti prevagu.
nar.kO is offline  
Old 05.07.2010., 18:17   #17
4:0 za Njemacku
dividi is offline  
Old 05.07.2010., 18:18   #18
Quote:
r.kO kaže: Pogledaj post
Dosad sam bio uvjeren u pobjede Njemačke tijekom eliminacijske faze,no ovdje bi mogli stati.Jebeni su Španjolci,al mali Muller + Schweine bi možda mogli donijeti prevagu.
Miler ne igra
dividi is offline  
Old 05.07.2010., 18:28   #19
Quote:
dividi kaže: Pogledaj post
4:0 za Njemacku
Španjolska je za dvi-tri klase bolja ekipa od Argentine i Engleske pa morete zaboravit reprizu od te dvi utakmice.
A šta vi mislite da se svaki dan daje četri komada?
Prvo šta će in Španjolci uzet balun i neće in ga dat, jer imaju Xavija koji je najbolji igrač na svitu, a kad budu imali balun igraju protiv puno jače obrane nego šta je engleska ili argentinska.
I još nemaju Mullera koji in je dosad bija uz Klosea uvjerljivo najbolji igrač.
Ja prognoziran neizvjesno do samog kraja, malu prednost bi da Španjolcima jer su relano bolji, a navijat ću za Njemce i volija bi da oni budu prvaci svita.
Warriors1979 is offline  
Old 05.07.2010., 18:33   #20
Uzeli su Španjolci loptu i slabijim momčadima od Njemačke pa nisu bili vaš uvjerljivi.

Ja isto mislim da su prognoze od 4:0 malo previše ali da su Španjolci ''realno bolji'' kako kažeš, dosad se to nije vidjelo. Jedino ako uspoređuješ Španjolce i Njemce od prije 2 godine. U tom se slučaju slažem.
Zloban is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.