Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2011., 01:00   #1
Tko vam pomaže oko bebe/djeteta?

(Unaprijed se izvinjavam ako neka slična tema postoji. Ja sam malo pretraživala i nisam našla...)

Dakle, ko vam najviše pomaže i olakšava? Mame, svekrve, muževi, sestre, prijateljice, ..?
Svi znamo koliko bebin tempo zna izluđivati; buđenje noću, ne-spavanje danju, ručak, papice, gomila veša, sređivanje stana, ... da ne nabrajam Da li ste od onih koje prihvataju pomoć ili više volite da vam se niko ne petlja pa sve odrađujete same? Da li oko sebe imate osobe koje su uopšte spremne pomoći ili misle da je to samo vaša obaveza?

Moj slučaj je, valjda, specifičan (tako kažu) Zbog dojenja bilo je nemoguće da se beba i ja odvojimo na duže od 2 sata. Svekrva je pomagala oko spremanja stana ispočetka, mama slabo... Kako sam isključivo dojila i kako se beba i ja nismo razdvajale i dalje, nekako se podrazumijevalo da ja sve odrađujem. Evo beba ima skoro 11 mjeseci, i dalje se nismo razdvojili na više od nekoliko sati (dva puta). Moja najveća pomoć su prijateljice koje uskoče sa masažom, frizurom ili pedikirom Dakle, ja i MM od početka sami.
__________________
14.04.2010 :)
Lorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 01:10   #2
suprug je od velike pomoci i tu i tamo uskoci svekrva.inace bi izludila da sve moram sama.
sUmEr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 01:18   #3
ako je pitanje tko pomaže oko bebe, onda mi je čudno spominjanje prijateljica koje rade masažu, pedikuru..osim ako to rade bebi....jer inače bi pitanje više bilo koje usluge dobivate besplatno kod kuće

Mi smo samo muž i ja, nema nikog drugog da uleti.
Moja mama dođe jednom mjesečno na dan-dva u posjet i tad mi je samo još teže jer imam extra čišćenje, kuhanje, a i moram extra pazit na bebu i cijelo vrijeme dok je ona tu on je nemirniji i slabo mi jede, a kad ode cijeli dan kenjka, jer bi se htjeo nosat, dovoljno mu je jedan dan da se nauči na nosanje.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 01:20   #4
moji su sada vec veci klinci. 5 godina i 3 godine.dok su oboje bili bebe suprug se dobro snalazio sa njima.od hranjenja do kupanja i mjenjanja pelena. i sada kad su veci dosta pomaze sa klincima,a najbolje je kad ih izvede van pa ih nema pol dana, a ja sama kod kuce imama malo mira. sada svekrva uskoci ako suprug i ja nesto zajedno obavljamo po gradu pa ih ona cuva.ona blizu stanuje pa mi je prakticnije nju zvati da ih cuva nego voziti ih mami. svaka cast onima koji nemaju servis baku ili nekog da ih sa vremena na vrijema pomogne
sUmEr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 01:33   #5
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
ako je pitanje tko pomaže oko bebe, onda mi je čudno spominjanje prijateljica koje rade masažu, pedikuru..osim ako to rade bebi....jer inače bi pitanje više bilo koje usluge dobivate besplatno kod kuće
Mislila sam na cijelu tu situaciju oko bebe Mada sam prijateljice više spomenula kroz šalu. Ipak, dešava se da danima ne stignem da učinim nešto za sebe, a onda prijateljica svrati do mene posle posla da nas vidi i usput me isfenira... Znam da je glupo, al čak i to mi ponekad znači
__________________
14.04.2010 :)
Lorie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 04:41   #6
Uglavnom suprug, imam još i prijateljicu koja je studentica pa iz zabave zna pričuvati moju curicu. Svi djedovi i bake su malo dalje od nas i rade pa nam ne mogu biti od veće koristi.
mamaodzanata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 08:02   #7
Samo muz i ja, nitko drugi.
Moji su daleko, dodju jednom u mjesec/dva mjeseca na dan/dva, no i tad ga uglavnom vodimo sa sobom ...Dojim ga, pa ga nikad nisam ni ostavljala duze od dva sata i to muzu (mali ima 6,5mj)

Ako imam ujutro sto obavit- vodim ga sa sobom, kad muz dodje s posla- on ga cuva, pa mogu izac u kupovinu il di vec i to je to. Sami se snalazimo
I za sad mi nije nikakav problem
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 08:10   #8
kad je kci imala 3 tjedna smo odselili u drugi grad pa je sve na meni bilo. drugi put sam bila pametnija pa angazirala svoju mamu da se doseli k nama na bar mjesec dana ( oba puta rezana zivotinjski i tjednima skoro nepokretna od boli ).

prvih mjeseci je bilo ok dok mali nije poceo puzat okolo i trazit paznju 24/7. trenutno stanje: stan ko da je bomba pala samo cekam da mi se neka gamad naseli, super ponosna na sebe ak stignem rucak skuhat ( moja mama vise nemre dolazit ko na pocetku, uglavnom se pojavi na dan dva jednom mjesecno). jedva cekam da mali postane sposoban da sprema, usisava i tak to po doma
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 08:16   #9
mm.

s tim da je trenutno na njemu dobar dio kućanskih poslova (uz posao), a na meni je većinom mali. mm ga pričuva kad može tako da se ja malo maknem od malog, tj da sačuvam živce
s tim da je mali imao fazu kad se nisam mogla mrdnut od njega a da ne bude urlanje do mog povratka. sad se normaliziralo pa opet mogu ostaviti mm-u, s tim da nisam nikad bila dulje od 2 sata.

što se tiče prijatelja, nije mi nikad palo na pamet da bi mi pomagali oko malog dovoljno mi je da nas posjećuju iako smo im vjerojatno ultra dosadni jer u ovoj fazi, bar ja, nemamo baš neke teme osim nespavanja, dohrane i sl


moja mama je privatnik i tjednom dolazi kući oko 19 sati. mm-ov stari radi dva posla, svekrva ga ne može čuvati sama (nedavno je operirana).
oni nas vikendom pozovu na ručak, posjete kad mogu pa ga zabavljaju kod nas doma, i to je u stvari to.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 08:21   #10
JA sam samo nakon rodenja prvoga tri tjedna bila kod mame, ostalo vrijeme smo sami Tu mislim na mm i mene). MAma je prije kada su klinci bili manji znala uletiti sa peglanjem ili ruckom, ali sada vise nema potrebe. CAk i ja njoj uzmem popeglati ves. Ali uvijek mogu racunati da ce pricuvati klince, isto tako i seka.
Svekrva ce pricuvati klince kada je upitamo, ali se ne gura sama. I to je ok.
ZAto mi je po ljeti super, mama kuha, cuva klince, deda je glavni u razvazanju na i sa plaze i videnju na sladoled. To mi je bas pravi odmor. Joj, jedva cekam ljeto...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 08:24   #11
mi smo imali sreću da je mala spavala cijelu noć pa nije bilo umora i neispavanosti po danu.. već samo isključivo igra i igra...
za kućanske poslove 1-2 u 15 dana imala sam tetu čistilicu koja mi je čistila stan ali oni grubi poslovi (pranje prozora, čišćenje balkona, pranje vrata, i po potrebi peglanje hrpetine onih ubojitih majica na kragnicu i muških košulja

i po potrebi za čuvanje male kada mi je majka umrla, kada sam išla na liječničke kontrole (kada me uglavnom sa bebom nisu puštali u bolnicu ni po nalaze, a ponekad su malu u bolnicama čuvali portiri ostavila bih ju na ulazu jer me nisu puštali a moram po nalaz, razne čistačice itd)....

jer moj muž je stalno po terenima i nikad ga nema doma..

majke nemam, otac u drugom gradu bolestan od moždanog udara - ja od obitelji svoje nikakve pomoći nisam imala
zagorova majka stara i bolesna, uskakala je koliko god je mogla ali nisam ju voljela opterećivati malom bebom jer je zaista jako stara i teško bolesna...

i ja to riješila za mene najbolji način

jest da je koštao ali mislim da bi me koštalo više živaca i umora da sam sve to natovarila na sebe...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 08:51   #12
Prvih godinu dana sami, I.je bio vježbač i strasrtveni sisač tako da smo bili kao prst i nokat Kad je imao 13.5 mj prestalo je noćno nasisavanje pa sam malo živnula, a i vježbe su nam se privele kraju tako da su onda uskakali svi...vozili ga u kolicima, na sanjkama, šetali....

Dok smo vježbali i vozali se 100 km da bi odvježbali sa stručnom osobom...mama je znala skuhati ručak...sad je u mirovini ali tata je doživio moždani tako da je preokupirana s njim...još uvijek uleti ručak, a i ja njima često skuham. Jučer se uspjela organizirati i pomoći mi oprati prozore...trbuh mi do zuba
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 08:59   #13
mm i ja smo sami.
i moja i njegova mama su 400 km dalje, tako da od njih nema pomoći. a trenutno sam i u posesivnoj fazi, tako da mislim da su mi i bliže- ne bih nikome puštala dijete na samo

sestra i brat su mi tu, ali imaju previše svog vlastitog posla da bi uskakali, a trenutno ni nema potrebe.

oni će vjerovatno uskočiti kad mala bude starija i ja budem prestala biti posesivna i odlučim ju pustiti njima na koji sat da bi mm i ja otišli na večeru/kino i sl...

za sad smo potpuno sami. i skroz mi paše tako.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 09:02   #14
mi živimo u zajedničkom kućanstu sa svekijima tako da svi uskoće... i pravilo NO1 je mama i tata su glavni......
baka nas sluša a s dedom je malčice teža ali ga baka dovede u red.....
tako da si mm i ja možemo jednom mjesečno priuštiti kinu... ja svako malo odlazak na kavicu i sl.....
i meni je baš lijepo a i mojoj dječici je r sam uglavnom odmorna za njih i njihove spačke....
hoće i moja mama ali u drugom je gradu, pa njoj znamo pobjeći na dva - tri dana...onda ja i tamo stignem obići frendice hehe.....
iako je rijetko viđaju vole biti kod nje....
a pošto moje twinse bake vole čuvati, a ja nisam posesivna i sl (imam frendicu koja svoje nebi ostavila ni na sekundu - što je meni isto pretjerano ... al ok... možda ne vjeruje nikomu) nek ih čuvaju... sat - dva im nebu ništ bilo.....
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 09:04   #15
1. mm
2. moja mama
3. mm-ovi
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 09:13   #16
nitko nam ne pomaze, od pocetka do sada se sami brinemo za nju.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 09:27   #17
Quote:
Lorie kaže: Pogledaj post
(Unaprijed se izvinjavam ako neka slična tema postoji. Ja sam malo pretraživala i nisam našla...)

Dakle, ko vam najviše pomaže i olakšava? Mame, svekrve, muževi, sestre, prijateljice, ..?
Svi znamo koliko bebin tempo zna izluđivati; buđenje noću, ne-spavanje danju, ručak, papice, gomila veša, sređivanje stana, ... da ne nabrajam Da li ste od onih koje prihvataju pomoć ili više volite da vam se niko ne petlja pa sve odrađujete same? Da li oko sebe imate osobe koje su uopšte spremne pomoći ili misle da je to samo vaša obaveza?

Moj slučaj je, valjda, specifičan (tako kažu) Zbog dojenja bilo je nemoguće da se beba i ja odvojimo na duže od 2 sata. Svekrva je pomagala oko spremanja stana ispočetka, mama slabo... Kako sam isključivo dojila i kako se beba i ja nismo razdvajale i dalje, nekako se podrazumijevalo da ja sve odrađujem. Evo beba ima skoro 11 mjeseci, i dalje se nismo razdvojili na više od nekoliko sati (dva puta). Moja najveća pomoć su prijateljice koje uskoče sa masažom, frizurom ili pedikirom Dakle, ja i MM od početka sami.
samo mi je muž pomagao i ponekad mama kad dođe u posetu
uvek sam prihvatala pomoć ako neka prijateljica dođe, pa se malo poigra sa bebom i tako to
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:20   #18
MM ili moji starci tj mama...

Mama pomaže tako što pričuva klince kad treba..sve ostalo radimo sami a i čuvanje koristimo jako rijetko. Život u istoj kući (ali odvojeni stanovi) nisu tako veliki +
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:21   #19
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nitko nam ne pomaze, od pocetka do sada se sami brinemo za nju.
isto
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 11:21   #20
prvih mjesec dana je mm sve po kuci radio sam, bio je na godisnjem i ja nisam prstom makla osim oko bebe koja je u potpunosti bila moja briga. kasnije kad je poceo raditi je postalo relativno nezgodno, jer je mala imala kolike i znala je vristati po nekoliko sati, on bi doso s posla gladan i umoran a ja ne samo da nisam stizala kuhat i pospremat od vristeceg djeteta nego bih bila i potpuno iscrpljena od njenih tantruma i nespavanja. uzela bih cistilicu povremeno da mi pocisti stan. kad su kolike prosle, nas dve smo otisle same 3 tjedna na more i mm se nakon toga malo pribrao i prestao ocekivat od mene da sredjujem kucu tip top i poceo se vise angazirati oko djeteta. do tad je i ona pocela imat rutinu pa je bilo lakse. kad je imala jedno 5 mjeseci postalo je puuuuno lakse, a otkad puza okolo i moze se sama zabaviti, svasta stignem pokraj nje obaviti, samo ju prigledavam da ne prcka po uticnicama (imaju zastitu al ipak nije uputno da se nauci kopat po njima), ne pregrize kablove, ne udari se i slicno. sad ima 8,5 mj i vec svasta moze i svasta razumije, zna sto znaci ne i poslusa kad joj kazem da nesto ne radi.
nitko drugi nam nije pomagao jer moja mama nije mogla a sveki nisam htjela jer je zena emocionalni ucjenjivac i vampir energije.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.