Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2004., 01:19   #1
Spaljeni mostovi

Imate li ih iza sebe?

Ono s nekim si dobar, bolji najbolji

i onda buuuuuuuuuuuuuuuuuuurn, spalite sve mostove iz ovog ili onog (cesto vrlo glupog) razloga

il uspjevate zadrzati bar kurtoazne odnose sa bliskim ljudima

nest sam se zabrinula

imadoh 2 naj prijateljice..... sad ne znam vise nist o njima

... ovaj slucaj sms odjeba ce ocito biti isto takav----- bez traga i glasa ce nestat sve...

neka me tuga pohvata kad pomislim

pitam se jesam to samo ja koja unistava ?

koja guzicom zatvara vrata...
ili ponuka druge na takvo sto
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:21   #2
sve su to faze draga moja. ne razmisljam ti ja o tome kao spaljenim mostovima, nego vise ono, vidimo se kad se vidimo (osobito prijatelji sa faxa; rasuti svuda po svijetu). Daje mi nadu da cu opet uskoro imati razloga putovati.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:24   #3
ma ne mislim na rasutost
to je ok
neg kad se posvadis sa nekim...... i zasutite jedno od drugog zauvijek
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:25   #4
Re: Spaljeni mostovi

Quote:
neka me tuga pohvata kad pomislim

pitam se jesam to samo ja koja unistava ?

koja guzicom zatvara vrata...
ili ponuka druge na takvo sto
ovo mi zvuci/izgleda kao jedan klasican crnjak. Kaj se desilo?
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:31   #5
pa eto sjetila sam se tih prijateljicA
i kako nakon tolikog druzenja posvadjat se zbog gluposti
i nikad vise ne podici telefon ili se viditi
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:34   #6
Jednostavno.

Ako ti je stalo da se ta prijateljstva odrze, nazoves i pokusas spasiti sto se da.

Ako nema odgovarajuce reakcije s druge strane, bar znas da si pokusala.
 
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:35   #7
Re: Spaljeni mostovi

Quote:
Septembar kaže:
Imate li ih iza sebe?

...

imadoh 2 naj prijateljice..... sad ne znam vise nist o njima

da

isto, nas tri nerazdvojne ... onda svađe, ljubomore, prepucavanja, natezanja oko frajera, pokušaji dominacije jedne od njih dvije .. ja nisam mogla tako, prijatelji su radost, ne opterećenje ... prijatelju možeš sve reći a ne se ustručavati ....

previše su mi značile da bih prihvatila polovične odnose

nemam pojma di su ni šta su evo već nekoliko godina. Povremeno mi ih neko (neupućen ) u prolazu nešto kaže vezano za njihove sadašnje živote

i nije mi previše krivo ... jedna faza u životu, bilo bi mi jako drago da je drugačije završilo, ali sam i ponosna na sebe što sam truo odnos uspjela presjeći

a jednog dana ... tko zna ... jer sam isto tako s jednom ex naj frendicom obnovila prijateljstvo ... i sad se super družimo, baš smo si jako jako jako dobre

ne daj se septy
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:36   #8
Quote:
Septembar kaže:
pa eto sjetila sam se tih prijateljicA
i kako nakon tolikog druzenja posvadjat se zbog gluposti
i nikad vise ne podici telefon ili se viditi
u mom slučaju mi se jesmo posvađale de facto oko gluposti

ali povod i motivi su bili puno dublje, te svađe su bile samo okidač nečega što se (pre)dugo kuhalo
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:39   #9
Quote:
Septembar kaže:
pa eto sjetila sam se tih prijateljicA
i kako nakon tolikog druzenja posvadjat se zbog gluposti
i nikad vise ne podici telefon ili se viditi
Moja mama je taj tip. Osjetljiva do bola, ali principijelna. Hvala Bogu pa nisam takva, meni nije problem dici slusalicu i reci: "Jesi li vec popila kavu"? Ako mi zalupi slusalicom, bar sam pokusala (kako netko rece ranije).
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:41   #10
Re: Spaljeni mostovi

Quote:
Septembar kaže:
Imate li ih iza sebe?

Ono s nekim si dobar, bolji najbolji

Imam. Sa najfrendicom iz školske klupe/osnovna škola.

Emotivac kakav jesam, godinu dana nisam mogla doći k sebi.
Ta sam koja je napravila rez.

Neke stvari nisam više mogla "izdržat".

Npr. išle bi vani i ona bi se zakačila za tipa koji ima najbolji auto u društvu. Nakon partya u istom bi se i pohebala.
Par dana kasnije vidim tog tipa i kaže mi da mi frendica ima dobru pičku.

To se ponavljalo u nedogled.

Rekla sam joj da nešto s njom nije u redu. Da joj je reputacija u društvu na nivou crnih miševa i da nešto poduzme.
Konačno je pristala da pričamo o tome. Međutim nije priznala baš ništa što sam joj rekla. Kao da živi u nekakvoj iluziji.

No dobro. Sve sam pokušala. Bilo je tu još bezbroj razgovora, masa vremena je prošlo.
Najgori slučaj se dogodio kada je zbrila nekog žnj lika da dođe po nju na busnu stanicu (udaljena je 2 h od našeg grada) i odveze je doma. Naravno tip je dobio sve po dogovoru kasnije.
A mogla je nazvati mene, hebote i na Mars bi za nju otišla koliko sam je voljela.

Na kraju mi je pokušala zbariti dečka.
Tu sam pukla kao kokica.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:47   #11
Vec nekoliko dana intenzivno razmisljam da spalim sve mostove koji me vezu sa nekada jako bliskom prijateljem.
Vec neko vrijeme odrzavam odnos tek iz kurtoazije,jer mi je nekada jako mnogo znacio i jer je u odredjenim trenucima bio jedna od najvaznijih osoba u mom zivotu i porad toga sam htjela da smo u kakvom-takvom odnosu a to je onda ostavljalo mogucnost da se stvari mozda vrate na staro.
Ali sad smo se posvadjali i ja ne znam sta zelim ili nikakav odnos ili bar kurtoazan
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:50   #12
Quote:
smjeskica kaže:


Vec neko vrijeme odrzavam odnos tek iz kurtoazije,...
meni je gore bit s nekom bivšom super prijom kurtoazna,nego da je nikad više ne vidim
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:51   #13
cuj ta kurtoazija se moze poztivno nazvat umijecem dobre diplomacije
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:54   #14
ne mogu ... jednostavno ne mogu ... nažalost

ne vjerujem baš u pokrpane odnose, jako sam osjetljiva i veliki zlopamtilo
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 01:54   #15
Quote:
sunčica kaže:
meni je gore bit s nekom bivšom super prijom kurtoazna,nego da je nikad više ne vidim
pa i jeste gadno ali znam sebe a znam i njega,ako sada zavrsimo za sva vremena to je onda stvarno gotovo,jos uvijek ne znam da li to zelim da kada ga sretnem na ulici i ne pozdravim ga,da ne primim cestitku za rodjendan od njega...mada mi se cini zdravija verzija da mu stvarno kazem
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 02:12   #16
U principu ne volim spaljivat mostove za sobom, jer nikad se ne zna...
S većinom prijateljica sam ostala u dobrim odnosima, samo smo otišle svaka na svoju stranu. S nekim sam ostala u boljim odnosima a s nekima u malo manje itd.

Al odnos iz kurtoazije ni kod mene ne ide, jednostavno se treba udaljit malo pomalo ako vidiš da ti netko ne paše.
__________________
Vecer u kojoj se svi prisutni sasvim slazu izgubljena je
klio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 03:24   #17
Angry

U srednjoj sam se posvadjala sa tada najboljom priajateljicom (udarila sam joj samar, i uzasno sam se osjecala mjesecima zbog toga; uglavnom bi je to prvi i posljednji put da nekoga udarim i zbilja je odvratno).
Ona mi je rekla da ak' ne spavam sa svojim tadasnjim ( bili skupa 3-4 tjedna) a ono obozavala sam tog tipa, njena (druga) prijateljica je iskazala interes za njega!!!

Jednostavno sam ju pocela "nevoljeti" u tom trenutku. Nikad se vise nismo vidjele niti cule. Mozda bi mi trebalo biti zao, ali nije.
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 08:22   #18
Re: Re: Spaljeni mostovi

Quote:
sunčica kaže:
da

pokušaji dominacije jedne od njih dvije ..
Jesi li ti bila ta jedna
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 08:28   #19
U nekim dijelovima zivota covjeku odgovara da bude dio neke grupe... u drugim dijelovima zivota mu odgovara da koraca sam..

Imam prijateljice i prijatelje s kojima se nisam cula godinama ali cesto mislim na njih, sigurna sam da me 'osijecaju' i da me se sjecaju

Prijateljstvo ne bi trebalo biti opterecenje. Tuzno ali dogodi se da se izgubi interes za neku osobu, da ti se 'ne ide' vidjet se s njom.. no mislim da je to prirodno..ideje, putevi ili ciljevi vam se razidju..
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2004., 10:09   #20
Re: Re: Spaljeni mostovi

Quote:
Paw kaže:
I.

Rekla sam joj da nešto s njom nije u redu. Da joj je reputacija u društvu na nivou crnih miševa i da nešto poduzme.
Konačno je pristala da pričamo o tome. Međutim nije priznala baš ništa što sam joj rekla. Kao da živi u nekakvoj iluziji.

No dobro. Sve sam pokušala. Bilo je tu još bezbroj razgovora, masa vremena je prošlo.
Najgori slučaj se dogodio kada je zbrila nekog žnj lika da dođe po nju na busnu stanicu (udaljena je 2 h od našeg grada) i odveze je doma. Naravno tip je dobio sve po dogovoru kasnije.
A mogla je nazvati mene, hebote i na Mars bi za nju otišla koliko sam je voljela.

Sorry,ali mislim da ti prijateljica je imala pravo živit i jebat se skim i kad god to želi.
Prijatelje prihvaćaš kakvi jesu,a ne da žive po tvojim mjerilima.''Tebi nij e odgovaralo,blabla''-zanimljivo,a šta da je ona tebi popovala kako ti trebaš živit.Ok je je da si joj išla ukazat na reputaciju,ali mi je malo debilno da to šta te nije poslušala je bio razlog da prekineš prijateljstvo.
Ja vjerujem'' da svatko može stat uz tebe kad si u pravu,ali samo pravi prijatelj će stat uz tebe kad si u krivu,to i je bit pravog prijateljstva''


A normalno da si u pravu šta se tiče barenja tvog momka,paslala bi je u 3 p.m.


Sad da odgovorim na temu:imam spaljenih mostova,baš zbog prijateljica koje su očekivale da ću živit po njihovim mjerilima.Hej,pa imam ja svoj mozak,ne treba mi netko naredit šta napravit,ali savjet ću uvijek poslušat
Lorelai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.