Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2015., 21:24   #1
Roditelji, imate li planove za Valentinovo?

Kakvi su vam planovi?

Hoćete li ostaviti klince na bejbisitanje nekome i otići sa svojim partnerom na romantičnu večeru, u kazalište, kino...sexat se cijelu noć?

Ostati doma, stavit klince na spavanje ranije nego inače, gledati filmove, naručiti hranu i dirati se na kauču?

"Valentinovo je za mlade i ljubavno zaluđene. Mi smo to davno nadišli.'

Kakav postaje odnos prema Valentinovu, godišnjicama upoznavanja, veze, braka nakon što više nismo jedno na drugo orijentirani na isti način (ne mislim pritom da je taj način lošiji ili bolji, samo drugačiji) dok smo bili dok smo bili samo nas dvoje?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 23:29   #2
nama je godišnjica veze 2 dana iza valentinova pa valentinovo nikad ne 'slavimo'. na godišnjicu ili neki dan blizu koji nam paše odemo na večeru.

konkretno na valentinovo ove godine idem s frendicama u kino na 50 shades of grey.
curious_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 23:33   #3
Ne slavimo valentinovo iz principa.. prakticiramo valentinovske radnje kad god možemo neovisno o datumu. Glavno da dijete spava..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 09:51   #4
Da, da, apsolutno.

Imamo poziv na djecji rodjendan od 6-8 u igraonici. Nas hrpica roditelja/susjeda imamo dejt
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:01   #5
Quote:
curious_I kaže: Pogledaj post
nama je godišnjica veze 2 dana iza valentinova pa valentinovo nikad ne 'slavimo'. na godišnjicu ili neki dan blizu koji nam paše odemo na večeru.

konkretno na valentinovo ove godine idem s frendicama u kino na 50 shades of grey.
Ja sam mislila s mužem otići na Valentinovo to pogledati. Prvo je pristao, ali me na kraju ipak onako moljakao "joj, jel baš moramo"... tako da ćemo ipak ostati doma uz kolekciju SF filmova i domaće hamburgere.

Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Ne slavimo valentinovo iz principa.. prakticiramo valentinovske radnje kad god možemo neovisno o datumu. Glavno da dijete spava..
To je isto ok.
Nego me zanima... jeste li Valentinovo iz principa prestali prakticirati prije ili poslije roditeljstva? Ne možeš mi reći da ti je Valentinovo bilo jednako nebitno kad si bila mlađa i danas?...

Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Da, da, apsolutno.

Imamo poziv na djecji rodjendan od 6-8 u igraonici. Nas hrpica roditelja/susjeda imamo dejt
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:09   #6
meni je valentinovo uvijek bilo nebitno
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:19   #7
ja imam dejt s prijateljima a mm s ps3

usput, valentinovo se pojavilo debelo debelo nakon sto sam ja izasla iz osnovne skole u kojoj bi me MOZDA takvo nesto moglo zanimati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:24   #8
Ke?

Godišnjice ak se sjetimo, spomenemo ju
Na večeru odemo kad nam se ide, ne baš za neke datume
Jedino za svoj ročkas očekujem neki lijepi poklon i to mi baš kupi nekaj kaj si želim ali mora biti od tehnike pa stoga imam svašta nešto za fotoaparat, iphone, ipad i tak to...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:36   #9
Valentinovo nikad nisam dozivljavala..bzvz..rekla sam md da za dan zena zelim neki cvjetak koji ubere po putu

Kao i svaku vecer, malicka na spavanje, mi cemo pogledati neki SF/triler/horor i jesti sta nadjemo u frizideru Druga opcija je da igramo igrice...a sad si me i s domacim hamburgerima navukla, moguce da udju u kombinaciju
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:38   #10
ja sam također mislila da se Valantinovo obilježava u srednjoj školi, ono kad cure kupuju mediće na srca, a dečki se nadaju da će nešto nategnut
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 12:17   #11
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ja sam također mislila da se Valantinovo obilježava u srednjoj školi, ono kad cure kupuju mediće na srca, a dečki se nadaju da će nešto nategnut
Pa zato sam i otvorila temu.

Da vidim jesam li ja pukla malo po tom pitanju... jer sjećam se svoj doživljaja Valentinova u srednjoj školi... pa to su bile pripreme dva tjedna unaprijed. I svaki put je ispalo sranje i završilo u suzama jer nije sve bilo kako sam ja isplanirala.

Zapravo je sad bila ovakva situacija... Potrefilo se tako da baš ovaj vikend baka i deda odvedu malog u Delnice jer tamo imaju neka super zimska događanja...evo danas rade snjegovića od 5 metara.
I prije par dana ja si mislim onako...ajde kul...bit ćemo muž i ja sami... možemo šta nas je volja.

Jučer mali nešto kenja da ne bi on u Delnice nego želi ostati doma.
A ja onako mrtva hladna..."ajd kako hoćeš"... nikakva sad drama u meni jer nam je "famozno Valentinovo" propalo. Štoviše, čak mi se nekako i nije dalo slati ga u Delnice, ali ok... malo sam i to promišljala i skužila da sam sebična i da nije u redu djetetu uskraćivati neke životne radosti osobito ako znam da obožava snijeg i to sve.

Na kraju sam popričala s njim i objasnila mu šta će sve biti tamo i neka sam odluči onda želi li ići ili ne. I eto pristao je... pa sam s malo manje težine u srcu pustila.

Hoću reći...sad je on otišao zabavljat se preko vikenda i pustila sam ga da ide zato da se on zabavi.
A ne zato da možemo muž i Valentinovo slaviti kako hoćemo.

Pa sam se zapitala jel nešto sa mnom nije u redu kad mi to Valentinovo ne predstavlja nešto toliko osobito u životu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 12:25   #12
Meni ti više ništa ne predstavlja big deal u životu, osim njegovog rođendana i to radi organizacije.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 13:24   #13
Meni je mm sinoć prioćio: udebljao sam se, više mi vjenčani prsten ne stane na ruku, skidam. A jutros: ti nisi svoj skinula?

Jel da to računam kao poklon?
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 14:22   #14
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Pa sam se zapitala jel nešto sa mnom nije u redu kad mi to Valentinovo ne predstavlja nešto toliko osobito u životu.
meni je čudnije da netko ima problem što mu djetešce provodi vikend bez njega, no dobro, ljudi smo, različiti smo


inače meni dijete nije ni malo utjecalo na stavove o obveznom darivanju i obilježavanjima ovoga i onoga. jednostavno sam kako sam odrasla došla do faze kad mi nije neugodno reći "ej, ne da mi se tratiti vrijeme po dućanima da ti kupim nešto što najvjerojatnije ni ne želiš".
čak mi se čini pametnijim da svatko ode i sebi sam nešto kupi, ako se već mora potrošiti neki iznos radi napretka ekonomije
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 14:35   #15
pa moram ti reci da bi i meni bilo zao da je za vikend nema, radije bi da je prek tjedna negdje nego za vikend
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 14:51   #16
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

To je isto ok.
Nego me zanima... jeste li Valentinovo iz principa prestali prakticirati prije ili poslije roditeljstva? Ne možeš mi reći da ti je Valentinovo bilo jednako nebitno kad si bila mlađa i danas?...
nemam pojma... ne pamtim baš da se to nešto extra slavilo i obilježavalo.. tako da očito ni onda mi nije baš puno značilo..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 15:13   #17
pa ja i sada znam odrasle kojima je to jako vazno, i koji se unapred organiziraju za cuvanje djeteta, rezerviraju restoran, welnes i svasta nesto.
ne znam, meni to kolektivno ljubakanje, guzve na javnim mjestima i svi sa ruzama i bombonjerama, i nije neka fora, mislim da je to, kao i ostali blagdani, dobra prilika za zaradu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 16:38   #18
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa moram ti reci da bi i meni bilo zao da je za vikend nema, radije bi da je prek tjedna negdje nego za vikend
Ma nije mi drago ni da je tjedan niti da je vikend jer sam povezana s njim možda i malo previše pa se prisiljavam pustiti ga jer nisam načisto sa sobom koliko je tu moje patologije ako ga ne volim puštati okolo. Al to je druga tema.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 17:15   #19
mi smo dogovarali večeru s prijateljima za sutra..
pa smo skužili da je Valentinovo i da će biti teško naći mjesto u restaču
tak da idemo danas

sutra sam doma- ispekla sam čizkejk :klap:

Valentinovo mi ni sad ni prije nije predstavljalo big deal... puno me više razniježi cvjetak onako bez nekog razloga

inače odemo nekamo kad nam se ide, dogovorimo se s nekim itd... ali recimo volim i da odemo za rođendane- u biti koristimo izgovor
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 17:17   #20
Meni je bitno to obiljeziti!Volim znak paznje nekakav,nije mi bas fora slusat kako su svi bili na vecerama,dobili ruzu,buket...a ja corak!!
luda umjetnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.