Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2014., 18:06   #381
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Jest, to je ok. količina.
Hvala za info... Nisam dobio nikakve recepte, koje su vam najdraže mješavine voća, čisto da probam. I sam ću eksperimentirati , ali savjet iskusnijih uvijek dobro dođe...
dravlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 21:31   #382
Cjedim šta imam, ne opterećujem se previše sa "receptima". Najviše mi se sviđa:
- jabuka limunada (nekoliko jabuka i jedan limun)
- čist sok od mrkve
- crveni grejp/cikla (ovo bi mrtve podiglo - jako moćan sok)
- ananas/nar (rajski)
- zeleni sok (pregršt kelja ili špinata ili blitve, 1 krastavac, 1 jabuka greeny smith, 1 limun ili limeta, 1 mrkva da pogura (ovako nešto bi ustvari trebalo piti svaki dan - zeleno je najzdravije)

U principu nema soka koji mi se ne sviđa. Nešto bude slađe, nešto manje slatko, nešto bude i pomalo gadno za popit (kupus npr.), ali mene to uvijek nekako razveseli.

Zadnje uređivanje ivanaj : 09.12.2014. at 21:59.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 21:42   #383
Od kada sam kupila Oscara, svaki dan radim sokove ujutro prije doručka. Već mi je to fina rutina.

S obzirom da sam ga prvenstveno uzela radi povrća, samo voćne sokove ni ne radim, uvijek miješano.
Jutros je bilo brdo špinata, jabuka, 2 mandarine i 2 mrkve da pogura. Prefino.

Al neki dan sam pravo sje...
Kelj, mrkva, cikla i grejp. Jedino gore od toga je bilo kada sam stavila i đumbir. Al popilo se oboje.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 10:14   #384
Quote:
blue mm kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
imam priliku kupiti od poznanika novi zapakirani sokovnik Gorenje VitaWay (jc4800vmx) sa garancijom dvije godine za 1000 kn,

imao bi pitanje za znalce kojih ovdje ima, da li je ovaj spomenuti sokovnik Gorenje bolji i kvalitetniji a dugoročno izdržljiviji od modela Vivax SJ-150, kojemu je cijena 699 kn (Pevec) sa jednom godinom garancije,

čitajući prethodne postove saznao sam da se radi o sokovnicima koji rade na istom principu hladnog prešanja,

hvaljeni Hurom mi je daleko iznad mojih financijskih mogućnosti, ovaj Gorenje na slikama izgleda isto kao Hurom HU-100, ali ako su sve te kopije iste kvalitete, onda bi mi bilo isplativije kupiti Vivax za 300 kn manju cijenu od Gorenja.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći oko odabira.
Poštovani,
imam sokovnik Gorenje VitaWay (jc4800vmx) 1 godinu. Nisam vegeterijanac i ne hranim se isključivo sirovom hranom, ali je sokovnik u upotrebi vrlo često tj. skoro svaki dan, a nekad i više puta dnevno. Uglavnom pripremam voćne sokove s dodatkom mrkve, celera, đumbira, a rijetko uspijem podvaliti klincima ciklu i blitvu. Zasada sam iznimno zadovoljna ovim sokovnikom, niti jedan put nije zaštekao, količina dobivenog soka super, pulpa suha...Kupljen je po akcijskoj cijeni za manje od 1000 kn. Za čišćenje je također vrlo lagan. Za ovu cijenu zadovoljava sve naše potrebe...Pozdrav
Mjutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 12:48   #385
Drago mi je zbog Vašeg pozitivnog iskustva sokovnikom Gorenje WitaWay jc 4800 vmx, i ja sam ga kupio (novi zapakirani sa garancijom 2. godine od poznanika za 1000 kn) i nakon desetak dana korištenja sve me više oduševljava, što zbog fantastičnih sokova, što zbog njegove robusne izrade, mislim da mi je to jedna od najkorisnijih investicija u male kućanske aparate uopće.
Pozdrav
blue mm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 19:22   #386
TEFAL ZC500H

Pozdrav,
Evo vidim da su počeli reklamirati i prodavati TEFAL ZC500H (Tefal Infiny Press Revolution Juicer), a cijena mu je 1,500kn.

Izgleda odlično, moderno, kvalitetno.
Komentari?
zvrkinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 21:57   #387
Quote:
zvrkinjo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Evo vidim da su počeli reklamirati i prodavati TEFAL ZC500H (Tefal Infiny Press Revolution Juicer), a cijena mu je 1,500kn.

Izgleda odlično, moderno, kvalitetno.
Komentari?
To je Moulinex Infinity press (sa malo drugačijim imenom). O njemu smo pričali na nekoliko zadnjih strana.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 22:07   #388
Taj Tefal je Moulinex koji ja imam, uglavnom dobro je što su snizili cijenu za 300 kn. Utiske sam napisao koju stranicu prije.... Uglavnom jako dobar sokovnik koji nije kopija hurom-a (što je i dobro i loše, kako se uzme )... Imaš i par videa na youtube-u pa baci oko...
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 09:47   #389
Koji bi bio best buy sokovnik do 800 Kn? Da li taj Vivax SJ-150?

Ima li ko iskustva s Topshopovim Nutribullet ili Delimano Fusion

Ili između Philipsa ili Gorenja?

Zadnje uređivanje nabujakk : 30.12.2014. at 10:36.
nabujakk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 21:08   #390
Quote:
nabujakk kaže: Pogledaj post
Koji bi bio best buy sokovnik do 800 Kn? Da li taj Vivax SJ-150?

Ima li ko iskustva s Topshopovim Nutribullet ili Delimano Fusion

Ili između Philipsa ili Gorenja?
Nutribullet nije sokovnik nego blender. Dakle, on ne odvaja sok od krute tvari već sve mješa i dobije se smuti tj. manje ili više rijetka kaša sa vlaknima. Tu se obično dodaje tekućina da bi funkcioniralo. Osobno imam Smoothie maker. Nije nešto posebno jak, ali za moje potrebe (ipak sam sokadžija), dosta. Dakle, blender ili smoothie maker nam spravlja jedan lakši obrok. Koliko sam gledao nutribullet mi se čini ok.
Delimano, Philips i Gorenje koje si naveo su ista stvar - centrifugalni sokovnici srednje klase. Metodom veš mašine, vrlo brzo iscjedi voće i povrće. Usput se gubi na količini, na hranjivim tvarima, a zelenjavu cjedi vrlo slabo (samo promrlja). Delimano tvrdi da je fusion neka fuzija (između) centrifugalnog i hladnog procesa, ali to na žalost nije tako (lažna reklama). Dakle najobičniji centrifugalni sokovnik i to dosta slab.
Kao alternativa za slične novce imaš Vivax (cold press uspravni) i Petra juicer (cold press vodoravni). Recimo da je Vivax malo brži, a Petra malo bolji za lisnato povrće. Za vrhunski sokovnik treba izdvojiti više novca jer budimo pošteni, sokovnici su skupi.
No, za iznos o kojem pričamo, ja bih kupio taj Vivax ili Petru. Možeš i centrifugalni za početak, pogotovo ako ti je brzina najvažnija (jedan od ona 3), a možeš i neki centrifugalni za 250 kn. čisto da vidiš o čemu se radi za male pare. Važno je znati šta želiš od sokovnika i koliko bi potrošio.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 09:47   #391
Postoje li neke prednosti konzumiranja sokova, a ne blendanog sadržaja?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 15:07   #392
Da. Ako si sportas koji trenira 8 sati na dan i trebas unositi 10000 kcal dnevno umjesto 2000 kcal ko prosjecni covjek, e onda je bolje piti taj koncentrat kalorija bez vlakana.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 15:25   #393
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Postoje li neke prednosti konzumiranja sokova, a ne blendanog sadržaja?
Ako jedeš sirovo voće, pojedeš jednu narandžu i dosta ti je.
Ako blendaš, već možeš unijeti dvije.
Ako cjediš sok, popiješ sok od 5 narandži vrlo lako (a dobiješ sve hranjive sastojke).
Dakle, cjeđenjem se može unijeti puno više i brže.
E sad, voće u sebi ima i šećer pa je preporuka: voće blendati ili jesti sirovo da se ipak uspori unos šećera. Nije to onaj šećer i Coca cole (ni blizu), ali ipak ne treba pretjerivati i cjediti samo voće non stop.

Prava prednost cjeđenja je kod povrća. Imaš recimo 2 mrkve i pregršt kelja. Teško ćeš to sažvakati. Nije baš nešto fino ni kada se izblenda (mada može), ali sok se popije bez po muke i opet su hranjivi sastojci tu. U većini povrća nema previše šećera pa ga je dobro cjediti. Može se dodati i malo limuna da popravi okus i malo jabuke da ipak zasladi.

Odgovor je dakle - prednost cjeđenja je kod brzog i lakog unošenja hranjivih sastojaka iz povrća. Voće je bolje blendati, mada sok ima puno bolji okus :-)

Zadnje uređivanje ivanaj : 31.12.2014. at 15:44.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 16:43   #394
Hvala oboma.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 12:03   #395
Pozdrav svima,
čitam vaše postove već danima sa super iskustvima i eto i ja se zagrijala za kupnju sokovnika pa molim pomagajte dok još akcija traje i dok parići ima u džepići....


Cjenovni rang za sokovnik je od 500 do 700kn.
Vjerujem da se za te novce i za početnike nađe dobar sokovnik.

Dosta sam guglala i znam da su najbolji i najrazvikani ovi proizvodi vervita, hurom i još puno puno njih da ih ne nabrajam, ali napominjem nije u mojem cjenovnom rangu.

Naime zapeo mi je za oko gorenje sokovnik koji ima 2 godine garancije s popustom ( popust 30 %), brzina 800w, xxl otvor za doziranje, mogučnost pranja djelova u perilici, posuda za pulpu 2l, posuda za sok 1l.

Ima ih par proizvoda GORENJE razlika u cjeni svega 30kn, pa mi nije jasno???? … naravno i koji preporučate između ovih tri dolje navedenih…????
GORENJE JC800Y [elipso.hr] 499kn
GORENJE JC801G [elipso.hr] 454kn
GORENJE JC800G 475kn [elipso.hr]

Za navedeni ili slični gorenje artikal molim iskustava, također me zanima dali je kompliciran za pranje i da li ima 2 brzine ili samo jednu (u specifikaciji ne piše), te da li melje i lisnato povrče kakva su iskustva i dali ste se usudili cjediti i oraščate plodove, poput kikirikija i sl. s navedenim sokovnikom?

2. Kako sam kažem čitala vaše postove, dobila sam dojam da su SLOW JUICER puno bolji od sokovnika. Koliko sam uspjela skužiti imaju tiši rad, ušteda u energiji i cjeđenje je puno kvalitetnije, sporije cijedi i samim time izađe više soka nego sa sokovnikom, nema pjene u soku i kažu najbitnije puno su zdraviji.

E sada, pošto su slow juiceri poprilično skupi, našla sam mu zamjenu tzv. kopiju. Nije neka marka ali je slow juicer i to od vivaxa. garancija 1god, 150w, cijena 750kn
VIVAX HOME Sokovnik SJ-150 Slow Juicer - Vivax [google.hr].
Iskusta ukoliko imate za navedeni proizvod???

I završno pitanje je da li da kupim neki od gore navedenih gorenje sokovnika ili slow juicer Vivax???????????????

Hvala vam puno.
__________________
pozdrav
lo-li-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 16:39   #396
bog,
mislim da ti je taj vivax puno bolji izbor, dobit ces više soka i isti će biti kvalitetniji, takodjer, moći ćeš cijedit i lisnato povrće što sa centrifugom ide jako teško (nikako), koliko se sijecam osim par problema sa prekidačem (što bi trebala pokriti garancija) nije bilo nezadovoljnih korisnika
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 16:51   #397
Quote:
2botia2 kaže: Pogledaj post
bog,
mislim da ti je taj vivax puno bolji izbor, dobit ces više soka i isti će biti kvalitetniji, takodjer, moći ćeš cijedit i lisnato povrće što sa centrifugom ide jako teško (nikako),
koliko se sjecam osim par problema sa prekidačem (što bi trebala pokriti garancija) nije bilo nezadovoljnih korisnika

Hvala na vašoj preporuci. mislim da sam pročitala 1 ili dva kommentara na ovoj temi za vivax sj150 da je bilo malo problema sa zaštopavnjem lisnatog povrča????
što mu je mana sa prekidačem? i da li se mogu za njega nači rezervni djelovi, nakon isteka garancije?
__________________
pozdrav
lo-li-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 08:07   #398
Quote:
lo-li-ta kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
čitam vaše postove već danima sa super iskustvima i eto i ja se zagrijala za kupnju sokovnika pa molim pomagajte dok još akcija traje i dok parići ima u džepići....


Cjenovni rang za sokovnik je od 500 do 700kn.
Vjerujem da se za te novce i za početnike nađe dobar sokovnik.
Dosta sam guglala i znam da su najbolji i najrazvikani ovi proizvodi vervita, hurom i još puno puno njih da ih ne nabrajam, ali napominjem nije u mojem cjenovnom rangu.

Naime zapeo mi je za oko gorenje sokovnik koji ima 2 godine garancije s popustom ( popust 30 %), brzina 800w, xxl otvor za doziranje, mogučnost pranja djelova u perilici, posuda za pulpu 2l, posuda za sok 1l.

Ima ih par proizvoda GORENJE razlika u cjeni svega 30kn, pa mi nije jasno???? … naravno i koji preporučate između ovih tri dolje navedenih…????
GORENJE JC800Y [elipso.hr] 499kn
GORENJE JC801G [elipso.hr] 454kn
GORENJE JC800G 475kn [elipso.hr]

Za navedeni ili slični gorenje artikal molim iskustava, također me zanima dali je kompliciran za pranje i da li ima 2 brzine ili samo jednu (u specifikaciji ne piše), te da li melje i lisnato povrče kakva su iskustva i dali ste se usudili cjediti i oraščate plodove, poput kikirikija i sl. s navedenim sokovnikom?

2. Kako sam kažem čitala vaše postove, dobila sam dojam da su SLOW JUICER puno bolji od sokovnika. Koliko sam uspjela skužiti imaju tiši rad, ušteda u energiji i cjeđenje je puno kvalitetnije, sporije cijedi i samim time izađe više soka nego sa sokovnikom, nema pjene u soku i kažu najbitnije puno su zdraviji.

E sada, pošto su slow juiceri poprilično skupi, našla sam mu zamjenu tzv. kopiju. Nije neka marka ali je slow juicer i to od vivaxa. garancija 1god, 150w, cijena 750kn
VIVAX HOME Sokovnik SJ-150 Slow Juicer - Vivax [google.hr].
Iskusta ukoliko imate za navedeni proizvod???

I završno pitanje je da li da kupim neki od gore navedenih gorenje sokovnika ili slow juicer Vivax???????????????

Hvala vam puno.
Za tu cijenu, nađe se sokovnik za početak, ali baš dobar - ne. Dobar sokovnik na žalost nije jeftin.
Svi navedeni Gorenje modeli slično koštaju jer su vjerovatno vrlo slični, da ne kažem isti. Centrifugalni niže klase sa dobrim imenom.
Slow juicer jest sokovnik, ali ne radi na principu centrifuge već sporog žvakanja. Daje više soka od centrifugalnog, manje pjene (ali kod nekih stvari bude nešto pjene - jabuke npr.), tiši je, bolje cjedi lisnato, sok zadržava više hranjivih sastojaka i ostaje svjež duže. Uglavnom, prefinjenija mašina sa kojom se moraju znati neke stvari (čitaj postove ovdje i gledaj youtube za info).
Nemam Vivax, ali na osnovu svega što sam saznao, ja bih ga kupio kao prvi sokovnik. Za tu cijenu, ljudi su zadovoljni, ponaša se vrlo dobro.

Možeš na sniženju naći centrifugalni sokovik Sinbo ili Tristar za 200 kn. Tu se za vrlo malo ulaganje može vidjeti kako rade centrifuge i da li ti se juicing uopće sviđa. Ja sam to kupio za početak i prodao za 2-3 mjeseca sa minimalnih gubitkom novca (- 50 kn.) Nisu to loši sokovnici za te novce, ali znao sam da mi treba nešto puno bolje pa kupio Hurom koji vjerno radi već skoro 4 godine. Ni jednom nisam požalio što sam dao čitavu platu za njega. Najbolja kupovina u životu...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 08:16   #399
Quote:
lo-li-ta kaže: Pogledaj post
Hvala na vašoj preporuci. mislim da sam pročitala 1 ili dva kommentara na ovoj temi za vivax sj150 da je bilo malo problema sa zaštopavnjem lisnatog povrča????
što mu je mana sa prekidačem? i da li se mogu za njega nači rezervni djelovi, nakon isteka garancije?
Uspravni spori sokovnici (Vivax, Hurom), slabije cjede lisnato od vodoravnih sporih sokovnika. No, cjede lisnato daleko bolje od centrifugalnih, što je dovoljno dobro ako znaš kako. Naime, potrebno je rotirati lisnato sa nečim tvrđim (mrkva je zakon.) Ubaciš špinat, sokovnik ga mrlja i izlazi malo soka. Ubaciš komadić mrkve i odmah sve prođe i sok ide i tako naizmjence dok ne završiš. Svaki sokovnik uglavnom ima problema sa lisnatim, ali uz ovaj trik, sve bude ok.
Vivaxi su bili pogrešno spojeni pa prekidač nije radio kako treba, no odnijeli ljudi u trgovinu pa je rješeno... To je blagodat kineskih kopija. Vjerujem da imaju garanciju 1-2 godine. Ja sa nadam da će ovaj moj sokovnik trajati minimum 10 godina (a moguće i znatno više), što se od Vivaxa ne može očekivati...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 12:36   #400
Nakon proučavanja vaših savjeta i općenito istraživanja po netu, mislim da ću kupiti Tefalov Infiny Pess Revolution. Naravno da mi se Hurom najviše sviđa no on mi je ipak malo preskup...

Da li mi netko može iz vlastitog iskustva odgovoriti kako se Tefal ponaša u cijeđenju lisnatog povrća? Gledala sam neke recenzije koje su uključivale samo voće i čini ni se da radi OK samo mi djeluje nekako nestabilan, kao da će se raspasti dok cijedi.

I još jedno pitanje. Jasno mi je da se koštice od npr. trešnje ne stavljaju no što je sa "zalutalima" od naranče ili limuna? Da li i one budu zgnječene i da li oštećuju sito sokovnika? Kakva je situacija kod nara? Ovisi li tiješnjenje o tvrdoći koštice?

Zadnje uređivanje lea&maja : 08.01.2015. at 13:57.
lea&maja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.