Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2006., 11:02   #1
Kristali s Kavkaza

Ljudi zna li itko išta o tim kristalima? Ja sam od kolege čuo da je to jako zdravo. On kaže da je se preporodio i psihički i fizički otkako to pije.

Imate li iskustva s time? Ja sam to vidio i na prvi pogled ne znaš je li to biljka ili životinja, je li živo ili mrtvo
Zna li netko gdje se može kupiti, nabaviti, uzgojiti...
Vrata Zapada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2006., 21:35   #2
probaj nabaviti tu http://www.novaarka.hr tu ti ima pun *rac tih kristalića i raznih ostalih gluposti!
__________________
I'm told to enjoy every moment, every hour, every minute. Thats what I do at fridays and saturdays. Why should I take life so seriously?
marco's is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 12:08   #3
cula sam za to, a cula sam i da se s vremenom ti kristali, alge ili sto vec, mnoze. drugim rijecima, kolega ti do sad vec ima viska... zasto ga ne pitas da ti da pocetnu "kulturu"?
crash7n7carry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 18:46   #4
Kavkaški kristalići...

Dragi forumaši,pred par dana sam dobila tzv.kavkaške kristale,iako meni izgledaju kao neke prozirne gljivice .Naime radi se o tome da se oni razmnožavaju u vodi s šećerom i limunom i ta se voda nakon par dana fermentacije pije i navodno je dobra za izlječenje nekih bolesti i želudac kao i za probleme s težinom,a mogu ih pit čak i male bebe.Ono što mene zanima je dali se netko od vas sreo s njima i kakva su vam iskustva,te znate li postoji li koji link o njima jer vjerojatno to nije njihovo pravo ime.Našla sam kefirove kristale ali meni ne izgledaju kao da se radi o istoj stvari.
DixieJone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:50   #5
Zanima me odakle ti naziv: kavkaški kristali, te odakle ti informacija da se "prozirne gljivice" razmnožavaju?
Naime ako se razmnožavaju onda to nisu kvarcni kristali (SIO2), već nešto živo.

Dakle, iznesi malo podrobniji opis tih "prozirnih gljivica".

Zadnje uređivanje luiz : 25.05.2009. at 02:53.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:11   #6
To je 80-tih kolalo po skoro svim familijama. Ne znam koliko je zdravo, ali pitko je i dosta ukusno. U toj varijanti nije išao limun nego grožđice. I gljivu (da ti kristali su gljivice) treba povremeno razdjelit.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:59   #7
možda se radi o tibetanskoj gljivi? evo, ovdje ti je link (samo sam to pronašla).
tibetanska gljiva
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 13:01   #8
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
To je 80-tih kolalo po skoro svim familijama. Ne znam koliko je zdravo, ali pitko je i dosta ukusno. U toj varijanti nije išao limun nego grožđice. I gljivu (da ti kristali su gljivice) treba povremeno razdjelit.
U tom slučaju DixieJone treba da pogledaš:
http://www.google.com/search?sourcei...stali+gljivice
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 14:49   #9
tog se sjecam to je moja baba pila za psorijazu ...a prestala je jer se nenormalno debljala... posto otvara apetit da to nije normalno ...sjecam se i ja sam ko klinac
pio jer su svi uvjeravali da je ultra zdravo a imo sam bronhitise
i ono pun zeludac a ti si gladan za popizdit ...u 2 tj sam dobio 3-4 kile a imo sam 13 god .
tako da ako imas problema s kilama oprezno
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:12   #10
hahahaha pa to je kefir
(kušao sam, nekako mi se gadi)
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:20   #11
Hm, vidi li jos netko osim mene u tim kristalicima idealan ljek za anoreksiju?
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:31   #12
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Hm, vidi li jos netko osim mene u tim kristalicima idealan ljek za anoreksiju?
ne. osoba koja ima anoreksiju sigurno neće svjesno popiti nešto što deblja.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:45   #13
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
hahahaha pa to je kefir
(kušao sam, nekako mi se gadi)
Ne znam na što misli autor topica, ali ovo sa linka je kefir, on je zrnat - ovo drugo o čemu ja pričam i što je išlo u čaj/vodu/limunadu je više sluzasta tvar.

Mene je podsjećalo na meduzu.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:48   #14
http://content.answers.com/main/cont...Kefirpilze.jpg

Kefir-"Gljivica" potjece iz Kavkaza. Simbioza bakterija mliječne kiseline, streptokoka, mikrokoka i gljivica, mogu narasti kao orah ali nije neobično da budu veliki kao i saka, gumene su konzistencije i sastoje se od bjelancevina, masti i polisaharida koje proizvode različite bakterije.

- ispricavam se, prebrzo preletio -

Mozda mislis na Kombuchu ili Vodeni Kefir
Vise o tome, ovdje i ovdje
__________________
"Ne volim citate, reci mi sta znas"
Narrator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 17:24   #15
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
ne. osoba koja ima anoreksiju sigurno neće svjesno popiti nešto što deblja.
Al mislio sam ono, natjerati ih da uzmu malo toga kad su pod medicinskim nadzorom i onda im ponuditi obrok...
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 17:30   #16
kefiri ide sa mlijekom a ne sa vodom i super je. Da vidim onoga koji ima što protiv kefira
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 21:46   #17
Smile EVO OVAKO...

Dakle,radi se o nekim malim grumencicima,nisu sluzavi,strukturom i velicinom izgledaju kao spice iz nara oliti ga morskog sipka,nisu spojeni i slijepljeni vec pojedinacni,blago prozirni do prozirno bjelkasti.
S obzirom na sliku onih kefirovih kristalica dalo bi se zakljuciti da nisu ista stvar,jer su kefirovi bijeli i grumenasti dok su ovi zrnati.
Davno sam ih pila,dok sam bila dijete,i okus im nije bio los.

2 Delija:
-Kavkaski kristali je naziv pod kojim sam ih ja dobila,tko im ga je dao ja sigurno neznam ali ja ih nikako nebi kristalima nazvala jer doista djeluju kao gljivice.Da zivi organizam su,je se nakon 2 dana stajanja i fermentacije u vodi doslovno razmnoze za 2 jusne zlice.

2 D@d@:
-U pravu si sto se tice dijeljenja,jer kada se dobije 12 zlica ,a to je nakon 6 dana,dijele se u 2 tegle ili staklenke od 2 litre po 6 zlica u svaku.Na tu kolicinu se stavljaju 4 zlice secera i 1 prepolovljeni limun i 2 litre vode.Zelim napomeniti da se nikako ne smije dodirivati i "obradjivati" metalnim predmetima jer im to skodi i od toga valjda umiru .

DA RADI SE O TIBICOSU...i tocno tako izgleda http://en.wikipedia.org/wiki/Tibicos

Navodno lijece i sprjecavaju probleme kao sto su,zatvor,unutarnji cir,zivcanih problema,astme,skleroze,ureje,tlaka,anemije i leukemije,tegoba zeludca,alergija ,ekcema,akutne upale jetre i bubrega...

Ako u sastavu doista imaju LGG onda i je logicno da lijece bar tegobe zeludca i probavnog trakta.Navodno i reguliraju tjelesnu tezinu jer sam cula da su dobre kod vodjenja dijeta radi prociscavanja organizma.Mislim da cu ih probat pa ce mo vidjeti kako djeluju i da nemam sto izgubiti
Inace hvala svima sta ste me shvatili ozbiljno,heh
DixieJone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 22:29   #18
pa da, nešto kao kefir.
sasvim je moguće da im metalni ioni iz žlice (recimo kromovi, niklovi, srebrovi) škode.

ali ne liječe niti sprječavaju toliko koliko se misli. je, korisno ih je jesti (mada se meni gadi ) ali nisu svemogući. da su svemogući, već bi se bolesti rješavale tim putem.

gdje si to kupila? baš bi bilo zanimljivo uzgojiti jednu grudu toga
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 23:36   #19
Ne oni se ne jedu vec se pije voda u kojoj se nalaze i to nakon 24 do 48 h vrenja.To sam dobila od prijateljice.Hmmm sta se tice da su svemoguci ni ja ne virujen bas u to ali vjerojatno i pomazu...
DixieJone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:10   #20
Quote:
DixieJone kaže: Pogledaj post
Ako u sastavu doista imaju LGG onda i je logicno da lijece bar tegobe zeludca i probavnog trakta.Navodno i reguliraju tjelesnu tezinu jer sam cula da su dobre kod vodjenja dijeta radi prociscavanja organizma.Mislim da cu ih probat pa ce mo vidjeti kako djeluju i da nemam sto izgubiti
Inace hvala svima sta ste me shvatili ozbiljno,heh
Nema na čemu.

Inače, ne znam jesi li znala, ali usput, u izvornoj makrobiotici LGG bakterije i ostali probiotici se ne smatraju dobrom hranom za čovjeka, s obzirom da potječu iz ljudskih crijeva.
Naravno, to veze nema sa stvarnim zdravljem koji one daju. Kad bi ih još stavili u jogurt nastao prirodnom fermentcaijom neprerađenog mlijeka - mljac!
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.