Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2013., 15:17   #161
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Oke, no nisi mi odgovorila, kako definiras ''ocistiti''. Sto tocno cistis iz negativnih kristala?

Po kojim knjigama si (osim intuitivno) radila?
ne radim po knjigama jer s kristalima radim samo na sebi.
Sve dok ne dobijem osjećaj da bih trebala programirati kristale neću to činiti.
Naravno, opet ne tvrdim da sam u pravu.

Nemam ti definiciju za očistiti, jer sve kristale čistim na orgonitu koji upija svu negativnu energiju kako iz okoline tako i iz kristala.
Nakon svakog korištenja kristala stavim ga na orgonit da se očisti od svega negativnog što je eventualno upio iz mene.
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 15:33   #162
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Nemam ti definiciju za očistiti, jer sve kristale čistim na orgonitu koji upija svu negativnu energiju kako iz okoline tako i iz kristala.
Nakon svakog korištenja kristala stavim ga na orgonit da se očisti od svega negativnog što je eventualno upio iz mene.
Orgoniti su jedna vrlo interesantna stvar…
Koji kristal inace koristis u temeljnom orgonitu? Gorski?

Punjenje aluminiji ili bakar ili nesto trece?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 15:48   #163
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Orgoniti su jedna vrlo interesantna stvar…
Koji kristal inace koristis u temeljnom orgonitu? Gorski?

Punjenje aluminiji ili bakar ili nesto trece?
kolegica iz udruge ih izrađuje, vrlo su lijepi ali i dosta jake vibracije.
Viskom određuje materijale koji su međusobno kompatibilni.
Vrlo sitni bakar prekrasno izgleda imamo i orgonite sa srebrom, no samo male medaljone (nose se oko vrata).
Špica gorskog ide obavezno no ako se orgonit radi prema narudžbi onda se viskom određuje koji kristali točno odgovaraju osobi koja ga je naručila pa se takvi stavljaju.
Ona uglavnom koristi prirodnu smolu borovih iglica no imamo i od epoxy smole a poliestera najmanje no nađe se.

Za orgonit kristali nisu presudni, orgonit radi i bez kristala
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 15:21   #164
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Špica gorskog ide obavezno no ako se orgonit radi prema narudžbi onda se viskom određuje koji kristali točno odgovaraju osobi koja ga je naručila pa se takvi stavljaju.
Ona uglavnom koristi prirodnu smolu borovih iglica no imamo i od epoxy smole a poliestera najmanje no nađe se.

Za orgonit kristali nisu presudni, orgonit radi i bez kristala
Pa naravno da radi, Reich nije uopce koristio kristale u svom radu koliko je meni poznato, a otac je orgonita, ...

Inace, kristal ti unutar orgonita ne mora cak ni imati spic prema gore, niti mora biti u spicastom obliku...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 17:14   #165
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Pa naravno da radi, Reich nije uopce koristio kristale u svom radu koliko je meni poznato, a otac je orgonita, ...

Inace, kristal ti unutar orgonita ne mora cak ni imati spic prema gore, niti mora biti u spicastom obliku...
znam to,no nisam detaljno pisala o tome jer tema nije o orgonitima.
Opisivala sam ti određene orgonite koje kolegica izrađuje a ne općenito o njima, no valjda sam nejasno objasnila.
Ja ih ne izrađujem, za sada
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 23:04   #166
IMa li kod nas za nabaviti neke dobre knjige o kristaloterapiji? Imam sad Despotovo Iscjeljivanje II, pdf Katrine Raphaell. Ima tko kakvu preporuku?
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 22:20   #167
Drago kamenje (s Duhovnosti)

dakle, otvaram ovu temu kako bi se povela rasprava o tome vjerujete li u drago kamenje i njihovo djelovanje, te imate li vi svoj dragi kamen?

ja sam prije tri godine bila na nekom sajmu ezoterije gdje je bio jedan štand na kojem ste se mogli obratiti tim ljudima da vam na temelju mjesta i datuma rođenja odrede vaš neki kao broj i po tom broju neki vaš recimo "problem" pa sukladno tome vam daju vaš dragi kamen u obliku kojem želite... ima naušnica, narukvica, ogrlica i sl.

imate li vi svoj dragi kamen i ako da - koji je to?
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 23:18   #168
ja imam svoj dragi kamen.
sodalit.
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 01:35   #169
Kristaloterapija (prebačeno s Duhovnosti)

čeme uopće kristaloterapija služi i je li netko imao kontakt s nekim tko se time bavi?
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 19:14   #170
moja frendica ima rozenkvarc za srčanu čakru jer je pod stresom i ona kaže da joj pomaže

ja nosim koraljnu ogrlicu,zaboravila sam zašto je nosim ali uvijek je na meni već 3 godine i totalno sam zaboravila zašto je nosim...ima neki razlog

sigurno ne djeluje bolje na pamćenje
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 00:21   #171
Quote:
Vrata Zapada kaže: Pogledaj post
...Ja sam to vidio i na prvi pogled ne znaš je li to biljka ili životinja, je li živo ili mrtvo
Zna li netko gdje se može kupiti, nabaviti, uzgojiti...
Moram kvotati prvi post u temi jer mi je ovo jako simpa izjava Pa kamenja su zapravo mineralni i spadaju u anorgansku prirodu i ne smatra ih se živim bićima (po modernoj znanosti). Naravno, s obzirom da se zna njihova veza sa energijom postavlja se pitanje koliko su oni zapravo neživi jer je definicija svega neživoga - ono što ne interagira sa okolinom ili drugim bićima na bilo koji način, nego samo postoji u prostoru.

Uzgojiti ih ne možeš baš kao blitvu na prozoru, oni se nalaze u zemlji i oni koji se rabe u kristaloterapiji su najčešće obrađenom oblika, kao oblutci, kugle, trokuti no ima ih naravno i neobrađenih formi, no meni nisu dragi i nepraktični su upotrebu. Najbolje i hje kupiti u specijaliziranim trgovinama jer su relativno povoljni.

Evo moje iskustvo: Počela sam koristiti kristale prije 3 ili 4 godine. Imala sam težak period, pun sitnih vezica i nekih prekida te mi je svega bilo preko glave, a kako inače prezirem bolnice i komercijalne ljekove, te išta slično te sam naklonjena prirodni, travama i alternativnih oblicima lječenja, odlučila sam probati sa kristalima. Prvi kristal sam nabavila u zagrebačkom dućanu Nova arka u Tkalči. Bio je to aventurin. Inače se koristi za srčanu čakru, a pozitivno djeluje na emocije, posebno one vezane za ljubav. Kristale inače birate po intuiciji, kad ih nađete tako kao u dućanu na hrpi, izaberete onaj koji vam prvi padne u oko, koji vam je najprivlačniji ili nekako "vaš", to ne ide džabe. Ja sam svoj aventurin postavila u ruku i osjetila kao da ima pile u njoj, maleno toplo mekano. Osjetila sam kasnije kroz korištenje da mi je smirilo emocije iako sam kamen kao takav nije čudesan i ne može vama donjeti ono što tražite, dakle ljubav već vas mijenja da postanete zreliji i mudriji prepoznati ju i prihvatiti.

Prijatelj mi je jednom prilikom nedugo nakon toga na kavi donjeo neke tekstove i dva nova kristala - ocean jaspis i kijanit. Ocean jaspis i ja se nismo pretjeranpo složili. Em mi je bio neprivlačan em nikad od njega nisam dobila nešto pozitivno. To ne čudi jer kristali i ljudi trebaju pronaći jedno drugo i složiti se, inače nema smisla forsati ili ih koristiti i uvjeravati se u suprotno. S druge strane, kijanit je strašno snažan kamen i s njim imam love-hate odnos. Nikad se ne puni i jako ga osjećam u ruci (inače sam lako reaktivna na kristale i lako osjećam njihovu energiju), no tijeko meditacije kad ga držim u ruci ometa mi mir i koristim ga samo u svjesnom stanju, kad mi fali energije. Inače mi je predivan i fascinatan, u obliku je štapića, dužine pola srednjaka i ima razne tvorbe u sebi. naočigled je crn, no na svijetlosti modar do tirkizan.

Najnoviji kamen koji koristim je gorski kristal. E to je predivan predivan kamen. Obožavam ga. Mislim da je on "must have" za sve. Jako povoljno djeluje na moju meditaciju, s njim dublje ulazim u to stanje i jako osjećam njegovu energiju u ruci, tj. vibraciju. Kijanit recimo vibrira svojim oblikom štapićasto i usko, dok gorski kristal (u obliku je oblutka) vibrira u obliku jajeta i ravnomjerno kroz mene. Držim ga kraj monitora jer smanjuje zračenje a otkad ga imam kraj njega, manje me peku oči dok buljim u sam monitor. Držim ga i kraj drugih kristala jer ih balansira na gomili i puni energijom. Mogla bih o gorskom satima pričati, uglavnom s njim imam super pozitivna iskustva.

Inače ih punim na suncu, a praznim pod vodom iako mi je draže na Darshan štapićima ili Bag Champa čunjićima. Jako je bitno da su to kvaliteni pravi štapići a ne one jeftinjače iz Mullera.

Trenutno nemam u planu nabaviti nova kamenja, koristim samo gorskog i kijanit no zanima me jako hematit zbog djelovanja i izgleda.

Ako itko želi razgovarati o kristalima malo više i dublje, slobodno me pm-ajte.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 08:02   #172
kristali+voda+sunce

pozdrav,
1. u jednoj tv emisiji sam nakratko vidio da se u vodu stavljaju kristali a zatim se ta voda drži na suncu i onda pije jer postaje energetski bogatija i ljekovita
ako imate kakva saznanja i linkove molio bih da ih podijelite
2, vrijede li štogod kristali iz DE agostini časopisa Kristali ,malo su mi preveliki za 14,99 kuna?
__________________
PEDER JE KARAKTERNA OSOBINA A NE SEXUALNA ORIJENTACIJA
artur222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 14:02   #173
Quote:
artur222 kaže: Pogledaj post
pozdrav,
1. u jednoj tv emisiji sam nakratko vidio da se u vodu stavljaju kristali a zatim se ta voda drži na suncu i onda pije jer postaje energetski bogatija i ljekovita
ako imate kakva saznanja i linkove molio bih da ih podijelite
to se zove eliksir od kristala, progooglaj malo, vlastitog iskustva nemam

Quote:
artur222 kaže: Pogledaj post
2, vrijede li štogod kristali iz DE agostini časopisa Kristali ,malo su mi preveliki za 14,99 kuna?
najjednostavnije provjeriti da li je kristal pravi ako ga stavis u ruku i on je hladan ili ga mozes malo zagrebsti da vidis da nije farbano staklo. Inace staklo je ciste unutarnje strukture dok kristal to nije. Ili ako si osjetljiv na vibracije kristala mozes i na taj nacin isprobati da li osjecas nesto ili ne.
wh1t3r0s3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.