Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2007., 22:56   #1001
ot: što znaju da ja brže radim posao i bolje (jednostavno ne legne svima nešto) i onda oni odugovlače kako bi ja napravila i ono što bi zapravo oni trebali
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 22:58   #1002
Quote:
frish-KI kaže: Pogledaj post
Takve izbaciš iz tima i mirna bosna. Ću ja trpit zbog nečijih sranja...
E pa kad ja ne biram članove tima. Da sam birao, radio bih rađe ovo sam.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 22:58   #1003
Quote:
jelica kaže: Pogledaj post
Mene živcira to kad si novi u firmi i svi to naravno znaju da si novi, ponašaju se prema tebi ko prema gubavcu, alienu... ljude bi ubilo da te pozovu na kavu!
ma meni je najgore kad se ponašaju prema tebi ko prema debilu, ono to je to, ipak bi ti ovo bilo previše, ne možeš sve pohvatat, to je preteško za tebe..

šta ti znaš što je preteško za mene..
i onda kada sve skužiš u dva tjedna, onda ostanu jer je njima trebalo duplo više
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 23:01   #1004
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Gdje da počnem, gdje da počnem. Živcira me kolegica koja nikad, al nikad ne dođe na vrijeme. Danas mi tako zafrknula zajednički posao. PA onda još pol radnog vremena ganja privatni biznis s osiguranjima i kreditima. Zbog nje sam si uveo posebnu liniju jer mi se nije više dalo s njom objašnjavati oko telefona.
zašto joj na "fin" način ne daš do znanja tipa "radno vrijeme je od 8, vrijedi za sve tako i za vas" - ozbiljno jednom to kažeš, možda će ti bit bed, ali kako se postaviš prema drugima tako će te oni sve više iskorištavat... ja isto nisam osoba koja bi se zamjerila nekome, ali trpim trpim, ali onda kažem - nedam se zajebavat
..iako ima svakakvih naravno, ne kaže se badava da je najgore s ljudima radit
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 23:03   #1005
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
zašto joj na "fin" način ne daš do znanja tipa "radno vrijeme je od 8, vrijedi za sve tako i za vas" - ozbiljno jednom to kažeš, možda će ti bit bed, ali kako se postaviš prema drugima tako će te oni sve više iskorištavat... ja isto nisam osoba koja bi se zamjerila nekome, ali trpim trpim, ali onda kažem - nedam se zajebavat
..iako ima svakakvih naravno, ne kaže se badava da je najgore s ljudima radit
Njoj bed? Pa rekli su joj to svi več. Al ovo ti posebni oblik balvana- Ne jebe nju živa sila. Dapače više nitko ni ne broji koliko je puta bila opomenuta radi toga svega i ništ.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 23:05   #1006
pa šta ne postoji nitko tko ima "moć" da ju jednostavno makne, da joj otkaz ili što drugo, pa zašto bi drugi ispaštali jer imaju balvana u timu

meni recimo smeta što sam plaćena po satu i radim brže od ostale dvije cure i onda one "fino" rade jednu glupost nevjerojatnih 4 sata i onda meni ostave više od pol, zajedno s onime što ja trebam napravit, jer znaju da ću ja to napravit, a imamo takoreć istu plaću
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 23:13   #1007
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
pa šta ne postoji nitko tko ima "moć" da ju jednostavno makne, da joj otkaz ili što drugo, pa zašto bi drugi ispaštali jer imaju balvana u timu

meni recimo smeta što sam plaćena po satu i radim brže od ostale dvije cure i onda one "fino" rade jednu glupost nevjerojatnih 4 sata i onda meni ostave više od pol, zajedno s onime što ja trebam napravit, jer znaju da ću ja to napravit, a imamo takoreć istu plaću
Aha, ima, al iz nekog čudnog razloga joj sve tolerira. I ja tu baš ništa nemogu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 23:18   #1008
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Aha, ima, al iz nekog čudnog razloga joj sve tolerira. I ja tu baš ništa nemogu.
jadan ti
aj samo čuvaj živce...trebat će ti
ili da se svi u timu pobune i iznesu lijepo crno na bijelo - maknite ju ča
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 23:49   #1009
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
jadan ti
aj samo čuvaj živce...trebat će ti
ili da se svi u timu pobune i iznesu lijepo crno na bijelo - maknite ju ča
MA nisam s njom baš u timu. To sad dok se godišnji ne završe. Ja sam ti više ko neka država za sebe, ali sad pod godišnjim ulijećem drugima u projekte da ne zapinju.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 00:14   #1010
Ooo... ne bih ti ja to dugo trpio. Ili bih rekao šefu da mi ju makne s grbače ili bih ja njoj počeo radit sranja. Pa tko prvi popusti.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 10:50   #1011
Quote:
frish-KI kaže: Pogledaj post
Takve izbaciš iz tima i mirna bosna. Ću ja trpit zbog nečijih sranja...
A onda se takvi pocnu zaliti na mobbing...
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 13:23   #1012
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
A onda se takvi pocnu zaliti na mobbing...
O, nek se žali! Ja ću isto. To ne prolazi sam tako, jedino ako se ne radi o tatinoj curici koju si je zaposlio kod bratića ili ako ju šef ne dere u slobodno/radno vrijeme.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 20:11   #1013
Odnos sa kolegama

Pozdrav svima,

imam jedno pitanje.

Nedavno sam se zaposlila u kvazi menadžmentu, mlada sam, imam 24 godine, brzo završavam fax, sve je zbilja lijepo, zamalo točno ono što sam težila oduvijek.

Primijetila sam nešto na poslu, ne znam je li i drugdje tako?

Otkako sam tu, a ima pola godine rada iza mene, nekako se lakše snalazim s muškarcima, lakše poslujem s njima, lakše rješavam probleme....uglavnom, to je ono na čemu se ja želim zaustaviti,no, primijetila sam kako mlađi kolege oko cca 30 god, često pozivaju na kavice, udjeljuju komplimente na garderobi, frizuri,šminki i sl. Pomalo doživlajam takva ponašanja kao diskretna upucavanja, no ne želim donositi preuranjene zaključke. Večina tih muškaraca je u dugogodišnjim vezama i sad se pomalo pitam je li takvo ponašanje koketiranje među kolegama razumno prema vašem mišljenju, imate li sličnih slučajeva i/ili kako to sve kod vas ide?

Već se i bojim takvog ponašanja, katkad mislim da sam u sapunici....
Zamisao is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 21:20   #1014
Ako to prijeđe u nešto više, prijaviš mobbing. I BTW, daj promijeni font kojim pišeš. Trebalo mi je 10 minuta da pročitam tvoj post.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 21:33   #1015
Ili ako je sindikalni povjerenik koji stalno trubi kak ona radiiii, kak vuče za cijelu firmu, akak se poootrga.
Viš, sindikalni povjerenici su ti danas zaštićene životinje, i u principu ih poslodavci rijetko diraju jer se onda tek pokrenu sindikati, prijeti se tužbama, i sl. A kad netko radi preko tri godine na ugovor i usput ga zajebu za 2000 kn uvjeta na radu u toj istoj firmi, al drugom odjelu e, onda im nije prioritet i sl, al je prioritet vrbovat ga radi članarine.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 22:00   #1016
OK, sad smo zaglibili u jedan slučaj.

Isto kao i mnoge me izluđuje kad mi se netko nasere iza leđa i bez beda mi bulji u monitor, bez obzira radim ja na nečemu, da li baš taj tren čekiram vijesti na webu ili pišem osobni mejl. Čak se i naslone na stol do mene. Dođe mi da ga ko Švarceneger u Istinitim lažima onog frajera odalami i nokautira u autu jednim udarcem.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 23:44   #1017
Kad se moj novi kolega ugurava u moj posao, otima mi kupce i pravi se bahat iako sam ja tamo 3 mjeseca a on samo 3 tjedna... Kad se po meni šovinistički izražava i govori ostalim radnim kolegama tipa: "Gle one male kako je mala dobra, sad bi je kresnuo" ili tipa "Gle ovu debelu, s njom nebi ni pod brisao kak je ružna." ČOVJEČE! A njemu kažeš da ima ružne tenisice i lik poludi 100 na sat! Jesam spomenila kako mi se non stop gura u posao, tako da ja ispadnem glupa kako neznam ili nemogu! E da gura mi se u posao! ZADAVIT ĆU GA....
melena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 01:04   #1018
Quote:
melena kaže: Pogledaj post
...ZADAVIT ĆU GA....
Imaš moj blagoslov!
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 11:26   #1019
Takvo ponasanje se moze primjetiti samo prema onim kolegama/kolegicama koji uzivaju u svemu tome. Za takvo nesto su potrebno dvije strane.

Inace, pozivanje na kavu (ali u kafic u koji inace idu djelatnici tvrtke ili neki obliznji) - sta tu ima cudno?
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 14:07   #1020
Quote:
venessa_ba kaže: Pogledaj post
I tebi je tvoj pokazivao pišu? Meni se teško sjećati toga fuj
Nedaj da te seksualno zlostavlja....
Aussie-Gold is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.