Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2008., 18:23   #61
AD

Quote:
Red alert kaže: Pogledaj post
znači, ti si ipak već uzimao AD, zeuse (sad si se odao ).

ti si isto jedan od onih koji se malo bi, malo ne bi liječili, pa malo uzimaju AD malo ne uzimaju, pa onda pričaju kako to ništa ne valja!
Uzimao sam baš seroxat. I nije mi bilo niš bolje. Imao sam nuspojave. Naglo sam znao potpuno ukinuti th. Koji sam kreten bio. I onda su se javili rebaund fenomeni(napadi jači od običnih).
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 18:45   #62
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Uzimao sam baš seroxat. I nije mi bilo niš bolje. Imao sam nuspojave. Naglo sam znao potpuno ukinuti th. Koji sam kreten bio. I onda su se javili rebaund fenomeni(napadi jači od običnih).
ali zato ti je i bilo loše što si ih naglo ukidao. ti prvi kao liječnik si morao znati da se to tako ne radi. imao si nuspojave vjerojatno na početku, i to je taj period koji treba izdržati.

treba nešto vremena da bi se vidjele beneficije AD-a, a to si isto ti kao liječnik trebao znati.

ne znači da je baš seroxat za tebe, možda bi ti bolje bilo nešto drugo, ali možda je samo bila stvar u tome da ga uzimaš još neko vrijeme...nećeš ni s drugim AD-om postići uspjeh budeš li prekinuo kad tebi padne napamet, a na početku se svima čini da to ništa ne djeluje.
__________________
Life is a bitch and then you die :(
zamislite svijet bez kabela!
Red alert is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 19:01   #63
Prije tri godine pio sam seroxat. Sad se ne mogu sjetiti da li 10 ili 20mg. Ispočetka nisam imao nikakvih nuspojava, ali mi se počela grčiti čeljust i lice, pa mi je psihijatrica propisala neki drugi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 19:09   #64
Htio bih vam reči jednu stvar, offtopic je, ali ne znam gdje da metnem.


Benzodiazepini ne više smiriti čovjeka ako popije veću količinu. Bolji se efekti mogu postići miješanjem, ali miješanje je opasno.

Barem tako kažu doktori.

Ja sam kad sam jednom bio izuzetno tjeskoban popio 3 apaurina po dva miligrama i jedan Oxazepam od 10mg. Bio sam tako smiren. Ko bubica. A stvar je stvarno bila zajebana morao sam primiti neku lošu vijest u vezi svoga tjelesnog stanja.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 19:17   #65
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post

Benzodiazepini ne više smiriti čovjeka ako popije veću količinu. Bolji se efekti mogu postići miješanjem, ali miješanje je opasno.

Barem tako kažu doktori.
kako misliš miješanjem?

miješanjem čega?

osim toga, ne znam šta je oxazepam.

ali, uostalom, ako liječnici kažu da je opasno, kaj imamo raspravljati! ne želim se ubiti.
__________________
Life is a bitch and then you die :(
zamislite svijet bez kabela!
Red alert is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 19:28   #66
Quote:
Red alert kaže: Pogledaj post
kako misliš miješanjem?

miješanjem čega?

osim toga, ne znam šta je oxazepam.

ali, uostalom, ako liječnici kažu da je opasno, kaj imamo raspravljati! ne želim se ubiti.
Oxazepam je jedna vrsta benzodiazepina, apaurin druga. Ne bi smjeli po liječnicima istovremeno uzimati dvije vrste benzodiazepina. Ali ako si stvarno u tjesobi, ne možeš npr. uzeti dva apaurina od 10mg i očekivati da ćeš biti duplo smireniji. Jednostavno, benzodiazepini ne djeluju na takav način.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 12:42   #67
Talking

Halo, svima!
Ima li tko iskustava sa prestajanjem korištenja seroxata 20 mg, nakon što se oporavio? Ja sam ga koristila 3 i pol godine, već duže vremena sam dobro i sada se "skidam" sa seroxata. Vidim da su razna iskustva sa ovim lijekom. Moja iskustva su zaista pozitivna , seroxat 20 mgu kombinaciji sa oksazepamom i sanvalom (za spavanje) me spasio 2005. kada sam zapala u tešku depresiju. Danas sam zaista ponovo super!
Psihijatrica mi je preporučila postepenpo skidanje tj. 7 dana piti po pola tablete i onda prestati, danas je 4 dan kako ga nisam popila i več 4-5 dana imam grozne vrtoglavice, glavobolju, slabost, pomalo se znojim i na momente budem kao omamljena.
Molim vas ako netko ima iskustva sa odvikavanjem od seroxata 20 da se javi!
KAROLINA 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 09:17   #68
Uzimam seroxat 12 dana. Koliko dugo traju nuspojave?
Dalmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 23:49   #69
Nuspojave traju oko 14 dana. barem je tako bilo u mom slučaju. Seroxat bi trebao početi djelovati nakon 3-4 tjedna(nekome treba i više). Ja sam na seroxatu 24 dana i mislim da još nije počeo djelovati. Zbog čega ti je propisan?
zeus21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 22:08   #70
Ja evo tjedan dana. Mučim muku, ali nada postoji da će biti dobro, premda je većina Seroxat ocrnila pa sam postala No, vidjet ću kroz mjesec dana ima li pomaka.
Magdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 08:05   #71
ja sam nakon rodjenja prve bebe zapala u post porodajnu depresiju i pila seroxsat.isprva mi se cinilo da pomaze i je sto se tice depresije,al kasnije mi vise nije odgovarao radi poremecaja libida pa mi je doktor promjenio u zoloft koji je na mene puno bolje djelovao...vazno je reci doktoru kako se osjecas na odredenom lijeku,jer ponekad se mora i terapija promijeniti da bi se nasla odgovarajuca koja daje odgovarajuci odgovor.Inace mi je trebalo oko 14 dana da pocne djelovati.depresija je trajala nekolko mjeseci uvjetovana porodom i nekim zivotnim okolnostima...kasnije je spontano prosla nakon rodenja drugog djeteta...vazno se lijecit i potrazit pomoc!Pozdrav svima i drzite mi se!
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 17:46   #72
http://www.belupo.hr/Default.aspx?si...howNonOTC=true
možda korisni
piše malo o njemu, neke inf
:-)
nadam se da če nekom koristiti
LazyBrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 18:54   #73
Za Karolinu 2:

Ja sam ti bila na seroxatu 4 godine zbog paničnog poremećaja. Puno mi je pomogao, stvarno mi je bilo bolje, ali sam odlučila zatrudniti pa sam se trebala skinuti s njega što je meni jako teško išlo, bilo me strah da će mi se opet pojaviti panika i da neću moći sama. Meni su u zamjenu dali Prozac, prvih mjesec dana mi je bilo užasno, ali ne toliko od odvikavanja, koliko od činjenice da više ne pijem taj lijek, a kasnije je i to prošlo i uspjela sam. Mislim da moraš reć svom psihijatru da bi htjela prekinuti, on će ti najbolje moć reć hoćeš li postepeno prestajati uzimati ili će ti zamijeniti nekim drugim lijekom da ti to lakše prođe pa onda ukinuti i taj, jer te on ipak najbolje pozna(ja sam se toliko bojala prestati piti seroxat da mi je morala zamijeniti jer nisam mogla dalje od uzimanja pola, a kamoli zamisliti da ne popijem).
Malo kasnim s odgovorom, al bolje ikad nego nikad. Pozz
Nova_Mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 20:45   #74
Quote:
KAROLINA 2 kaže: Pogledaj post
Halo, svima!
Ima li tko iskustava sa prestajanjem korištenja seroxata 20 mg, nakon što se oporavio? Ja sam ga koristila 3 i pol godine, već duže vremena sam dobro i sada se "skidam" sa seroxata. Vidim da su razna iskustva sa ovim lijekom. Moja iskustva su zaista pozitivna , seroxat 20 mgu kombinaciji sa oksazepamom i sanvalom (za spavanje) me spasio 2005. kada sam zapala u tešku depresiju. Danas sam zaista ponovo super!
Psihijatrica mi je preporučila postepenpo skidanje tj. 7 dana piti po pola tablete i onda prestati, danas je 4 dan kako ga nisam popila i več 4-5 dana imam grozne vrtoglavice, glavobolju, slabost, pomalo se znojim i na momente budem kao omamljena.
Molim vas ako netko ima iskustva sa odvikavanjem od seroxata 20 da se javi!
Valjda je ipak bilo prenaglo skidanje. Dobila si reebound fenomen. Sindrom sustezanja. Dugo si bila na seroxatu. Sad su ti simptomi nakon prekida puno jači.
Javi se psihijatru.
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 12:36   #75
ja sam pila seroxat dvije i pol godine (anksioznost - došlo do toga da nisam mogla iz kuce izaci) i zaista me je on izvukao i pomogao mi, naravno uz to sam prvo vrijeme pila i helex po pola, a sad helex popijem pola možda jednom u pola godine ak baš negdje trebam putovati čisto preventive radi, a sad na na skidanju sa seroxata ima nekih mjesec i pol dana i uočila sam glavobolje čim ujutro oko otvorim, nisu to one neizdržive glavobolje ali ono cijeli dan te dosadno boli, spavanje valjda prije nego zaspim milijun puta okrenem se tamo vamo, kao da sto crvica imam, povremneo mučnina i men. ciklus došao dva tjedna ranije nego prije , malo se sve poremetilo ali najvažnije je da ja funkcioniram, idem gdje hoću, mogu što hoću što mi je prije dvije i pol godine bila nezamislila misija. nadam se da će s vrmemenom ove poteškoće nestati (a to i piše u nuspojavama)
i da, nisam rekla ,pila sam cijelu tabletu, zadnjih nekih 8 mj. po pola, a sad na skidanju jedan dan pola, drugi dan pola od pola ...
__________________
majstorica
majstorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 00:03   #76
pozdrav svima... molim vas neki savijet oko skidanja s Seroxata... pijem ga već 2.5 godine i jako mi je pomogao.
Mislim da je sada vrijeme da se on i ja pozdravimo, e sad čula sam da se treba postepno skidati s njega, ali ja sam GLUPAČA samo odjednom prestala (ovo mi je treći dan) totalno sam ošamućena i užasno me smeta svijetlo, reagiram jako na podražaje.... Da li netko ima iskustva s tim. Sutra idem kod doktorice pa ću vidjeti kaj će mi reći. Ne znam da li bi mi se sad isplatilo da počnem uzimati samo pola....
Saba23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 10:52   #77
Quote:
Saba23 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima... molim vas neki savijet oko skidanja s Seroxata... pijem ga već 2.5 godine i jako mi je pomogao.
Mislim da je sada vrijeme da se on i ja pozdravimo, e sad čula sam da se treba postepno skidati s njega, ali ja sam GLUPAČA samo odjednom prestala (ovo mi je treći dan) totalno sam ošamućena i užasno me smeta svijetlo, reagiram jako na podražaje.... Da li netko ima iskustva s tim. Sutra idem kod doktorice pa ću vidjeti kaj će mi reći. Ne znam da li bi mi se sad isplatilo da počnem uzimati samo pola....
E pa ne tako. Zašto tako naglo? To lijepo skidaš i do mjesec dana a ne preko noći.
Magdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:27   #78
dakle, nekih 3 mjeseca sad na skidanju sa seroxata (pijem jedan dan pola, drugi pola od pola seroxata), dok sam ga pila men. ciklus milina, nema bolova nema ništa, odlicno, sada sam primjetila da vec dva mjeseca kada dobijem to su toliki bolovi ,mučnina, povracanje, strasno, tako mi nikada u zivotu nije bilo, zadnji put, prije tjedan dana, strasno dosla na posao uhvatila me takova slabost, nesvjestica, bolovi , uzas. Sad sam pocela samoinicijativno uzimati opet po pola seroxata, da vidim kako ce biti sad kada dobijem drugi put.

ima li netko isto takav problem i iskustva?
__________________
majstorica
majstorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:41   #79
Ja sam pila seroxat 2 god. i odjednom zbog odluke da bi dijete prestala pit. Malo sam bila ošamućena tjedan-dva i to je to. Svakome je drugačije, očito
munjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:43   #80
Nikako se ne preporuča odjednom skinit sa seroxata, ali ja sam se naravno pravila pametna pa sam na svoj način.
munjoza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.