Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 10:20   #361
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Pitanje, da ostane zapisano: dali je prodaja iz maloprodajne prodavaonice na R1 firmi ili obrtniku, dakle sa svim podacima za odbitak PDV-a, VP, ili je i to MP, pa se dakle ništa ne razdvaja i sve se knjiži na isti konto!?? Da ne bude " nisam tako mislio"!!
Upravo to pitanje postavi, baš na taj način...Naime, da ne bi bilo zabune, METRO je isključivo veleprodaja pa da ne bi rekao da sam ja rekao da takva veleprodaja ne postoji... Naš razgovor je baš ono što si napisao u pitanju..

ps..reklamiraš podforum turizam?
već dva puta spominješ neka egozitična putovanja pa ne vidim kakve to ima veze s računovodstvom...
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 13:14   #362
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
Upravo to pitanje postavi,...
Pa moram priznati da si prava jegulja, kao da je Metro jedini koji nema maloprodaju?? Mislim da je nema ni Velpro, ali to sa žutim mravima stvarno nema veze! A kako nisam blesav baš u tolikoj mjeri da ti dopustim da se preko mene eksponiraš i dokazuješ da znaš bolje što je to prodaja, u kojoj imam nešto staža, evo lijepo završavam SVAKU diskusiju i hvala na svakoj pomoći, meni takva pomoć ne treba. Ostalo ti je rekla Dubravka, pa da ne ponavljam.

P.S. Gdja vlasnica servisa sa 30 god prakse je na tvoju ocjenu njenih sposobnosti rekla samo jednu riječ: bud... A što možemo, kad žena ima toliko prakse, ali i poštenja da kaže da oni nisu toliko u prodaji i da mora dobro proučiti ima li promjena, a zaključak je da nema, R1 u MP prodavaonici je VELEPRODAJA i diskusija je završena. Lijepo molim, mene više ne zanima!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 17:02   #363
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
Zašto tako žestoko?
Kad nešto radim, onda prije svega to provjerim u propisima. Možda je moj pristup drugačiji od drugih "knjigovođa", jer ipak nisam knjigovođa.
I uvijek uspoređujem rješenja više kuća.(RIF; RRIF i drugi da ne reklamiram)
Nisi knjigovođa?
Ako stvarno nisi onda pusti nama koji smo u žiži problema da riješimo na svoj način,a ti lijepo prati,čitaj,uči i nemoj nas ometati u rješavanju problema jer se tvoje rješavanje svodi na tko zna koliko postova a rješenja nema,samo citati iz zakona.I plus toga uvrede tipa svi smo mi ovdje neznalice
.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 10.05.2009. at 22:44. Reason: ispravak quote-a
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 07:20   #364
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
INisi knjigovođa?
Ako stvarno nisi onda pusti nama koji smo u žiži problema da riješimo na svoj način,...I plus toga uvrede tipa svi smo mi ovdje neznalice
.
Dubravka, pojma nemaš!! Za kaznu ćeš pročitati barem 2 stranice od istog autora. Nisam ni ja znao, pa sam pošao malo vidjeti tko je naš mudrac, ostao sam zapanjen... Otkada je krajem 2007 došao do stana, razvezao je o svemu i svačemu sa toliko genijalnosti, da to ne stane ni u tri pohvale, a ne u ovu jednu! A sve zna... O kreditima, pričuvi, TV anteni, o liftovima, bankama, državi... ma nemam riječi! Ali, kako je očito svima dosadio na tim temama - hop evo novih žrtava za palamuđenje!! Nisam pravnik, nisam knjigovođa, ali sam maher za prodavati bozu!! A boza je super dobro ohlađena...

Evo samo malo da ne misli netko da ja sada izmišljam, a koga zanima cijeli opus poštovanog sveznalca - samo neka ide pogledati "što je sve dotični napisao"... Ali, eto internet sve pamti... naročito me dirnula posljednja citirana izjava!!! A kakvi smo mi tukci, moja imenjakinjo...

I kaže tako "lasangel":

"Nisam ni ja pravnik, ali čitamo isti zakon, zar ne?
pokušavam ti reći da zakonodavac razlikuje nazovimo to dvije vrste pričuve...jednu za stanove iz stanarskog prava odnosno otkupa i druge stanove...prvima je odredbio minimalnu pričuvu jer je znao u kakvom su stanju...a drugim je rekao..odredite je sami....

kad čovjek vidi što neki u PU rade i koje dokumente traže pita se koje su tečajeve završili...

nigdje u članku 58. stavak 10. Pravilnika o porezu na dohodak ne piše da treba priložiti vlasnički list...isto tako, smatram da je dovoljno donijeti uvjerenje o prebivalištu iz MUP, a ne presliku osobne (iako je to navedeno u čl. 58. st.10)..naime, prema Zakonu o prebivalištu i boravištu moraš prijaviti promjenu prebivališta i boravišta i za to je propisana kazna tim Zakonom, a ne Zakonom o osobnoj iskaznici..

kaj radiš u PU?
nigdje ne piše kopija vlasničkog....pogledaj čl. 58. st. 10. pravilnika koje se isprave smatraju osobito vjerodostojne

Dugo me nije bilo na forumu i vidim zanimljive teme su pokrenute. Jedno od bitnijih pitanja je pitanje održavanja i cijene mjesečnog održavanja dizala u garantnom roku

sve dok država ne razlikuje knjigovodstvo od računovodstva (Zakon o računovodstvu govori isključivo o knjigovodstvu) neće biti napretka...

pa zakondavac više ne razlikuje veleprodaju od maloprodaje.... razlikuje R-1 i maloprodajni računi isključivo zbog odbitka pretporeza.....

ZAKLJUČAK: trebamo ukinuti i državu i zakonodavca, jer oni pojma nemaju!
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje Lavica02 : 10.05.2009. at 22:45. Reason: ispravak quote-a
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 11:25   #365
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post

Dubravka, pojma nemaš!! Za kaznu ćeš pročitati barem 2 stranice od istog autora. Nisam ni ja znao, pa sam pošao malo vidjeti tko je naš mudrac, ostao sam zapanjen... !! Nisam pravnik, nisam knjigovođa, ali sam maher za prodavati bozu!!

Evo samo malo da ne misli netko da ja sada izmišljam, a koga zanima cijeli opus poštovanog sveznalca - samo neka ide pogledati "što je sve dotični napisao"... Ali, eto internet sve pamti... naročito me dirnula posljednja citirana izjava!!! A kakvi smo mi tukci, moja imenjakinjo...
Ma daj pusti njegove teme
Nego da te pitam jesu li te možda zvali sa Porezne koliko imaš zaposlenih(naravno ako ih ima više,naime radi se o tome da su od zdravstva dobili neko očitovanje pa sad oni usklađuju)I sad dogodilo se da nemaju evidenciju na poreznoj radnika koji su na bolovanju(NE MOGU NI IMATI po predanim ID)
Velim dodajte radnike na bolovanju,dodajte poduzetnika i to je to.
Izgleda meni da se to nešto pokušava uskladiti ali jedan resor nema veze s drugim.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 10.05.2009. at 22:45. Reason: ispravak quote-a
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 11:50   #366
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
ZAKLJUČAK: trebamo ukinuti i državu i zakonodavca, jer oni pojma nemaju!
Stvarno ne razumijem gdje si pronašao vrijeme da pročitaš mojih 170 postova..Osobno nemam vremana da pročitam tvoji 690 postova...Ovaj odnos postova govori tko se kuži se sve....Ti...
A tvoja tvrdnja da niti jedna pos kasa ne radi prema "zakonu" govori da baš nitko, osim tebe ne razumije problem...
pozdrav
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 11:52   #367
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Nisi knjigovođa?
Ako stvarno nisi onda pusti nama koji smo u žiži problema da riješimo na svoj način,a ti lijepo prati,čitaj,uči i nemoj nas ometati u rješavanju problema jer se tvoje rješavanje svodi na tko zna koliko postova a rješenja nema,samo citati iz zakona.I plus toga uvrede tipa svi smo mi ovdje neznalice
.
osim knjiženja, netko to treba i organizirati. Za organizaciju je isto tako bitno poznavanje propisa. Pitao sam te bi li vodila knjige Dubi ne zato što je on u pitanju, nego na koji način uzimaš klijenta i što snimiš prije zaključenja ugovora..nisi ništa odgovorila...
A što se tiče rješenja, dao sam i DUbi i VLadi....konkretno....
jedino što ti isključivo gledaš sve kroz BROJ računa, a ne naziv računa...
pozdrav..
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 18:04   #368
Quote:
lasangel kaže: Pogledaj post
Stvarno ne razumijem gdje si pronašao vrijeme da pročitaš mojih 170 postova..Osobno nemam vremana da pročitam tvoji 690 postova...Ovaj odnos postova govori tko se kuži se sve....Ti...
A tvoja tvrdnja da niti jedna pos kasa ne radi prema "zakonu" govori da baš nitko, osim tebe ne razumije problem...
pozdrav
Očito je da nisi pravnik, nisi knjigovođa, ako si ing onda bih ti mogao reči: kolega, (tri moje specijalnosti: strojarstvo, elektronika i informatika) a nisi očito ni mali poduzetnik, pa ostaje prilično malo toga što bi mogao biti, ali prema pisanju očito je: POLITIČAR!! Još i mlad, koji je (već?) dobio stan. Oprosti, ali ja sam ti uvijek nekakva opozicija, pa se ni tu ne slažemo. Stan sam kupio prije 28 godina, 17 godina sam vodio sve u zgradi, pa ni tu nemam iskustva.

A ako hoćeš možemo krasno dalje: pravi se da ne postojim a ja ću se praviti da ti ne postojiš!! Vjerovatno i drugi, pa zato počni tražiti slijedeću temu za teroriziranje normalnih korisnika!! Koji znaju barem toliko da ova država RAZLIKUJE MP i VP!!! Nadam se da je sada gotovo sa soljenjem pameti??
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 18:15   #369
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Nego da te pitam jesu li te možda zvali sa Porezne koliko imaš zaposlenih(naravno ako ih ima više,naime radi se o tome da su od zdravstva dobili neko očitovanje pa sad oni usklađuju)[/I]
"Kolegice", reci mi nešto: dali onu statistiku koju im treba vratiti sa brojem zaposlenih, odrađenim satima, zaposlenim ženama itd dobijaju poštom SVI ili samo neki izabrani koji su osuđeni da ih statistika s time stalno davi?? Svake godine mi pošalju, a ja uredan i fin to popunjavam, ali... sad mi je već dosadilo!! A tamo navode i oni zakone po kojima će me proganjati ako ne ispunim?? Srećom, nema zakona po kojemu će me ganjat ako lažem, pa sam neke podatke "ofrljuknuo". Država laže 50 puta više, pa nitko nikome!!

U toj statistici će biti svašta, pitaju za broj zaposlenih i odrađeni broj sati, pa kako imam čovjeka preko godine na bolovanju, a to NIGDJE nema za upisati, rezultat je: mi ostali nismo neki radnici...? Porezna nije zvala, ni za to a ni za ijednu drugu stvar, pa izgleda da sam (opet!) sklepao dobar završni!!
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje Lavica02 : 10.05.2009. at 22:46. Reason: ispravak quote-a
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:02   #370
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
"Kolegice", reci mi nešto: dali onu statistiku koju im treba vratiti sa ...
Jest da ne znamo ništa ali ipak smo kolege po poslu.
Da dragi kolega,izabrani i osuđeni,užas,ja imam sve moguće i REPRO,PRODCOM,IND joj ne znam im nazive i još mi jedan novi pošalju pa onda ja njih zovem,ma već sam ti napisala kad mi cura tamo reče imate 1400 kg pa upišite dvije tone.Ostala sam bez teksta,sad popunim pošaljem i gotovo.
Mislila se poslije završnih odmoriti onako laganini na poslu,kad počeše stizati svaki dan po jedna neka glupa stastistika.Dođe mi da sebe ili njih.
Naravno ne mislim ozbiljno za sebe... to ja samo figurativno.
Hej opet se prepireš sa genijalcem i gubiš živce,ja više ni a ni b.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 10.05.2009. at 22:47. Reason: ispravak quote-a
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:11   #371
@dUbO i @Dubravka20 ... molim Vas da obratite pažnju kod quota-nja ... pa zar ne vidite da vam sve nešto krivo ispada
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:16   #372
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
@dUbO i @Dubravka20 ... molim Vas da obratite pažnju kod quota-nja ... pa zar ne vidite da vam sve nešto krivo ispada
Oprosti,da, vidim
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:25   #373
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
A ako hoćeš možemo krasno dalje: pravi se da ne postojim a ja ću se praviti da ti ne postojiš!!
ne moraš se praviti... za to postoji ignore
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:50   #374
ovak ... ja sam ispravila quota-nja na nekoliko stranica .... ujedno vas, sve skupa, molim da poštujete pravilo veznao uz quote
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 23:02   #375
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ovak ... ja sam ispravila quota-nja na nekoliko stranica .... ujedno vas, sve skupa, molim da poštujete pravilo veznao uz quote
Poštovana, vidio sam da nešto gore stoji što obično nema, ali "quocani" (naravno: od kvocanje?!?) tekst je bio ok, a ja nastojim uvijek kratiti! A uzmi u obzir da je tema bila (dosta je bilo, zar ne?) jako zanimljiva, pa kako smo očito jako naprezali vijuge pokušavajući shvatiti "argumente", malo smo popustili na drugij strani...

E sad, tu sam već godinama, ali pojma nemam na koje pravilo misliš, pa odoh pročitati! Pametni zaključak: čovjek uči dok je živ!

P.S. I hvala što nas nadgledaš i popravljaš!! Nadam se da nije predosadno?

PPPPSSS Jel ovo: Post koji prehodi Vašem postu se ne quota jer nema potrebe a i narušuje tijek rasprave ma jasno, to je ok, ali evo meni problema, prvi put u životu umjesto "narušava" vidim oblik "narušuje"... jeli to novoskovano?? (da, presušuje, narušuje, izvršuje...)
__________________
Sve gore...

Zadnje uređivanje dUbO : 10.05.2009. at 23:09.
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 23:06   #376
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
ne moraš se praviti... za to postoji ignore
Ti si mi skroz sumnjiv! Negdje si zauzeo busiju i ni metka... ma znaš li ti nešto što mi nismo znali, pa si navrijeme zauzeo busiju??

BTW, nisam nikada koristio ignore... ja sam da svatko reče svoje. Post možeš jednostavno ne pročitati...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 23:15   #377
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Poštovana, vidio sam ...
nisam se udubljivala u raspravu (nije moja grana pa ko da kineski čitam ) glavno da ste mi dobri

a ono pod PPPPSSS => ne bi se tu štela mešati to je od našeg @Zafića koji nas je iznenada napustio pa kad se odluči vratiti reći ću mu da popravi
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 23:23   #378
Jesmo svi skupa zbrljali,ali ako se mogu opravdati:imali smo ovih dana vruću temu iz naše branše i forumaša koji nam je svima popio živce sa svojim dokazivanjima kako nitko od nas ništa ne zna,pa eto drugog načina nije bilo.
Pazićemo ubuduće,jer mi redovni se jako dobro razumijemo i vrlo brzo riješimo računovodstvene teme iz prakse.
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 04:39   #379
Quote:
Dubravka20 kaže: Pogledaj post
Prvo, nismo ništa strašno zabrljali, a drugo ova lavica ne da ne grize, nego lijepo prede i umiljata je.

Hvala mrrrrrrff !!

A!! Ipak, jedno moje sjećanje u vezi računovodstva: tako negdje prije petnaest godina, svi mi bez posla, jad i čemer, tuga i - odlučio se ja baciti u poduzetničke vode, sa zadnjim ostatkom ušteđevine... Što sam na carini prolazio uvozeći prvu robu - bolje se niti ne sjećati, ali onda: knjigovođe neće ili ne znaju oko materijalnog, moraš sam. E ako to uspijem sam - onda će sve ići. E da sam znao!!! Kako mi je desno od radnog mjesta ormar, mislim da bi se pažljivim pregledom utvrdila udubina točno u visini glave. Neznam koliko puta sam od jada udario glavom, nebi li tako lakše ušlo ono dvojno, ali i ono: ma može to na četvorku, ali može i na dvojku... a majku mu, kako može i tamo i amo?!?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 07:32   #380
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Još i mlad, koji je (već?) dobio stan.
Što te toliko opterećuju "egzotična" putovanja, stan, mladost....tema podforuma je računovodstvo...
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:16.