Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2013., 14:35   #2521
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumasima,
dugo me nije bilo... nisam komentarisao ali povremeno procitam, vidim ima padobranaca kao i uvijek vikend forumasa i diverzanata. Moram se ukljucit vidim ovde neke neistine oko mog mjesta pa da postavim par pitanja druze jer vidim i od prije da imas neke postove koji blage veze nemaju ali na ovoj temi moram da dam komentar / /
Velis u Gradaccu borbe bile u ljeto i onda sverc (da se razumijem sverca je bilo itekako na Pozarikama ponajvise tokom 1993 kada su bili zatvoreni putevi), i kazes da je voz prodat. Kome? Ko posla one trgovce u smrt onda, mozda ste imali viska naoruzanja pa da se rasteretite malo..?
Ko je se popeo na Krecane u decembru 1992. i vratio Sibovac 1994. kad su`prestale borbe`?. Mozda znas ko je tada u zemunici (prva sa desne strane od puta prema Cetarnici) ostavio pistolj ispod cebeta kod mene je...
Vidim pominjes brcansko ratiste i 215. brigadu, pa da te pitam bas za taj rejon jesi li kad cuo za Jakovice i Avramovinu i sta je tamo bilo i koliko mrtvih, vec sam pisao ne bih da se ponavljam pa neka ti taj sto ti je pricao isprica.
Za kraj, ne znam odakle si pa da te pitam mozda jel ti znaci sta ime Kurcic Predrag iz Prijedora???
Znam za sva ta mjesta,samo nisam bio u njima tad kad pricas ti,au,oslobodili ste starsno mogo prostora,2 sela sa po 5 kuca.Ali rat je rat.
Prozivas tu nesto,ajde reci mi gdje sam ja rekao da mi nismo imali gubitke prema 215 brigadi?tjeras neki svoj bolesn iinat,lake malo

To ime mi nista ne znaci iz Banja Luke sam.
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 17:11   #2522
Na današnji dan 1992. godine pao je Bosanski Brod.
Nakon polugodišnjih žestokih borbi i 400 palih Bojovnika samo sa prostora te općine, Hrvatske postrojbe skupa sa civilima (sveukupno 14000) su se povuke pred višestruko nadmoćnijim neprijateljem.

Vječna im Slava i Hvala

http://www.youtube.com/watch?v=zhcNkSvn2JY
Sladunka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 22:48   #2523
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Znam za sva ta mjesta,samo nisam bio u njima tad kad pricas ti,au,oslobodili ste starsno mogo prostora,2 sela sa po 5 kuca.Ali rat je rat.
Prozivas tu nesto,ajde reci mi gdje sam ja rekao da mi nismo imali gubitke prema 215 brigadi?tjeras neki svoj bolesn iinat,lake malo

To ime mi nista ne znaci iz Banja Luke sam.
Ovaj tvoj odgovor samo potvrdjuje da su ove tvoje tlapnje samo prica iz ko zna koje ruke kada se potegne konkretno odmah ili nisi bio tu tada ili si vec bio pa otiso... ili ne znas ni gdje si bio a mozda ni nisi bio
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 23:28   #2524
Ove Bošnjačke gluposti vrijeđaju zdrav razum. Još koriste snimke iz Vukovara.
Besramno neprofesionalna i lažna krivotvorina.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 00:01   #2525
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
Ovaj tvoj odgovor samo potvrdjuje da su ove tvoje tlapnje samo prica iz ko zna koje ruke kada se potegne konkretno odmah ili nisi bio tu tada ili si vec bio pa otiso... ili ne znas ni gdje si bio a mozda ni nisi bio
U posavini jesam bio,pitaj me direkno nesto,i odgovorit cu ti.

Rekao sam da nisam bio u Gradaccu 93 godine kad su se desili ti dogadjaji.
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 00:07   #2526
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumasima,
dugo me nije bilo... nisam komentarisao ali povremeno procitam, vidim ima padobranaca kao i uvijek vikend forumasa i diverzanata. Moram se ukljucit vidim ovde neke neistine oko mog mjesta pa da postavim par pitanja druze jer vidim i od prije da imas neke postove koji blage veze nemaju ali na ovoj temi moram da dam komentar / /
Velis u Gradaccu borbe bile u ljeto i onda sverc (da se razumijem sverca je bilo itekako na Pozarikama ponajvise tokom 1993 kada su bili zatvoreni putevi), i kazes da je voz prodat. Kome? Ko posla one trgovce u smrt onda, mozda ste imali viska naoruzanja pa da se rasteretite malo..?
Ko je se popeo na Krecane u decembru 1992. i vratio Sibovac 1994. kad su`prestale borbe`?. Mozda znas ko je tada u zemunici (prva sa desne strane od puta prema Cetarnici) ostavio pistolj ispod cebeta kod mene je...
Vidim pominjes brcansko ratiste i 215. brigadu, pa da te pitam bas za taj rejon jesi li kad cuo za Jakovice i Avramovinu i sta je tamo bilo i koliko mrtvih, vec sam pisao ne bih da se ponavljam pa neka ti taj sto ti je pricao isprica.
Za kraj, ne znam odakle si pa da te pitam mozda jel ti znaci sta ime Kurcic Predrag iz Prijedora???
Hajde sad kad me vuces za jezik,odgovori mi na nekoliko pitanja,bez okolnog laprdanja samo odgovore na ta pitanja.

1)Kad je voz vec onesposobljen,zasto VRS nije izvukla naoruzanje a imala je i vremena i prostora?

2)Zasto niko nije pucao na taj voz kad su dosle sange a ARBIH da izvlace MTS? da nismo stedili municiju?imali smo je i previse

3)Zasto ni jedna granata nije pala na taj voz u toku izvlacenja?

Molio bi te da numerises svoje odgovore.
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 19:26   #2527
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Hajde sad kad me vuces za jezik,odgovori mi na nekoliko pitanja,bez okolnog laprdanja samo odgovore na ta pitanja.

1)Kad je voz vec onesposobljen,zasto VRS nije izvukla naoruzanje a imala je i vremena i prostora?

2)Zasto niko nije pucao na taj voz kad su dosle sange a ARBIH da izvlace MTS? da nismo stedili municiju?imali smo je i previse

3)Zasto ni jedna granata nije pala na taj voz u toku izvlacenja?

Molio bi te da numerises svoje odgovore.
Nisam bio tu ucesnik. Ne komentarisem stvari kojima nisam svjedocio inace bih bio kao ti...
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 19:40   #2528
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
Nisam bio tu ucesnik. Ne komentarisem stvari kojima nisam svjedocio inace bih bio kao ti...
Pomenuo si gore Krečane. Što je bilo s Novalićima? Iz Krečana su napadnute i okupirani. Jesu li oslobođeni prije kraja rata u potpunosti. Srbi su imali kletv "dabogda te na Gradačac poslali"
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 22:32   #2529
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Pomenuo si gore Krečane. Što je bilo s Novalićima? Iz Krečana su napadnute i okupirani. Jesu li oslobođeni prije kraja rata u potpunosti. Srbi su imali kletv "dabogda te na Gradačac poslali"
Krecane sam spomenuo da vidim jel ovaj zna taj detalj jer smo proveli noc na Milica brdu prilikom oslobadjanja Rajske, Jasjenice i Vide u decembru 1992., naravno to je napusteno iz strateskih razloga... tada su i Novalici vraceni do doma i tu je se ostalo do kraja.
Dodjes li u rodni kraj?
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 22:38   #2530
Quote:
avayan kaže: Pogledaj post
Krecane sam spomenuo da vidim jel ovaj zna taj detalj jer smo proveli noc na Milica brdu prilikom oslobadjanja Rajske, Jasjenice i Vide u decembru 1992., naravno to je napusteno iz strateskih razloga... tada su i Novalici vraceni do doma i tu je se ostalo do kraja.
Dodjes li u rodni kraj?
slabo. U mome selu samo dva starca.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 23:09   #2531
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...62453720_n.jpg

Ne znam da li možete vidjeti ovu sliku, zanima me što je bilo s ovim našim vojnikom, jel zna netko?
U Opisu piše zarobljen kod Novog Sela 1992., Bosanski Brod, iz Novog Vinodolskog, pripadnik HV-a...
MObin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 21:37   #2532
Quote:
MObin kaže: Pogledaj post
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...62453720_n.jpg

Ne znam da li možete vidjeti ovu sliku, zanima me što je bilo s ovim našim vojnikom, jel zna netko?
U Opisu piše zarobljen kod Novog Sela 1992., Bosanski Brod, iz Novog Vinodolskog, pripadnik HV-a...
Evo ovdje imas detaljnije... Ivan Stahovic... uprati od 4.50
http://www.youtube.com/watch?v=bGc6sm8X5Rc
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 19:27   #2533
Nakon 3-4mj.razmjenjen i ziv
Upravo mi kaze osoba izN.Vinodolskog
__________________
"Da nam Dunav ostane u himni,mnoga mladost dade život svoj
otrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 20:00   #2534
Zna li neko sta je sa Stanic Perom iz Garevca, nekad je imao kafanu u Garevcu i neki bilijar klub u Modrici?
Neki su ga zvali Perija, a neki Dzidzanov...
Navodno je bio "alfa i omega" 105. Modricke brigade HVO-a..

Zadnje uređivanje husky011 : 15.10.2013. at 20:58.
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 10:32   #2535
Quote:
husky011 kaže: Pogledaj post
Zna li neko sta je sa Stanic Perom iz Garevca, nekad je imao kafanu u Garevcu i neki bilijar klub u Modrici?
Neki su ga zvali Perija, a neki Dzidzanov...
Navodno je bio "alfa i omega" 105. Modricke brigade HVO-a..
Bio je zapovjednik 105.HVO Modriča, mislim da danas živi u Đakovu.
__________________
Nije vrhunac vještine odnijeti stotinu pobjeda u stotinu bitki. Vrhunac vještine je pobijediti neprijatelja bez borbe. (Sun Tzu)
gorand20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 12:53   #2536
Tog coveka bih voleo opet da sretnem...poznavao sam ga iz vremena pre rata...
husky011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 11:35   #2537
Quote:
husky011 kaže: Pogledaj post
Zna li neko sta je sa Stanic Perom iz Garevca, nekad je imao kafanu u Garevcu i neki bilijar klub u Modrici?
Neki su ga zvali Perija, a neki Dzidzanov...
Navodno je bio "alfa i omega" 105. Modricke brigade HVO-a..
Ne bih rekao da je bio išta bitno, pozitivno u 105... Bolji kao gazda gostionice, prema meni i društvu koje je 3-4 put svega njemu navratilo
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 16:39   #2538
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post
Ako misliš na 108 ZNG, ja sam bio pripadnik iste, ako misliš na Brčansku 108, o njoj ne znam ništa.

Suljagića sokak mi ne govori ništa kao niti noćni skok, a najviše žrtava u jednom danu je bilo na kolibarskom putu (oko 30 poginulih i oko 120 ranjenih) u par sati borbi na udaljenosti od par metara, ne sjećam se točnog datuma (znam da je bio nekakav katolički blagdan).

Ovo za stotine gubitaka negdje, ne odgovara istini, barem na dijelu Bosanskog Broda/Dervente.
Ovo je točno rečeno.Ni meni noćni skok ne znači ništa ni Suljagića sokak.108.Slavonsko brodska brigada,vidim da se počesto miješaju brčanska 108.i brodska.
Ja sam bio na kolibarskom putu kad su ti ljudi izginuli(veći dio iz Novog Grada).
U još jednoj prilici su ljudi(ugl muslimani civili)izginuli kada je srpska vojska(ne znam tko)napali iz dva pravca-Unke i Vinske na G.Kolibe(mislim oko 20 poginulih).
Bila je noć i tadašnji radio Brod je pričao bajke od 300 poginulih i slične nebuloze.I tamo sam bio,smirilo se sve tijekom jutra.Dva tenka su bila uništena,jedan u nekakvoj bari kraj puta u G.Kolibama.
Tenk je vozio mladić od 19-20 godina iz N.Sada u uniformi JNA.
Žrtava je bilo jer se jedan mali dio 108.brodske brigade povukao sa linija(t-100 topovi ili tako nešto)i kasnije je nastala zbrka i gužva a bilo je još civila u selu.
Znaju to dečki koji su tamo bili prisutni,nažalost u kasnijim borbama je nešto njih poginulo,najviše na tom kolibarskom putu a jedan dio je poginulo u selu Grebnice negdje kod Domaljevca.
Davno je bilo pa se ne sjećam detalja ali neke su stvari ostale urezane.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 17:39   #2539
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Ovo je točno rečeno.Ni meni noćni skok ne znači ništa ni Suljagića sokak.108.Slavonsko brodska brigada,vidim da se počesto miješaju brčanska 108.i brodska.
Ja sam bio na kolibarskom putu kad su ti ljudi izginuli(veći dio iz Novog Grada).
U još jednoj prilici su ljudi(ugl muslimani civili)izginuli kada je srpska vojska(ne znam tko)napali iz dva pravca-Unke i Vinske na G.Kolibe(mislim oko 20 poginulih).
Bila je noć i tadašnji radio Brod je pričao bajke od 300 poginulih i slične nebuloze.I tamo sam bio,smirilo se sve tijekom jutra.Dva tenka su bila uništena,jedan u nekakvoj bari kraj puta u G.Kolibama.
Tenk je vozio mladić od 19-20 godina iz N.Sada u uniformi JNA.
Žrtava je bilo jer se jedan mali dio 108.brodske brigade povukao sa linija(t-100 topovi ili tako nešto)i kasnije je nastala zbrka i gužva a bilo je još civila u selu.
Znaju to dečki koji su tamo bili prisutni,nažalost u kasnijim borbama je nešto njih poginulo,najviše na tom kolibarskom putu a jedan dio je poginulo u selu Grebnice negdje kod Domaljevca.
Davno je bilo pa se ne sjećam detalja ali neke su stvari ostale urezane.
Da unistena su 2 tenka,treci je samo malo okrznut ali je morao na popravku.
Znas da je nas kamion sletio na mostu kod Unke,majko moja kakve su se tamo borbe vodile.
Poginuo covjek jedann mislim da je i on bio iz 16 krajiske,otiso da sere i spice ga ovi iz Handzar DIvizije RPG-om.
Jesi bio na LIjescu?
Na kolibarskom putu se ginulo na sve strane,ja sam zoljom pogodio vas rov,dal sam nekog povrijedio nemam pojma,nadam se da nisam.
Jedan prijatelj sad vec pokojni na zalost,bio je na vasoj strani je tu ranjen,srusio se rov poslije jedne nase zolje.

Ispravio sam se vec,Suljagica sokak i nocni skok su bili 93 kod Brckog
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 17:53   #2540
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Da unistena su 2 tenka,treci je samo malo okrznut ali je morao na popravku.
Znas da je nas kamion sletio na mostu kod Unke,majko moja kakve su se tamo borbe vodile.
Poginuo covjek jedann mislim da je i on bio iz 16 krajiske,otiso da sere i spice ga ovi iz Handzar DIvizije RPG-om.
Jesi bio na LIjescu?
Na kolibarskom putu se ginulo na sve strane,ja sam zoljom pogodio vas rov,dal sam nekog povrijedio nemam pojma,nadam se da nisam.
Jedan prijatelj sad vec pokojni na zalost,bio je na vasoj strani je tu ranjen,srusio se rov poslije jedne nase zolje.

Ispravio sam se vec,Suljagica sokak i nocni skok su bili 93 kod Brckog
Bio sam u Liješću ali smo se prošetali kroz njega,kroz Vrela-donja,gornja,Dobra Voda sve negdje do pred Podnovlja.E onda je tu bilo problema,neki su poginuli(sjećam se naših dečki u Wartburgu koji su jednostavno iz neznanja prošli liniju...).
Pred Podnovljem je srpska strana bila dobro ukopana,čak mislim da su neki tranšeji bili betonirani,nisam siguran.Poslije sam otišao prema Domaljevcu pa nisam u toku kako je sve to opet došlo do kolibarskog puta,ugl smo bili premješteni na kolibarski put.Puno je tamo dečki izginulo.U nekim trenucima se više nije znalo tko pije a tko plaća.
Jedan čovjek(mislim Radovan ili Radivoje)je bio zarobljen negdje u Vrelima,u gumenim čizmama,našli smo ga u šumi ispod sela,ispod groblja.Negdje je imao oko 40-tak godina.Ostao je živ,kasnije smo
jednom prilikom kratko razgovarali,kopao je rovove ali je bio ok.Nisu ga tukli.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.