Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2008., 02:04   #61
pa nemam to u planu raditi, pogotovo ako je to tesko. ali bih voljela kontaktirati sa jednom osobom koja je umrla pod uvjetom da to nije mucenje sa tu dusu.. samo sto ne vjerujem da je to moguce. cisto me zanima i informiram se.
SunGöttin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 20:07   #62
Quote:
KATAPULT kaže: Pogledaj post
u potpunosti se slažem s black1888 i moram dodati da dog duha kojega pozoveš ako neznaš vratiti to ti je sranje jer će ostati pa razmislite o prizivanju duhova
Da, to je zaista najopasnija stvar koju se može napraviti. Još je gore ukoliko se radi o prizivanju demona, kojeg se potom ne može ili ne zna vratiti. upravo zato se amateri ne bi smjeli baviti takvim tvarima, jer ugrožavaju i sebe i druge.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 22:18   #63
dobra tema
nadam se da se mogu uključiti
valjda mogu,haha

prizivanje duhova
e pa poznam desetine ljudi koji su pokušali prizvat
nikom se nije javio
samo jedan put su se hodom čaše dobijali odgovori koje nisu mogli znati oni koji su držali prste na toj čaši
sve u svemu
ne vjerujem da je uspješan taj način prizivanja duhova

inače mislim da nije nikako dobro to pokušavati
jer
duh odnosno demon koji se može javiti
je savršenije tj. jače biće od čovjeka
ni ne treba fizički ugroziti čovjeka lako ga može(ogromnu većinu)psihički razbiti i to jako
dakle treba vjerovati u Isusa Krista i ne raditi te gluposti
jer pazi
može se desiti da prizovaš onog koga zaista ne želiš vidjeti
haha
dakle vjeruj samo u Boga
ali ne sumnjaj u postojanje svih Božijih stvorova
tako i demona
to bi bio neki pravilan stav
a ako bi se neko i našao u nekoj takvoj situaciji
onda
s trunom vjere jači si od bilo kog demona
u smislu da mu se možeš oduprijeti tj. da te ne ugrozi
jer Bog je Bog a sve ostalo su stvorovi
on je šef i nedostižan i neusporedivo prejak za bilo kojeg svog stvora
kao i za sve ostalo

inače
sve to postoji
ja sam vidio demona
a i mnoge druge stvari o kojima ne sanjate ni u najružnijim noćnim morama

pa eto zapamtite ono što sam rekao,može vam koristiti više nego mislite
jolly_jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 22:23   #64
Quote:
jolly_jocker kaže: Pogledaj post
dobra tema
nadam se da se mogu uključiti
valjda mogu,haha

prizivanje duhova
e pa poznam desetine ljudi koji su pokušali prizvat
nikom se nije javio
samo jedan put su se hodom čaše dobijali odgovori koje nisu mogli znati oni koji su držali prste na toj čaši
sve u svemu
ne vjerujem da je uspješan taj način prizivanja duhova

inače mislim da nije nikako dobro to pokušavati
jer
duh odnosno demon koji se može javiti
je savršenije tj. jače biće od čovjeka
ni ne treba fizički ugroziti čovjeka lako ga može(ogromnu većinu)psihički razbiti i to jako
dakle treba vjerovati u Isusa Krista i ne raditi te gluposti
jer pazi
može se desiti da prizovaš onog koga zaista ne želiš vidjeti
haha
dakle vjeruj samo u Boga
ali ne sumnjaj u postojanje svih Božijih stvorova
tako i demona
to bi bio neki pravilan stav
a ako bi se neko i našao u nekoj takvoj situaciji
onda
s trunom vjere jači si od bilo kog demona
u smislu da mu se možeš oduprijeti tj. da te ne ugrozi
jer Bog je Bog a sve ostalo su stvorovi
on je šef i nedostižan i neusporedivo prejak za bilo kojeg svog stvora
kao i za sve ostalo

inače
sve to postoji
ja sam vidio demona
a i mnoge druge stvari o kojima ne sanjate ni u najružnijim noćnim morama

pa eto zapamtite ono što sam rekao,može vam koristiti više nego mislite
"pravilan stav" za kaj...ovisi što želiš postići,znači tvoje mišljenje se slaže s onim crkvenim...rekao si da si imao puno iskustva...zašto ne podjeliš neka na forumu?
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 22:53   #65
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
"pravilan stav" za kaj...ovisi što želiš postići,znači tvoje mišljenje se slaže s onim crkvenim...rekao si da si imao puno iskustva...zašto ne podjeliš neka na forumu?
pravilan stav za preživiti
haha
za šta drugo

ako te zanima ima li života iza života
ima
postoje li anđeli i demoni
postoje
jolly_jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 05:34   #66
Dozivanje duhova ne moze "dovesti" duha u smislu da se on obraca onima koji ga zovu,ali moze dovesti do ozbiljnih psihickih smetnji kod osoba koje to prakticiraju.Ljudi koji dozivaju duhove i sami znaju da cine nesto sto ne bi smjeli.Ta spoznaja uznemiruje podsvjest koja moze rezultirati poremecajima u percepciji stvari, tako da se nakon nekog vremena mogu javiti histerija,paranoja,halucinacije i takve psihoticne epizode.
Naravno sve ovisi o mentalnom fukcioniranju osobe, tako da ce emocionalno labilne osobe lako podleci smetnjama nakon takvih seansi a netko drugi tko je emocionalno cvrst nece nista niti osjetiti i to ce mu se ciniti kao "zabava".
No ipak sam vid "zabave" u smislu bavljenja crnom magijom sam po sebi govori da osobe koje to prakticiraju imaju problema.Niti jedna psihicki stabilna i zdrava osoba nece ciniti ono za sto i sam zna da nije u redu, te da time moze ugroziti i sebe i ostale.
Poznato je da vecina osoba koja se bavi spiritizmom ili boluje od shizofrenije ili jednostavno od "zrtve" koju spaja sa duhom, zeli izvuci ili novce ili zeli namjestiti nekome zamku.
Zato toplo preporucam neki drugi oblik zabave a ove gluposti bolje zaboravite.
Zapamtite vjera je opijum za narod (Marx) i ne samo vjera nego i sve sto ona povlaci za sobom pa i duhove.
__________________
Crescat scientia, vita excolatur
peacedefender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 10:24   #67
Quote:
peacedefender kaže: Pogledaj post
Dozivanje duhova ne moze "dovesti" duha u smislu da se on obraca onima koji ga zovu,ali moze dovesti do ozbiljnih psihickih smetnji kod osoba koje to prakticiraju.Ljudi koji dozivaju duhove i sami znaju da cine nesto sto ne bi smjeli.Ta spoznaja uznemiruje podsvjest koja moze rezultirati poremecajima u percepciji stvari, tako da se nakon nekog vremena mogu javiti histerija,paranoja,halucinacije i takve psihoticne epizode.
Naravno sve ovisi o mentalnom fukcioniranju osobe, tako da ce emocionalno labilne osobe lako podleci smetnjama nakon takvih seansi a netko drugi tko je emocionalno cvrst nece nista niti osjetiti i to ce mu se ciniti kao "zabava".
No ipak sam vid "zabave" u smislu bavljenja crnom magijom sam po sebi govori da osobe koje to prakticiraju imaju problema.Niti jedna psihicki stabilna i zdrava osoba nece ciniti ono za sto i sam zna da nije u redu, te da time moze ugroziti i sebe i ostale.
Poznato je da vecina osoba koja se bavi spiritizmom ili boluje od shizofrenije ili jednostavno od "zrtve" koju spaja sa duhom, zeli izvuci ili novce ili zeli namjestiti nekome zamku.
Zato toplo preporucam neki drugi oblik zabave a ove gluposti bolje zaboravite.
Zapamtite vjera je opijum za narod (Marx) i ne samo vjera nego i sve sto ona povlaci za sobom pa i duhove.
u pravu si u potpunosti za nekoga tko nije imaoiskustva.Nemora se čovijek bojati svakoga duha kojega vidi,ali uvijek treba napraviti distancu.Pa ipak nije sve filozofija što je neobjašnjivo i što je ljudskom mozgu teško za shvatiti
KATAPULT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 10:31   #68
P.S. npr. prizivaš duhove i javi ti se jedan,ti ga zamoliš da otvori vrata,nakon par trenutaka(oko 30 sec)vrata se otvore i ulazi u prostoriju netko neočekivan.Da to je vjerojatno slučajnost ali moramo imati na umu da su se vrata ipak otvorila
KATAPULT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 11:42   #69
Quote:
KATAPULT kaže: Pogledaj post
možda zato što neželi spomenuti ponovno ime demona,jer se nezna može li ga se tako prizvati ili bilo kojom mišlju o njemu.Čovjek ima pametan stav a vama je izgleda hrana slušati i komentirati nečije probleme.Ako je nekome toliko do toga i nevjeruje mu na riječ, toliko hrabar i odvažan zašto onda saslušati nekoga s foruma pa bolje da sam proba i uvjeri se iako to ne preporučujem definitivno jer mrtvima je mjesto tamo gdje jesu i treba ih ostaviti na miru
naravno da je mrtvima mjesto na "onom svijetu",nitko ovdje niti nije tvrdio da bi ih se trebalo prizivati,jer je to muka za njih...ja konkretno nisam primjetio da jolly_jocker ima neki problem,pa neće reći svoja iskustva...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 12:00   #70
Quote:
KATAPULT kaže: Pogledaj post
znatiželja je ubila mačku
Heideger se nebi složio s tobom.

Ma to je sve samo u glavi, što želiš to vidiš. Ako ja očekujem od prizivanja duhova da počnu padati ribe u mojoj sobi, onda bi se to moglo i dogoditi.


Pictures or it didn't happen...
Damned is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 15:10   #71
Quote:
Damned kaže: Pogledaj post
Heideger se nebi složio s tobom.

Ma to je sve samo u glavi, što želiš to vidiš. Ako ja očekujem od prizivanja duhova da počnu padati ribe u mojoj sobi, onda bi se to moglo i dogoditi.


Pictures or it didn't happen...
duhovi kao i demoni su paranormalne pojave o kojima se i filozofija dugo vremena bavi.Već sam naveo prije,ali evo ga opetP.S. npr. prizivaš duhove i javi ti se jedan,ti ga zamoliš da otvori vrata,nakon par trenutaka(oko 30 sec)vrata se otvore i ulazi u prostoriju netko neočekivan.Da to je vjerojatno slučajnost ali moramo imati na umu da su se vrata ipak otvorila
KATAPULT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 15:11   #72
mi smo takvi a i današnje nas je vrijeme na to natjeralo, nevjeruj u što nevidiš,a i ako vidiš nađi neki razuman odgovor da ljudi nekažu da si lud
KATAPULT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 16:04   #73
Quote:
KATAPULT kaže: Pogledaj post
mi smo takvi a i današnje nas je vrijeme na to natjeralo, nevjeruj u što nevidiš,a i ako vidiš nađi neki razuman odgovor da ljudi nekažu da si lud
Pa danasnje je vrijeme takvo da ljudi vise nemaju ni snage ni zivaca baviti se necim van perceptilnim.Idu za svojim poslom i cekaju zaradu thats it.
Uostalom sto covjek ima od nematerijalnoga? Po meni nista.
Dali ces extra zaradit ako ides na mise i vjerujes u crkvu i boga?
Neces.
Dali ces biti bolji covjek ako prihvatis Isusa, hoces mozda biti promoviran na poslu?
Neces.
Onaj tko vjeruje u duhove taj vjeruje i u Isusa i najvjerojatnije je vjernik.
U jedno sam siguran.Duhova nema.Covjek kada umre,jednostavno se ugasi,ne radi mu mozak i tijelo vise ne funkcionira.
Nesto kao kad ode procesor pa nemas vise racunalo.
Neka mi netko na ovom forumu da konkretni dokaz da je vidio duha ili da mi to podkrijepi nekim cinjenicama.
Nemogu.
Nemogu jer "vjeruju" u nesto u sto su sami skepticni.Upravo to je pravo rijesenje za ljude koji bjeze od svojih problema, a utjehu traze u vjeri u duhove u bogove itd..
__________________
Crescat scientia, vita excolatur
peacedefender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 21:30   #74
@peace defender razlika je velika između duhovnog i materijalnoga.Nemoliš se Bogu za 1000 kn više na tekućem računu.Što se tiče duhova moramo znati,a i dokazano je da se u svakom čovjeku nalazi energija koja napušta tjelo nakon smrti ,pa možda je baš ta energija duh
I AM BACK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 23:50   #75
Quote:
peacedefender kaže: Pogledaj post
Pa danasnje je vrijeme takvo da ljudi vise nemaju ni snage ni zivaca baviti se necim van perceptilnim.Idu za svojim poslom i cekaju zaradu thats it.
Uostalom sto covjek ima od nematerijalnoga? Po meni nista.
Dali ces extra zaradit ako ides na mise i vjerujes u crkvu i boga?
Neces.
Dali ces biti bolji covjek ako prihvatis Isusa, hoces mozda biti promoviran na poslu?
Neces.
Onaj tko vjeruje u duhove taj vjeruje i u Isusa i najvjerojatnije je vjernik.
U jedno sam siguran.Duhova nema.Covjek kada umre,jednostavno se ugasi,ne radi mu mozak i tijelo vise ne funkcionira.
Nesto kao kad ode procesor pa nemas vise racunalo.
Neka mi netko na ovom forumu da konkretni dokaz da je vidio duha ili da mi to podkrijepi nekim cinjenicama.
Nemogu.
Nemogu jer "vjeruju" u nesto u sto su sami skepticni.Upravo to je pravo rijesenje za ljude koji bjeze od svojih problema, a utjehu traze u vjeri u duhove u bogove itd..
ja ću ti dati dokaze
ustvari neću ti uopće davati nikakve dokaze
nego ćeš vidjeti sam

ja sam vidio demona
ima i službeno zabilježeno da jesam
dakle može se i provjeriti

mada ti tome nećeš vjerovat jer si uvjeren da toga nema
zato ću ti ga pokazat
haha
jolly_jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 23:56   #76
Quote:
KATAPULT kaže: Pogledaj post
možda zato što neželi spomenuti ponovno ime demona,jer se nezna može li ga se tako prizvati ili bilo kojom mišlju o njemu.Čovjek ima pametan stav a vama je izgleda hrana slušati i komentirati nečije probleme.Ako je nekome toliko do toga i nevjeruje mu na riječ, toliko hrabar i odvažan zašto onda saslušati nekoga s foruma pa bolje da sam proba i uvjeri se iako to ne preporučujem definitivno jer mrtvima je mjesto tamo gdje jesu i treba ih ostaviti na miru
ma ne
ne bojim se ja demona u tolikoj mjeri da mu ne bi spomenuo ime
iskreno i ne znam točno kako se zove
ali znam samo po načinu kako djeluje
inače ne znaju ni ljudi koji se bave s tim kao i neki svećenici
ali sumlja se na jednog jako zločastog
recimo onog koji ubija
inače demoni i nisu toliko strašni jer većina ne ubija
samo što znaju dobro preplašiti
haha

a što se tiče priče
u principu ne valja puno pričati o tome
ali
šta ima veze
koliko samo loša politika ubije ljudi
demoni i duhovi su vrlo pristojni u usporedbi s tim

a prizivat
ma glupost
ono sa čašom i sl.
neće se ništa javit
ne prizivaju se duhovi tako
jolly_jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 00:30   #77
Quote:
jolly_jocker kaže: Pogledaj post
ja sam vidio demona
ima i službeno zabilježeno da jesam
dakle može se i provjeriti
Gdje?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 00:41   #78
Quote:
peacedefender kaže: Pogledaj post
Pa danasnje je vrijeme takvo da ljudi vise nemaju ni snage ni zivaca baviti se necim van perceptilnim.Idu za svojim poslom i cekaju zaradu thats it.
Uostalom sto covjek ima od nematerijalnoga? Po meni nista.
Dali ces extra zaradit ako ides na mise i vjerujes u crkvu i boga?
Neces.
Dali ces biti bolji covjek ako prihvatis Isusa, hoces mozda biti promoviran na poslu?
Neces.
Onaj tko vjeruje u duhove taj vjeruje i u Isusa i najvjerojatnije je vjernik.
U jedno sam siguran.Duhova nema.Covjek kada umre,jednostavno se ugasi,ne radi mu mozak i tijelo vise ne funkcionira.
Nesto kao kad ode procesor pa nemas vise racunalo.
Neka mi netko na ovom forumu da konkretni dokaz da je vidio duha ili da mi to podkrijepi nekim cinjenicama.
Nemogu.
Nemogu jer "vjeruju" u nesto u sto su sami skepticni.Upravo to je pravo rijesenje za ljude koji bjeze od svojih problema, a utjehu traze u vjeri u duhove u bogove itd..
Kako objašnjavaš izvantjelesna iskustva, ako je duša kako tvrdiš u potpunosti vezena uz tijelo? To, doduše nije dokaz za mogućnost egzistiranja duše nakon smrti tijela, ali navodi na mogućnost da se duša nakratko može odvojit od tijela, iako ne u potpunosti prekinuti vezu s njime.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 02:09   #79
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Kako objašnjavaš izvantjelesna iskustva, ako je duša kako tvrdiš u potpunosti vezena uz tijelo? To, doduše nije dokaz za mogućnost egzistiranja duše nakon smrti tijela, ali navodi na mogućnost da se duša nakratko može odvojit od tijela, iako ne u potpunosti prekinuti vezu s njime.
Odgovor je jednostavan, dusom znaci svim nasim mentalnim osobinama upravlja mozak.Kad mozak prestane funkcionirati prestaju i mentalne osobine.
Astralne projekcije kao i lucid snove pokrece pojacana aktivnost mozga iskljucivo u Rem (rapid eye movement) stanju tj snu.San kao umanjeno stanje svijesti se moze ciniti takvim ali nema govora o izdvajanju duse.
Dusa je sastavni dio tijela a tijelo ima dusu, vezani su kao dva prsta na ruci i nemogu funkcionirati jedno bez drugog.
__________________
Crescat scientia, vita excolatur
peacedefender is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 02:22   #80
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
mogućnost da se duša NAKRATKO može odvojit od tijela...
da, u ovisnosti o tome koliko imamo energije da ju "odrzavamo" odvojenom.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.