Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 15:03   #981
Quote:
ZrnoNade kaže: Pogledaj post
Molim hitan info postoji li hipnoterapeut u splitu ili zadru?
Mene isto zanima Split...bilo kakva informacija?
Antuntuna5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 22:30   #982
Htjeo sam jednom ići na tečajeve da naučim auto hipnozu ali mi bilo daleko otići i preskupo. Sad prakticiram meditaciju pa na kraju kad sam najopušteniji i kad je um otvoren ponavljam i vizualiziram afirmaciju "Ja sam magnet za novac, privlačim prosperitet svake vrste" poslije par dana sam doživio naglo financijsko poboljšanje, stvar koju sam prodavao mjesecima preko interneta koja mi više nije trebala prodao sam lako odjednom se pojavila ozbiljna mušterija koja se nije puno cjenkala lako sam se dogovorio oko prodaje. Sjedio sam za stolom jedno jutro pio kafu otvorio svoj profil koji imam za igranje online lutrije Bosne i Hercegovine, namjestio na igru Super Loto kratko se opustio i ponovio u mislima pet puta "Odaberi dobitnu kombinaciju za Super Loto igru" onda sam bez imalo razmišljanja spontano izabrao kombinaciju. Uvečer kad sam provjerio pogodio sam 4 broja od 6, a peti broj je izvučen 17 kod mene je bio 19. Definitivno ću nastaviti igrati lutriju ali sa minimalnim iznosima uplate po jednu kombinaciju.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 17:51   #983
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Htjeo sam jednom ići na tečajeve da naučim auto hipnozu ali mi bilo daleko otići i preskupo. Sad prakticiram meditaciju pa na kraju kad sam najopušteniji i kad je um otvoren ponavljam i vizualiziram afirmaciju "Ja sam magnet za novac, privlačim prosperitet svake vrste" poslije par dana sam doživio naglo financijsko poboljšanje. Sjedio sam za stolom jedno jutro pio kafu otvorio svoj profil koji imam za igranje online lutrije Bosne i Hercegovine, namjestio na igru Super Loto kratko se opustio i ponovio u mislima pet puta "Odaberi dobitnu kombinaciju za Super Loto igru" onda sam bez imalo razmišljanja spontano izabrao kombinaciju. Uvečer kad sam provjerio pogodio sam 4 broja od 6, a peti broj je izvučen 17 kod mene je bio 19. Definitivno ću nastaviti igrati lutriju ali sa minimalnim iznosima uplate po jednu kombinaciju.

sad kad si počo dobivat na lotu neće ti biti skupo otići na tečaj samohipnze

evo nam još prodavača magle ,

http://zdravaglava.hr/o-hipnoterapeutu/


Završila sam edukaciju Napredne tehnike hipnoterapije – regresija u prošle živote

mizerni prihodi firme u padu, a išta od tih metoda djeluje, već bi se odavna pročulo i koristilo širom svijeta

Kad sam išao u peti razred tamo negdi 1985. u školu nam je došao u posjet "mađioničar" sa svojom predstavom , šeširi, žečevi, i slično

Jedan od točaka bila je i hipnoza, doveo bi dva učenika na binu , jedan bi ugrizao za ruku drugoga najače što može , a ovaj bi ga predhodno "hipnozirirao" da ne osjeća bol

Trik je u tome da bi predhodno tražio da dignu ruke svi oni koji su "prošli s pet" pa izabrao dvoje, znajući da se tu kriju nafinija dječica koja će radije pretrpiti ugriz nego osramotiti njegovu metodu

Učenik koji je bio "hipnotiziran" kasnije je i priznao da ga je bolio samo eto , prepristojan je bio da bi počeo vrištati
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 00:32   #984
novo iskustvo za zabilježiti

Slušam sinoć Exploru , Korado se dotakao vijesti kako se na zemlji konstantno smanjuje procent kisika , iznosi predpostavke kako i zašto, ja se izgleda toliko uživio toliko da me steglo u prsima, u jednom trenutku sam jedva došao do daha , i sad opet kad pišem upravo imam potrebu dublje udahnuti

concentration of oxygen in the atmosphere have found that levels have dropped by almost 0.7 per cent over the past 800,000 years, compared to modern levels. Read more: http://www.dailymail.co.uk/sciencete...#ixzz4LVU8qoQs Follow us: @MailOnline on Twitter | DailyMail on Facebook
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 13:10   #985
Pozdrav, evo da se i ja uključim u temu, nisam sto godina bila na forumu, a zanimalo me što pišete o ovome jer sam i sama klinički hipnoterapeut (i psiholog). Ne mogu čitati 50 zadnjih stranica, onako sam nasumce čitala, ali samo ću reći da sam ja oduševljena učinkom hipnoterapije, daleko mi je efikasnija nego i jedna druga metoda koju sam ikada koristila ili vidjela da kolege koriste. Vidjevši kod druge kolegice, isto psihologinje i hipnoterapeutkinje, kako odlično radi, i sama sam se educirala odmah i počela raditi.
Da, djeluje blesavo dok ne isprobate. Da, djeluje strašno da se radi s djecom, ali roditelji kad krenu vide i sami koliko je glupo da nisu i ranije pokušali.
Naravno, ako imate traumu u pozadini, treba raditi na traumi, a ne na simptomima jer kad maknete simptome oni će izbiti na drugom mjestu ako uzrok nije otklonjen. Evo, ja sad sa ženom koja je ostavljena od strane roditelja mogu bez problema raditi na anksioznosti, ali ne radim nego radim na oprostu i ljutnji iz djetinjstva. Znači, morate samo imati dobrog terapeuta. I naravno da mi je daleko bolje to što je ova metoda brza jer ljudi nemaju puno volje godinama ići na psihoanalizu ili neku drugu vrstu terapije, a mnogi otkrivaju i da više ne žele koristiti lijekove jer im oni uistinu ne pomažu već samo "maskiraju" simptome.
Daleko je jeftinije doći na 4-6 tretmana hipnoterapije i osposobiti se da dalje možete sami raditi na svojim problemima, nego plaćati godinama terapije.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 20:45   #986
a karmički obrasci, budući da se ide u podsvijest?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 11:51   #987
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo da se i ja uključim u temu, nisam sto godina bila na forumu, a zanimalo me što pišete o ovome jer sam i sama klinički hipnoterapeut (i psiholog). Ne mogu čitati 50 zadnjih stranica, onako sam nasumce čitala, ali samo ću reći da sam ja oduševljena učinkom hipnoterapije, daleko mi je efikasnija nego i jedna druga metoda koju sam ikada koristila ili vidjela da kolege koriste. Vidjevši kod druge kolegice, isto psihologinje i hipnoterapeutkinje, kako odlično radi, i sama sam se educirala odmah i počela raditi.
Hipnoterapija je isto Bullshit, temelji se na sugestiji a rezultati su skromni.

Quote:
Naravno, ako imate traumu u pozadini, treba raditi na traumi, a ne na simptomima jer kad maknete simptome oni će izbiti na drugom mjestu ako uzrok nije otklonjen.
Kako ti znaš ima li netko traumu ako je potisnuta ?
Quote:
I naravno da mi je daleko bolje to što je ova metoda brza jer ljudi nemaju puno volje godinama ići na psihoanalizu ili neku drugu vrstu terapije, a mnogi otkrivaju i da više ne žele koristiti lijekove jer im oni uistinu ne pomažu već samo "maskiraju" simptome.
Tebi odgovara što je ta kako ti kažeš "metoda" brza jer brzo možeš zaraditi.
Nema "brzog" izlječenja kod kliničkih depresija, fobija, težih anksioznosti itd.
Farmakoterapija je korisna.
Nitko još nije dokazao da nije.
Omogućava stotinama milijuna pacijenata da uz lijekove budu godinama sposobni obavljati svoj posao, da se ni ne primjeti da imaju nekakvu psihičku bolest.
Stare metode psihoanalize su dokazano OFF jer su spore i nema znanstvene potvrde da pomažu, za razliku od psiholoških modernih terapija koje pomažu ali isto, ne baš svakome.
Quote:
Daleko je jeftinije doći na 4-6 tretmana hipnoterapije i osposobiti se da dalje možete sami raditi na svojim problemima, nego plaćati godinama terapije.
Dakle, ti u šest terapija daješ natuknice i poslije, radi brate na sebi, što si lijen.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 12:01   #988
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Da, djeluje blesavo dok ne isprobate. Da, djeluje strašno da se radi s djecom, ali roditelji kad krenu vide i sami koliko je glupo da nisu i ranije pokušali.
a još blesavije, nakon što sam isprobala.
moje je mišljenje da to pali na ljudima na koje se jaaako lako da utjecati, na koje se prima bilo kakva sugestija.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 13:13   #989
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo da se i ja uključim u temu, nisam sto godina bila na forumu, a zanimalo me što pišete o ovome jer sam i sama klinički hipnoterapeut (i psiholog). Ne mogu čitati 50 zadnjih stranica, onako sam nasumce čitala, ali samo ću reći da sam ja oduševljena učinkom hipnoterapije, daleko mi je efikasnija nego i jedna druga metoda koju sam ikada koristila ili vidjela da kolege koriste. Vidjevši kod druge kolegice, isto psihologinje i hipnoterapeutkinje, kako odlično radi, i sama sam se educirala odmah i počela raditi.
Da, djeluje blesavo dok ne isprobate. Da, djeluje strašno da se radi s djecom, ali roditelji kad krenu vide i sami koliko je glupo da nisu i ranije pokušali.
Naravno, ako imate traumu u pozadini, treba raditi na traumi, a ne na simptomima jer kad maknete simptome oni će izbiti na drugom mjestu ako uzrok nije otklonjen. Evo, ja sad sa ženom koja je ostavljena od strane roditelja mogu bez problema raditi na anksioznosti, ali ne radim nego radim na oprostu i ljutnji iz djetinjstva. Znači, morate samo imati dobrog terapeuta. I naravno da mi je daleko bolje to što je ova metoda brza jer ljudi nemaju puno volje godinama ići na psihoanalizu ili neku drugu vrstu terapije, a mnogi otkrivaju i da više ne žele koristiti lijekove jer im oni uistinu ne pomažu već samo "maskiraju" simptome.
Daleko je jeftinije doći na 4-6 tretmana hipnoterapije i osposobiti se da dalje možete sami raditi na svojim problemima, nego plaćati godinama terapije.
Ja bih dolazio k tebi na seanse hipnotreapije, koliko se palća po satu?
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 10:14   #990
"Hipnoterapija je isto Bullshit, temelji se na sugestiji a rezultati su skromni."
- Hipnoterapija se pokazala statistički značajno uspješnijom od sugestije, a bome i od LIJEKOVA, a i od drugih metoda psihoterapije!



"Kako ti znaš ima li netko traumu ako je potisnuta ?"
- Tako što mi je trauma struka, certificirana sam od strane američkog instituta za traumu i nanjušim je čim počne klijent govorit... može je on potisnut, ali ja je njušim svim čulima...

"Tebi odgovara što je ta kako ti kažeš "metoda" brza jer brzo možeš zaraditi."
- Zarađuje se po seansi, plaća se nakon seanse, a ja bolje mogu zaraditi klasičnom psihoterapijom, za koju sam također educirana ili grupnom terapijom, za koju sam isto educirana, ali hipnoterapija je po mom iskustvu EFIKASNIJA i to nema više za mene govora. Što god mogu hipnoterapijom rješavati, to je prvo što preporučujem. Ne vidim da je to meni osobno korisnije jer NIJE pošto brzo "izgubim" klijenta, umjesto da ga mjesecima i godinama tretiram, već upravo klijentu je korisnije!

"Nema "brzog" izlječenja kod kliničkih depresija, fobija, težih anksioznosti itd."
- Itekako ima. Najgore fobije već nakon druge seanse imaju enorman napredak da normalno počnu živjeti i kretati se, iako to ne smatram završetkom terapije pošto tu ima još posla, ali da nakon 2 tjedna netko tko nije smio ući u lift ili na pokretne stepenice zbog akrofobije ide letit bez ikakve nelagode avionom, ulazi u roh bau na 12.katu i sl. meni je ne dobro već genijalno i čak ni ja ne očekujem takav napredak iako ga stalno viđam!

"Farmakoterapija je korisna."
- DONEKLE. Moji roditelji su psihijatri i znaju o psihofarmacima sigurno sasvim dovoljno ako ne i odlično ;-) Oni sve češće koriste hipnoterapiju ;-) a sestra se naljutila na mene što joj nisam htjela raditi za njen problem (ne mogu raditi njoj zbog etičkih problema)

"Nitko još nije dokazao da nije."
- Osim istraživanja koja pokazuju da sugestija ima veću efikasnost od analgetika, pacijenata kojima anksiolitici nisu ni trunku pomogli s problemom već im samo na trenutak olakšaju...

"Omogućava stotinama milijuna pacijenata da uz lijekove budu godinama sposobni obavljati svoj posao, da se ni ne primjeti da imaju nekakvu psihičku bolest."
- Ako govorimo o psihozama, tu se mogu složiti. Donekle, nije baš ni antipsihotici savršeni, ali trenutno među najboljim opcijama.

"Stare metode psihoanalize su dokazano OFF jer su spore i nema znanstvene potvrde da pomažu, za razliku od psiholoških modernih terapija koje pomažu ali isto, ne baš svakome."
- Ovisno o problemu. Ako je riječ o npr. graničnom poremećaju ličnosti, smatraš da lijekovi POMAŽU?! Ja osobno još NIKAD nisam vidjela da je takvim pacijentima pomogao ikakav lijek ikada. Kad uđu u neku kraću remisiju, to vi odmah pripišete lijekovima (haha). A što je bolje za granični od psihoanalize?! Psihoanaliza nije prvi izbor za npr.fobiju, ali za potisnute traume je sigurno daleko bolja od REBT, KBT, psihofarmaka itd. KBT je nekako bila slavljena ko najefikasnija vrsta terapije, ali evo sve više istraživanja pokazuje da nije uopće tako efikasna... za fobije da, i ja je znam koristiti uz hipnozu (kognitivna hipnoterapija), ali za depresiju - nula bodova. Tek sad KBT pokušava razviti novu metodu za depresiju. Znači, šta pričaš ti?! Koliko imaš završenih edukacija za psihoterapiju da možeš tako govoriti?! Govoriš nešto što te uče "autoriteti" u psihijatriji, ali psihijatrija je pod utjecajem farm-industrije, koja je globalno najjača na zemlji. Oni mrače i oblače. Izmišljaju bolesti i lijekove. Oni financiraju istraživanja. Oni plaćaju rezultate.
Terapija se bira prema vrsti problema da bi bila efikasna.

"Dakle, ti u šest terapija daješ natuknice i poslije, radi brate na sebi, što si lijen."
- Možeš ti sebi objasniti kako hoćeš da svoju savjest pokriješ, ali ja u 6 (2-4-6, nebitno) terapija učim intenzivno ljude tehnike koje im mogu pomoći prije nego simptomi počnu, kada već počnu, učim ih mijenjati sustav razmišljanja, prepoznati napetost prije nego se nagomila, izbaciti iz sebe na pravi način, djelovati na podsvjesnom nivou, učim ih rješavati problem SAMOSTALNO, a ne da ih učim da budu ovisni o meni i mojim terapijama. Moji klijenti izađu s terapije sa samopouzdanjem i znaju da sam imaju sve alate u rukama da se bore ne samo s tim problemom već i sa narednim koji im dođu. Izađu bez lijekova. Da, mogu ih i ja razvlačit 60 seansi, ali po meni je to neetično i svi koji drže klijente više od 12 seansi za mene su neetični jer samo gledaju da uberu što više love.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 10:28   #991
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
a još blesavije, nakon što sam isprobala.
moje je mišljenje da to pali na ljudima na koje se jaaako lako da utjecati, na koje se prima bilo kakva sugestija.
Ovisi što ste probali, kod koga i na koji način. To je "stara škola" o sugestiji, da su neki ljudi više sugestivni. Da, jesu... mada ne na način na koji smo to učili na FFZG npr.
Postoji više vrsta hipnoze i ne koristi se ista na svakome. Svi se ljudi mogu hipnotizirati ako su sposobni pratiti uputstva. Nema potrebe ulazit u duboku hipnozu za većinu problema, dovoljna je i blaga hipnoza...
Ali svi ljudi se mogu hipnotizirati, to je sigurno. To je činjenica. Samo mora terapeut znati KAKO. Ja upravo pravim narudžbu za EEG i biofeedback instrumente kojim će svaki klijent moći vidjeti koliko im se funkcije mozga, srca (i općenito simpatikusa) mijenjaju tijekom hipnoze...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 10:36   #992
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
...ali psihijatrija je pod utjecajem farm-industrije, koja je globalno najjača na zemlji. Oni mrače i oblače. Izmišljaju bolesti i lijekove.
moja ti je preporuka da se kloniš ovakvih izjava. ljudi na ovom dijelu foruma nemaju izmišljene bolesti, te im lijekovi evidentno pomažu da žive kvalitetniji život. i to nije nikakvo zamagljivanje, već činjenica.

a tebe ću zamoliti da pročitaš pravila ovog pdf-a, te da ne otvaraš nikakvu, ni najsuptilniju hajku spram konvencionalnih metoda liječenja psihičkih poremećaja. jer koliko god ti dobro "njušiš traume", ja isto njušim mnogo toga i zato ovo smatraj upozorenjem.


nadam se kvalitetnoj raspravi u nastavku ove teme.

hvala.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 17:56   #993
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
- Hipnoterapija se pokazala statistički značajno uspješnijom od sugestije, a bome i od LIJEKOVA, a i od drugih metoda psihoterapije!
Kao prvo, tu si 12 godina i još nisi naučila citirati odn po naški kvotati dijelove posta.
Žalosno, no dobro.

Može li kakav znanstveni dokaz za to boldano?!

Quote:
- Tako što mi je trauma struka, certificirana sam od strane američkog instituta za traumu i nanjušim je čim počne klijent govorit... može je on potisnut, ali ja je njušim svim čulima...
To ti dođe nešto kao "vančulna percepcija"..o maj gad :klap:


Quote:
- Itekako ima. Najgore fobije već nakon druge seanse imaju enorman napredak da normalno počnu živjeti i kretati se, iako to ne smatram završetkom terapije pošto tu ima još posla, ali da nakon 2 tjedna netko tko nije smio ući u lift ili na pokretne stepenice zbog akrofobije ide letit bez ikakve nelagode avionom, ulazi u roh bau na 12.katu i sl. meni je ne dobro već genijalno i čak ni ja ne očekujem takav napredak iako ga stalno viđam!
Kako kod koga.
U klasičnim psihološkim terapijama liječnik može pomoći nekome da se riješi
fobija u roku dva dana a nekome treba 10/20 dana, nekome mjeseci, nekome godine a postoje pojedinci kojima ne može ništa pomoći osim tabletica
Ovo tvoje pisanje je samo švrljanje bez dokaza.

Quote:
- DONEKLE. Moji roditelji su psihijatri i znaju o psihofarmacima sigurno sasvim dovoljno ako ne i odlično ;-) Oni sve češće koriste hipnoterapiju ;-) a sestra se naljutila na mene što joj nisam htjela raditi za njen problem (ne mogu raditi njoj zbog etičkih problema)
Na forumu smo svi jednaki i ne zanima me što si ti završila, jesi li završila nekakav online tečaj niti što su ti roditelji po struci.
Tipkovnica sve podnosi.


Quote:
- Osim istraživanja koja pokazuju da sugestija ima veću efikasnost od analgetika, pacijenata kojima anksiolitici nisu ni trunku pomogli s problemom već im samo na trenutak olakšaju...
Priče..priče...pusta naglabanja bez dokaza.
Koja to istraživanja ?!
Može li nekakav dokaz ?

Quote:
- Ovisno o problemu. Ako je riječ o npr. graničnom poremećaju ličnosti, smatraš da lijekovi POMAŽU?! Ja osobno još NIKAD nisam vidjela da je takvim pacijentima pomogao ikakav lijek ikada.
Ja sam "vidio" da antidepresivi i anksiolitici puno pomažu osobama s graničnim poremećajem osobnosti.
ljudi ih godinama koriste i lijekovi sprječavaju ulazak u psihozu, težu depru ili anksioznost.
Sad sumnjam da uopće znaš strukturu rubnog poremećaja osobnosti.


Da zaključimo !
Tvoje znanje proizlazi s interneta s ovakvih siteova http://socijalnafobija.blogspot.hr/2...-prvi-dio.html

Ne kažem da je to loše proučavati ali završiti online tečaj za hipnoterapeuta ili psihoterapeuta bilo kojeg tipa me ne može impresionirati.

Uopće nije bitno ni što sam ja po struci, niti je bitno što si ti.
Meni je samo dosta prevaranata koji uzimaju lovu ljudima sa šarenim lažima.

Vjerojatno ti je inbox zatrpan molbama za brzo "iscjeljenje" a pare nisu u pitanju.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:51   #994
Možda da uslikam svoje indekse, radnu knjižicu?! To bi ti bilo dovoljno dokaza da sam stručnjak sa svim peticama? ccc Meni to nikakvo mjerilo nije iako sam 5,0 student doktorskog studija. Meni su mjerilo moji klijenti i ne, ne primam nikakve poruke u inbox za narudžbe. Čak se niti ne oglašavam nigdje, vjerovao ili ne. Ljudi sami dođu do mene preko preporuke onih s kojima sam radila. Još nikad niti jedan oglas nisam platila :-) A imam pravo iznijeti svoje mišljenje i iskustvo kao i svatko drugi. Tvoji postovi se baziraju samo na spuštanju drugih, moji na onome što sam naučila i iskusila.
Apsolutno imaš pravo vrijeđati mene i podcjenjivati me bez da me poznaješ i bez da znaš gdje sam ja što naučila, zaključujući da sam završila neku online edukaciju (koliko znam Filozofski nema online studij psihologije niti na kojoj razini). No, to govori o tebi, ne o meni - srećom. Ja i dalje radim i dajem rezultate, pa mi je potpuno nebitno što ti o tome misliš. Drugo, ako možeš, daj mi kontakt kome da se javim s preporukama za par osoba koje imaju granični, pa da im pomognu. Baš bih rado čula tko ima uspjeha u liječenju osoba s tom dijagnozom, pa da mogu poslati te osobe koje ja nisam uzela u tretman jer nije u mojoj domeni.
A to za kvotanje i to da sam na forumu 12 godina, nisam... jedno je kad sam se registrirala, a drugo kad sam zadnji put bila.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 15:16   #995
ok, sad ćemo ovdje podvući crtu što se tiče načina komuniciranja. molim vas da se odmaknete od prosuđivanja, osuđivanja i analiziranja forumaša. tema je hipnoza i hipnoterapija...pa nastavite diskutirati na temu.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 14:13   #996
Hipnoterapija je psihoterapija, samo drugačiji način rada i komunikacije... u hipnoterapijskom kontekstu je to komunikacija na nesvjesnom nivou.. dva nesvjesna uma (ako krecemo od pretpostavke da je i terpaeut u transu)

Sugestija je nesto sto se vezuje uz hipnozu, ali to nije iskljucivo ono sto se radi u hipnoterapijskom obliku rada.. dapace, moze se raditi i poputno bez ikakve sugestije.. no, za to je ipak potrebno imati malo mozda i uciti, te napustiti koncepte instat oporavaka i promjena..

Mene osobno ljudi cesto kontaktiraju sa suludim idejama oko instant rjesenja hipnozom (a ja ih uvijek odbijem)... ali nazalost, odgovornost toga nije samo na njima, vec i na strucnjacima i "strucnjacima" koji hipnozu promoviraju i reklamiraju na takav način..

Reklamirati nešto kao bolje ili gore od nečega je besmisleno... Imao sam klijente koji su jedva dočekali sjesti i utransirati se sami od sebe već na prvoj seansi, pa do onih s kojima sam mjesecima radio dok smo se učili na takav oblik rada, pa i onih koji su naglasili da to ne žele... s nekima je išlo lakše, s nekima teže.. nekima je odgovaralo, nekima nije, pa smo našli modalitete da odgovara.. neki su htjeli isključivo tako, da izbjegnu svjesno i osobno bavljenje sobom... neki ni znaju da smo radili tako... itd. sve je individualno...

Milton Erickson, kojeg zovu ocem moderne hipnoterpaije, je satima sjedio sa svojim pacijentima čekajući trenutak dnevnog ultarijurdnog ritma kada sami zapadamo u stanje transa, ne bi li ga utilizirao u terpaijski rad..

Danas je puno samoprozvanih strucnjaka (ne imenujem nikoga, iako se po foromu dosta pisalo o jednoj osobi) koji su zavrsili sulude tecajeve od tjedana dana i sl. i onda im neka lijeva institucija daje certifikat hipnoterapeuta... i onda imamo svega..

Hipnoterpaija je puno vise od tehnike instant rjesenja, hipnoterapija je komunikacija... a za razumjeti istu trebamo prvo prosiriti svoje vidike i razumijevanja svakodnevnog funkcioniranja i psihoterapije, a onda cemo jako lako prepoznati hipnoterapijske momente u "klasicnim" psihoterapijama svih pravaca...

Graham Barnes (osnivač pravca Kibernetike psihoterapije) jednom je rekao: You'll never know hypnosis and you'll never learn hypnosis...... Iako mi je digao tlak tada, danima sam razmisljao sto mi je htio reci.. tada sam shvatio i imao je potpuno pravo.. i zato se mene (uz sva divljenja mojoj hipnoterapijskoj genijalnosti, itd.) nikada nece cuti da kazem kako znam hipnozu... jer kao sto ne postoje dvije osobe, ne postoje dva ista nacina rada s nekim, sa svakim se iznova uci...

A za one koji zele izaci iz okvira i razumjet dublje fenomen hipnoze preporucam procitati nesto od Miltona Ericksona (iako su i njega sveli na struturu danas)

---

A sto se tice lijekova.. neovisno o farmaciji, dijagnozama i nekim stvarima kojih smo svi svijesni, oni su nekada nuzni, kao sto je nuzan gips kada slomimo ruku i tako ih treba gledati.. kao pomoc pri svakodnevnom funkcioniranju, a u psihoterapijskom radu nekada se bez njih ni ne moze raditi.. i njima stvarno nije mjesto za raspravu u ovoj temi...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 16:17   #997
meni je tu najčudnije kako netko može doći kod nepoznate osobe, opustiti se i pasti u trans.
ja sam paničar, mi nismo toliko opušteni ni u svoja 4 zida na tabletama.
i nije funkcioniralo u mom slučaju.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 23:30   #998
Može jer tu se ni ne pada u trans. To je mit o hipnozi. Za većinu problema radi se u blagom stupnju... vidiš, ima više različitih vrsta moždanih valova koji u nekom trenutku dominiraju. U budnom stanju mi smo dominantno u beta stadiju (tj.dominantni su beta valovi). Čim sklopimo oči i fokusiramo se na disanje, dominiraju alfa valovi... potom slijede theta i delta valovi. To su 4 koji su nama bitni kad govorimoo hipnozi. Tijekom hipnoze dolazimo do tih stadija na različite načine, ali baš različite. Ja npr.ne koristim brze indukcijske metode, a nije nikakav problem ući u hipnozu zato što najprije s terapeutom trebaš uspostaviti odnos povjerenja, a i došao si s namjerom da si pomogneš... tko je protiv hipnoze, neće niti doći... znači, kad uspostaviš odnos povjerenja, kad čuješ što je problem, procijeniš što je terapija prvog izbora u takvoj situaciji. Ako je to nešto što se može "lako" riješiti hipnozom (što je meni npr.nesanica, fobije, panični napadi, enureza) onda moraš klijentu detaljno objasniti kako funkcionira ljudski um, što je hipnoza i na koji način djeluje. Tek kada klijent to shvati kao nešto vrlo logično, onda možete započeti s uvođenjem u hipnozu na neki od načina koji procijeniš da bi konkretno toj osobi najviše odgovarao...

Samo da se ogradim, kad kažem da npr.fobiju "riješim" već nakon druge seanse (ali radim do kraja tretman, da ne bi došlo do recidiva), to znači da ta osoba radi i vježbe disanja i vježbe u kojima uči prepoznati i otpustiti napetost i izometrijske vježbe (koje pomažu u trenutku kad već dođe do fobične reakcije), a istovremeno SVAKI DAN sluša snimku naše seanse... i izlaže se postepeno situacijama u kojima se javlja fobija jer sada naučena kako spriječiti simptome - tjelesne, misaone, emocionalne reakcije na podražaj, osoba uči primijeniti naučeno. Ovo je u biti kognitivna hipnoterapija.
Nije to baš tako ni jednostavno na kraju, ali meni je jednostavno jer uživam u tom procesu. Mislim da moraš to volit da bi mogao kvalitetno prenijeti klijentima.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:37   #999
Dobro ajd sada ipak malo pretjeruješ kada kažeš da fobije riješiš u drugom tretmanu.
ako znamo kako funkcionira um onda je svima jasno da za reprogramiranje treba volja, ispravni alati (sugestije, razgovor, metode...), volja, vjera i dosta vremena.
ako znamo da um funkcionira na podsvijesnoj razini i da su podaci (emocije, etikete....) koji su u našem bio računalu, snimljeni kao na tvrdom disku na našim kučnim računalima, nisu kao programi na kučnom računalu da se mogu obrisati i da više ne djeluju. Stvar u realitetu je ipak drukčija i sve funkcionira malo ili malo više nego drugačije i ne ide to samo tako,radi se o podražajima iz okolinekoji izaziva reflexu višim kao i u nižim centrima mozga. da se to može tao brzo riješiti onda se više ljudi ne bi bojali,nebi bilo fobičara, ne bi bilo ovisnosti, debelih, narkomana, alkoholičara, A hipnozom bi lječili u bolnicama i nebi trebale druge metode, poput ljekova, kbt, psihoanalize, psihoterapije, energetske psihologije i dr....
mislim da nema prečaca koji brzo može rijšiti psihički problem, majstori koji se tako predstavljaju samo nam isprazne novčanik.
postoje tehnike, uprincipu više je rijč o novoj psihičkoj evoluciji u koju neki idu polakše a nekolicina i je već daleko dogurala, disciplina, napor vjera volja i vrijem, su put . čovjek može postići samo ono šta mu dopušta razina evolucije. a rijetki su pronašli taj put.
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:40   #1000
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Dobro ajd sada ipak malo pretjeruješ kada kažeš da fobije riješiš u drugom tretmanu.
Ni najmanje, vjeruj mi. Ja sam ovdje anonimna i ne mogu se izreklamirati niti bih preko foruma nalazila klijente, ja samo kažem da su mogućnosti hipnoze ogromne. Konkretno govorim da mi je uspjelo nakon 2.seanse (i objasnila sam što to sve uključuje) riješiti, ali sam htjela je potpuno eliminirati da se ne vraća ni u kojoj situaciji i radila sam 6-7 seansi sve skupa. Znači, ja imam i dokaze, razmjena poruka, datumi, vidi se kad mi je klijentica rekla da se super osjeća i da je osjetila samo blagu nelagodu... i muž mi je rekao da mu je to nevjerojatno i jedva je vjerovao, ma mislim i ja sam jedva vjerovala. Nije svakome isto, ova klijentica je baš odlučna bila i radila punom parom svoje zadatke, tako da je i u tu ogroman dio uspjeha.
Ne može hipnoza sve riješiti, nikako. Uvijek ima bolji tretman za nešto. Za psihozu su još uvijek lijekovi glavni, iako postoji nova vrsta psihoterapije koja je iznimno uspješna kod psihoze, ali mora se raditi odmah nakon prve psihotične epizode. Ta vrsta terapije zove se Otvoreni dijalog i zapravo je forma obiteljske terapije i kod nas još nema educiranih za to.
S druge strane, trauma koje se netko sjeća najbolje se eliminira terapijom zvanom EMDR. No, ako se NE sjećaš traume, onda je tu regresijska hipnoza važna. I onda kad imaš sjećanje, možeš i raditi na njemu.
Nadalje, za granični poremećaj ličnosti ne pomaže hipnoza... bar ja još nisam čula za takve slučajeve. Psihozu NIKAKO ne uzimamo u tretman, to je kontraindicirano. Ali mislim da za sekundarnu enurezu kod djece ne postoji bolji tretman od hipnoterapije, ekspresan je, samo roditelji moraju isto promijeniti svoje ponašanje da se ne bi problem vratio - e tu već imam problem.
Do sad nisam radila sa svim mogućim problemima, pa ne mogu previše ni reći, ali ono što jesam i što mi se pokazalo uspješnim su definitivno fobije, panični napadi, sve vrste anksioznih poremećaja osim GAD-a (imala sam samo 1 slučaj i nisam uspjela u 3 seanse ništa postići, ali žena nije dolazila svaki tjedan, već svaka 2-3-4 tjedna, tako da moguće da je u tome problem), sekundarna enureza i enkopreza, nesanica, mršavljenje, motivacija za trening...
Znači, GAD mi se pokazao u tom jednom slučaju neuspješan, drugi nisam ni radila, a i nakon ljubavnog raskida isto nisam imala uspjeha da cura preboli momka... eto to je sve
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.