Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2017., 18:43   #961
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Ali nisu jedan. Nijedan od ovih 5 nabrojanih
@Joe, svi štokavci=Srbi ?
Ovi šćakavci polukajkavci u Slavoniji i na sjeveru Bosne, ovi šćakavci u središnjoj i ovi štakavci na jugu oko Dubrovnika (skoro pa polučakavci ) su se zbilja pretrgli od srbizama
@Sajuuk
ps. po ovom gore dijagramu su srpski i hrvatski udaljenosti jednake kao makedonski i bugarski.
A Srbi tvrde da je makedonski "srpski s govorna mana". Kako to ?
Zašto ppodmećeš mi nacionalizam i politiku kad nijednom to nisam rekao niti pomislio?!

Samo sam rekao da je jezičko narodno kulturno blago štokavaca ISTO , a to je zato što nam je isiti jezik , i svi HRVATSKI STARI PISCI to nedvosmisleno kažu.

A sad možeš i dalje izbegavati delove mojih postova koji ne može demantovati nijednim kontraargumentom , već podmetati velikosrpstvo i slične gluposti.
joe enter is offline  
Old 14.04.2017., 18:48   #962
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

Na ovoj karti;
https://elms.wordpress.com/2008/03/0...ges-of-europe/
je najbliži albanskom, slovenskiod svih slavenskih jezika
To su alpski albanci ?
Ne zaboravi da je ovdje riječ o leksičkoj bliskosti a svi znamo kako se zove i kako je napravljen glavni rječnik za srpski jezik.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Old 14.04.2017., 18:48   #963
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Znači, u srpskom jeziku ne postoji sopstveno, manastir, volšebno...? Dobro, što vam onda znače zrak i sto?
Postoje , ali kakve veze ima leksik sa jezikom??

Inače volšebno je rusizam koji je i hrvatska reč , jer su rusizmi ulazili vekovima u srpski i hrvatski jezik.

Uostalom evo ti pa vidi:

Popis rusizama u hrvatskom jeziku

Iznenadićeš se koliko ih ima i kako su odomaćene da ti ni na kraj pameti neće biti da su to tzv.rusizmi.

Zrak su govorili svi moji preci iz Hercegovine i CG , a vazduh je rusizam.
joe enter is offline  
Old 14.04.2017., 18:50   #964
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Postoje , ali kakve veze ima leksik sa jezikom??

Inače volšebno je rusizam koji je i hrvatska reč , jer su rusizmi ulazili vekovima u srpski i hrvatski jezik.

Uostalom evo ti pa vidi:

Popis rusizama u hrvatskom jeziku

Iznenadićeš se koliko ih ima i kako su odomaćene da ti ni na kraj pameti neće biti da su to tzv.rusizmi.
Što vam znače zrak i sto?
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Old 14.04.2017., 18:50   #965
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Zašto ppodmećeš mi nacionalizam i politiku kad nijednom to nisam rekao niti pomislio?!
Samo sam rekao da je jezičko narodno kulturno blago štokavaca ISTO , a to je zato što nam je isiti jezik , i svi HRVATSKI STARI PISCI to nedvosmisleno kažu.
A sad možeš i dalje izbegavati delove mojih postova koji ne može demantovati nijednim kontraargumentom , već podmetati velikosrpstvo i slične gluposti.
Ali ja sam ti rekao da nije.
Naveo sam i neke primjere (stara Slavonija, Primorje...) gdje su očite razlike.
Možeš i Molise i Vlahe u Gradišću. A i okolicu Pule ili Donju Sutlu.
Svi štokavci nisu isti, istočni su više "prijelaz prema bugarima", jbg.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 14.04.2017., 18:51   #966
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Ne zaboravi da je ovdje riječ o leksičkoj bliskosti a svi znamo kako se zove i kako je napravljen glavni rječnik za srpski jezik.
Da
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Old 14.04.2017., 18:56   #967
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Što vam znače zrak i sto?
Zrak u značenju vazduh je sada u srpskom jeziku arhaizam , mada su ga moji stari svi koristili iz Hercegovine i CG jer se dobro sećam.

Sto je stol samo bez "l" , jer većina hrvatskih govornika ne naglašava glas "l" na kraju reči , i tako su Srbi ponukani Vukom odlučili da ne pišu "l" , ali se ono podrazumeva jer i dalje imamo stolara koji rade stolariju.
joe enter is offline  
Old 14.04.2017., 18:58   #968
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Zrak u značenju vazduh je sada u srpskom jeziku arhaizam , mada su ga moji stari svi koristili iz Hercegovine i CG jer se dobro sećam.

Sto je stol samo bez "l" , jer većina hrvatskih govornika ne naglašava glas "l" na kraju reči , i tako su Srbi ponukani Vukom odlučili da ne pišu "l" , ali se ono podrazumeva jer i dalje imamo stolara koji rade stolariju.
Zašto si to morao prepravljati i objašnjavati ovako nadugačko i naširoko ako su to samo "reči" i to svima razumljive?
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Old 14.04.2017., 19:02   #969
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post

Na ovoj karti;
https://elms.wordpress.com/2008/03/0...ges-of-europe/
je najbliži albanskom, slovenskiod svih slavenskih jezika
To su alpski albanci ?
Ti se namerno praviš blesav jer te činjenice bole , jer ovde albanski nije spojen sa slovenačkim nego sa svim slovenskim jezicima u smislu leksika.

A zaboravio si da kažeš da su na slici srpski i hrvatski spojeni najbliže ubedljivo.

Ali to si ti jbg , činjenice bole pa je onda bolje zažmuriti i izgebavati.
joe enter is offline  
Old 14.04.2017., 19:05   #970
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Zašto si to morao prepravljati i objašnjavati ovako nadugačko i naširoko ako su to samo "reči" i to svima razumljive?
Pa zato što je to upućeno tebi a ne normalnim ljudima koji sasvim dobro razumeju tj.ne prave se ludi da ne razumeju kao ti.
joe enter is offline  
Old 14.04.2017., 19:07   #971
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Pa zato što je to upućeno tebi a ne normalnim ljudima koji sasvim dobro razumeju tj.ne prave se ludi da ne razumeju kao ti.
Ali ako govorimo istim jezikom kako onda postoje razlike poput ovih koje bi bile vrlo zbunjujuće za nekog stranca, poput one Norvežanke na početku priče? Što zna neki stranac a novi govornik hrvatskog jezika o ovakvim stvarima?
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Old 14.04.2017., 19:09   #972
Lijepo vam ide ovo bilingvinalno dopisivanje. Stvarno sam impresioniran moćima današnje google translate tehnologije. Skoro kao da pišete na istom jeziku. Zakon!
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 14.04.2017., 19:10   #973
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Ali ako govorimo istim jezikom kako onda postoje razlike poput ovih koje bi bile vrlo zbunjujuće za nekog stranca, poput one Norvežanke na početku priče? Što zna neki stranac a novi govornik hrvatskog jezika o ovakvim stvarima?
Pa Norvežanka bi rekla da je to za nju sve volšebno(hrvatska reč iz ruskog jezika).
joe enter is offline  
Old 14.04.2017., 19:11   #974
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Pa Norvežanka bi rekla da je to za nju sve volšebno(hrvatska reč iz ruskog jezika).
Sumnjam jer je rekla da ne zna što je to žlica.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Old 14.04.2017., 19:12   #975
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Sumnjam jer je rekla da ne zna što je to žlica.
Možda je naučila kako je to kašika?
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 14.04.2017., 19:13   #976
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Lijepo vam ide ovo bilingvinalno dopisivanje. Stvarno sam impresioniran moćima današnje google translate tehnologije. Skoro kao da pišete na istom jeziku. Zakon!
Da tek vidiš što naši rade na slovenskim forumima, svatko piše na svojem jeziku a svi se razumiju. To je još jedan dokaz kako je zapad napredniji od nas, svakom Slovencu su čipiranjem ugradili google translate izravno u mozak.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Old 14.04.2017., 19:13   #977
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Lijepo vam ide ovo bilingvinalno dopisivanje. Stvarno sam impresioniran moćima današnje google translate tehnologije. Skoro kao da pišete na istom jeziku. Zakon!
Jedna stvar je jasna , a to je da su srpski i hrvatski jezik najbliži ikada u svojoj istoriji zbog napretka komunikacijske tehnologije i medija , bolje se razumemo danas i sličniji su nam jezici nego u vreme pogroma biblisjkih razmera hrvatskog jezika od strane velikosrpskih jezičkih bojovnika u vreme Jugoslavije.
joe enter is offline  
Old 14.04.2017., 19:16   #978
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Da tek vidiš što naši rade na slovenskim forumima, svatko piše na svojem jeziku a svi se razumiju. To je još jedan dokaz kako je zapad napredniji od nas, svakom Slovencu su čipiranjem ugradili google translate izravno u mozak.
StarTrack, tehnologija, danas ne sutra. Ovdje!
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Old 14.04.2017., 19:19   #979
Quote:
Sajuuk kaže: Pogledaj post
Da tek vidiš što naši rade na slovenskim forumima, svatko piše na svojem jeziku a svi se razumiju. To je još jedan dokaz kako je zapad napredniji od nas, svakom Slovencu su čipiranjem ugradili google translate izravno u mozak.
Srpska književnost se ne prevodi u Hrvatskoj.
Hrvatska književnost se ne prevodi u Srbiji.

Slovenačka književnost SE prevodi i u Hrvatskoj i u Srbiji.
Srpska i hrvatska književnost SE prevodi u Sloveniji.


Bugarska,ruska,ukrajniska,češka,beloruska,makedons ka,slovačka književnost se sva prevodi , tako da džaba krečiš iliti besplatno ličiš.
joe enter is offline  
Old 14.04.2017., 19:23   #980
onaj osjećaj kad komuniciraju bez problema svaki koristeć svoj jezik, a tvrde da nije riječ o istom
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.