Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 00:51   #1081
Pnovo se otvorila rasprava zbog ukidanja svinjetine sa menija u dječjim vrtićima u Salzburgu nakon što je gradonačelnik na zahtjev roditelja izjavio da je do ukidanja došlo zbog zdravstvenih problema i zbog zahtjeva tamošnjih muslimana.

https://www.youtube.com/watch?v=XvRYMYsAIII
http://www.krone.at/oesterreich/salz...t-story-577601
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 07:30   #1082
Bio sam u Grazu ovaj vikend na koncertu Stonesa i primjetio sam da SPOE uopće nema nikakvih plakata. Cijeli Graz je obljepljen Kurzovim plakatima, FPOE također ima puno plakata, na autocesti ista stvar.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:58   #1083
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Bio sam u Grazu ovaj vikend na koncertu Stonesa i primjetio sam da SPOE uopće nema nikakvih plakata. Cijeli Graz je obljepljen Kurzovim plakatima, FPOE također ima puno plakata, na autocesti ista stvar.
Zanimljivo. U Beču sam vidio jedino od ovih "nacista" (kako ih nazivaju) plakate. I većinom sprdaju upravo Kurza s jedne strane, a stavljaju nekog njihovog sa obrnutom izjavom (sjećam se najviše vezano za Islam i to odmah pored kolodvora gdje je brdo Turčina ).
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 14:55   #1084


SPOE predstoji fijasko epskih proporcija. Dva tjedna prije izbora svakodnevno izlazi prljavi veš iz kampanje. Ne samo što im je njihov Alex Braun koji se zove Tal Silberstein prije par tjedana uhapšen u Izraelu u sklopu neke antikorupcijske akcije, sada je izašlo u javnost da je Silberstein u sklopu kampanje širio laži o Kurz(c)u. I to se nastavilo i nakon što su prekinuli suradnju sa Silbersteinom nakon njegovoh hapšenja.

Dakle fake-news su sramota samo kada ih koristi desnica.

Jučer je dao ostavku voditelj Kernove kampanje, danas Kern najavljue “istragu”.

Sada je samo pitanje hoće li SPOE završiti na drugom ili trećem mjestu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 16:46   #1085
SPOE može samo spasiti HC Strache iz FPOE. Ne bi me čudilo da crveni i plavi naprave koaliciju protiv Kurza.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:45   #1086
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
SPOE može samo spasiti HC Strache iz FPOE. Ne bi me čudilo da crveni i plavi naprave koaliciju protiv Kurza.
Ništa od toga.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 22:18   #1087
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Ništa od toga.
Vidjet ćemo. FPOE će biti u Vladi. Pitanje je samo tko će Stracheu ponuditi više stvari: Kern ili Kurz
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:12   #1088
Kurzu bi to sklapanje crveno-plave koalicije, dugoročno gledano, bio jackpot. Mislim da od toga neće biti ništa i da će FPOE i OEVP u koaliciju.

Na kraju krajeva krajnje je vrijeme da FPOE preuzme netko drugi. Hofer ni bio idealan, puno je ugodnije lice od Strachea.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:54   #1089
Skandal zbog "prljave kampanje" uoči izbora u Austriji: Jača krajnja desnica



http://amp.index.hr/article/999037/s...rajnja-desnica
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:30   #1090
Najnovija anketa za austrijske parlamentarne izbore:



Ovi Austrijanci su rekorderi tv sučeljavanju. Nema dana kada se nositelji stranačkih lista ne sučeljavaju. SPOE protiv FPOE, OEVP protiv SPOE, OEVP protiv FPOE, FPOE protiv Zelenih, SPOE protiv Zelenih, OEVP protiv Zelenih. I ta sučeljavanja se dešavaju na svim nacionalnim tv kućama (ORF, Puls4, ATV).

Zamislite samo tv duel između Petrova i Plenkovića ili Plenkovića i Pernara. Jao, padali bi rekordi gledanosti.

Zadnje uređivanje DJTcro : 10.10.2017. at 20:40.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 06:02   #1091
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Najnovija anketa za austrijske parlamentarne izbore:
Sviđa mi se što su ovdje uočljivo naznačene granice statističke greške uzorka, koje se inače zanemaruju, ili prikazuju negdje dolje sitnim slovima i velika većina to ne čita i ne razumije.

Granice su izražene u okviru vjerojatnosti od 95%. To znači: u anketi je ÖVP dobila 33%, a na osnovu toga možemo reći da je u ukupnoj populaciji broj onih koji namjeravaju glasati ia njih s vjerojatnošću od 95% između 30% i 36%.

To je znatan raspon, a pritom postoji i nezanemariva mogućnost od 5% da je greška i veća, pa zapravo u trenutku anketiranja podrška ÖVP-u iznosi samo 29% ili čak 37%.

Pouzdanost mjerenja povećana je kad ima veći broj anketa, a njihovi rezultse ne razlikuju drastično, pa možemo gledati opći prosjek i opću procijenjenu granicu pouzdanosti.

Kad se radi o prognozi rezultata izbora, treba naravno uzeti u obzir i tri procjene:

1. kako će glasati oni koji su u anketi odbili sudjelovati,

2. kako će glasati oni koji su u trenutku ankete neodlučni, te

3. koliko se njih može predomisliti. Iskustvo pokazuje da uobičajeno na izborima 10-15% odlučuje u tijeku zadnjeg tjedna, a neki i na samom mjestu za glasanje.

Uobičajeno se pretpostavlja, i to uglavnom i jest tako, da će se glasovi tih triju grupa raspodjeliti jednako, kako su raspoređeni glasovi onih, koji su već odlučili. Dakle, recimo, ako u ovom trenutku ima 10% još neodlučnih, od njih će trećina dati glas ÖVP-u itd..

Ali to nije uvijek tako.

1. Moguće je da jedna grupa glasača natprosječno često odbija sudjelovati u anketi. To je npr. mogao biti čimbenik koji je prošle godine doveo do znatno većeg broja glasova za Trumpa na izborima za predsjednika SAD i Hofera na izborima za predsjednika Austrije.

2. i 3.: netko može imati vrlo uspješan finiš kampanje, ili se pak može dogoditi nešto dramatično što promjeni opredjeljenje znatnog broja birača. Spominjao sam primjer slovenskih izbora .... kad je Udružena ljevica šest dana pred izbore imala samo 1,2%, dva dana pred izbore (dan nakon TV debete u kojoj je njihov predsjednik odlično prošao) 4,2%, a na izborima dobila 6,0%.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 19:54   #1092
Kurz ce biti kancelar...a vladajuca koalicija crno-plava. Jedino sto bi Strache svakako htio biti ministar unutarnjih a Kurz je navodno protiv toga.

Zadnje uređivanje Miss_Fine : 11.10.2017. at 20:51.
Miss_Fine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 23:31   #1093
Analiza političke situacije u Austriji pred parlamentarne izbore.

https://www.socialeurope.eu/austria-...ian-anti-party

Nakon izbora 2013, formirana je "velika koalicija" narodnjaka i socijalista, dvije stranke koje su oduvijek vladale Austrijom.

Birači su međutim tom vladom nezadovoljni, slično kao u Njemačkoj, što su pokazali i predsjednički izbora 2016.. Kao rezultat, odstupili su predsjednici i SPÖ i ÖVP. Kako sam pisao (https://zelpol.wordpress.com/2017/10...taje-kancelar/), vrlo mladi Sebastian Kurz (31) označen je kao jedan iz grupe "malih Kennedyja", uz Macrona u Francuskoj i Justina Trudeaua u Kanadi: elitisti, koji uspješno koriste populističkku retoriku.

"Slobodnjaci" su bijesni jer je Kurz "ukrao" njihove ideje - i to je obavio vrlo uspješno. ÖVP vodi vrlo izrazito personaliziranu populističku kampanju pod sloganom “Liste Sebastian Kurz – die neue Volkspartei”. Tako su srušili popularnost "slobodnjaka" (FPÖ), a socijalisti su nazadovali u anketama zbog Velikog internog skandala.

U Zelenima je također došlo do promjene vodstva te do šizme i stvaranja nove stranke, koja je privukla i neke nezadovoljne bivše socijalista, također personalizirana "Liste Peter Pilz". Mediji su ih označili kao »prvu lijevu populističku stranku u Austriji«. Sada je po broju glasova u anketama izjednačena s Die Grüne (koja je već 30 godina parlamentarna stranka), s dobrom šansom da uđe u parlament.

Austrija se ističe TV debatama: predviđeno ih je ukupno 27.

Ankete daju znatnu prednost ÖVP, ali je znatan broj birača još neodlučan. S obzirom da međusobne žestoke sukobe tri glavne stranke, postizborni pregovori bit će neugodni. Najizglednija je većinska koalicija ÖVP/FPÖ, ali spekulira se i o mogućnostima druge dvije kombinacije (SPÖ/FPÖ i ÖVP/SPÖ), eventualno uz sudjelovanje neke od manjih stranaka. Malo je vjerojatna koalicija tipa "jamajka" u Njemačkoj, između konzervativaca, liberala (NEOS) i Zelenih (o čemu će pregovori početi slijedećeg tjedna).
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:03   #1094
Kakva je to priča o tome kako su muslimanska dica u Beču prešilala po broju katoličku dicu u "višoj osnovnoj" i "srednjoj" školi, (ne znam precizno uređenje njihovog školstva). Zar su Austrijanci u tolikom ambisu, da im glavni grad preuzimaju stranci.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 23:03   #1095
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Kakva je to priča o tome kako su muslimanska dica u Beču prešilala po broju katoličku dicu u "višoj osnovnoj" i "srednjoj" školi, (ne znam precizno uređenje njihovog školstva). Zar su Austrijanci u tolikom ambisu, da im glavni grad preuzimaju stranci.
Za prošlu godinu rođeni od strane majke

Ukupno: 87 675

katolici: 43,190

muslimani: 12,794

protestanti: 2,841

ostali: 28 850

E sad Austrija ima dosta nizak fertilitet i svake godine imaju ogroman broj migranata. Za 2016 je neto migracija bila 64 676 dok za 2015 godinu je neto migracija bila preko 113 067...

Znači govorim o neto migraciji, a broj onih koji uđu je bio i preko 200 000 od kojih u zadnjih par godina velik postotak čine oni iz Azije i Afrike većinom muslimani, a oni imaju velik broj djece.

Kad dodaš velik broj došljaka muslimana, Beč kao migrantsko središte sa već puno Turaka,Kurda i Bih muslimana, te već preko 15% rođenih muslimana tamo od kojih u Beču čine i preko 25% onda je ovo vrlo lako moguće da su prevladali.

Evo za Beč

2015

imigranti 78 063
emigranti 40 121
neto 37 942

2016

imigranti 66 141
emigranti 45 002
neto 21 139

Za 2015 najveći broj migranata iz Sirije + 21 903, Afganistan + 18 609

Za 2016 najveći broj migranata van Eu je bilo iz Afganistana +8 992 i Sirije
+6 343

Ovo su samo zadnje dvije godine i uzeo sam dvije nacije kao primjer. Promjena demografije će jako utjecati i na glasačku bazu.Možda ne odmah toliko primjetno kao u budućnosti...
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 07:55   #1096
Bas me zanima kako ce ispasti izbori... rekla sam na poslu da se ne bojim nicega previse, radnu dozvolu sam morala dobiti, u totalitarizam ne vjerujem... dobra stvar je da svi govore o poreznoj reformi

moji austrijanci na poslu vele OVP, ali koliko sam upoznala ovu naciju, slicni su britancima, jako tesko izrazavaju svoje pravo misljenje, koje je nerijetko poprilicno "radikalno" i "politicki nekorektno". Ne svi, i nisam radila statisticku analizu, vec dojam.

Mogla bi biti brexit situacija, ili uspjeh spoea cak... kao surprise surprise... puno ljudi ima beneficije spoea, a i puno ljudi je nezadovoljno trenutnom vladom i njenim odlukama... od imigracija, do ekonomskih odluka...
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 08:19   #1097
Za 2014 godinu podatci za Beč koje sam našao za višu osnovnu školu (ili i to predstavlja nek tip srednje, ne poznajem najbolje termine njihovog školstva) i srednju:

Katolici---------------------------------- 8.632
Muslimani-------------------------------- 10.734
Protestanti i nereligiozni------------------ 3.219
Srpski pravoslavci------------------------ 4.259

a u prva valjda 4 razreda osnovne (ili je u pitanju cijela osnovna) struktura je bila:

Katolici---------------------------------- 23.807
Muslimani-------------------------------- 17.913
Protestanti------------------------------ 2.322
Srpski pravoslavci------------------------ 6.083
Nereligiozni------------------------------ 11.119
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 08:26   #1098
arizin ajde da se prebacimo na demografija, politika općenito, pošto je to univerzalna tema o demografiji,a neka ovdje pričaju o izborima (kao da imaju izbor).

Prenesi post tamo i ja ću svoj.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 08:33   #1099
Nije stvar preferencije religija, vec iskljucivosti drugih u njihovim sustavima. I to stvara nelagodu kod prosjecnog puka. Radim sa Srbima koji slave pravoslavni Bozic - uzimaju GO da bi ga proveli slobodno...
Srpski kontigent je politicki dosta aktivan pa opet nemas inicijativu pravoslavnih blagdana, izbacivanja odredenog mesa iz prehrane itd...

Sve, pa tako i religije bi trebale evolirati na razinu slobodnog izbora. Marame, ili sto jedes i kad jedes ne bi trebale biti supstanca ikakvog moralnog sustava. Ali svak ima izbor na to, samo nek ne namece drugima. Mene osobno smeta stav my way ili highway i moram priznati da ne bi bila presretna da mi dijete ide u razred s islamskom vecinom. I meni osobno za veze nije bitna religija druge osobe, vec iskljucivost u stavovima uzrokovana religijskim stavovima.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 10:45   #1100
DEČKO KOJI OBEĆAVA
Tko je Sebastian Kurz, čovjek koji želi postati najmlađi europski vođa?

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-voda-20171014
----------

Tekst o budućem austrijskom kancelaru. Nevjerovatno, kako je taj mlad čovjek uspio preuzeti OEVP (600.000 članova) i modernizirati ju u tri mjeseca.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.