Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2007., 09:48   #21
Nemoj brinut to ti je sve OK..... ja nisma u jednoj fazi trudnoce pupak smjela ni taknut koliko me bolio ali sve je proslo
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 13:57   #22
Joj! I ja sam imala problema s pupkom kojih mjesec - dva. Jako me boljelo na dodir. Nije mi se ispupčio, ali mi je bio jaaako osjetljiv.
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 00:10   #23
Bolovi u trbuhu tijekom trudnoće

Pozdrav svima!

Imam jedan problem. Javljaju mi se grčevi u trbušnim mišićima. To mi se povremeno javlja od rane trudnoće, ne sjećam se točno od kojeg tjedna. Nisam se previše s tim opterećivala jer mi je tad bilo lako točno odrediti gdje me i što me boli. Sad u 22. tjednu je puno teže ocijeniti gdje i što točno boli i brine me da nije nešto još drugo. Da li se nekome od vas takvo što javljalo?
Bilo kakav savjet je dobordošao.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 11:02   #24
Meni se događalo do prije desetak dana (sad sam u 22. tjednu) da bi me po noći, valjda kako bih se opustila pa napravila neki nagli pokret, zabolili trbušni mišići. Kao da bi me grč uhvatio. Ali evo, već oko deset dana ništa, prošlo je samo od sebe pa zaista ne znam što bih ti savjetovala.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 11:11   #25
Ne znam sta da ti kazem jer ovo prvi puta cujem.... ja bi se na tvom mjestu javila svom doktoru, to mozda ne znaci nista ali bolje da ti to kaze doc
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 11:58   #26
Cure, hvala vam. I mene je prošlo nakon što sam sjela i poslje me nije bolilo.
Ni ja više ne znam kaj da mislim jer sam svako malo zbog neke stvari po hitnoj ili u bolnici. Muka mi je više. Čim uđem u hitnu, znam da moraju napravit UZV, a prije tjedan dana je sve bilo ok. Već sama sebi idem na živce.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 16:37   #27
Bok!
Kako mi je Wedding preporučila, nazvala sam ginekologa, pregledao me, sve je na pregledu ok, ali smatra da se radi o grčevima maternice i povisio mi je Utrogestan na 2x200 mg, uveo Normabel 2x2 mg i magnezij i, naravno- ležanje. I ponovilo mi se još 2 puta i svaki put jw bilo izazvano ili položajem tijela ili pokretom. Čak jednom samo sa desne strane.
Hvala vam cure, i bez obzira šta mislim da su samo trbušni mišići koji se bune od rastezanja, ja ipak popila preporučene lijekove. Sad sam malo 'ušlagirana' pa idem probati naći položaj za spavanje.
Puse svima
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 22:16   #28
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Bok!
Kako mi je Wedding preporučila, nazvala sam ginekologa, pregledao me, sve je na pregledu ok, ali smatra da se radi o grčevima maternice i povisio mi je Utrogestan na 2x200 mg, uveo Normabel 2x2 mg i magnezij i, naravno- ležanje. I ponovilo mi se još 2 puta i svaki put jw bilo izazvano ili položajem tijela ili pokretom. Čak jednom samo sa desne strane.
Hvala vam cure, i bez obzira šta mislim da su samo trbušni mišići koji se bune od rastezanja, ja ipak popila preporučene lijekove. Sad sam malo 'ušlagirana' pa idem probati naći položaj za spavanje.
Puse svima
najbitnije je da je sve ok... odmaraj se i slusaj savjete lijecnika
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 08:44   #29
Hvala ti puno! Već mi je zbilja muka jer svaki tjedan nešt mi se događa i stalno sam po doktorima, bolnicama i hitnim službama.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 09:11   #30
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno! Već mi je zbilja muka jer svaki tjedan nešt mi se događa i stalno sam po doktorima, bolnicama i hitnim službama.
Ne sekiraj se, znas onu - bolje sprijeciti.....
Doktori i jesu tu da nam pomazu i olaksaju, zasto ih placamo? Joke, ali tako je, ne? Osim toga, sad si u stanju kad trebas cuvati to malo bice u sebi i reagirati na sve nepoznate situacije. Bolje i previse, nego zanemariti, sta ne?
Sve ce to biti ok! Drz se!
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 09:17   #31
i ja ima grćeve cijelu noč :-(
pitam se jel od šljiva neopranih ili sam trudna

ah znam šta ću - idem izmjerit bazalnu temperaturu
Mindy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 12:12   #32
Možda od šljiva? Ja od suhih šljiva imam danonoćno grčeve! Zato ih ne jedem. Inače, do nekog čak 15-16 tjedna imala sam temperaturu iznad 37 C do max 37.5C bez znakova infekcije, upale.... ( bila ja u bolnici pa znam)
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 12:18   #33
Quote:
Ollantay kaže: Pogledaj post
Ne sekiraj se, znas onu - bolje sprijeciti.....
Doktori i jesu tu da nam pomazu i olaksaju, zasto ih placamo? Drz se!
Pa tako i ja razmišljam, no uz sve ovo kaj mi je doktor dao i ja pobožno uzimam osim Normabela, nisam više imala takvih grčeva pa ću mirovati za sada doma. Ako mi to ponovo bude, nacrtat ću se tamo pa nek me gledaju. No ipak baš svaki tjedan UZV ipak nemrem raditi. Do sad sam bila na 9 UZV-a i mislim da treba usporiti i s tim, a tek sam malo prešla pola puta.
I hvala ti na podršci!
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 12:54   #34
Kad smo već kod bolova, imam pitanje.
U 7-om sam tjednu ali ponekad, pogotovo ujutro, me zaboli kao da ću dobit menzis. To traje dosta kratko, ali dovoljno da me uznemiri. Bila sam u četvrtak kod koktora i sve je Ok, ali ipak se malo prestrašim.

Što mislite da li je to nešto normalno ili bi se trebala zabrinut?
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 17:26   #35
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Bok!
Kako mi je Wedding preporučila, nazvala sam ginekologa, pregledao me, sve je na pregledu ok, ali smatra da se radi o grčevima maternice i povisio mi je Utrogestan na 2x200 mg, uveo Normabel 2x2 mg i magnezij i, naravno- ležanje. I ponovilo mi se još 2 puta i svaki put jw bilo izazvano ili položajem tijela ili pokretom. Čak jednom samo sa desne strane.
Hvala vam cure, i bez obzira šta mislim da su samo trbušni mišići koji se bune od rastezanja, ja ipak popila preporučene lijekove. Sad sam malo 'ušlagirana' pa idem probati naći položaj za spavanje.
Puse svima
ista stvar se meni danas dogodila , događalo se i prije , pa se ne uzrujavam
baš previše, jer mi se čini da si beba radi malo više mjesta.bože moj , ja već sad imam trbuh kao da nosim petorke
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 17:43   #36
Bok mačkulinka!
I meni se događalo prije u 7, 8 ili 10 tjednu, pogotovo kad smo se smijali do suza. No tad mi je bilo lako napipati dotični mišić i reć- to je mišić. Sad je to malo teže tvrditi.
No, ipak mi je lakše ako ima netko da mi se to događa. Hvala!
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 17:49   #37
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
U 7-om sam tjednu ali ponekad, pogotovo ujutro, me zaboli kao da ću dobit menzis. To traje dosta kratko, ali dovoljno da me uznemiri. Bila sam u četvrtak kod koktora i sve je Ok, ali ipak se malo prestrašim.

Što mislite da li je to nešto normalno ili bi se trebala zabrinut?
Može biti da se maternica prilagođava novom- drugom stanju, no ipak bi trebala to reći svom ginekologu za svaki slučaj pogotovo ako te to prestraši. Javi mu se slijedeći tjedan ( ili zamjeni, ako su godišnji) i požali se. Kaj ima veze kaj je kontrola prošla i tad bilo sve u redu.
Ja sam već veteranka da se baš par dana nakon kontrole 'pokvarim'.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 17:50   #38
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
ista stvar se meni danas dogodila , događalo se i prije , pa se ne uzrujavam
baš previše, jer mi se čini da si beba radi malo više mjesta.bože moj , ja već sad imam trbuh kao da nosim petorke
...a nas dvije smo ti malo jače curice... al danas mi se izravnalo sve,a već se nekaj od trbuščića i vidlo....još uvijek si ga podragam...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 17:53   #39
...stvarno je svaka trudnoća drugačija...to sam jučer jako dobro utvrdila....i mene je povremeno nekaj stiskalo...i eto sranja....zato uživajte,a ak nekaj primjetite ili vas brine,idite ginu...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 18:30   #40
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...stvarno je svaka trudnoća drugačija...to sam jučer jako dobro utvrdila....i mene je povremeno nekaj stiskalo...i eto sranja....zato uživajte,a ak nekaj primjetite ili vas brine,idite ginu...
mene je to nekad i prije bolilo , pa su mi rekli da je to normalno.bila sam u pon na uzv , a valjda je sve ok.jednostavno se moram prestat brinut oko svega , jer bit će kako bog da, sa živciranjem mogu samo još gore nastavit.
sad me više niš ne boli , a ako se ponovi ode ja ginu u pon.pa nek me pregleda.zato ga i plaćam
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.