Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2017., 14:43   #41
O, ima itekako, obicno ljudi predugo trpe one nepośtene persone, one kreatore koji obicnom covjeku uniśte volju za źivot.

Psovka je olakśanje, psovka je prirodna emocija, mnogo prirodnija od odijela i skupih vozila.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 13:30   #42
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Kakve veze verbalno izražavanje ima sa gospodarskim sustavom?
Ako je stanje gospodarskog sustava loše, povećava se broj nezadovoljnijih ljudi, a to rezultira povećanjem psovanja Samo hipoteza
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 16:05   #43
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Kakve veze verbalno izražavanje ima sa gospodarskim sustavom?
Velike. Evo, zbog ovoga bi mogao propasti jedan brak. Dakle, jedno kućanstvo bi mogla zamijeniti dva. Dvije vešmašine, dva frižidera, dvije kutne garniture, dva psa, dvostruke režije, pričuva i sve ostalo. Čim kritična masa počne marširati, gospodarstvo cvjeta. Što bi tek bilo da se počnemo slati u tri pičke materine?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 18:47   #44
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Velike. Evo, zbog ovoga bi mogao propasti jedan brak. Dakle, jedno kućanstvo bi mogla zamijeniti dva. Dvije vešmašine, dva frižidera, dvije kutne garniture, dva psa, dvostruke režije, pričuva i sve ostalo. Čim kritična masa počne marširati, gospodarstvo cvjeta..

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
..Što bi tek bilo da se počnemo slati u tri pičke materine?
To bi bila neka druga razina. Razvojne ekonomije. Mračnija (no profitabilnija) razina od "mrš" prijedloga za dobronamjernim gibanjem. Preneseno značenje za, "vis a vis mene, fetusu.. budi (3će razine komplikacija) spontani". Ginekologija po potrebi, sve razvijenija grana, financijska injekcija zdravstvenog sustava.... Ginekološki (najevtiniji, all inclusive, abortusi u eyu) sezonski i izvansezonski turizam....
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 15:13   #45
Quote:
descender kaže: Pogledaj post


To bi bila neka druga razina. Razvojne ekonomije. Mračnija (no profitabilnija) razina od "mrš" prijedloga za dobronamjernim gibanjem. Preneseno značenje za, "vis a vis mene, fetusu.. budi (3će razine komplikacija) spontani". Ginekologija po potrebi, sve razvijenija grana, financijska injekcija zdravstvenog sustava.... Ginekološki (najevtiniji, all inclusive, abortusi u eyu) sezonski i izvansezonski turizam....
Hvala na ideji! Mislim da ću abortirati po kućama. Ti imaš abortus gratis.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 15:32   #46
Odmah, na prvu, "siva ekonomija".
I onda se isti ti sivi ljudi, žale na parafiskalnu, sivo-crnu državu.

Hvala, također.

Svima, abortusi, gratis. Po kućama, na livadama, u podrumima..
Pro pro bono. Ajmo narode; još malo pa nestalo..
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 15:54   #47
Zaśto uopće postoje kurac i pićka?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 16:08   #48
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
moje misljenje je da seksualne konotacije i elokventnost nemaju apsolutno nikakve veze jedno s drugim. poznajem niz vrlo elokventnih ljudi (da nisu takvi ne bi recimo ni mogli obavljati odredjene poslove, kao sto je recimo rad u medijima), ali skoro nema te price koja se ne moze u cas pretvoriti u nesto gdje se spominje sex. doduse, znam i one koji su samo malo vise frustrirani na tom polju, pa onda pricu okrecu iskljucivo u tom pravcu. no, takvi nisu saljivi i zanimljivi, vec samo pomalo pateticni.
a sto se psovki tice - primjecujem da sto su ljudi nacitaniji, to su sposobniju osmisliti bolje, originalnije psovke. dapace, upravo tim psovkama docaraju pravu prirodu onoga sto opisuju. a to ne znaci da ne poznaju ili im nedostaje "finijih" rijeci, dapace.
jedino je stvar u tome gdje i pred kim ces sto upotrijebiti. recimo ako predajes u skoli i drzis klincima vatreni govor o batku i bitku, sigurno ces pronaci primjereniji rjecnik. ali ako o istoj temi pricas s frendom ili partnerom, onda je potpuno dopusteno socno opisati svu mizeriju zivota.
Fala kurcu da netko kuži!
Ja baš baš volim pičkarat, a najslađe mi je kad mi netko na forumu spočitne da time kompenziram siromašni vokabular...
A ja pisac, pjesnik i prevoditelj...

S tim da nemam potrebu stalno lupati seksualne aluzije, činim to rijetko, ali sa stilom. Izvrtanje ama baš svega na seks je zamorno i dosadno.

Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Ma nemate pojma. Serpieri-jeva Druuna je najerotičnija i nenadmašiva
Evo, primjerice, za mene je znatno vulgarnije ubaciti apsolutno nepotrebno crticu negoli kurac ili pičku u rečenicu.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 16:29   #49
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ne da vjerujem, nego na temelju osobnih iskustava tvrdim da je to činjenica.

Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Nešto nije u redu sa takvim ljudima, kao da ne znaju izraziti što osjećaju/žele ili se osjećaju inferiorno ako se ne služe psovkama.
A ja tvrdim da nešto nije u redu s tobom. Kako ti možeš tvrditi da se ja ne znam izraziti ako se služim psovkama? Ja ih baš volim. Kad sam predavao u školi, nisam ih koristio u učionici, ali jesam u zbornici.
I ne kužim zašto bih se osjećao inferiornim? Otkud ti takve ideje?

Quote:
U takvom društvu se ne osjećam ugodno i nastojim izbjegavati takve.
OK, tvoja stvar - tvoje pravo.

Quote:
Meni isto zna izletiti psovka kada sam jako ljuta ili nemoćna ili u prometu, ali svjesna sam da je to ružno za čuti. Izbjegavam psovke koliko god mogu.
A zašto izbjegavaš psovke? Zato što su te tako naučili - da je to fuj i bekeno.
I sad bi ti, kojoj je društvo stavilo lanac oko vrata, isto tako željela sputati i druge? Hoće li ti biti lakše?

Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Psovka je zaustavljanje razgovora a ne sam razgovor.
Psovka je znak slabosti i nemogućnost detaljnijeg artikuliranja što osoba osjeća.

Kada osoba ima bogatiji vokabular ona izražava što je KONKRETNO smeta, ne koristi psovku kao obrambeni mehanizam.

Dakle, psovka je vrlo siromašan način izražavanja
Pizdarije na kvadrat.
Psovkama i tzv. ružnim riječima izravno obogaćujem svoj izražaj, ne znam kakve to kurčeve veze ima s obrambenim mehanizmom?

BTW, koji si ti faktor da dijeliš ovakve komplimente nama prostacima? Kaj si ti? Jezičar? Psiholog? Časna sestra?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 15:33   #50
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Odmah, na prvu, "siva ekonomija".
I onda se isti ti sivi ljudi, žale na parafiskalnu, sivo-crnu državu.

Hvala, također.

Svima, abortusi, gratis. Po kućama, na livadama, u podrumima..
Pro pro bono. Ajmo narode; još malo pa nestalo..
Nećeš, razbojniče!

Na sivo radim samo za forumaše. Za sve ostale tu je crni internet.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 18:16   #51
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nećeš, razbojniče!
Na sivo radim samo za forumaše. Za sve ostale tu je crni internet.
Oču-oču! Đaba (po konjovima razigranim).. No 2,3,18 gladnih, želja punih usti.
Aj lov črni internjet. Inače bi prosio (za nježnost, za blagost, za svekoliku, osobnu radost..) crne čune (kurventirane na črnoj tečajnoj listi.. potrebno za legalističku uporabu u yeu).
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 23:44   #52
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Zaśto uopće postoje kurac i pićka?
:klap: drago mi je da se neko sjeti postaviti to pitanje .. koliko god bilo smjesno .. sta jest jest .. ko da nitko nezna vise nista od svetinje silne
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 14:31   #53
Pa da, smisao bi bio nastavak civilizacije {a sad koliko su ljudi na to spremni je drugi par rukava}

Sto je vjecno vjecno zivotno proljece?
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:17   #54
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Sto je vjecno vjecno zivotno proljece?
Ono kada/nakon.. što prvi puta propupaš.. "netko te" za ukras otkine i ovjekovječi nekom kemikalijom, voskom, lakom.. i pospremi kao proljetnu ljepotu ispod, ukrasnog staklenog (ili kristalnog) zvona. Bez obzira na potenciju kemikalije, entropija "ne razumije" vječno.. a kamo li vječno-vječno. Po pojavnosti iste, u najbolju ruku, nogu.. u vremenu raspada, poluraspada.. ukras bude (bačen) zamijenjen drugim, ljepšim, drugačijim....

U strahu od entropije, mnogi pro-pupaju nebrojeno puta u nadi "pretakanja osobne esencije" u neki/nekome/nečemu, naredni.. ukras ispod staklenog.. ili kristalnog.. zvona. "Dušu za (pas-mater) vječnost"....
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:25   #55
ti si osjetljiv/a. nema nista bolje nego u socnom maniru docarati sto osjecas. ovisi o kontekstu jel netko elokventan, frustriran i brljotine koje ste ovdje naskrabali.
sweetkiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 18:49   #56
Quote:
sweetkiss kaže: Pogledaj post
nema nista bolje nego u socnom maniru docarati sto osjecas.
Tipa.. "je8o mi konj, mrtvu mater "na "dan zaljubljenih"".."?
Kao ekspresija trenutne kontemplacije "o ja"..
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 20:54   #57
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Ono kada/nakon.. što prvi puta propupaš.. "netko te" za ukras otkine i ovjekovječi nekom kemikalijom, voskom, lakom.. i pospremi kao proljetnu ljepotu ispod, ukrasnog staklenog (ili kristalnog) zvona. Bez obzira na potenciju kemikalije, entropija "ne razumije" vječno.. a kamo li vječno-vječno. Po pojavnosti iste, u najbolju ruku, nogu.. u vremenu raspada, poluraspada.. ukras bude (bačen) zamijenjen drugim, ljepšim, drugačijim....

U strahu od entropije, mnogi pro-pupaju nebrojeno puta u nadi "pretakanja osobne esencije" u neki/nekome/nečemu, naredni.. ukras ispod staklenog.. ili kristalnog.. zvona. "Dušu za (pas-mater) vječnost"....
A od velikog pritiska {od velike bucnosti} staklo u tom zvonu se moze raspuknuti, staklo sem oze raspasti {na tisuce komadica}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 23:44   #58
Intermezzo, Vitalina - jeste li živi?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 01:10   #59
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
svi mi znamo nekoga tko se zna cesce nego drugi koristiti vulgarnim rijecima ili humorom

sta mislite o takvim ljudima, koji jako cesto u drustvu ili opcenito naginju vulgarnom izrazavnju i govor im je cesto podpracen nekim seksualnim konotacijama te vole sokirati ?
kakvi su to ljudi i kako se vi osjecate u njihovom drustvu?

sta mislite zasto neki ljudi imaju potrebu na nekin nacin iskakati kroz vulgaran govor ili pricati non stop u seksualnim konotacijama?

sto zele s tim postici i jel to indikator za nesto drugo..tipa za neke druge crte karaktera koje cesto idu zajedno s tim?
Mislim da previse problematiziramo psovke...ja ne psujem u nepoznatom drustvu, ali s onima koje poznam ne ustrucavam se da mi izleti.
Sve dok nije okrenuto prema nekome, nego vise psovka komentara radi, ne vidim problem...
ne smeta mi ako mi frend/ica izvali nesto sto sadrzi vađajnu ili pimpek...

Ma inace mi nije jasno zasto nekima tak smeta spominjanje doticnih.

Ono sto me smeta od psovki, a pada mi prvo na pamet je jebe*** mater u pi***, koju smatram primjerom krkanluka i ponizavanjem zena... a i tak je izlizana da osobe koje ju koriste smatram dosadnim.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 06:20   #60
Da, direktne psovke na obiteljskoj i vjerskoj razini vecinom jesu pretjerane {pa i neprimjerene}.Ali, baś to, kuhrac, pikćula i slićno, nije neki problem {barem u okej ekipi}.Nemreś pri prićanju vica ostavit dojam ako ga ideś previśe prilagoðavati sluźbenoj razini.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.