Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2017., 13:20   #81
Bizarno...sad sam opet čekirao i na sekudnu-dvije mi se pojavi slika vertikalno izduženog evo TV loga (telop kao gore na slikama) tj vidi se samo gornja polovica slike gdje je logo, tekst ispod je odrezan, i nakon toga ode u dejavu "smeće"...osim toga, izgleda da su maknuli test titlova iz hbbTV aplikacije a dodali HTTP cookije...

P.S. ovo znači da signal ipak dolazi u HEVC dekoder samo su parametri, izgleda, nekompatibilni...morat ću se angažirati, zgleda, jednim emailom zastupstvu...

P.S.2. hajde probajte kanal evotv info...tamo uopće nemam slike (crno) a ne kaže da je channel encrypted, tako da se pitam nije li cijeli evotv sheban na tom mom panju...

Zadnje uređivanje MytByte : 28.11.2017. at 13:53.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:15   #82
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ajd molim te probaj jel radi i taj HbbTV na tom Samsungu UE32J5572.
Koliko znan kod nas HbbTV na Samsungu ne radi, Nova je nedavno pocela emitirati hbb.
marinnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:36   #83
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ajd molim te probaj jel radi i taj HbbTV na tom Samsungu UE32J5572.
Ne želim

Za to moram spojit internet i odblokirat portove i IP adrese na routeru, a onda bu mi potegnul novi firmware i ode vrit šema sa oscamom i ostalim prednostima roota...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:37   #84
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
P.S.2. hajde probajte kanal evotv info...tamo uopće nemam slike (crno) a ne kaže da je channel encrypted, tako da se pitam nije li cijeli evotv sheban na tom mom panju...
Je kodiran je, ne vidm ga ni ja...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:50   #85
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ne želim

Za to moram spojit internet i odblokirat portove i IP adrese na routeru, a onda bu mi potegnul novi firmware i ode vrit šema sa oscamom i ostalim prednostima roota...
Je, fakat, oprosti nije mi bila namjera da te zafrknem.

Evo sad isao pogledati koja verzija firmware je kod mene, kad ono zadnja 1510, mislio sam da nakon verzije 1480, verzije 1501 i 1510 moras sam skinuti na USB i sam instalirati kad ono...

Na Samsungu UE46H7000, zadnja samoinstalirana firmware verzija je 2781 (i ona je sad kod mene), nakon toga izasle su verzije 2850; 2860; 2870 i trenutna 2880, ali njih se treba skinuti i instalirati sa USB-a., to me prevarilo pa sam mislio da je tako i kod UE32J5572.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 28.11.2017. at 21:18.
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:11   #86
Mislim da niti jedan Samsung ne podržava HbbTV?
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 21:56   #87
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Mislim da niti jedan Samsung ne podržava HbbTV?
Whaaat?!?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 22:37   #88
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Mislim da niti jedan Samsung ne podržava HbbTV?
U uputi za Samsung UE32J5572, strana 128 i 129 pise:





Slicno pise i u uputi za Samsung UE46H7000 na stranama 182 i 183.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 28.11.2017. at 23:00.
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 06:46   #89
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Je, fakat, oprosti nije mi bila namjera da te zafrknem.

Evo sad isao pogledati koja verzija firmware je kod mene, kad ono zadnja 1510, mislio sam da nakon verzije 1480, verzije 1501 i 1510 moras sam skinuti na USB i sam instalirati kad ono...

Na Samsungu UE46H7000, zadnja samoinstalirana firmware verzija je 2781 (i ona je sad kod mene), nakon toga izasle su verzije 2850; 2860; 2870 i trenutna 2880, ali njih se treba skinuti i instalirati sa USB-a., to me prevarilo pa sam mislio da je tako i kod UE32J5572.
Ma očio su ekstremno nasilni s tim updateom...
Pokušaval sam ga blokirat na sve moguće načine, no i dalje se silom hoće spojit na neki od backup servera pa sam ga jednostavno odštekal od neta i bok...

Mislim da ga bum išel rootat sad prek zime kad ulovim vremena i volje...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:53   #90
Kod mene na Panasonicu CX700 nije ni pronašlo Evo tv kanale ne znam zašto dok taj isti kabel kad uštekam u DM900 sa dvbt2 tunerom nađe sve te kanale i uredno prikazuje taj kanal bez ikakavih anomalija.
kesonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:51   #91
Quote:
kesonja kaže: Pogledaj post
Kod mene na Panasonicu CX700 nije ni pronašlo Evo tv kanale ne znam zašto dok taj isti kabel kad uštekam u DM900 sa dvbt2 tunerom nađe sve te kanale i uredno prikazuje taj kanal bez ikakavih anomalija.
kod mene je našlo...koju zemlju si postavio na početku, možda je to?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:24   #92
Digitalni u analogni

Može li mi netko pomoči: Imam analogni reciver koji je snimao programe na starom Tv-u. Televizor sam rashodovao i kupio digitalni. Pitanje; dali postoji neka mogućnost da nekim adapterom snimam s digitalog signala na analogni reciver?
Hvala!
donko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:10   #93
O kojem se analognom snimacu radi, proizvodjac i model.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 15:42   #94
Question DVB-T2 prijemnik Strong SRT 8211 titlovi

Pozdrav svima,

Kupio bi DVB-T2 prijemnik Strong SRT 8211 koji mi se čini kao solidan izbor, ali nigdje nisam uspio naći informacije o tome kakva je podrška ovog uređaja za *.srt titlove prilikom reprodukcije video fajlova. Ako netko ima ovaj uređaj, molim ga za informaciju kako rade AVI, MKV i MP4 video fajlovi s .srt titlovima. To bih svakako htio znati prije nego donesem konaču odluku o kupnji ovog prijemnika.

Hvala i srdačan podrav
Boboton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:45   #95
gospon Boboton, jeste li kupili Strong STR8211 prijemnik?ako jeste, može komentar!!??
morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 15:13   #96
Quote:
Boboton kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Kupio bi DVB-T2 prijemnik Strong SRT 8211 koji mi se čini kao solidan izbor, ali nigdje nisam uspio naći informacije o tome kakva je podrška ovog uređaja za *.srt titlove prilikom reprodukcije video fajlova. Ako netko ima ovaj uređaj, molim ga za informaciju kako rade AVI, MKV i MP4 video fajlovi s .srt titlovima. To bih svakako htio znati prije nego donesem konaču odluku o kupnji ovog prijemnika.

Hvala i srdačan podrav
Postovani posjedujem dva DVB-T prijemnika Strong model SRT 5203 i model SRT 8112 i na oba nemam nikakvih problema sa prikazom .srt titlova, a na modelu SRT 8112 i sa reprodukcijom filmova u navedenim formatima.
Nadam se da je ista stvar i na ovom modelu Stronga koju navodite.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 15:54   #97
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Postovani posjedujem dva DVB-T prijemnika Strong model SRT 5203 i model SRT 8112 i na oba nemam nikakvih problema sa prikazom .srt titlova, a na modelu SRT 8112 i sa reprodukcijom filmova u navedenim formatima.
Nadam se da je ista stvar i na ovom modelu Stronga koju navodite.
Vezano na prijasne u ovom postu navedene DVB-T prijemnike Strong, primjetio sam da kod snimanja sa TV-a na DVB-T prijemnik SRT 8112 na kojeg je preko USB kabela prikopcan vanjski HDD moze snimati dva TV programa istovremeno, naime sasvim slucajno greskom stisnuo da snima sa TV programa HTV1 a htio sam sa HTV2, kako sam mislio da snimanje jos nije pocelo prebacio prijem na TV program HTV2 i stisnu za snimanje nakon cca sat i 45 minuta kad je zavrsio taj film koji sam htio snimiti zaustavio sam snimanje, ali pitao me dali sa HTV1 ili HTV2, prvo sam se malo cudio ali sam potom zaustavio snimanje sa oba TV programa.
Kada sam isao provjeriti dali je stvarno snimio istovremeno sa HTV1 i HTV2 ustanovio sam da je, na HDD-u su bila dva potpuno gledljiva foldera jedan sa HTV1 a drugi sa HTV2.
Na starom Strongu SRT 5203 kojeg imam od prvog dana digitalne TV to nisam nikad mogao tako snimiti, ako sam na tom starom prijemniku slucajno stisnuo da snima ako je vec snimao on je pitao dali da prekine snimanje koje je vec zapoceo.
Moze neko pojasnjenje.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:50   #98
Većina današnjih prijemnika može simultano snimati dva programa, ali samo ako su na istom MUX-u, takav je slučaj i sa tvojim Strongom.

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Foxy
Foxy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 22:24   #99
@Foxy: mislim da može snimati onoliko programa koliko ih ima u muxu, zar ne...? USB 2.0 ima i više nego dovoljno protoka za trenutne muxeve
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 05:10   #100
Nisam siguran za DVB-T, no kod satelita je tak...
Iako pitanje je koliko kanala zbilja može snimat istovremeno, ja sam probal 4 komada najviše.
A ak može toliko na disk kod satelita, onda vjerojatno može i kad je u pitanju DVB-T...

Problem sigurno nebi bio USB, al bi itekak mogao bit veličina RAM-a/brzina pisanja na HDD...
jer pitanje je može li HDD istovremeno snimat recimo 10 kanala ili više...
jer po logici stvari mogao bi bit problem snimit 10 zapisa istovremeno na 10 različitih mjesta na disku ako nema dovoljno RAM-a da pospremi privremeno tih 9 zapisa u RAM dok se onaj 1 snima na disk
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.