Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 00:04   #1
Jedan HDMI za zvuk a drugi za sliku

Pozdrav

Imam sljedeći problem

Imam TV LG 65UH950V, denon receiver avr 2113, zvučnike 7.1, i komp sa grafičkom geforce 1030 i matična ima integrirani HDMI.

Grafička i TV mi podržavaju HDR ali receiver mi ne podržava pa komp i tv moram spojiti direktno a ne preko receivera, kao što sam imao prije nego sam kupio novi TV.
Sad sam spojio s/pdif u receiver ali preko njega ne mogu imati DTS-HD master 7.1 ni dolby truehd, to ide samo preko HDMI-a.

Sad me zanima jel mogu spojiti grafičku karticu sa TV-om i gledati HDR sadržaj a za zvuk da koristim HDMI koji je na matičnoj ploči?

Može i neko drugo riješenje ako netko ima.

Hvala
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 09:59   #2
Nađi HDMI splitter koji podržava HDMI 2.0...ali mislim da čak možeš istovremeno aktivirati obje grafičke u BIOS-u i reći za default audio device da ti je HDMI na integriranoj grafičkoj
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 10:29   #3
Uključio sam grafičku na matičnoj ali onda je ona primarna i ne mogu uključiti HDR u winowsima. Na kraju sam dodao još jednu grafičku i sad radi sve "super". Super je pod navodnicima jer PowerDVD 17 radi najbolje sa intelovim grafičkim karticama a ja imam nvidia i zna mi slika imat kockice, i to ne svaki put. Kad ga resartam prije puštanja filma radi dobro ali mi ide užasno na živce.
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 10:38   #4
@diskus: zar ne možeš u BIOS-u reći da ti je primarna PCI-E?...obično je to moguće

P.S.: baš sam naručio GT 1030 za stari Athlon x4 stroj, trebao bih je dići u ponedjeljak...kakva ti je, jesi probao MadVR 4K HDR, Netflix?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:29   #5
Kad u BIOS-u stavim da je PCI-e primarna onda mi se na matičnoj ugasi.
Za ovo šta ju ja koristim sam zadovoljan. Muči me nekad trzanje HDR filmova ali to je vjerojatno do PowerDVD-a .
Nisam se baš puno igrao sa MadVR-om jer sam brzo odustao kad sam vidio koliko je komplicirano. Netflix sam samo probao samo neki sadržaj sa Dolby Vision ali isto kratko jer mi je brzina interneta katastrofa tako da ne mogu baš ocijeniti netflix.
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:01   #6
@diskus: ali uspio si dobiti Netflix u 4K sa GT 1030, znači? Iskreno, mislim da bi trebao probati nekaj drugo osim PowerDVD-a, MPC-HC, MPC-BE s LAV filterima...ja nemam problema s 4K na drugom stroju s GTX960 ali koristim navedene programe...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:28   #7
Probao sam MPC-HC i kao što sam rekao, izgubio sam živce dok sam sve to štelao i na kraju mi se nije palio HDR.
Jel ima kakva caka da si poštelam MPC-HC?
Koji bi bio bolji player MPC-HC ili MPC-BE? Ili možda PotPlayer?
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:32   #8
Moraš skinuti najnoviji MadVR jer raniji su imali neki problem s passthrough HDR-a, i samo staviš passthrough HDR content to the display pod devices/tvoj TV/hdr i/ili HDR pod Windowsima...pa koliko znam, Windows media player pleja HDR samo tako...ja korisitim MPC-HC, ne znam za pot player, aki ka se MPC-HC više ne razvija, možeš probati MPC-BE - skoro ista stvar
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:44   #9
A jel mogu dobiti Dolby TrueHD zvuk?
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 19:47   #10
Ne znam da li i kako radi jer nemam AVR s HDMI, ali u LAV filterima ima opcija bitstream Dolby TrueHD i DTS-HD...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 23:11   #11
Dobio sam zvuk i HDR ali slika šteka, stalno trza i zastajkuje. Vjerojatno trebam to negdje podesiti a nemam pojma šta ni gdje

Sad sam još provjerio i Full Hd filmove bez HDR-a i isto mi se dešava. Zvuk ide normalno ali slika šteka.

Zadnje uređivanje diskus : 14.01.2018. at 23:21.
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 23:58   #12
Odi u MPC-HC-u, desnim gumbom miša na sliku, pa Filters/LAV video decoder i napiši što ti piše tamo pod Hardware acceleration
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 00:37   #13


Ne znam jel se vidi url slike?
https://photos.app.goo.gl/UJNWc7stbWETkh1I2
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 08:15   #14
Da, hardware decoder ti je na "none", stavi na DXVA native i moralo bi to biti to

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:43   #15
Promjenio sam i opet isto, nemam pojma zašto
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:53   #16
O hebemu...a jesi uključio SVE opcije desno od toga pogotovo HEVC?

evo sad sam stavio 1030 u stroj, skidam drivere pa ti javim kako je kod mene

P.S. evo, ni meni nije htio uhvatiti hardverski dekoding dok nisam pouključivao sve to s desne strane...dere Billy Lyna 4K 60fps sa 7% procesora (Athlon II X4), prastara ploča iz 2009 valjda...

Zadnje uređivanje MytByte : 15.01.2018. at 16:37.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 16:58   #17
Koja je to grafička ?
I može li to čudo radit i transkoding on the fly putem te grafičke...
Ono da probaš instalirat Serviio ili Plex pa ih naterat da transkodiraju neki H.264/H.265 u Mpeg TS/Mpeg PS putem DLNA...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:38   #18
Ajmo ispočetka
Skinem i instaliram MPC-HC
Skinem i instaliram LAV filtere ( Video, audio i splitter )
Skinem i instaliram madVR ( njega treba premjestiti u program files pa instalirati )
Otvorim MPC-HC i stavim render madVR
Otvorim madVR i tamo nariktam passtrue HDR
Otvorim MPC-HC>desni klik>opcije>externi filtri i tamo dodam LAV filtere ( video, audio i splitter )
Otvorim MPC-HC>desni klik>filteri>LAV video decoder i tamo stavim hardware decoder "DVXA2 native" i desno od toga uključim SD, HD i UHD.

Jel bi to bilo tako dobro?
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:23   #19
@diskus: da, tako bi trebalo biti dobro, s tim da uz SD, HD i UHD ne smiješ zaboraviti uključiti HEVC i VP9 i ponovo pokrenuti MPC-HC.

LAV Filteri ti već dolaze s MPC-HC

ako hoćeš koristiti te koje si sam instalirao moraš za svaki reći Prefer, ako već nisi.

@TBF1D: ovaj stroj nije kod mene doma, ne mogu sad instalirati Serviio ali nisam siguran da je baš tako lako upogoniti hardverski encoder, mora se dati specifičan flag ffmpegu, a iz GUI-a serviia se to ne može, koliko znam, možda se da modificirati taj neki batch koji iz serviia zove ffmpeg, a vodi se i rasprava na doom9 da li ova kartica uopće ima NVENC kao viši modeli, konsenzus nije postignut...moram malo dublje istražiti...mogu ti tek sutra probat s plexom, to bi moglo biti sređeno...

kartica je NVidia GT 1030, do 8K HEVC, do 8K VP9 Profile 2...hebeno...

Zadnje uređivanje MytByte : 15.01.2018. at 18:37.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 10:14   #20
@TBF1D: nažalost, hardware transcoding kod Plexa zahtijeva pretplatu...znači niš...

ali ima jedna zaimljiva stvar: u plex plejeru radi konverzija HDR->SDR...ne znam za sad da li to radi driver od kartice ili Plex

Zadnje uređivanje MytByte : 16.01.2018. at 10:37.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.